Spánek 5měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 14.02.12 19:54
spanek 5.mesicniho miminka

Vim ze zakladam diskuzi, ktera tady uz nekde urcite bude, ale jsem tak vycerpana,ze nemam silu hledat a budu rada, kdyz dopisu text a pujdu spat. Uz dva mesice mame problemi s dennim spankem. Dneska byl maly vzhuru od 6. od rana, behem celeho dne spal 4× 20. min. ted vecer dokazal rvat 1,5 hod. pak jsem to nevydrzela a uspala ho na prsu, nastesti teda usnul. Ale pres den kdyz ho chci uspat, tak je to vzdycky tak na 45 min. a spi max. pul hodiny. Na ruce rve, v kocarku rve, v houpacce neusne, koupili jsme novy kolotoc, taky zadny efekt. Zada uz od noseni na rukou necitim, mam skokiozu patere, takze nechci pouzivat satek ani baby vak, ktery si ted ani nemuzeme dovolit ( i kdyz by to mozna za par minut klidu stalo)Uz pomalu premyslim, ze ho budu nechavat vyrvat, ale bojim se, ze to narusi takovy ten vztah, ze nebude mit tu jistotu, ze tady jsem pro nej :'( Chlap je porad v praci, druhy syn potrebuje hodne pozornosti a pece. Ja uz nevim kudy kam a cekam kdy se psychicky zhroutim. Na jidlo nemam poradne cas, kdyz jo, tak nemam chut, musim se nutit a nakonec je mi vecer spatne. Mozna jsem se potrebovala jen vykecat, rano budu zase v pohode, ale jak dlouho se tohle da vydrzet ?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tenea
Kecalka 488 příspěvků 14.02.12 20:02

Ahojky, u nás je to stejné, malému je 7m a řve a řve a řve. Když ho nosím tak je klid. Musím mu vymýšlet neustále nějakou činnost, jinak je zle. Nikdo mi ho nechce hlídat, protože je to o nervy. A jídlo, co to je? Taky nemám čas se najíst, když konečně usne tak taky padnu vyčerpáním. Radu nemám, jen abys věděla že v tom nejsi sama

jizvíková
Extra třída :D 13007 příspěvků 14.02.12 20:08

nebud otrokem

Helennka
Stálice 53 příspěvků 14.02.12 20:09

Radu nemám, ale nejsi v tom sama. Malé je také 5m a přes den spí 20 min dopoledne a odpoledne pouze v kočárku na procházce. Usíná jen u prsa. Jsem totálně vymačkaná. Také bych byla ráda, kdyby někdo poradil. Vyřvat ji nechci nechat, ale už mi docházejí síly…

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 14.02.12 20:15
jizvíková píše:
nebud otrokem

To jsem si rikala, jeste pred porodem, ze ma smulu a nebudu otrocit, ted mi to nejak nejde :-( Jak dlouho mu muze trvat, nez to pochopi, kdyz ho budu nechavat vyrvat ?

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 14.02.12 20:19

A když ti usnul u prsa, neusnul by u něj i bez toho řevu? Uspávání u prsa je jedna znejpraktičtějších věcí, dokad tráví matka čas výhradně s dítětem ;)

Jinak o spaní mi povídej, druhorozený dnes spal 20min, je mu 8m… V tomhle věku spal prvorozený přes den cca 4-5h :zed:

jizvíková
Extra třída :D 13007 příspěvků 14.02.12 20:19
ivana-domca píše:
jizvíková píše:
nebud otrokem
To jsem si rikala, jeste pred porodem, ze ma smulu a nebudu otrocit, ted mi to nejak nejde :-( Jak dlouho mu muze trvat, nez to pochopi, kdyz ho budu nechavat vyrvat ?

ani dlouho ne, dojde jim to brzo, jen zkouseji matciny nervy :)

ja tohle proste nedovolila, deti moc, zada jedny, po cisari to neslo je tahat

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 14.02.12 20:22
Gladys píše:
A když ti usnul u prsa, neusnul by u něj i bez toho řevu? Uspávání u prsa je jedna znejpraktičtějších věcí, dokad tráví matka čas výhradně s dítětem ;)Jinak o spaní mi povídej, druhorozený dnes spal 20min, je mu 8m… V tomhle věku spal prvorozený přes den cca 4-5h :zed:

Zabere, ale po pul hodine revu, takze je jedno, jestli ho po pul hodine uspim na prsu, nebo necham o chvili dele rvat :-(

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 14.02.12 20:26

A to řve, když prso nabídneš, nebo už ječí únavou předem a prso ho jen víc naštve?
Pokud to první, tak bych asi řekla, že mu to moc neteče a sere ho to, pokud to druhé, tak potřeba uspat dítě dřív, než začne jevit známky únavy

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 14.02.12 20:29

Nejhorsi je, ze mu do toho leze deset zubu, ale kdyby ho boleli zuby, tak by delal bordel i v noci, ale v noci se vzbudi mezi 1-2 hod. a pak kolem 5. hod. jenomze dneska se vzbudil az v sest a uz nezabral :-( Dneska ten rev byl extrem

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 14.02.12 20:33
Gladys píše:
A to řve, když prso nabídneš, nebo už ječí únavou předem a prso ho jen víc naštve?
Pokud to první, tak bych asi řekla, že mu to moc neteče a sere ho to, pokud to druhé, tak potřeba uspat dítě dřív, než začne jevit známky únavy

Na prsu usne az tak po pul hodine revu, jinak ne, je naucenej, ze prso je na zizen a hlad, ale ne na dudlani. A dudlika ma, ale kdyz se nastve, tak ho plive a kdyz zacne byt unaveny, tak se v postylce i na ruce propina a vzteka a prdiky to urcite nejsou.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 14.02.12 20:34

Tak jestli mu lezou zuby, tak je to jasný. To holt nezbývá než přežít, než vylezou. Ale přiznávám, že teda nechat brečet dítě, kterému lezou zuby, to je hodně drsná představa. Já bych nenechala ani bez nějakých zjevných problémů, ale ještě se zuby…
Zkoušeli jste mazat nějakými gely, mražená kousátka, zda se to zlepší po nurofenu?

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 14.02.12 20:41

Mame ten gumovy prstacek a calgel, v noci spi krasne, takze nurofen nedavame. Posledni tyden, bylo vecerni usinani bezva, po koupani, najedeni a pomazleni usinal do pul hodinky bez revu a sam, jenom pres den brecel. Dneska vstal moc brzo, vetsinou jeste minimalne do osmi chrupka a koupala jsem ho dneska uz ve 3/4 na sest, jinak koupu az kolem pul sedmy, nevim jestli i to mohlo nadelat problemy, ale je zvykly koupat po probuzeni a dneska to casove vyslo dost blbe :-(

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.12 21:17

Máme doma taky uřvánka. U dcerky jsem tohle neznala. Neblinká třeba? Nevrací se mu jídlo nahoru? Malej taky hodně řval a docela pomohlo ho dát vyvýšit a bylo líp. Taky ho zkus přes den prostě unavit, když nespí. Hezky na bříško pasení koníčků, prokopávat nožičky, dávat hračky, prostě unavit. Jinak Domča spí za den 4× po půl hodině až 45 minutách a mezitím je vždy cca hodinu až dvě vzhůru. Jakmile začne mnout očička, dávám spát než začne být uknouraný, protože pak nezabere bez řevu. A hodně pomáhá zakrýt očička, dám čepku až na očička, dudana, do ruky něco na nudlání, zapnu CHICCO lampičku šum moře, bez toho nevim co bych dělala a dobrý. Když ječí, tak prostě spát nechce. Netrápí bříško?

Strelecka
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 14.02.12 21:20
ivana-domca píše:
jizvíková píše:
nebud otrokem
To jsem si rikala, jeste pred porodem, ze ma smulu a nebudu otrocit, ted mi to nejak nejde :-( Jak dlouho mu muze trvat, nez to pochopi, kdyz ho budu nechavat vyrvat ?

Ja jsem malou nechala vyrvat jako tydenni miminecko. To nemaji takovou vydrz. Prvni noc to bylo trictvrte hodiny, druhou pul hodiny, pak ctvrt a pak uz spala temer hned. Knizky radeji polozit do postylky a bud u ni sedet a obcas pohladit, nebo na chvili odejit a pak prijit, pohladit, ale nebrat z postylky. Oni za tech par mesicu zjistili, ze je nakonec stejne vezmete do naruce. Musite byt nekompromisni. Bude to trvat treba tyden, ctrnact dnu, ale nakonec to pochopi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama