Spanek a strach

42
20.2.20 16:46

Spanek a strach

Mile maminky, mam dotaz.
Moji skoro 2 mesice starou holcicku se snazim davat do postylky, kdyz behem dne usne, aby si zvykla, ze ma svoje mistecko na spani…
Nekdy se ale stane, ze proste „vytuhne“ na gauci, mam ji prenaset, nebo ji nechat byt? Co jste delali vy? Abych ji nějak to, co ji učím zase nerozbila, ze jednou usne tam, a jednou tamhle.
A dalsi dotaz, preecetla jsem si clanek ohledne SIDS a ted z toho nemůžu ani spát… Strachy jsem uplne vyrizena, hrozne se o malou bojim, co jste delaly vy? Abych ten strach a úzkost potlacila?
Mam chuvicly, monitor, spim napul oka, porsd ji kontroluji, v kocarku do ni stoucham, je to na palici, chci si uzivat miminko a nejde mi to…
Dekuji! ♥️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4023
20.2.20 16:48

Zavinuj. U dětí je tohle běžné. Nebude pak mrskat ručičkami a v klidu bude spinkat a v zavinovacce můžeš pomalu prenest

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1578
20.2.20 16:50

Strachu o dítě se nezbavíte nikdy, já už trpím nespavostí kvůli té věčné nervozitě, že se něco může stát a to mám osmileté dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10808
20.2.20 17:27

Mas vse co lze, tim myslím chuvičku a monitor. Nekdy si ho zkus zapnout, treba pres den a do postýlky ji nedej, aby si věděla že ten řev toho alarmu tě pak v noci fakt vzbudí.. a ja jsem malou přenášela. Ani ne tak aby si zvykla ze se nekde spí ale že jsem se bála že se probere a spadne. Kdyz budu třeba v kuchyni nebo na wc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
20.2.20 17:29

Já jsem nechávala spát kde mi malý usnul, věděla jsme ze jak ho přenosu i zavinuteho vzbudí se. Po tom co známe ze školy mala umřela na SIDS jsem byla nervózní nespala jsem furt koukala když nespal v postýlce na podložce dechu jestli dýchá. Dělám to i teď ale už nějak často. Teď přes den spinkame buď spolu nebo b postýlce v noci spi převážně v posteli svoji a ráno kolem 5-6 jak se vzbudí a chce si povídat dam ho k nám a usne s námi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
20.2.20 17:33

Já doporučuji pokud to jde vyhnout se takovým článkům či články necist, co bych za to dala abych půl článku nečetla… Taky jsem se pak vždycky bála o moc vic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5505
20.2.20 18:10

Navstivit odbornika, strach o dite je bezna zalezitost, ale panicky strach jiz ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
20.2.20 18:37

My pořídili monitor dechu, který se připevňoval na plínku. Používali jsme ve dne, v noci, v postýlce, v kočárku asi do půl roku. A pořád jsem si opakovala, že je donošená, zdravá, v pořádku, takže v kombinaci s monitorem se nemůže nic stát :) Ale naše malá nám to ještě „kořenila“ tím, že nechtěla usínat jinak než s dekou přes obličej…Takže strach opravdu velký a po každém usnutí honem sundavat deku, ale zvládli jsme to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama