Spánek katastrofa

2040
8.7.21 12:53

Spánek katastrofa

Ahoj všem, potřebuju si jen postěžovat, ideálně i přečíst návod, jak na to, aby dítě konečně spalo nějak normálně.

Dcera bude za měsíc mít 2 roky a její spánek je jedno velký peklo. Přes den postupně přestává spát od roku a půl, doteď spala třeba ob den, dvakrát týdně atp, teď už nespí vůbec, do večera vydrží, ale tak od 5 nebo 6 je protivná, pri presunech usíná.. přes den ji prostě uspat nejde, vždy je z toho hodinový hystericky záchvat. To by mi nevadilo, věk už na to skoro i má. Ale ty večery s ní jsou na pěst a stejně usne až před devátou. Zkoušela jsem ji dávat spát i v těch 6 nebo 7, když jsme byli doma. Ale to ona usne na dvě hodiny a pak straší do 2 do rána. Ovšem teď mě nejvíc trápí noci. Poslední týden se vždy mezi 2 a 3 ráno vzbudí a je vzhůru cca do 5 nebo půl 6. Starší děti vstávají v 6, sice skoro samy, ale i tak už jsem jen v polospanku a max do půl 7, výjimečně do 7. Jsem už závislá na kafi a za chvíli asi přidám i prášky na spaní, dceři… (vtip). Takto se nedá dlouhodobě fungovat. Prosím, nemáte někdo nějakou zkušenost, radu, cokoliv? Ona nespí přes den, nespi v noci, nespí nikdy. Nechápu, jak může fungovat. Unavená je jen ty dvě hodiny k večeru, jinak celej den jede jak fretka, fakt nechápu. Prostřední syn má údajně adhd, ale začínám o tom dost pochybovat, spíš ho má ona, toto se fakt nedá. Díky za přečtení románu, muselo to ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22507
8.7.21 12:59

A přes den má jaký program? Chodite hodně ven, aby se pořádně vylítala? Jídelníček má jaký? Třeba větší množství cukru může ty děti nabudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
8.7.21 13:01

@Kriss Tina venku jsme skoro celý den. Včera třeba od 8 do 12 a pak od 3 do půl 7. Každý den jsme venku dvakrát denně na minimálně 2 hodiny, ale většinou víc. Sladký jsem jí velmi zkrouhla už dávno, efekt teda nepozoruju, ale to nevadí, stejně to není zdravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
8.7.21 13:10

Ahoj, nechci te strasit, ale tyhle poruchy se v rodine ruzne opakuji. Muze se to projevovat rozmanite. Rekla bych, ze je pretazena. Syn treba, cim byl unavenejsi, tim byl vic splaseny-behal, skakal a tak. Neumel si odpocinout. Nektere deti taky cim lip spi ve dne, tim lip spi i v noci. Osobne ja bych se ji pokusila uspat jakymkoliv zpusobem. Je mala, co treba ujezdit v kocaru? Syn, kdyz prestal spat pres den, tak byl k veceru tak nesnesitelny, ze jsem ho parkrat i uhoupala v houpacce, aby uz konecne usnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
8.7.21 13:16

@Oriseka já si taky myslím, že je už pretazena a jak nejsi přes den, tak spí blbě i v noci. Jenže mne se fakt nedaří ji přes den uspat. V postýlce vůbec, se mnou v posteli taky ne. V kocare spala od narození na balkoně, ale teď chytá hysterie, jen když otevřu balkonovy dveře. Včera v tom kocare, kterým jsme jezdila a houpačka, zpívala ukolebavky atd, jecela trictcrte hodiny, než jsem to vzdala, že teda fakt neusne. Usne jediné nejdřív ve 4 v autě, ale vzhledem ke starším dětem s ní fakt nemůžu denně jezdit hodinu autem jen aby spala. Ona by se nechala uspat kolen té páté, šesté, ale to prostě nejde, vyspi se dvě hodiny a je ready…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
8.7.21 13:33
@Midaku píše:
@Oriseka já si taky myslím, že je už pretazena a jak nejsi přes den, tak spí blbě i v noci. Jenže mne se fakt nedaří ji přes den uspat. V postýlce vůbec, se mnou v posteli taky ne. V kocare spala od narození na balkoně, ale teď chytá hysterie, jen když otevřu balkonovy dveře. Včera v tom kocare, kterým jsme jezdila a houpačka, zpívala ukolebavky atd, jecela trictcrte hodiny, než jsem to vzdala, že teda fakt neusne. Usne jediné nejdřív ve 4 v autě, ale vzhledem ke starším dětem s ní fakt nemůžu denně jezdit hodinu autem jen aby spala. Ona by se nechala uspat kolen té páté, šesté, ale to prostě nejde, vyspi se dvě hodiny a je ready…

Hele co ti budu vypravet, s nekterymi vecmi pomuze az cas. Vsechny deti bych o vikendu stcila tatinkovi nebo babicce a sla se dospat :palec:. Jako rekla bych, ze pomuze, kdyz se to dite nauci odpocivat. Po nejakem tom behani po venku zaradit nejakou klidnou cinnost. Nesnazit se cilene uspat, ale aby si dite odpocinulo. Ja treba houpala na takovem tom hnizdecku, houpacce. To uz byl starsi. Neusnul, ale treba pul hodky lezel a relaxovat. Muze to byt odpoledni pohadka, poslech relaxacni muziky a tak. Nejlepe tam tu delsi chvili odpocinku dat nejak pravidelne po obede. Kratsi odpocinek treba i vickrat denne, kdyz se zadari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
8.7.21 13:52

@Oriseka díky za uklidnění, dnes to fakt potrebuju. Doufám, že pomůže aspoň ten čas, i když si to rikam už od jejího narození :mrgreen: odpočinek jsem zařadila hned, jak přestala po obědě spát. Buď kouká na pohádky, u toho kupodivu občas vydrží i půl hodiny. Nebo si rada staví komíny a řady z kostek, zvířátek, autíček… tak sedíme na zemi a stavíme, to ji baví dlouho. Stejně tak večer máme vždy takovou klíčovou chvilku. Ale přece jen to spanek porad není. Kdyby si dala po obědě i jen půl hodinu, vypadal by celý zbytek dne a hlavně noc úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
8.7.21 13:56

Zkuste bylinky a to jak ty, které se dávají do polštářků pro klidný spánek, tak i ty, co se přidávají do pití. Také bych zkusil přemístit postýlku, jestli není v nějaké „blbé“ zóně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
8.7.21 14:02

@Aquarius79 pije medunkovej čaj, bez efetku, ale chutná jí, tak proč ne. Na blbý zóny nevěřím, ale i kdyby ano, má od narození spací prostor už na třetím místě různě po bytě a spí stejně blbě i venku, u obou babiček, na chatě.. celej svět je blbá zóna :mrgreen: No snad z toho vyroste dřív, než já si budu muset píchat kafe nitrozilne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
8.7.21 14:07
@Midaku píše:
@Oriseka díky za uklidnění, dnes to fakt potrebuju. Doufám, že pomůže aspoň ten čas, i když si to rikam už od jejího narození :mrgreen: odpočinek jsem zařadila hned, jak přestala po obědě spát. Buď kouká na pohádky, u toho kupodivu občas vydrží i půl hodiny. Nebo si rada staví komíny a řady z kostek, zvířátek, autíček… tak sedíme na zemi a stavíme, to ji baví dlouho. Stejně tak večer máme vždy takovou klíčovou chvilku. Ale přece jen to spanek porad není. Kdyby si dala po obědě i jen půl hodinu, vypadal by celý zbytek dne a hlavně noc úplně jinak.

Jsi zkusena mama, tak sama vis nejlip, co delat. No u nas ty pretazene silene vecery tvaly skoro rok. Pak uz vecer nejak prestal byt tak unaveny a bylo to lepsi. Pri tom odpocinku fakt lezet alespon 20 min a pak teprve ty kostky a tak, jestli to pujde. Mozna ty pohadky by byly lepsi spis audio(ctene nebo pujstene), aby se musela vic soustredit. U tech v televizi syn treba skace na male tramposce nebo na mici a i tak to stiha sledovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
8.7.21 14:13

Bylinky na zklidneni jsem taky dlouhodobe zkousela, ale bez efektu. Podobne jako rybi tuk. Na pretizenou nezralou nervovou soustavu to nezabralo. Tak me jeste napada, kdyz v noci nespi, tak co dela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
8.7.21 14:16

@Oriseka pohádky I čteme, ale v jejím případě spíš koukáme na obrázky, na poslouchání děje je ještě malá, to ji nezajímá. Když čtu klukům, porad do toho „keca“, otáčí stránky a tak. Ale zviratkovy knížky prohlížíme často, to jo, hlavně večer. No nemyslím si, že bych dělala něco vyloženě špatně, ona prost wteda blbý období, kdy spánek po obědě je moc a nespat zase málo. Kluci to měli taky, ale jen asi 14 dní, pak už dobrý. Ona se v tom placa už půl roku a spíš se to zhoršuje. Tak snad se to zlepšení už aspoň blíží.

V noci, kdy nespí, tak leží a kope kolem sebe, kope do postele, chce i do mě, ale nenechám ji, seda si, stoupá, knoura, když je u nás, tak sleza du, když je u sebe, tak vyleza… včera jsme ji kolem páté už nechala být a kupodivu usla, teda asi, nevím, co tam dělala, ale když nebrecela, tak jsem tam nechodila. Dnes ji tam nechám asi rovnou, pokud se nebude vzpirat. Protože u nás v posteli chce být jen chvilku, pak a blbne a u sebe blbne vždy a když jsem chtěla odejít, tak brečela. Včera poprvé po mém odchodu nebrecela. A nemůžu ji nechat řvát, vzbudila by kluky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1983
8.7.21 14:29

@Midaku Spánková deprivace má podobné projevy jako ADHD. Asi bude dlouhodobě nevyspaná a má už pak problém se zklidnit, usnout. Vyplavují se stresové hormony, to brání usnutí a dobrému spaní. Při přechodu z jedné fáze spánku do druhé se potom může snáz vzbudit a už neusnout.
Někdy je potřeba večerní předspánkové činnosti dělat delší dobu, než se dítě na spaní naladí a uvolní.
Taky může mít nějaký jiný problém, třeba nedostatek plné pozornosti (stačí 15 min denně, ale 100% pozornost) nebo že nespí ve stejné místnosti.
Moc ti ale nedovedu poradit. U nás problém taky nastal, jakmile přestalo dítě spát odpoledne, i když to nebylo tak brzo jako u vás. A na nic, co bych ti mohla poradit, jsem nepřišla. Trvalo to cca rok, pak se to postupně zlepšilo.
Ještě mě napadá, jestli by nezabrala v nosítku, i když už je velká, ale jestli byste to zvládli, tak proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
8.7.21 14:45

Nechci, aby to vyznělo, že všechny rady odmitam nebo popíram, ale ono to s ní trvá už tak dlouho, že mám pocit, že jsem vyzkoušela fakt všechno.
@pet p tak jen dodám, že večerní klid před usinanim má leckdy i víc jak dvě hodiny. Čtení, kostky, zvířátka… pak už v postelich čtu pohádku nebo zpívám ukolebavku a sklukama si ještě povídáme, co za ten den zažili. Ona u toho sedí a hraje si, což je velký pokrok, protože ještě donedávna lozila po stropě a pak během vteřiny únavou padla, žádný zklidnění a usínání neexistovalo. Takže já si teď pochvaluju, jak se naučila pěkně uklidnit před spaním. Nicméně na spánek to vliv nemá. Jen líp usíná, ale spí hůř. Když náhodou usne přes den, tak odpoledne je sice v pohodě, ale večer se právě neumí uklidnit. Usne v podobnou dobu, jako když nespí, akorát předtím místo sezení a stavení kostek dělá salta v postýlce nebo leze po skříni… a v noci to vypadá taky stejně, takže ono je to vlastně jedno. No doufám, že nebudu mít doma dvě háďata, i když syn kupodivu usíná úplně v klidu, akorát se budí 2 až 3× v noci, ale hned zase usne, takže to je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
8.7.21 14:49

Jo a nedostatkem pozornosti snad netrpí, to se fakt snažím u všech 3. A teď jsou kluci na táboře, tak jsme spolu samy dvě, to mě už spíš má plný zuby, než že by trpěla, že se jí nevěnuju. To nositko můžu zkusit. Moc šancí tomu nedávám, zkoušela jsem to nedávno, když byla po obědě protivná, ale usnout ji nešlo a akorát brečela, nechtěla v tom být, nechtěla se vůbec chovat. Ale zkusím to třeba na procházce, uvidím, díky za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat