Spánek starších dětí

3433
9.1.19 13:37

Spánek starších deti

Ahoj, jdu s prosbou o radu. Mám dva kluky 4 a 2 roky. Miláčci se v noci pořád budi a já už měli z posledního. Usínají sami, to máme naučené. Spí pěkně cca do půlnoci, někdy dyl a pak to začne. Na střídačku se oba budi až do rána, každej minimálně dvakrát, většinou víckrát. Netuším, proč. Přikrýt, podat plysaka, pusu… Pokaždé něco jiného a často taky nic, vriskaji, dokud nepřijdu ale přitom v podstatě spí, já je jen položim, prikryju a jdu. Ani nic neříkám. Někdy zas jen dojdu, řeknu spi a je to. Prostě neobjevila jsem žádný důvod proč se pořád budi.
Nevím, co S tim. Nepomáhá za nimi chodit hned, nepomáhá chodit až po chvíli, nepomáhá dávat spát dřív nebo později… myslela jsem, že je to jen nějaké období, ale už je to drží skoro rok a začínám se bát, že jim to vydrží dál, než je zdrávo.
Nemáte nějaké zkušenosti, radu, nápad? Budu vděčná za cokoliv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.1.19 13:48

Asi ti moc nepomůžu, ale já když byla malá, dělala jsem prý to samé. Vždy ale ve stejný čas. Stačila aby mamka přišla a zase jsem spala. Pak nejednou po 4 letech (chudák mamka) jsem ze dne na den přestala. Tak držim palce. Blbé je, že to maji obě děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3433
9.1.19 13:59

@Evickamicka To mě netěší, ale díky. Kdyby je to jednou přešlo, bylo by to super. Je To přesně, jak píšeš. Stačí, že přijdu a zase spí. Přitom večer se dostatečně pomazlime, opusinkujeme, zazpivame, popovidame, prostě dělám vše pro to, aby byli pred usnutím maximálně spokojeni a nabazeni moji přítomnosti. Ale jaksi bez výsledku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15748
9.1.19 14:01

@chaela dcera se mi budila do polospánku s pláčem a fňukáním vždy kolem 2hod, každý den až do jejich 3 let. Nikdo netušil proč a vyzkoušeli jsme mnohé, ale bez účinku. Až to samo odeznělo. Zkoušela jsem čaje, homeopatika, málo vzruchu přes den, nebo naopak unavit atd…ale nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17687
9.1.19 14:01

No coby, děti se ujišťuji, ze tam jsi. Zkus s nimi pár noci spát a uvidíš, že bude po buzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15748
9.1.19 14:02
@Cuddy píše:
No coby, děti se ujišťuji, ze tam jsi. Zkus s nimi pár noci spát a uvidíš, že bude po buzení.

a pak co? pak už ji nebudou hledat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11646
9.1.19 14:05

@chaela

Ahoj, já jsem tedy tohle nezažila a snad to ani nenastane. Holky mají spolu pokojík a mají necele 4r a necele 2r. Jak večer usnou, tak do rána spí. Už se neučily i přikrývat - jinak jsem mladší běhala v průběhu noci kontrolovat a přikrývala jsem pokaždé, co jsem došla. Mají postele s bočnmicema, takže hračky nepadají. Dávám spát i po poledni a také spí samy, neuspávám, uložím, přikryju, dám pusu a odcházím - jakmile uspávám, čtu pohádky, tak holky běhají.
U první jsem právě uspávala a bylo to na hodinu, zkusila jsem tohle a světe div se, neplakala ani když jsem to udělala poprvé (je pravda, že jsem řekla, že jdu jen čurat), ale bylo ticho a po chvilce spala. První noc co spaly samy v pokojíku (vlétě), tak jsem šla 1× podat zapadnutý dudu, pak už nic. :nevim:

Ale zase na durhou stranu bych neradila nechat plakat, dítě má mít jistotu, že když se necítí dobře a pláče, že je rodič na blízku a ochrání ho. Neignorovat. Nicméně i tvůj spánek je důležitý - co se tak s mužem střídat? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3433
9.1.19 14:06

@Cuddy To u nás nefunguje. Na chatě, u příbuzných atd spíme všichni spolu a kluci se budi úplně stejně. Navíc, i kdyby to fungovalo nic by se tím nevyřešilo. Akorát by si zvyklí, že spím s nima a bylo by to ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17687
9.1.19 14:07
@Keyllah píše:
a pak co? pak už ji nebudou hledat?

Pak alespoň bude znát duvod buzení. A já bych si dala děti zpět do ložnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15748
9.1.19 14:09
@Cuddy píše:
Pak alespoň bude znát duvod buzení. A já bych si dala děti zpět do ložnice.

to ale nemusí být pravda. Mě se takto tři roky budila dcera, měla jsem ji v posteli a na žádný důvod jsem nepřišla ani já ani lékař.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15748
9.1.19 14:10
@chaela píše:
@Cuddy To u nás nefunguje. Na chatě, u příbuzných atd spíme všichni spolu a kluci se budi úplně stejně. Navíc, i kdyby to fungovalo nic by se tím nevyřešilo. Akorát by si zvyklí, že spím s nima a bylo by to ještě horší.

Zkoušela jsi nějaká homeopatika, čaje? vím že nám tehdy doporučovali i rybí tuk kvůli nervové soustavě atd…je fakt, že tehdy bych vyzkoušela cokoli :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.19 14:12

@Keyllah přesně, zkoušeli jsme kde co a taky nic nepomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3433
9.1.19 14:38

@Keyllah Homeopatie neuznávám, rybí tuk jim dávám a teď jsem koupila medunkovy čaj. Ale že by zabral nevěřím, spíš jen pro pocit, že jsem udělala všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.19 15:00

u nás je to podobné. Jak padne 11 hodina, začne migrace. Holky už jsou větší - 4 a 6 let. Vždycky popadnou peřinku a šup k nám do postele. Hrozně ráda stěhuju, tak jim čas od času spřehážu pokojík. Jednou postele na patro, jednou vedle sebe. Vždycky to na chvíli zabere. Ale už mi nezbývá moc variant stěhování :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3433
9.1.19 15:08

@chs.jasmin s mužem se stridame, já vstávám v týdnu, on o víkendu. Bocnice mají kluci taky, ale starší je schopnej spadnout i přes ručně delanou víc jak 30 cm vysokou zabranu, takže pokud spadne jen plysak, je to dobrý. Mladší nepadá a nepadají mu ani plysaci. Přikrýt se oba umí , ale i tak to někdy chtějí po mně. Já fakt nevím, už si s mužem děláme legraci, že jim budem na noc dávat opium :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama