3letá nevydrží celou noc sama v pokojíčku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
stansa
Nováček 8 příspěvků 05.01.19 13:02
3letá nevydrží celou noc sama v pokojíčku

Ahojte. už si fakt nevíme rady. Máme tříletou holčičku. Nevydrží celou noc u sebe v pokojíčku. Zkoušíme to cca 2-3 měsíce. Několikrát za noc nás volá, někdy i pro nás dojde a taky někdy i plače - jak kdyby ze spaní. My tam s ní vždy musíme čekat než znovu usne. Když už je to i 3× - 5× za noc, to už fakt nezvládáme. Říkáme jí, že je velká, že je to její postýlka a že maminka a tatínek mají postel v ložnici a že nás bolí záda když tam s ní musíme pořád být. Ale nic nepomáhá. Už nevím. Přemýšláme, že bysme si ji zas dali k nám do ložnice. A usínání je taky kapitola sama o sobě. Přečteme pohádku a musíme zas čekat než usne. Přitom když spala s náma v ložnici, tak když jsme přečetli pohádku, tak jsme normálně odešli a ona usnula. Ale spíš mě víc trápí, že nevydrží celou noc v pokojíčku…děkuju moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Alušáček
Závislačka 3945 příspěvků 05.01.19 13:05

@stansa Tak ať spí s váma a budete mít klid :palec: Já noc co noc chodila k rodičům do postele až do 6let :lol: Moje 4 leta dcera taky část noci spí s námi a v mém okolí většina dětí má potřebu být v noci s rodiči.. Je to prirozene ;)

dada85
Kecalka 374 příspěvků 05.01.19 13:09

Je to úplně normální, u nás to samé. Tříletý vola aj 5× za noc a starší pětiletý chodí v noci k nám do postele. A usínání u obou taky pohadka a musím počkat až usnou… a vůbec se nad tim nepozastavuji…

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 05.01.19 13:10

No tak zjevně není ještě tak velká a o samotě je vyděšená tak, že neusne. Pokud vám společné spaní nepůsobí vyložené manželské rozvraty, tak koukejte spíš na potřeba dítěte, než internetové poučky jak by dítě mělo a nebo nemělo spát a nebo co říkají příbuzní.

Uživatel je onlineTejule
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.01.19 13:10

Je malinká, bojí se tam, vemte si ji v noci k sobě, věř, že do 18 s vama spát nebude a tento čas, kdy vás tak potřebuje brzy skončí, užij si to a netlac na pilu… Já miluji když se probudime všichni spolu. Vem to jako pozitivní, ne negativní… Jsou ji fakt teprve 3 roky, celou dobu byla s vama a teď rychle chceš aby dospela a spala sama… Netrapte se navzájem a užijte si svou blízkost.

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 05.01.19 13:10

@stansa nás synek spal v pokojíčku cca od 2.5 let a uspavala jsem tak, že jsem přečetla pohádku a ležela jsem tam s ním dokud neusnul… hodnekrat jsem tam vytuhla taky :mrgreen: v noci se taky budil, často se k nám vracel do postele, nebo já si šla lehnout k němu. On má postel, která se dá rozložit, takže nebyl problém. U nás se celkem osvědčila buď svítící beruška, nebo teď má sviticiho mimone s tlumenym světlem, takže když se vzbudí, tak ví, že si to může zapnout a nemusí se bát.

dedrichov
Závislačka 3461 příspěvků 05.01.19 13:11

Tak odpověď vidíš sama

Russet
Neúnavná pisatelka 17915 příspěvků 05.01.19 13:15
@stansa píše:
Ahojte. už si fakt nevíme rady. Máme tříletou holčičku. Nevydrží celou noc u sebe v pokojíčku. Zkoušíme to cca 2-3 měsíce. Několikrát za noc nás volá, někdy i pro nás dojde a taky někdy i plače - jak kdyby ze spaní. My tam s ní vždy musíme čekat než znovu usne. Když už je to i 3× - 5× za noc, to už fakt nezvládáme. Říkáme jí, že je velká, že je to její postýlka a že maminka a tatínek mají postel v ložnici a že nás bolí záda když tam s ní musíme pořád být. Ale nic nepomáhá. Už nevím. Přemýšláme, že bysme si ji zas dali k nám do ložnice. A usínání je taky kapitola sama o sobě. Přečteme pohádku a musíme zas čekat než usne. Přitom když spala s náma v ložnici, tak když jsme přečetli pohádku, tak jsme normálně odešli a ona usnula. Ale spíš mě víc trápí, že nevydrží celou noc v pokojíčku…děkuju moc

Syn ve 4 letech k nám pravidelně chodí ve tři nebo i dřív. A hned usne. Uspávám ho čtením pohádky a pak si ještě povídáme.

Fjodorka
Extra třída :D 11396 příspěvků 05.01.19 13:18

Že je velká? Není velká, je to malinké dítě. Vrátit do ložnice, není připravená.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 05.01.19 13:20

Nemam radu…ale cetla jsem tady vic diskuzi o daleko vetsich a uz i dospelych zenach,ktere nevydrzely celou noc samy…

Zakladatelko,Ty rada spis sama?

katyna1984
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 05.01.19 13:24

Úplně slyším tu reklamu - a proč musím být sám v pokoji, když maminka a tatínek mají společnou postel?

Ty když jsi přes noc doma bez muže, nemáš pocit, že Ti něco chybí? Já teda tak bojácná nejsem, ale mám okolo sebe kamarádky, které třeba spi přes noc v obyvaku u tv, když je muž na noční, aby se necítily samy a nebály se. Natož když se jedná o tříletého špunta.

Obě starší děti k nám chodily do cca 5 let pravidelně, od té doby občas. Nejmladší spí stále s námi a počítám, že to u něj nebude jiné. Buď jsme si je vzali k sobě do postele, nebo šel jeden z nás do pokojíčku, ať už s oním dítětem nebo bez něj.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 05.01.19 13:27

Moje rodice me meli v loznici az do te doby, dokud jsem sama nezacala knourat ze chci za segrou do pokojicku kde uz jsem davno mela velkou postel. A za to jim moc dekuji :kytka:

acimedaca
Nadpozemská drbna 27001 příspěvků 05.01.19 13:27
@stansa píše:
Ahojte. už si fakt nevíme rady. Máme tříletou holčičku. Nevydrží celou noc u sebe v pokojíčku. Zkoušíme to cca 2-3 měsíce. Několikrát za noc nás volá, někdy i pro nás dojde a taky někdy i plače - jak kdyby ze spaní. My tam s ní vždy musíme čekat než znovu usne. Když už je to i 3× - 5× za noc, to už fakt nezvládáme. Říkáme jí, že je velká, že je to její postýlka a že maminka a tatínek mají postel v ložnici a že nás bolí záda když tam s ní musíme pořád být. Ale nic nepomáhá. Už nevím. Přemýšláme, že bysme si ji zas dali k nám do ložnice. A usínání je taky kapitola sama o sobě. Přečteme pohádku a musíme zas čekat než usne. Přitom když spala s náma v ložnici, tak když jsme přečetli pohádku, tak jsme normálně odešli a ona usnula. Ale spíš mě víc trápí, že nevydrží celou noc v pokojíčku…děkuju moc

některé děti jsou prostě takové. Moje jedno je a druhé ne, snaž se to tak brát, že vás potřebuje. Dcera 4 r. když spí se mnou, tak spí v klidu celou noc - pokud spí vedle, tak je na 99% minimálně 3× vzhůru, přijde k nám, nebo brečí u sebe.....pokud se chci vyspat, tak spím s ní. Snad do 18 s námi spát nebude - neříkám, že mě to někdy neštve, ale prostě je taková. První dcera to nikdy nedělala a od 8m spí sama. Bez problémů - není to ani výchovou, je to jen povahou.

Russet
Neúnavná pisatelka 17915 příspěvků 05.01.19 13:28
@katyna1984 píše: Úplně slyším tu reklamu - a proč musím být sám v pokoji, když maminka a tatínek mají společnou postel?

Ty když jsi přes noc doma bez muže, nemáš pocit, že Ti něco chybí? Já teda tak bojácná nejsem, ale mám okolo sebe kamarádky, které třeba spi přes noc v obyvaku u tv, když je muž na noční, aby se necítily samy a nebály se. Natož když se jedná o tříletého špunta.

Obě starší děti k nám chodily do cca 5 let pravidelně, od té doby občas. Nejmladší spí stále s námi a počítám, že to u něj nebude jiné. Buď jsme si je vzali k sobě do postele, nebo šel jeden z nás do pokojíčku, ať už s oním dítětem nebo bez něj.

Já teda při mužových nočních nemám strach a spím v naší posteli, gauč je moc měkký. Ale u malého dítěte s bujnou fantazií a divokými sny chápu, že hledá útočiště u rodičů.

iwa83
Echt Kelišová 7772 příspěvků 05.01.19 13:32

když Ti to dělá problém, tak si ji vezmite zpět do ložnice. Jiná cesta není. Buď budeš lítat a budeš naštvaná a nevyspaná - dcera o to víc nervóznější nebo si ji vezmite k sobě a vyspite se.
My jsme dceru osamostatnili teď po narození druhé dcery. Pokojíček pomáhala budovat (asistence u stavby SDK příčky), malovala, pomáhala stěhovat nábytek. Neměla problém tam jít spát. A i když občas volá/brečí. Jdu, ujistím ji že se nic neděje a když chce, tak s ní zůstávam nebo se vracím do postele. V ložnici máme 3 měsíční miminko a kým jsme spali všichni v jedné místnosti, dost se holky budily vzájemně. Ale pořád si říkám, že je lepší když chce abych byla u ní v pokojíku než aby dofrčela i s peřinou k nám :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama