Spaní miminka s rodiči v posteli

26.12.18 22:02

Spaní miminka s rodiči v posteli

Ahojky :) chci se na něco zeptat, možná i trošku uklidnit :D máme doma 2,5 měsíčního chlapečka a ze začátku jsem ho striktně dávala spinkat do postýlky a samozřejmě jsem měla silný řeči, jak nikdy nepolevím. Jenže v postýlce vydržel spát vždy max dvě hodinky, pak se vzbudil, nakojili jsme a pak vydržel třeba už jen hodinu, prostě s každým kojením se to zkracovalo. Já byla vyčerpaná, miminko uplakané, takže párkrát se stalo, že jsem u kojení usnula (kojím v leže) a ejhle, najednou jsme oba spinkali. Nějak se nám z toho stalo pravidlo a malinký už v postýlce nebyl asi měsíc, postupně se nám prodlužuje i spánek, teď většinou vydrží i 4 hodiny, pak se jen nakoji a spinká dál, rekord máme zatím 6,5 hodiny. No jenže znáte to, všichni okolo mě děsí, jak bude závislý, jak ho zalehnu, jak má sebe šiju bič, jak mi ho nevezmou do školky, protože nebude chtít spinkat spát a tak dále a tak dále… No samozřejmě jsem si o tom něco četla a naopak se společné spaní celkem doporučuje, ale přece jen bych ráda vaše zkušenosti. Kdy jste třeba zkoušeli dávat do vlastní postýlky? Když byli starší dokázali být děti nějakou dobu bez vás? (myšleno třeba u babičky, abych si mohla zajít například něco zařídit). Prostě Vás moc prosím o nějaké zkušenosti. Moc děkuju a přeji krásný večer :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6052
26.12.18 22:05

Vsechny deti jsem mela takhle u sebe a vsechny spej davno ve svejch postelich. Staci je nechat uzrat. Nejstarší se presunul v peti letech, nejmladsi v roce a ctvrt. Nechala jsem je az budou sami chtit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
26.12.18 22:06

Mám dvouleťačku která spí pořád s náma. Nedovedu si to představit jinak. Za 2 měsíce se narodí druhé mimi a v plánu je zvětšit spací plochu. Neřeším co bude, spát do puberty s náma nebudou, plánuju až mladší dítko bude mít tak 2-3 roky půjdou spolu do pokojíku, dřív to řešit nebudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
26.12.18 22:08

Obě holky spaly s námi, jedna je už ve škole a druhá ve školce. Obě už spavaji v postelích v pokojíčku. Jsou to normální holky i s prespavanim mimo domov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
26.12.18 22:08

Taky spi mala u me. Od narozeni ted je ji pul roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13477
26.12.18 22:09

Dcerky jsem měla v posteli od narození, měla jsem tedy přídavnou postýlku, ale přestěhovaly se vždycky ke mě. Starší se mnou spala v posteli skoro do čtyř let, pak dostala vlastní postwl a spí v ní bez problémů. U babičky je zvyklá spát od roku a půl, do školky šla normálně, spí tam. S mladší dcerkou jsem byla měsíc v porodnici a starší to beze mě zvládla s přehledem. Spaním v jedné posteli z dítěte závisláka neuděláš, naopak bývají klidnější a vyrovnanější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.18 22:09

@Terča21 Buď v klidu a dělej si to Tak, abya byla spokojená TY. Až Ti to začne vadit, tak to holt utnete…ale proč se zbytečně stresovat.
Moje dcera spala s nami od 3mesicu do cca 9mesicu…pak začala lézt a bála jsem se, že spadne, tak ala do své postýlky. Chvilku byly slzicky, ale byla jsem tam s ní a zvykla si.

Teď jsou ji tři a furt straaaaaasne rada spi s někým z rodicu, ALE do školky chodí, u babičky dokáže zůstat pře s noc a je moc prima ;) Udělej si to podle sebe!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7542
26.12.18 22:14

Náš malý spal se mnou do 5 měsíců, potom jsme koupili postýlku, sundali postranici a přirazili k posteli. Takže spal vedle mě, ale v bezpečí své postýlky. Pro mě to bylo pohodlnější kvůli nočnímu kojení. Když začal lézt, dostal druhou postranici. Dneska je mu bezmála 14 měsíců, spinká sám, už dva měsíce chodí na 3 hodiny denně do jeslí a nechá se od babičky v klidu pohlídat i uložit. Ne, spaním s tebou z něj závisláka neuděláš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5496
26.12.18 22:19

Mam dvouleteho a od prvniho dne doma spi sam ve svem pokoji ve sve postylce, jak v noci, tak pres den.
Od narozeni se budil v noci jen jednou na jidlo, od pul roku spi celou noc bez pauzy na cokoliv.

Nejsem zastance spolecneho spani rodicu a deti, ale ja mam extremne spave a bezudrzbove dite a kdybych nemela, treba bych psala jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.18 22:21

K nám chodila spát starší dcera asi do 3 let. Nespala u nás celou noc a taky ne každý den ale prostě někdy chtěla k nam. Asi ve 2 letech jsme ji udelali pokojíček a postýlku a ikdz jsme ji tam uložili v noci se vždy vzbudila a přišla k nám. Kolem těch 3 let chodit přestala. Mladší jsou 2 roky a taky ji ukládáme do vlastní postýlky ale většinou se v noci vzbudí a chce k nám. Doufám že se taky kolem 3 roku sama přesune. Jinak s nějakým zavislactvim nemáme vůbec problém. Starší spí u babičky v pohodě. Mladší zatím na noc nejezdí ale s babičkou nebo tetou zvládne odpoledne v pohodě. Naopak bych řekla že jsou tak nějak vyrovnane.
Taky jsem kdyz se narodila starší chtěla být v těchto věcech striktní ale pak jsem si načetla že to pro ty děti není dobré kdyz ho vlastně odmitnes vzít k sobě. Druhá dcera mě z mých představ vyléčila úplně protože prostě sama spát nechtěla a ten její pláč byl vážně zoufalý. Takže jak píšou holky, do puberty s tebou spát určitě nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
26.12.18 22:22

Me syn nekojeny zase spal v postylce do roka na monitoru. Strasne moc mi pomahal ten pocit, ze je tzv. pod kontrolou. Ted mam 5mesicni kojenou holcicku a pres den usne a spi po kojeni na me, ale na noc jde taky do postylky. Vstava tak 2× na kojeni, nekdy vydrz i 6 hodin bez. Jenom zvednu, nakojim v leze, ona usne a znovu ji soupnu do postylky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.18 22:26

@Terča21 malá od prvního dne spí sama v pokojíčku (teď 7m), já to tak chtěla a dodržela. Máme všichni svůj klid. Dělej si to, jak vám to vyhovuje. Přendáš jí do vlastní postele až budeš chtít. A pokud nechodíš spát se dvěma promile, tak ji nezalehneš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.18 22:28

Ja mam maleho (skoro 3 mesice) u sebe v posteli kazdou noc. Spinka v hnizdecku, to je za me zatim nejlepsi vynalez pro matky :D on se tam citi dobre a ja vim ze ho nezalehnu. Berem vsude sebou.
Navic se mi bud v noci 2-3hodiny takze v polospanku nakrmim. Neumim si predstavit chodit xkrat za noc do jineho pokoje. Delej to tak jak je to prijemne tobe. Jen teda za me, ja bych s miminkem v posteli jen tak bez niceho nespala, bala bych se ze usnu tvrde a prevalim se na nej a nebo ho uhodim treba loktem az se budu otacet - nevim stat se muze cokoliv, zvlast kdyz jai vycerpana (zase takovy nesmysl to neni :roll: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.18 22:29

Moc moc Vám všem děkuji za reakce! Dost jste mě uklidnili :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14974
26.12.18 22:29

Vsechna mladata spi u matky, to jen clovek je zacal izolovat :nevim: ja uz tretimu diteti ani nechystala postylku :mrgreen: prvni dve deti uz mam odrostle a osamostatnily se uplne v pohode. Never na takove reci. Dulezite je, at jsi spokojena ty, partner a miminko :kytka: sama citis, co vam dela dobre. Miminko mamu potrebuje, neni to o rozmazlenosti, je to prirozena potreba kontaktu, citi se u tebe v bezpeci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama