Spánek v 9 měsících

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
656
1.11.21 20:27

Spanek v 9 mesicich

Pekny vecer vsem :kytka:

Jdu si pro radu, kdo jste si prosel tim samym…nebo aspon pro uteseni :mrgreen:

Uvodem: dcera, 9m, stale kojena, pres den v pohode, spi dost vetsinou dopo a odpo, jeden spanek idealne 2h, druhy kratsi, ji hezky, zivelna a v separacni uzkosti posledni 2 mesice

Do 4-5m spala v postylce, po nakojeni jsem ji prenesla, budila se treba 2-3× za noc, zhorseni s posunem v motorickem vyvoji, ale ne ze by ji to budilo. Aktualne v nasi posteli. Vzdy usinala v pohode, proste se nakojila a spala. Jenze ty 4mesice se vsechno pomalu zhorsuje :zed: ted jsme ve fazi, kdy uspat ji je nadliskej vykon a souboj, pokud nevychytam asi 5min okenko, kdy je fakt utahana, ale ne pretazena :mrgreen: posledni zhorseni cca pred 3 tydny pri nemoci a ani po nemoci nevidim, ze by se to lepsilo. Pres den spi doma se mnou ve velke posteli nebo v nositku, kocar, sedacka ani omylem. Nekdy i ten spanek pres den je drina ji uspat, ale s tim si zatim dokazu poradit (tuk tuk tuk). Vecer se naveceri (kasi ne, ma po ni boleni), koupani (nebo omyti v umyvadle) a pak uz do loznice. Nekdy musim vystridat tak 10× prso a v podstate ji porad stelovat a drzet, protoze se porad propina a knoura a hybe a kope nebo otaci a odchazi. Uspani trva 10-60min. Nicmene pak se tak max do hodiny probudi a spis je pravidlem, ze treba do pulnoci se budi co 30min. Pak ma chvili hlubsi spanek, tak od pulnoci do 3 a pak se zas do 6-7 porad budi, place, stridave se koji a zas odstrkuje, place, propina se…

Mam pocit, ze je nevyspala pak z takovych noci, stejne jako ja. Nemuzu ji pak dat z ruky…zuby rostou, ted prvni dva dole, uz prorezane. Uz jsme meli i cca 2mesice obdobi, ze se vzbudila a 2-3h vzhuru, to v tuto chvili zatim preslo.

Snazim se byt v klidu a srovnana s tim, ze to jednou prejde, ale uz jsem fakt unavena…jsme spolu v zasade samy, muz je pracovne vytizen, babicky na hlidani nic, k cizimu nikomu ted nepujde…do toho pracuju a mame stridave deti z predchozich vztahu, tak bych rada vecer neco udelala/venovala se starsim detem nebo aspon byla trochu pouzitelna…

Taky si porad rikam, co delam spatne :think: zkousim ruzny pyzamka, vetrat pred spanim, nebo naopak vic teplo, veceri driv/pozdeji, spat driv/pozdeji, ale nemam pocit, ze by to neco vyrazne ovlivnovalo…

Diky predem za vsechny poznatky ;)

Ps. Vyrvavat ji nebudu nechavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
197
1.11.21 20:59

V kolik vstává a v kolik chodí spát- přes den i večer?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
1.11.21 21:11

A zkoušela jsi ji prostě jen mít v noci u sebe, ale nereagovat? Teda zkusit prso, nechceš, tak se spí? My pravidelně před spaním při růstu zubů mazali před usnutím zuby calgelem a spánek byl lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17148
1.11.21 21:20

Psala jsem to tu už milionkrát (pro případ, že už jsi to někde četla :oops: ). U nás spánek mezi půl rokem a rokem úplné peklo, vyvrcholilo to, když jí bylo 10 měsíců, to jsem si říkala, že to fakt fyzicky nedám. Měli jsme přesně, co popisuješ, různá období různě blbého spánku, vždycky zabrala jen jedna jediná věc (a co fungovalo před měsícem, teď najednou bylo nanic). Zásadně se to začalo zlepšovat v roce, nicméně spaní celou noc stále není pravidlem. Ale je to nebe a dudy.

Přečetla jsem a vyzkoušela všechno - rady babské, z diskusí, z populárně naučné literatury, ze studií, nepomohlo nic. Hýbat spánkem, to byla utopie (ale ona v devíti měsících už spala jen jednou a teď už od roku a kousek nespí přes den vůbec :roll: ), bez kojení bych to nedala, rituály jsme měli… Moje rada - nijak úžasná, to uznávám - přijmi to, nebude to navěky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
1.11.21 21:24

No pěkný taky koukam, to se mam na co těšit :D ta moje nastesti zatím jakz takz spi pres den, ale to já taky nespím, neboť stejne jako ty taky pracuju ;) vecer se do hodiny vzbudi se řevem a pak ma nejhlubší 2 hodiny.. o půlnoci to začíná po hodině. :zed: myslíš že to zhorseni muze mít souvislost s motorickym vývojem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
1.11.21 21:29
@Makola píše:
V kolik vstává a v kolik chodí spát- přes den i večer?

Vstava v 6-7:30, prvni spanek cca dve hodiny od probuzeni, druhy spanek tak mezi 14-15h, chodi spat 19-20:30…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
1.11.21 21:33
@Bamace píše:
A zkoušela jsi ji prostě jen mít v noci u sebe, ale nereagovat? Teda zkusit prso, nechceš, tak se spí? My pravidelně před spaním při růstu zubů mazali před usnutím zuby calgelem a spánek byl lepší.

Gel na dasne taky zkousim. Nevidim moc zlepseni…

Neregovat jsem zkousela, ale v 95% pripadu zacne vrestet jak pominuta, do luku a konec, pak mam co delat ji zase uklidnit. Jinak ona si to prso prave vetsinou vezme, ale za chvilku ho treba pusti a zacne zase pobrekavat a zas chce to prso a tak jsou to ty 3-4h do rana..o tom teda, ze neustaly nekolikahodinovy prisavani je fakt neprijemny ani nemluve…dneska jsem v krizi i zvazovala, ze bych ji odstavila, ale to jeste nechci…

Jediny, na co jsem vlastne prisla, je, ze musi byt zhasnuto, uplne, ani mala lampicka, nocni svetlo, to ji vadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
1.11.21 21:39

@Ba-stet dekuju :srdce: sice neni povzbuzujici, ze jsi vyzkousela vse a efekt nula, na druhou stranu, mozna jsem se jen potrebovala ujistit, ze nejsem uplne marna a ze to proste prejde…dalsi povzbuzujici vec je, ze do roka uz nema daleko :mrgreen:

Ja prave dnes cetla nekde, ze kdyz ty deti takhle mizerne spi, tak ze pak maji poruchy soustredeni a taaaak. Tak jsem se tim vydesila nejak vic, nez bych chtela.

A presne, taky ma proste uz pomalu pocit, ze jsem na konci sil (o vikendu jsem to i kricela s placem na muze :oops: ) a bojim se, ze ji pak neuhlidam nebo usnu a neco si udela (nebo sni, jak je jejim dobrym zvykem :zed: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
1.11.21 21:41
@Eoma píše:
No pěkný taky koukam, to se mam na co těšit :D ta moje nastesti zatím jakz takz spi pres den, ale to já taky nespím, neboť stejne jako ty taky pracuju ;) vecer se do hodiny vzbudi se řevem a pak ma nejhlubší 2 hodiny.. o půlnoci to začíná po hodině. :zed: myslíš že to zhorseni muze mít souvislost s motorickym vývojem?

Ja teda pracuju s ni :lol: a snazim se, kdyz pres den spi, tak spat s ni, ale to mi prave posledni dobou nejak nevychazi a je to hrozne znat….jinak jak pres kopirak! Usnula mi cca v 19h a doted uz byla 3× vzhuru :zed: ja myslim, ze u nas to v prvopocatku souvislost melo, opravdu se ji to zhorsilo, jak se zacala otacet na brisko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17148
1.11.21 21:53
@Eoma píše:

Já jsem si jistá, že to s psychomotorickým vývojem souvisí úzce. V tý hlavě se toho děje hrozně moc najednou. Znám to sama, když jsem přepracovaná, tak nemůžu vypnout a hlava jede dál a dál… Moje dcera byla navíc většinu prvního roku docela napřed, v šesti měsících na úrovni devíti, takže podle mě to hlava nedávala… Kolem roku se začala vracet do tabulek a spaní se fakt vyklidnilo… Ale psala jsem (a přečetla) opravdu do hodně diskusí a u spousty dětí byl velký výkyv práce v souvislosti s velkým vývojovým pokrokem (většinou, když se chystal a pak ještě chvilku, než se zajel) a pak se spaní zase zlepšilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
1.11.21 21:53

@JednaPrazacka a breci jako ze je vyspana a chce nejakou interakci, nebo chce spat a nejde ji to? Nebo proste kontakt? Jak by spala, kdyby s ni zustal treba jenom partner a ty by sis zkusila lehnout jinde? A co zkusit dudlik? Je to teda jina situace, ale kluk mi treba breci, kdyz chce spat, a ja si dovolim mu dat do pusy misto dudliku flasku. Proste chce cumlat, ne jist. Usina u prsa? Neni to treba tim? Ze by treba stalo za to uspavat ji mimo prso, at to pak nepotrebuje v noci zase k usnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17148
1.11.21 22:08
@JednaPrazacka píše:
@Ba-stet dekuju :srdce: sice neni povzbuzujici, ze jsi vyzkousela vse a efekt nula, na druhou stranu, mozna jsem se jen potrebovala ujistit, ze nejsem uplne marna a ze to proste prejde…dalsi povzbuzujici vec je, ze do roka uz nema daleko :mrgreen:

Ja prave dnes cetla nekde, ze kdyz ty deti takhle mizerne spi, tak ze pak maji poruchy soustredeni a taaaak. Tak jsem se tim vydesila nejak vic, nez bych chtela.

A presne, taky ma proste uz pomalu pocit, ze jsem na konci sil (o vikendu jsem to i kricela s placem na muze :oops: ) a bojim se, ze ji pak neuhlidam nebo usnu a neco si udela (nebo sni, jak je jejim dobrym zvykem :zed: ).

No, hele, to že to neklaplo mně, neznamená, že nemáš zkoušet. Už pro svůj pocit, že něco děláš. Budiž Ti povzbuzením, že moje dítě spí nejblbějc široko daleko v reálu i virtuálu (loni touhle dobou třeba u nás fungoval jediný způsob uspávání, a to nošení venku. Vyrážela jsem mezi jedenáctou a půlnocí a měla na to trasu 45 minut :roll: )

Ale právě jsem Tě chtěla utěšit, že to skoro jistě není Tvoje chyba. Co jsem já opravdu zvorala a zhoršovala to nám oběma, byla nervozita, naštvanost (taky pracuju, a to po usnutí dítěte, takže mi není jedno, jestli začnu v devět v nebo o půlnoci) a pak hysterický pláč z únavy :oops: To prostě musíš nějak potlačit, protože to všechno jen vyhrotí. Mimochodem, já docela jedu v aromaterapii a na ty hysterický stavy mi hodně pomáhal éterický olej Uvolnění od Nobilis Tilia.

Jinak co u nás někdy a trochu pomohlo:

• spací čaj, když to byla evidentně záležitost hlavy při psychomoto skoku (případně spací čaj pro mě, když jsem z přetažení nemohla usnout, i když jsem fyzicky odpadávala)
  • na zuby Nurofen. Není to moc populární, ale dcera si fakt vytrpěla svoje a calgel byl úplně k ničemu
  • když usínala v naší posteli a pravidelně nemohla zabrat, zjistila jsem, že je to vždy v den, co jsem převlékla postel. To jsem jí pak dávala svoje starý pyžamo, jako se to dělá u štěnat. Tak to můžeš taky zkusit, dát něco svýho do postýlky nebo kde spí.
  • vyhovět. Ona vždycky potřebovala jedinou věc (nosit, abych byla u ní, spát ve velký posteli, kojit…), tak jsem prostě dělala, co chtěla. Na nic si nezvykla, nic ji nerozmazlilo, teď usíná normálně a pohodově.

Jinak s tím soustředěním a vyšším vyskytu ADHD apod jsem to taky slyšela. Nevím, kdy by se to mělo projevovat, ale zatím se dcera jeví jako velmi chystrá, šikovná a samostatná, umí si hrát i sama, skvěle se s ní dá domluvit… Tak myslím, že to nebude tak horký,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
2.11.21 16:55
@Ba-stet píše:
Já jsem si jistá, že to s psychomotorickým vývojem souvisí úzce. V tý hlavě se toho děje hrozně moc najednou. Znám to sama, když jsem přepracovaná, tak nemůžu vypnout a hlava jede dál a dál… Moje dcera byla navíc většinu prvního roku docela napřed, v šesti měsících na úrovni devíti, takže podle mě to hlava nedávala… Kolem roku se začala vracet do tabulek a spaní se fakt vyklidnilo… Ale psala jsem (a přečetla) opravdu do hodně diskusí a u spousty dětí byl velký výkyv práce v souvislosti s velkým vývojovým pokrokem (většinou, když se chystal a pak ještě chvilku, než se zajel) a pak se spaní zase zlepšilo…

Tak to u nás asi muze byt taky.. mala je taky taková divoká a poslední dva týdny dost pokrokova.. zacala se plazit pred měsícem, týden na to perovat na kolenou, ted 14 dni skoro leze, poslední tři dny si seda a včera si stoupla v postýlce o zabradli.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17148
2.11.21 17:00
@Eoma píše:
Tak to u nás asi muze byt taky.. mala je taky taková divoká a poslední dva týdny dost pokrokova.. zacala se plazit pred měsícem, týden na to perovat na kolenou, ted 14 dni skoro leze, poslední tři dny si seda a včera si stoupla v postýlce o zabradli.. 8o
Šikulka :kytka: Tak si můžeš hýčkat jistou naději, že až se jí to v tý hlavě přerovná, bude spát zase hezky… A nebo zkus nějaký ten spací čaj. U nás to v téhle fázi trochu pomohlo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
2.11.21 17:10
@Bamace píše:
@JednaPrazacka a breci jako ze je vyspana a chce nejakou interakci, nebo chce spat a nejde ji to? Nebo proste kontakt? Jak by spala, kdyby s ni zustal treba jenom partner a ty by sis zkusila lehnout jinde? A co zkusit dudlik? Je to teda jina situace, ale kluk mi treba breci, kdyz chce spat, a ja si dovolim mu dat do pusy misto dudliku flasku. Proste chce cumlat, ne jist. Usina u prsa? Neni to treba tim? Ze by treba stalo za to uspavat ji mimo prso, at to pak nepotrebuje v noci zase k usnuti…

Podle me vetsinou breci, ze chce spat. Kvuli interakci nebreci, to ji staci mi trhat vlasy a smat se tomu :mrgreen: jak by spala s partnerem tezko rict, ale to po nem ted ani nemuzu chtit, spi ted fakt malo, pulku tydne ani neni pres noc doma a kdyz tedy spi, tak fakt tvrde a dcera ho nevzbudi…dudlik od miminka plive ;) u prsu usina, kdyz se snazim ji ho predcasne sebrat (ze uz vypada, ze spi), tak ho nepusti a dozaduje se ho a fakt pije…po pravde trochu nocni mura uspat ji bez kojeni 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat