Reklama

Spaní ročního dítěte v posteli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Galadriela84
Povídálka 13 příspěvků 22.01.18 11:58
Spaní ročního dítěte v posteli

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat jestli máte podobné zkušenosti. Mám chlapečka 13m, už asi od 9m spinkal sám v postýlce, usínal kolem 8 večer a budil se kolem 5-6h na mlíčko a pak spal ještě do 7h.Jen když byl nemocný budil se v noci a chtěl spát se mnou, vždycky to trvalo cca 3-4dny a bylo to v pohodě, teď nemocný není a už 14 dní se budí každý večer kolem půlnoci a chce spát se mnou v posteli, už nevím co s tím a bojím se, aby to tak nedělal pořád. Nemáte něco podobného a přestalo to? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 22.01.18 12:05

Pokud do budoucna nechceš mít dítě v posteli, budeš ho muset nechat v jeho postýlce, i když ze začátku bude asi brečet a dožadovat se k tobě. Toto jsem si nikdy nezavedla a dcera spí spokojeně ve své postýlce.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 22.01.18 12:09
@ivunak píše:
Pokud do budoucna nechceš mít dítě v posteli, budeš ho muset nechat v jeho postýlce, i když ze začátku bude asi brečet a dožadovat se k tobě. Toto jsem si nikdy nezavedla a dcera spí spokojeně ve své postýlce.

Naprosty souhlas. My si dite nikdy do postele nevzali a ted, kdyz jsme to zkusili, tak silenej hysterak, ze chce do svoji postele.

Uživatel je onlineIvana 85
Závislačka 3026 příspěvků 22.01.18 12:11

@Galadriela84 14 dni uz je hodne, bud to okamzite utni nebo ho tam budes mit uz nastalo. @vertunka to stejny u nas, jen ji vezmu do loznice tak hysterak natoz ji polozit do nasi postele.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 12:11
@vertunka píše:
Naprosty souhlas. My si dite nikdy do postele nevzali a ted, kdyz jsme to zkusili, tak silenej hysterak, ze chce do svoji postele.

A jak to děláte? My máme 2 letého syna.. a ten prostě spí s námi. Večer usne ve své posteli ale kolem půl noci prostě přijde k nám a spí u nás. Za pár týdnů čekáme druhé dítě a tedy mám z toho nervy.. :roll: vždy ho odneseme ale zase se vrátí a nebo se tváří jako hromádka neštěstí.. :,( takže se mi jí zželí a nechám ho tam.. nebo pláče : máma, máma.. ( vím že to zkouší ) ale prostě mu ustoupím.. :roll:

beruska9
Extra třída :D 10629 příspěvků 22.01.18 12:15

No, moje dite melo silene hysteraky v postylce, takze spalo s nami…ted se teprve zacina prilezitostne presouvat do sve, jsou mu 2.5…tak nevim, jestli te zrovna povzbudim :mrgreen: Pokud ti to vadi, res to, i pres mirny odpor - vysvetluj a vracej do postele, nez to pochopi…nevim, jestli u takhle maleho jde pouzit nejaka motivace, treba ze dostane nalepku, kdyz bude spinkat u sebe, ja to zkousela s ucenim na nocnik a jeste relativne nedavno mi prislo, ze to moc nechape :think:
Jinak ja osobne na tohle nervy nikdy nemela, sama nerada spim sama a jako dite jsem.se dlouho v noci bala, takze mi prislo nefer do toho nutit dite, ale kazdy je jiny :nevim:

Závislačka 3026 příspěvků 22.01.18 12:16
@Anonymní píše:
A jak to děláte? My máme 2 letého syna.. a ten prostě spí s námi. Večer usne ve své posteli ale kolem půl noci prostě přijde k nám a spí u nás. Za pár týdnů čekáme druhé dítě a tedy mám z toho nervy.. :roll: vždy ho odneseme ale zase se vrátí a nebo se tváří jako hromádka neštěstí.. :,( takže se mi jí zželí a nechám ho tam.. nebo pláče : máma, máma.. ( vím že to zkouší ) ale prostě mu ustoupím.. :roll:

My to delame tak ze je naucena od narozeni usinat sama v postylce a v ni i spat.Jsou ji 2 roky a nikdy jsem ji neuspavala.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 22.01.18 12:16
@ivunak píše:
@Anonymní píše:
A jak to děláte? My máme 2 letého syna.. a ten prostě spí s námi. Večer usne ve své posteli ale kolem půl noci prostě přijde k nám a spí u nás. Za pár týdnů čekáme druhé dítě a tedy mám z toho nervy.. :roll: vždy ho odneseme ale zase se vrátí a nebo se tváří jako hromádka neštěstí.. :,( takže se mi jí zželí a nechám ho tam.. nebo pláče : máma, máma.. ( vím že to zkouší ) ale prostě mu ustoupím.. :roll:

No normalne. Taky mame dvouletacku a za 14 dni budeme mit mimco. Malou vecer ulozime do postele v jejim pokoji a cau. Kdyz se v noci probudi, tak tam jdeme, pohladime ji a opet odchazime. Kdyz zkousi, ze nechce spat, je ji vysvetleno, ze musi spat, protoze je no a opet odchazime.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 12:18
@vertunka píše:
No normalne. Taky mame dvouletacku a za 14 dni budeme mit mimco. Malou vecer ulozime do postele v jejim pokoji a cau. Kdyz se v noci probudi, tak tam jdeme, pohladime ji a opet odchazime. Kdyz zkousi, ze nechce spat, je ji vysvetleno, ze musi spat, protoze je no a opet odchazime.

On byl hodně nemocný a já abych měla jistotu že je v pohodě, jsem ho měla u sebe.. no a teď prostě toho zneužívá.. takže budu mít v posteli jeho a ještě mimi :roll:

Lendeš
Kelišová 5267 příspěvků 22.01.18 12:26

Měli jsme to podobně. Taky syn spával ve své postýlce bez problémů, pak byl nemocný a pořád se budil, tak jsme si ho vzali do postele a zvykl si na to. Museli jsme to prostě vydržet pár dní, kdy se vztekal, že nechce být v postýlce a nepovolit do velké postele. Za pár dnů už to bylo zase v pohodě. Teď to občas zkouší, ale prostě vysvětlujeme, že ne, že má svou postýlku.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 22.01.18 12:26
@Anonymní píše:
On byl hodně nemocný a já abych měla jistotu že je v pohodě, jsem ho měla u sebe.. no a teď prostě toho zneužívá.. takže budu mít v posteli jeho a ještě mimi :roll:

A pak se z toho zblaznis. Musis ho naucit zase na svoji postel. Ty deticky to zkousi, ale nic se mu nestane, kdyz bude spat sam.

blumen
Hvězda diskuse 41160 příspěvků 22.01.18 12:31
@Anonymní píše:
On byl hodně nemocný a já abych měla jistotu že je v pohodě, jsem ho měla u sebe.. no a teď prostě toho zneužívá.. takže budu mít v posteli jeho a ještě mimi :roll:

Bud budes tvrda a odnauci se to nebo to tak bude dal. Ja mam rada, kdyz za mnou v noci, nad ranem prijde. Kamaradka takto spi s detmi a neresi, proste prijdou, jak chteji. Je to vec kazdeho, jak mu to vyhovuje. Pokud to tak nechces, musis byt tvrda :nevim: samo to neodezni

vverru
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 22.01.18 12:35

Podle mě to nepochopí ten, kdo to nezažil. Dokud jsem měla jen dvě děti, taky jsem to vnímala taky takhle, ani jedna s námi v posteli nespala, nechápala jsem, že někdo může dělat takové ústupky. Teď máme třetí a to je jiný kalibr, do cca 13 měsíců v pohodě, položila se do postýlky a spinkala. Pak přišla separační úzkost, řve mami, mami, tátu nechce, nechat být nezabere, řve víc a víc zoufale, takže nejrychlejší cesta je vzít si ji do postele, to spí hned. Snažím se pak ale zase přenášet zpátky, ne vždycky se zadaří.
Radu nemám, jen jsem tě chtěla podpořit, že v tom nejsi sama ;)

Závislačka 3026 příspěvků 22.01.18 12:53

@vverru prave ze ja to zazila se starsim synem.Tak do roka usinal jen mne na brise, pak do 3 let jsem ho uspavala na ruce. Samozrejme spal se mnou v pisteli.Bylo to peklo a druha dcera nedostala sanci poznat jaky to je uspavat na ruce. A proste mame u ni v pokoji postel a kdyz nekdy breci tak si tam lehnu, ale ona u toho porad zustava ve svy postylce.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 22.01.18 13:12

Podle mně, když malinké dítě nepozná, jaké to je u rodičů v posteli, tak nemá vůbec touhu tam chodit ani později. Něco jiného je, když dítě spí samo v pokoji a v noci se vzbudí a chce se ujistit, že je máma blízko a přijde za ní. V tom případě je ale jistě lepší jít s dítětem zpátky k němu a uložit ho zase do jeho postele a být s ním třeba dokud neusne nebo se nezklidní.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >