Má neteř má šílené noční můry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klaranovakova19
Povídálka 21 příspěvků 18.01.18 23:06
Má neteř ma šílené noční můry.

Zdravím,
ma neteř ma strašné „noční můry“. Sestra mi to popisuje jako stavy, kdy začne ze spaní strašně ječet, není schopná se vzpamatovat a trvá ji to obvykle cca 10minut, než se otřese.. Onehda se stalo, ze začala ječet, sestra k ni přiběhla, ale ona křičela aby na ní nikdo nesahal, běžela do kouta, drepla si, chytla se za kolena a pohupovala se.. ráno si nic nepamatuje… je to až děsivé.
Zrovna nastoupila do školy, ale nevypadá, ze by měla nějaký problém…je ji sedm a je to veselá holka. Nemáte někdo nějaké zkušenosti a podobnými zážitky?
Sestra s ni zřejmě bude muset k lékaři.. říkala ze ma normálně strach jakoby ji něco posedlo.
Díky moc :,( :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Leenvecka
Kecalka 342 příspěvků 18.01.18 23:38

Ja jako mala dost podobny stavy…posledni zachvat kdy jsem fakt jecela..potrebovala rozvitit a byla dost v haji byl cca pred rokem…takze se mi to obcas objevilo i v dospelosti…

jako pro klid duse bych k tomu doktorvi zasla, ale asi bych to nehrotila…nekdo ma ty sny zivejsi a jetli ma nejaky opakovany hruzy ve snu tak je mozny ze proste uz toho je na ni po tom probuzeni hodne a potrebuje prostor…

Klaranovakova19
Povídálka 21 příspěvků 18.01.18 23:41

@Leenvecka
Koukala jsem na internet a docela. Hodně to odpovídá „nočním desum“'..

Samuše
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 19.01.18 00:37

V teto dobe sem mela podobne stavy..uvedomovani si vlastni smrtelnosti a budeni se s placem ze nechci zemrit 8o…podle me jsou to noční děsy..syn je mel jako male miminko z pre miry podnetu(lezel na zemi a dohlidnul na TV i kdyz od ni byl pomerne dost daleko:oops:..)…

ejhle
Závislačka 2777 příspěvků 19.01.18 00:50

Mam 5.5 lete ditko, uz to neni tak caste-ale obcassi zajeci, mluvi ze spani (v nejhorsich dobach i chodilo po byte), na radu zname davam vycurat-hned kdyz ten stav zacne. U nas doma to probiha tak, ze se ze spani zacne az moc prevalovat, cukat nohou, kopat. U toho mluvi, vykrikuje, place…kdyz ditko v tom zacatku podchytnu, tak dojdu a potichu mluvim a vlastne popisuju co se bude dit (nyni Te vezmu, odnesu a posadim na zachod…atd.)po vycurani v klidu ulozim do postele a ditko v klidu spi dal. rano o nicem nevi :nevim:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 01:47

Take jsem to mivala, uz jako starsi, ackoliv to nedosahovalo takove urovne, ze bych jecela, nebo vstavala z postele. Zkratka nocni mury. Casem jsem vypozorovala, ze vzdy, kdyz jsem mela v pokoji pretopeno, jsem mela takovy zly sen. Kdybych ted spala v pretopene mistnosti, stane se mi to urcite zase. Je to treba drobnost, ale u me to je jasne. Vzpominam si jeste, ze jsem se tehdy bala, pri usinani, ze se mi zas bude neco oskliveho zdat a tim jsem si to zdarne privolala. Jak jsem zacala na noc vypinat topeni, tak to casem ustoupilo. Za zkousku nic nedaji. Ne v kazdem byte lze vyvetrat tak, aby bylo v pokoji 19 stupnu, ale kdyz to jde, je to idealni.

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 01:49
@ejhle píše:
Mam 5.5 lete ditko, uz to neni tak caste-ale obcassi zajeci, mluvi ze spani (v nejhorsich dobach i chodilo po byte), na radu zname davam vycurat-hned kdyz ten stav zacne. U nas doma to probiha tak, ze se ze spani zacne az moc prevalovat, cukat nohou, kopat. U toho mluvi, vykrikuje, place…kdyz ditko v tom zacatku podchytnu, tak dojdu a potichu mluvim a vlastne popisuju co se bude dit (nyni Te vezmu, odnesu a posadim na zachod…atd.)po vycurani v klidu ulozim do postele a ditko v klidu spi dal. rano o nicem nevi :nevim:

To je dobre, budu si to pamatovat, kdyby se to u ditka objevilo. Muzes napsat, proc konkretne zrovna na ten zachod a nestaci treba jen pomazleni?

andelinka1
Kecalka 113 příspěvků 19.01.18 06:44

Noční jekot řeším už skoro rok od dvouletého dítěte a dost pomohl rybí olej. A musím souhlasit s jinými příspěvky, že příliš teplo to často spouští a dát potichu vyčurat a spát to dnes většinou zažene. Pomazlení pomohlo jen někdy.

Jana206
Nadpozemská drbna 26125 příspěvků 19.01.18 06:49

Noční mury, pavor nocturnus, pokud by to bylo ve velkém rozsahu, je mozne nasadit leky na dozrani prislusnych center v mozku. Souvisi to s vyvojem mozku.

kacenka841
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 19.01.18 07:03

Tohle dělala moje dcera ve věku 3-5let. Trvalo to někdy i hodinu než se uklidnila. Nenechala na sebe šáhnout, přesně takhle sedávala v rohu a plakala. Nezbývalo než sedět kousek od ní a mluvit na ní. Potom to samo přešlo. Jsou to noční děsy. To dítě vypadá, že je vzhůru, ale není. Dcera koukala jakoby skrz nás vůbec nás nevnímala…
Ať si to sestra najde na googlu… a přeji ať to rychle přestane…

Halamka
Závislačka 3326 příspěvků 19.01.18 07:20

Nocni desy. Dcera je mela od mala, nastupem do skoly se to zmirnilo, ted cca jednou za rok.
Pomohli ji kapky Joalis.

Terýnek
Kecalka 176 příspěvků 19.01.18 07:33

Řekla bych že to jsou noční děsy. Starší syn je měl pár let. Míval to i 5× týdně, tak nás doktorka poslala na eeg vyšetření, kde se nic neprokázalo. Neuroložka nám doporučila večerní klidový režim a sirup Pediakid a opravdu to časem přešlo. Je to o vývoji mozku, ale vypadá to děsivě, děti z toho vyrostou. Držte se, hlavně jí to nepřipomínejte, aby z toho sama neměla strach. Držím palce

Tunrida
Hvězda diskuse 46809 příspěvků 19.01.18 07:35

Syn měl noční děsy, když chodil spát hodně přetažený. Teď už je dlouho neměl a doufám, že už ani nebude. Nějaký důvod to většinou má, zkuste vypozorovat, co by to mohlo být a pak tomu nejlíp předcházet.

fia80
Závislačka 2943 příspěvků 19.01.18 07:50

Nám u dcery hodně pomáhá Bkomplex. Doplnění vitamínů B, které zlepšují funkci nervového systému hodně pomáhá. Ať to sestra vyzkouší.

Klaranovakova19
Povídálka 21 příspěvků 19.01.18 08:33

Tolik cenných rad, opravdu vám všem děkuji za příspěvek :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Plekanec utekl kvůli Hádkovi? Prý ho viděl na kameře, jak chodí za Vondráčkovou

Informoval veřejnost o rozpadu svého manželství a frnknul do Kanady. Tak se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama