Špatná nálada i při AD?

69
26.2.21 13:05

Špatná nálada i při AD?

Ahoj holky. Vždycky si sem přijdu tak nějak postěžovat a svěřit se. Mám teď těžké období. Nic konkrétního, prostě celková nespokojenost. Poslední dobou se cítím víc a víc smutně, unaveně, nervózně a výbušně. Dneska jsem dokonce vyjela na přítele i když k tomu nebyl žádný závažný důvod.
Já jsem nikdy nebyla společenský typ, takže jsem měla kamarády jen ve škole, kde to bylo celkem jednoduché si někoho najít. Ale poté co jsem ukončila střední tak vymizely i kontakty s kamarádama. Každý si šel po svým. Já si ale potom našla přítele a nějakou dobu jsem se bavila s nimi. Po nějaké době jsem si ale uvědomila že si s nimi vlastně nemám moc co říct a že je mi nepříjemné s nima být. Proto jsem se teď hodně upnula na přítele. Je to můj jediný kamarád. A to něříkám jen tak. Proto už nemůžu snést když jede na víkend pryč za kamarády. Nemám ráda být sama doma. A myslím si že tak nějak žárlím, že on má svou skupinku přátel a já vlastně nikoho. Asi proto jsem teď hodně roztržítá a smutná. Já už jsem se tak nějak přestala snažit hledat kamarády nebo kontaktovat ty staré. Vždycky to skončilo u toho, že jsme si řekli že se sejdeme a pak z toho nic nebylo. Přijde mi vždy že otravuju.
Asi před půl rokem jsem začala brát antidepresiva i přes to, že mám problémy už delší dobu. Ze začátku braní AD to bylo v pohodě. Fungují mi na panické záchvaty a úzkosti. Ale připadá mi že nějak padám do deprese. Máte to taky někdo? I přes to že berete léky tak vám není úplně hej? Bojím se že takhle o přítele přijdu, a nebudu mít už vůbec nikoho. Nevím co s tím dělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2662
26.2.21 14:01

Přijde mi, že by jsi nějaké přátelé potřebovala. Taky jsem spíš introvert, ale nějaké kamarádky potřebuju. A co kdyby tě přítel vzal mezi svoji partu? Jsou tam i nějaké holky ne? A co v práci, tam by se nenašla nějaká blízká duše? Nebo v rodině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
26.2.21 14:08
@reny14 píše:
Přijde mi, že by jsi nějaké přátelé potřebovala. Taky jsem spíš introvert, ale nějaké kamarádky potřebuju. A co kdyby tě přítel vzal mezi svoji partu? Jsou tam i nějaké holky ne? A co v práci, tam by se nenašla nějaká blízká duše? Nebo v rodině?

Psala jsem, že s nimi moc nevycházím a nerozumíme si. V práci jsem bohužel sama jelikož pracuju jako jediná prodavačka ve vinotéce..Jinak v rodine bohužel nikoho na kamarádíčkování nemám bohužel. Nemáme moc dobré vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2662
26.2.21 14:38

Co zkusit nějaký koníček? Nebo začít něco studovat? Teď je tedy blbá doba, ale později. Ono si přátelé neuděláš hned samozřejmě, chvíli to bude trvat. Třeba já osobně mám kamarádky z dob studií, ale až po SŠ, pak z jednoho zaměstnání, pak maminku spolužáka mého dítěte že školky. To přinesl život, taky to kamarádství nepřišlo hned a musí se udržovat. Ale především si ty lidi musí sednout. S někým to nejde ani za boha. Chápu, že jsi rozhozená. Taky jsem měla takováhle období. Zkus opravdu popremyslet jak se dostat mezi lidi (teď samozřejmě ne, až to půjde). Škoda, že ta parta od přítele ti nesedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
26.2.21 14:43
@reny14 píše:
Co zkusit nějaký koníček? Nebo začít něco studovat? Teď je tedy blbá doba, ale později. Ono si přátelé neuděláš hned samozřejmě, chvíli to bude trvat. Třeba já osobně mám kamarádky z dob studií, ale až po SŠ, pak z jednoho zaměstnání, pak maminku spolužáka mého dítěte že školky. To přinesl život, taky to kamarádství nepřišlo hned a musí se udržovat. Ale především si ty lidi musí sednout. S někým to nejde ani za boha. Chápu, že jsi rozhozená. Taky jsem měla takováhle období. Zkus opravdu popremyslet jak se dostat mezi lidi (teď samozřejmě ne, až to půjde). Škoda, že ta parta od přítele ti nesedí.

Mě ani nic nebaví. Většinou skončím u nějakého seriálu nebo filmu. Já vím, je to škoda, ale někdy to tak je. :nevim: Vždycky tak nějak čekám že se mi někdo ze střední ozve ale nikdy nic. A ozývat se první nechci prorože to dělám pořád a přijde mi že otravuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
26.2.21 15:00

1. konzultuj to s ošetřujícím psychiatrem. Je možný, že bude potpřeba trošku laborovat s léky. Obecně - jaro paradoxně zhoršuje lidem zhoršuje nálady a zároveň teda situace okolo pandemie fakt psychice nepřidá.

2. jsi v psychoterapii? chce to přibrat - na úzkostně-depresivní stavy je nejlepší kombinace psychoterapie a medikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2662
26.2.21 15:03

Tak se zkus ozvat a buď to vyjde nebo ne. Ono poznáš jestli ty lidi mají skutečný zájem. Určitě jsi mladá a nějaká další přátelství si během života vytvoříš. Holt máš teď horší období. A to že jsi sama v práci ti asi taky moc nepřidá. My v práci s kolegyněmi pokecáme a hned je líp a ten den utíká. Opravdu mi přijde, že máš málo sociálních kontaktů a z toho pramení tvá deprese. Ono stačí pár kamarádek a hned je na světě líp, aspoň já ti tak mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
26.2.21 15:16
@Ou píše:
1. konzultuj to s ošetřujícím psychiatrem. Je možný, že bude potpřeba trošku laborovat s léky. Obecně - jaro paradoxně zhoršuje lidem zhoršuje nálady a zároveň teda situace okolo pandemie fakt psychice nepřidá.2. jsi v psychoterapii? chce to přibrat - na úzkostně-depresivní stavy je nejlepší kombinace psychoterapie a medikace.

Určitě to psychiatričce řeknu. Jinak na psychoterapii nechodím. Mám dojem že jsem někde četla že se to platí a já nejsem zrovna v situaci kdy bych si to mohla dovolit pravidelně. Ale jestli se situace zlepší tak o tom určitě popřemýšlím protože mám pocit že si akorát potřebuju s někým popovídat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
26.2.21 15:17
@sanysas píše:
Ahoj holky. Vždycky si sem přijdu tak nějak postěžovat a svěřit se. Mám teď těžké období. Nic konkrétního, prostě celková nespokojenost. Poslední dobou se cítím víc a víc smutně, unaveně, nervózně a výbušně. Dneska jsem dokonce vyjela na přítele i když k tomu nebyl žádný závažný důvod.
Já jsem nikdy nebyla společenský typ, takže jsem měla kamarády jen ve škole, kde to bylo celkem jednoduché si někoho najít. Ale poté co jsem ukončila střední tak vymizely i kontakty s kamarádama. Každý si šel po svým. Já si ale potom našla přítele a nějakou dobu jsem se bavila s nimi. Po nějaké době jsem si ale uvědomila že si s nimi vlastně nemám moc co říct a že je mi nepříjemné s nima být. Proto jsem se teď hodně upnula na přítele. Je to můj jediný kamarád. A to něříkám jen tak. Proto už nemůžu snést když jede na víkend pryč za kamarády. Nemám ráda být sama doma. A myslím si že tak nějak žárlím, že on má svou skupinku přátel a já vlastně nikoho. Asi proto jsem teď hodně roztržítá a smutná. Já už jsem se tak nějak přestala snažit hledat kamarády nebo kontaktovat ty staré. Vždycky to skončilo u toho, že jsme si řekli že se sejdeme a pak z toho nic nebylo. Přijde mi vždy že otravuju.
Asi před půl rokem jsem začala brát antidepresiva i přes to, že mám problémy už delší dobu. Ze začátku braní AD to bylo v pohodě. Fungují mi na panické záchvaty a úzkosti. Ale připadá mi že nějak padám do deprese. Máte to taky někdo? I přes to že berete léky tak vám není úplně hej? Bojím se že takhle o přítele přijdu, a nebudu mít už vůbec nikoho. Nevím co s tím dělat…

Ahoj, já beru už 14. antidepresiva (pak ještě antipsychotika a stabilizátory) a přesto mi není dobře a teď ta situace s Covidem to jen umocňuje. Taky jsem nebyla nikdy příliš společenská, ale kamarády naštěstí mám, jenomže se s nimi teď kvůli Covidu nevídám a chybí mi. Chodím na terapie, to je pro mě důležité, o všem mluvit. Teď mi byl doporučen denní stacionář, ale kvůli Covidu nebude. Jaká bereš AD? Já bych se zkusila poradit s psychiatrem, jestli by to nešlo nějak upravit/vyměnit. A tu terapii bych přidala. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
26.2.21 15:18
@reny14 píše:
Tak se zkus ozvat a buď to vyjde nebo ne. Ono poznáš jestli ty lidi mají skutečný zájem. Určitě jsi mladá a nějaká další přátelství si během života vytvoříš. Holt máš teď horší období. A to že jsi sama v práci ti asi taky moc nepřidá. My v práci s kolegyněmi pokecáme a hned je líp a ten den utíká. Opravdu mi přijde, že máš málo sociálních kontaktů a z toho pramení tvá deprese. Ono stačí pár kamarádek a hned je na světě líp, aspoň já ti tak mám.

I proto si hledám novou práci. Sice se mi zatím nedaří ale pořád zkouším. Jak jsem tu sama, tak se nudím a když někdo přijde tak s ním prohodím pár slov ale to není ono. Samozřejmě s přítelem si povídáme, ale já potřebuju někdy zdrbnout i jeho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
26.2.21 15:20
@sanysas píše:
Určitě to psychiatričce řeknu. Jinak na psychoterapii nechodím. Mám dojem že jsem někde četla že se to platí a já nejsem zrovna v situaci kdy bych si to mohla dovolit pravidelně. Ale jestli se situace zlepší tak o tom určitě popřemýšlím protože mám pocit že si akorát potřebuju s někým popovídat..

Jinak já na terapii chodím na pojišťovnu, dá se to sehnat, ale blbě. Sháněla jsem to dlouho. Předtím jsem chodila k soukromým psychoterapeutům, ale to si teď nemůžu dovolit. Můžeš se obrátit na pojišťovnu, aby ti dali seznam psychologů, kteří na pojišťovnu pracují a obvolat je. Nebo googlit, jako jsem to dělala já. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
26.2.21 15:23
@Lollitka píše:
Ahoj, já beru už 14. antidepresiva (pak ještě antipsychotika a stabilizátory) a přesto mi není dobře a teď ta situace s Covidem to jen umocňuje. Taky jsem nebyla nikdy příliš společenská, ale kamarády naštěstí mám, jenomže se s nimi teď kvůli Covidu nevídám a chybí mi. Chodím na terapie, to je pro mě důležité, o všem mluvit. Teď mi byl doporučen denní stacionář, ale kvůli Covidu nebude. Jaká bereš AD? Já bych se zkusila poradit s psychiatrem, jestli by to nešlo nějak upravit/vyměnit. A tu terapii bych přidala. Držím palce.

Beru Sertralin 150mg. Začínala jsem na 50mg. Psychiatričce všechno řeknu až budeme mít schůzku (tedy po telefonu). Jinak 14× jsi vyměňovala AD?? 8o To muselo být šílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
26.2.21 15:32
@sanysas píše:
Beru Sertralin 150mg. Začínala jsem na 50mg. Psychiatričce všechno řeknu až budeme mít schůzku (tedy po telefonu). Jinak 14× jsi vyměňovala AD?? 8o To muselo být šílený.

Sertralin jsem taky brala, 300 mg. Určitě se poraď s Dr., maximální dávka sertralinu je 200 mg, ale já jak jsem farmakorezistentní, tak jsme šly ještě výš, někdy to jde. Jsou to tvá první AD? Jak dlouho je bereš? No měnily jsme 14-krát, ale třeba po roce… ne po sobě. Nebo jsem brala víc AD najednou. Ale žádná mi úplně nezabrala. Třeba ale paniky zas zmizely, to jo, ale to už dávno. Právě mi na ně pomohla ještě terapie (KBT). Proto bych ti fakt doporučovala terapii vyzkoušet, jak jsem psala výš, dá se najít i na pojišťovnu. A ono je fajn mít někoho, s kým můžeš vše rozebírat a ke komu máš důvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
26.2.21 15:43
@Lollitka píše:
Sertralin jsem taky brala, 300 mg. Určitě se poraď s Dr., maximální dávka sertralinu je 200 mg, ale já jak jsem farmakorezistentní, tak jsme šly ještě výš, někdy to jde. Jsou to tvá první AD? Jak dlouho je bereš? No měnily jsme 14-krát, ale třeba po roce… ne po sobě. Nebo jsem brala víc AD najednou. Ale žádná mi úplně nezabrala. Třeba ale paniky zas zmizely, to jo, ale to už dávno. Právě mi na ně pomohla ještě terapie (KBT). Proto bych ti fakt doporučovala terapii vyzkoušet, jak jsem psala výš, dá se najít i na pojišťovnu. A ono je fajn mít někoho, s kým můžeš vše rozebírat a ke komu máš důvěru.

Ano, jsou to moje první AD a na panické ataky a úzkosti mi pomohly. Akorát teď poslední dobou je to nějak na nic. Beru je necelých půl roku.
Ano, na ty terapie se podívám. Děkuju! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2662
26.2.21 16:08
@sanysas píše:
I proto si hledám novou práci. Sice se mi zatím nedaří ale pořád zkouším. Jak jsem tu sama, tak se nudím a když někdo přijde tak s ním prohodím pár slov ale to není ono. Samozřejmě s přítelem si povídáme, ale já potřebuju někdy zdrbnout i jeho :D

Tak vidíš, úplný introvert nebudeš :D Potřebuješ nějakou tu dobrou kamarádku na pokec. Tak teď máš takový výhled, tak to zkoušet. Určitě se někdo objeví. Ono, že přítel odjede za kamarády a tebe nechá samotnou, taky není úplně ok. Ano, kdyby jsi měla taky nějakou náplň, tak neřeknu. A změna práce je určitě dobrý nápad :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat