Trombóza lýtka

62
26.2.21 03:06

Trombóza lýtka

Zdravím, před chvílí jsem se vrátila z pohotovosti a čumím jako puk. Trombóza lýtka. Žádný otok, bolest, změna barvy, jen pocit těžkosti v lýtku a vyzařující pocit tepla do lýtka a kotníku (což je i můj apel zároveň pro všechny, trombóza bolet ze začátku nemusi, stačí blbej pocit a jeďte 😁 😁). Jak dlouho vám trvalo, než se příznaky zlepšily? Noha od návratu lehce ztěžkla…Btw kde vám napsali punčochy? Dávali jste si je třeba, když jste šli v noci na záchod? A spíše jste odpočívali nebo chodili? Trombus necestoval, že jo 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.2.21 07:31
@kubmaja02 píše:
Zdravím, před chvílí jsem se vrátila z pohotovosti a čumím jako puk. Trombóza lýtka. Žádný otok, bolest, změna barvy, jen pocit těžkosti v lýtku a vyzařující pocit tepla do lýtka a kotníku (což je i můj apel zároveň pro všechny, trombóza bolet ze začátku nemusi, stačí blbej pocit a jeďte 😁 😁). Jak dlouho vám trvalo, než se příznaky zlepšily? Noha od návratu lehce ztěžkla…Btw kde vám napsali punčochy? Dávali jste si je třeba, když jste šli v noci na záchod? A spíše jste odpočívali nebo chodili? Trombus necestoval, že jo 😒

Noha at je v klidu (aby se trombus neutrhl a nevycestoval do plic, punčochu si na chůzi dávej. Až se krev naředí a trombus se rozpustí (jistě si pícháš heparin), pak můžeš chodit víc. Proč máš trombozu? Antikoncepce? Jiné hormony? Úraz? Po zaléčení si nech vyšetřit trombofilní mutace.

• Citovat
  • Nahlásit
62
26.2.21 07:51
@Anonymní píše:
Noha at je v klidu (aby se trombus neutrhl a nevycestoval do plic, punčochu si na chůzi dávej. Až se krev naředí a trombus se rozpustí (jistě si pícháš heparin), pak můžeš chodit víc. Proč máš trombozu? Antikoncepce? Jiné hormony? Úraz? Po zaléčení si nech vyšetřit trombofilní mutace.

Nee, žádný hormony ani další uvedené. Po příčině se bude pátrat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
65
26.2.21 07:57

Ahoj, ja budu ted akorat koncit s pichanim Fraxiparinu do bricha. Taky se jednalo o trombozu hlubokych zil v lytku. Puncochy mam uz dlouho doma, mela jsem je predpsany od obvodacky pred IVF. Ale tehdy se objednavali a prisli po cca 3 tydnech. To uz se mi ve tvem pripade zda pozde. Co se tyce bolesti, tak ty me presly tak po tydnu. Bez punchochy jsem mela vetsi bolesti, tak jsem s ni i spala. Ted uz ji mam jen pres den. A taky bych si netipla, ze mam trombozu. Mela jsem jen bolest a zadny jiny projevy. A bolest se mi jevila jako neutuchajici krec v lytku. Na pohotovosti si taky mysleli, ze tam jedu s kazdym prdem. Ale z krve zjistili vysoky d-dimery, tak pak uz koukali jinak. A trombozu mam pocovidovou. Covid pry zahustuje krev, tim ze na sebe vaze kyslik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68559
26.2.21 08:38
@wei píše:
Ahoj, ja budu ted akorat koncit s pichanim Fraxiparinu do bricha. Taky se jednalo o trombozu hlubokych zil v lytku. Puncochy mam uz dlouho doma, mela jsem je predpsany od obvodacky pred IVF. Ale tehdy se objednavali a prisli po cca 3 tydnech. To uz se mi ve tvem pripade zda pozde. Co se tyce bolesti, tak ty me presly tak po tydnu. Bez punchochy jsem mela vetsi bolesti, tak jsem s ni i spala. Ted uz ji mam jen pres den. A taky bych si netipla, ze mam trombozu. Mela jsem jen bolest a zadny jiny projevy. A bolest se mi jevila jako neutuchajici krec v lytku. Na pohotovosti si taky mysleli, ze tam jedu s kazdym prdem. Ale z krve zjistili vysoky d-dimery, tak pak uz koukali jinak. A trombozu mam pocovidovou. Covid pry zahustuje krev, tim ze na sebe vaze kyslik.
To je blbost. :lol:
@kubmaja02 píše:

V noci fakt ne. Ono je to spíš protii postrombotickým následkům, než že by to zabránilo cestovat trombu. Lýtkové trombozy moc neembolizují, pokud už se to léčí, riziko je minimální. Punčochu cévař nebo PL. Délka příznaků je opravdu individuální, drobné, časně zjištěné zmizí klidně za pár dní. Někdo má problémy trvale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
26.2.21 09:25

A jaký jste pls měli punčochy? Dr na pohotovosti se v tom nevyznala a říkala, že neví jak to napsat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
65
26.2.21 09:30

@Lama Lama Koukam, ze je tady nekdo odbornik. Jakou ze presne mas vystudovanou skolu? A z ceho jsem teda mela trombozu? Nemela jsem zadny uraz, necestovala jsem, jsem ted doma s malymi detmi, takze pohybu mam vic nez dost. Rozhodne nesedim cely den na zadku. Zacatkem ledna jsem byla na preventivni prohlidce, kde mi udelali i vsechny testy. (krev i moc, chodim v lednu kazde 2 roky) Vse jsem mela v poradku, nic zvysenyho a ani zadny naznak spatne srazlivosti krve. Pak prodelam Covid, vcelku lehky prubeh a mam v navaznosti trombozu. Jak presne tedy zduvodnis moji trombozu? Z ceho ji tedy podle tebe mam? :think: Jinak budu rada za jakykoliv odkaz na studii Covidu, kde se tedy primo pise, ze v zadnem pripade po nem nemuzes mit trombozu. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68559
26.2.21 09:35
@wei píše:
@Lama Lama Koukam, ze je tady nekdo odbornik. Jakou ze presne mas vystudovanou skolu? A z ceho jsem teda mela trombozu? Nemela jsem zadny uraz, necestovala jsem, jsem ted doma s malymi detmi, takze pohybu mam vic nez dost. Rozhodne nesedim cely den na zadku. Zacatkem ledna jsem byla na preventivni prohlidce, kde mi udelali i vsechny testy. (krev i moc, chodim v lednu kazde 2 roky) Vse jsem mela v poradku, nic zvysenyho a ani zadny naznak spatne srazlivosti krve. Pak prodelam Covid, vcelku lehky prubeh a mam v navaznosti trombozu. Jak presne tedy zduvodnis moji trombozu? Z ceho ji tedy podle tebe mam? :think: Jinak budu rada za jakykoliv odkaz na studii Covidu, kde se tedy primo pise, ze v zadnem pripade po nem nemuzes mit trombozu. Dekuji

Medicínu, atestace hematologie, dělám hemostázu ( srážení krave)
Z čeho jsi to měla nevim, po netu to epoznám. Jen jsem rozporovala, že by covid dělal trombozy tím, že na sebe váže kyslík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
65
26.2.21 09:37

https://www.fnusa.cz/…azenin-sili/
@Lama Lama napr. Tohle doporucuji precist. Pak mi prosim stanov diagnozu na zaklade tvych zkusenosti a tveho vzdelani. Jsem fakt zvedava! :D
Diky moc! Diagnostiku z emimina si hodlam zaramovat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68559
26.2.21 09:41
@wei píše:
@Lama Lama napr. Tohle doporucuji precist. Pak mi prosim stanov diagnozu na zaklade tvych zkusenosti a tveho vzdelani. Jsem fakt zvedava! :D
Diky moc! Diagnostiku z emimina si hodlam zaramovat. :mrgreen:

Já se ani do ní pouštět nehodlám. Nijak jsem se nevyjadřovala k tvé diagnosze ani k tvé příčině trombozy, jen k obecnému tvrzení, že covid způsobuje trombozy tím, že váže kyslík. Nic víc, nic mín. Nijak nerozporuji, že to můžeš mít z covida.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23499
26.2.21 09:47
@wei píše:
Diky moc! Diagnostiku z emimina si hodlam zaramovat. :mrgreen:

A tobe doporucuju naucit se cist. A diskutovat s odbornikem v jeho odbornosti z pozice laika, ktery mava neodbornym clankem jako trumfem… To jsi teda hodne odvazna. Lama ma samozrejme pravdu - Covid nezahustuje krev, protoze na sebe vaze kyslik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
65
26.2.21 10:01
Aha, tady jde o slovickareni. Fajn.
Omlouvam se, za svoji laicky psany pohled na to, jakym zpusobem ma covid prsty v moji tromboze.
Z meho pohledu je laicky receno, ze pri onemocneni covidem ma pacient malo kysliku v krvi, coz se pise i v clanku.
@mroe píše:
A tobe doporucuju naucit se cist. A diskutovat s odbornikem v jeho odbornosti z pozice laika, ktery mava neodbornym clankem jako trumfem… To jsi teda hodne odvazna. Lama ma samozrejme pravdu - Covid nezahustuje krev, protoze na sebe vaze kyslik.

Je tedy skvele, ze se s Lama Lama tak dobre znas, ze vis, jake ma vzdelani. Ja tady taky muzu tvrdit, ze jsem kosmonautka z Nasa. :mrgreen:
A kupodivu opravdu verim doktorce z masa a kosti z Interniho oddeleni z Kladna. A jsem velice rada, ze je porad hodne doktoru, kteri maji cas psat lidem na emiminu. :palec:
Tem povidackam v tv, ze nemocnice nestihaji tedy nebudu verit. :think:
Cist umim, ale nemam rada lidi, kteri jen neco okomentuji jako blbost a nevysvetli proc tomu tak je, ze to je opravdu blbost. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23499
26.2.21 10:07
@wei píše:
Aha, tady jde o slovickareni. Fajn.
Omlouvam se, za svoji laicky psany pohled na to, jakym zpusobem ma covid prsty v moji tromboze.
Z meho pohledu je laicky receno, ze pri onemocneni covidem ma pacient malo kysliku v krvi, coz se pise i v clanku.Je tedy skvele, ze se s Lama Lama tak dobre znas, ze vis, jake ma vzdelani. Ja tady taky muzu tvrdit, ze jsem kosmonautka z Nasa. :mrgreen:
A kupodivu opravdu verim doktorce z masa a kosti z Interniho oddeleni z Kladna. A jsem velice rada, ze je porad hodne doktoru, kteri maji cas psat lidem na emiminu. :palec:
Tem povidackam v tv, ze nemocnice nestihaji tedy nebudu verit. :think:
Cist umim, ale nemam rada lidi, kteri jen neco okomentuji jako blbost a nevysvetli proc tomu tak je, ze to je opravdu blbost. :roll:

Lamu osobne neznam, ale z toho, co pise sem, je jasne, ze tomu rozumi. Nevsimla jsem si, ze by hematologove slouzili na Covid jednotkach, prospesnejsi jsou evidentne na svych pozicich. Cist sice umis, ale s pochopenim psaneho textu je to horsi. To abych se vratila k tomu kysliku v krvi a Covidu… A temi vypady na doktory to vazne moc nevylepsis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wei
65
26.2.21 10:08

@kubmaja02 jsem spokojena s Avicenum 360 od firmy Aries. Jsou antimikrobialni s ionty stribra. Jsou fakt dobry, proto mi v nich nevadilo ani spat. Ted uz ji mam fakt jen pres den, v nicem me neomezuje, neshrnuje se a staci vyprani v ruce. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
26.2.21 10:10

…a jaký teda máte (doporučujete) punčochy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat