Špatný spermiogram a IUI

9.1.21 21:02

Špatný spermiogram a IUI

Je šance u špatného spermiogramu (morfologie, málo pohyblivé spermie,..)
Zkusit IUI, je vůbec šance? Podstoupil jste někdo uspesne i se špatným spermio IUI?
Ještě by mě zajímalo, nevím přesně jak se to jmenuje, ale u IVF je možné priplatit si za výběr kvalitnejsich spermií, je to možné i u inseminace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.1.21 21:40

@MartinaK.11 zkusit iui určitě můžete. Spíš je otázka jestli vás klinika nebude tlačit do ivf. My taky měli špatný spermio a podařilo se přes iui. Šance je vždy.

• Citovat
  • Nahlásit
293
9.1.21 21:49
@MartinaK.11 píše:
Je šance u špatného spermiogramu (morfologie, málo pohyblivé spermie,..)
Zkusit IUI, je vůbec šance? Podstoupil jste někdo uspesne i se špatným spermio IUI?
Ještě by mě zajímalo, nevím přesně jak se to jmenuje, ale u IVF je možné priplatit si za výběr kvalitnejsich spermií, je to možné i u inseminace?

Ahoj, tak zkuste iui třeba 2 nebo 3 pokusy a když to nevyjde šla bych do ivf. Jinak u inseminace taky vybírají ty nejlepší spermie.My měli také málo pohyblivé a vyšlo nám to na druhý pokus iui🙂kolik máte pohyblivost? Držím palce, doporučuji se hodit do pohody a vyjde to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 22:01
@Anonymní píše:
@MartinaK.11 zkusit iui určitě můžete. Spíš je otázka jestli vás klinika nebude tlačit do ivf. My taky měli špatný spermio a podařilo se přes iui. Šance je vždy.

Klinika nám rovnou nabídla IVF, ale já bych IUI chtela zkusit, třeba jen 2krát a když se nepodaří tak pak IVF :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
9.1.21 22:04

Záleží na tom, co je špatné. Máte pod normu? My máme horší morfologii, na hraně normy a stejně nás v CARU vždycky chválí, že jim tam chodí mnohem horší :mrgreen: ono je to asi stejně o náhodě… ani s velmi dobrým IUI nemáš jistotu, že to klapne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 22:05

@Mayaa007 ahoj a děkuji. Presne tak to říkám i já. 2krát nebo 3krát zkusit a když to nevyjde tak hned IVF, jen mě zajímalo jestli vůbec máme šanci, pritel má jen 4%.
Budu se snažit hodit se co nejvíce do pohody, mám s tím velký problém :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
9.1.21 22:10
@MartinaK.11 píše:
@Mayaa007 ahoj a děkuji. Presne tak to říkám i já. 2krát nebo 3krát zkusit a když to nevyjde tak hned IVF, jen mě zajímalo jestli vůbec máme šanci, pritel má jen 4%.
Budu se snažit hodit se co nejvíce do pohody, mám s tím velký problém :D

Za zkoušku nic nedáš, oni vás nemůžu nutit hned do ivf. Celkové rozhodnutí je na vás. My měli 12% pohyblivost, také pak záleží na tobě jak ovulujes, kolik máš vajíček atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
11.1.21 09:09

@baru-ska koukám že jsi i tady, my máme taky pod normu špatný spermiogram - morfologii ale víš co je zajímavé, že prý se pak bude dělat před únorovou IUI další spermiogram a že ta morfologie může být úplně v pořádku, tak mi to řekl doktor. Taky to může být tím, že je chlap nachlazený atd..my prodělali 23.12. lehký oboustranný zápal plic a teď bere druhá ATB. Tak se uvidi. Kam chodíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
11.1.21 09:24

@Moonpie jojo.ja jsem všude ;) no my měli morgologie před rokem dobrou a teď dvakrát 5%. Mně zas mudr říkal že na spermio má vliv to co bylo před 3 měsíci když se tý spermie vytvářeli.. taky teď máme selzink.tak uvidíme.. Já chodím do pronatalu do prahy..ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
11.1.21 09:31

@baru-ska aha, aha to je zajímavé, no jsem zvědavá jak dopadneme, určitě dám vědět. My jezdíme do Ostravy do GynCentra. Ale četla jsem že se vícero holkám povedlo i při špatné morfologii..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
11.1.21 09:35

@Moonpie stejně je to o nahode :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 09:45

Pri vstupni kontrole byl spermiogram pomerne ok, dohodli jsme se predbezne na nekolika cyklech IUI a uvidi se. Pak 3 cykly IUI probehly, spermiogram byl pokazde spatny. Dalsi iui v CAR uz delat nechteli, pri cekani na schvaleni IVF jsem otehotnela prirozene.

Co tim chci rict, i se spatnym vysledkem je sance.

• Citovat
  • Nahlásit
1
11.1.21 14:44

Ahoj holky, komu vyšlo IUI s astenospermií, prosím jaké hodnoty jste měli? Já vím, že to nic nemusí znamenat. Jednomu páru to klapne, druhému ne, ale stejně mě to zajímá.
My jsme měli napoprvé 112 mil. 6 % progresivnich, manžel pak začal brát Reproman, zdravěji jíst, sprchovat se vlažnější vodou apod. a po 3 měsících měl 180 mil. 16 % progresivnich, v CARu chtějí udělat IUI. Je mu 24, mě 27. Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
11.1.21 14:55

@MartinaK.11 ahoj, sance je vzdycky. My jsme se o dite snazili 2 roky, jiz po pul roku byl muz na spermio - hodne spatne vysledky, morfologie 1%, spatna pohyblivost. Za rok a pul se to nezlepsilo i pres vitaminy, zmenu zivot. stylu, prestal
se i saunovat atd… v CARu jsme zacali s IUI, chteli tomu dat sanci, 3 pokusy bez uspechu. Pak nasledovalo IVF, to mel nejhorsi spermio, morfa jen 0,5%, pouzila se na selekci metoda MACS. Z 5 vajicek vznikla 3 pekna embryjka, 1. transfer nevysel, z 2. mame krasnyho temer 15m syna :) a treti je zmrazene. A hadej co, v prosinci jsem zjistila, ze jsem tehotna :) modlim se aby to dopadlo dobre. Ale timto ti chci rict, ze sance je vzdy ;) a to nebral zadne vitaminy a diky korone je v mnohem horsi kondici nez predtim ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.21 23:50

@keirinka jeee :srdce: tak to moc gratuluji :srdce: a děkuji za pozvednutí nálady. Hodně dělá psychika, nejhorší je (a přiznám se že to dělám) myslet na to a pokládat si otázky, vyjde to, nevyjde to?! On byl zjištěn problém i u mě, takže se nejspíše IVF nevyhneme, každopádně tak nějak cítím že nám to prostě jednou vyjde, věřím v to :)
Přeji hlavně hodně zdravicka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat