Potraty kvůli celiakii

59
8.1.21 13:32

Potraty kvůli celiakii

Ahoj děvčata. Už skoro rok se snažíme s manželem o miminko. Bohužel už 3× nám to nevyšlo. Poprvé se nám vytvořil pouze gestacni váček bez srdíčka, podruhé a potřetí ani to. Jen mi vyšel pozitivní těhotenský test, ale bohužel se nic nevytvořilo a za týden jsem vždy začala krvácet. Byli jsme na testech na genetice, kde nám vyšlo, že žádný problém nemáme, až na mou celiakii (o které samozřejmě vím). Bezlepkovou dietu držím už nějakých 15 let. Dodržuji jí opravdu poctivě, takže není možné, že by ten problém byl v tomhle. Mám tu někoho, kdo měl podobný problém a povedlo se mu nakonec otěhotnět? Nebo jak to teď řešit? Pořád věřím, že se nám to povede. Budu vděčná za každou radu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2694
8.1.21 13:42

Taky jsem měla 3 zamlklé v rozmezí dvou let, u mě se na důvod nepřišlo vůbec, a pak 2 děti, druhé dokonce na první pokus. Kromě genetiky se většinou vyšetřuje hormonální profil ženy (nebo se dá pro jistotu utrogestan) pak se vyšetřuje iminulogie (nebo se dá pro jistotu prednison) a krevní srážlivost (nebo se dá pro jistotu Clexane). Některá střediska na umělé oplodnění se prý pojišťují tím, že rovnou dají všechny tyto léky bez nějakých vyšetření, zvýší to pravděpodobnost úspěchu, ale taky je to zbytečná zátěž.
Já jsem třeba byla i na vyšetření lepivých krevních destiček (ty se případně léčí Acylpyrinem) a taky nic.
Asi bych volila tu imunologii jako další cestu, my jsme byli tehdy u doktorky Malíčkové v Praze, tu co vím hodně chválí, nevím, zda stále bere pacienty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
8.1.21 13:55

Zkusila bych taky imunologii, mohl by být problém tam. Paní Dr. Malíčkova je opravdu nejlepší, sama jsem u ní byla, ale podle posledních info tady od holek již neordinuje - měla by ji „nahradit“ Dr. Ambrusová (snad si jméno dobře pamatuji). Zkus tu pohledat v diskuzi, řešilo se to tu nedávno. Mně Dr. Malíčková celiakii taky vyšetřovala s tím, že může způsobovat ztrátu ovulace, ale o potratech tedy nic neříkala. Držím palce :hug:

Edit: Krevní srážlivost by se měla vyšetřovat v rámci genetiky, alespoň u nás to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
8.1.21 13:59

Ahoj, vloni mi zjistili celiakii-již Marsh 3c -nejhorsi histologie-pry to musim mit jiz 10 let. Takze behem nelecene celiakie jsem porodila 2 deti.Obe napoprve a bez problemu. Myslim, ze pokud ji jiz 15 let dodrzujes, tak by to nemelo mit vubec zadny vliv.Rika se, ze celiak na dodrzovane diete je zdravy vpodstate..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14925
8.1.21 14:18

Pokud držíš dietu tak to není celiakií. Pokud by střeva byla poničená, tak by to pak rozhazovalo zbytek těla, ale tím že nejíš co ti škodí, tak střeva budou v cajku.

To co popisuješ zní jako to že se holt spojilo takové vajíčko s takovou spermií že nedošlo na vytvoření životaschopného embrya. To se prostě stává a bohužel je to hlavně statistika.

Jasně že to je těžký a bolestný.

Klíčové je, že nejste neplodní.

Možná bych poslala manžela na spermiogram a možná bych sama zašla na nějaké vyšetřen ohledně kvality vajíček - a případnou nápravu řešila s lékaři. imunologie se taky hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
8.1.21 14:41

@Ou ahojky, můžu se zeptat jaké vyšetření ohledně vajíček máš namysli? Mám za sebou 3× potrat pokaždé afet. pl. Genetika, imuno a infekce Ok, AMH kolem 9

Příspěvek upraven 08.01.21 v 14:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
8.1.21 14:51

@Jájinka01 Kvalitu vajíček nikdo nevyšetří, není to jako u spermií. U vajíček lze zhodnotit kvantitativní zásobu pomocí AMH. To, jak jsou vajíčka ne/kvalitní se ukáže až při vývoji embrya v rámci IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
8.1.21 14:56

@aret1 aaaha, děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu