Náběh na dvojčata

Anonymní
8.1.21 17:56

Náběh na dvojčata

Ahoj, ještě sem píšu.
Napadla mě totiž ještě jedna celkem zajímavá a zásadní věc.
Jaký je předpoklad, že mohu mít dvojcata? 8o :lol:
Oba moji rodiče jsou z dvojčat ( oba dvojvaječní). Taťka má 2 sestry - teda moje tety dvojčata (taky dvojvaječné) a jedna z těch tet má taky dvojčata ( jednovaječné).. Ano, máme v rodině 4× dvojčata… :nevim: :dance:
Jak velkou šanci mám na dvě děti já? :think:
Mám sestru ale máme každá jiného tátu ( sestra má 2 děti - 8 a 12 let)..
No.. teď mi trošku sklaplo :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20116
8.1.21 17:58

Docela dost velká šance :mrgreen: mám kamarádku, její oba rodiče jsou z dvojčat a už počítá, ze je bude mít taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 18:00

@Kriss Tina :zed: já bych se pos… :D
No když se zadaří tak se zadaří :)

• Citovat
  • Nahlásit
8595
8.1.21 18:28

Šance tam je určitě vyšší než normálně. Dvojcata že strany otce se tě ovšem netýkají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 18:35

Já jsem z dvojvaječných dvojčat, manžel měl babičku i dědečka z dvojčat a naštěstí máme jen holku a kluka. Ségry manžel měl taky v rodině dvojčata a mají taky kluka a holku. Naše mamka ani taťka dvojčata v rodině neměli. Jinak jsem někde četla studii, že možnost mít dvojvaječná dvojčata se dědí v ženské linii, je to schopnost uvolnit dvě vajíčka. Jinak se říká, že se dvojčata většinou rodí ob generaci. Manželova sestra má syna a ten měl nějaký výrustek, prý zbytek nedovyvinutého dvojčete.

• Citovat
  • Nahlásit
2573
8.1.21 18:53

Vse je otazka statistiky, takze i kdyz bude sance vetsi, tak nebude nijak velka :)
@karkarka No, tak ze strany otce tam dispozice na vicecetnou ovulaci byt byt muze, proc by nemohla? To jen ze strany manzela by to nemelo vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8595
8.1.21 19:09

@Petra Star ze strany otce ne. Předpoklad pro vicecetnou ovulaci se dědí po mateřské linii. To bys mohla tvrdit, že zakladatelky bratr by měl předpoklad mít se svou ženou taky dvojcata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13943
8.1.21 19:11

U nas je manžel z dvojčat a já měla dvojčátka..Asi náhoda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 19:14

Pravdepodobnost je asi vyšší, takhle čekáme u švagrové. Je z dvojčat, jeji babicka z otcovi strany měla mít dvojcata (jedno prestalo vyvíjet), teta z otcovi strany cekala dvojčata. Jeste matky sestra(teta) má dvojčata.

• Citovat
  • Nahlásit
1240
8.1.21 21:17

No je tam asi větší šance, než mají jiní. Ale ještě bych neházela flintu do žita. Nemusí se nutně stát, že budete mít taky dvě. Třeba by v případě, že o dvojčata nestojíte, mohla jít udělat redukce? Nejsem si jistá, jestli to gynekologové povolují i u dvojčat, anebo se to nechává až na ty vícečetnější těhotenství… Nikdy jsem to naštěstí řešit nemusela, ale chápu, že nadšená z té představy asi nejste…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
9.1.21 08:43

Prosimte ta sance je v radu jednotek procent i kdyz mate v rodine dvojcata. Ta sance roste s pribyvajicim vekem, vahou a kazdym dalsim tehotenstvim. Ale i tak je to spis nahoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
10.1.21 08:39
@karkarka píše:
@Petra Star ze strany otce ne. Předpoklad pro vicecetnou ovulaci se dědí po mateřské linii. To bys mohla tvrdit, že zakladatelky bratr by měl předpoklad mít se svou ženou taky dvojcata.

Ale to je neco jineho. Pokud je otec z dvojvajecnych dvojcat, tak v sobe muze mit (od svoji mamy) geny pro vicecetnou ovulaci, a ty predat svoji dceri. Nebo se takove geny nepredavaji muzskym potomkum?

Jinymi slovy - pokud je muz z dvojvajecnych dvojcat, tak nema zvysenou pravdepodobnost zplozeni dvojvajecnych dvojcat, ale jeho dcera uz ano.

Jinak kdyby byl partner zeny z jednovajecnych dvojcat, tak (aspon podle me uvahy) by i ta zena mela vetsi pravdepodobnost jednovajecnych dvojcat, protoze embryo by mohlo zdedit dispozici k rozdeleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8595
10.1.21 10:17

@Janča6 tak znovu, dedi se to jen v mateřské linii. To že je chlap z dvojčat nic neznamená. A jednovajecna dvojčata se nijak nededi. To je prostě přírodní anomálie nijak nejde ovlivnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat