Spermiogram - kde testovat? Ústecký kraj

Anonymní
28.12.19 22:49

Spermiogram - kde testovat? Ústecký kraj

Ahoj :) snoubenec mi oznámil, že by si rád došel na test plodnosti, jde o to, že o miminko se nesnažíme, pouze se zatím bavíme, že bychom se v příštím roce začali snažit. Říkala jsem si, že je zbytečné chodit na testy když jsme se zatím nikdy nesnažili, takže nemůže vědět, že to nepůjde. Bylo mi odpovězeno, že by rád věděl na čem je, a že pokud by to bylo něco, co se dá léčit, tak aby začal včas. Je z toho dle mého názoru docela vyplašený, ale chci ho v tom podpořit, proto má otázka směřuje k tomu, kde všude se dá testovat? Testují jen centra asistované reprodukce nebo testují i v normálních nemocnicích? Dá ze se spermiogramu vyčíst nejen to kolik má spermií, také to, že může být nějaký problém jako je třeba konkrétněji rozštěp patra (on ho jako malý zrovna měl, nikterak vážný ale patro měl měkčí, takže mu nesrostlo tak jak mělo.) Jak je to například s hrazením pojišťovnou? Musí si uhradit testy sám, nebo něco přispívá pojišťovna? Musí mít doporučení nějakého lékaře? Jsem v tom úplná panna, tak mám možná hloupé otázky. :D :D Děkuji za všechny odpovědi a zkušenosti :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.12.19 22:58

Partnerovi vyšetřovali na urologii na pojišťovnu. Dá se zjistit počet spermií, kolik jich je pohyblivých, mrtvých, jestli mají dobrou stavbu nebo třeba dva biciky, jestli jsou schopné oplodnit, ph ejakulatu, množství… Celkově se pak zhodnotí, jestli je z tohoto hlediska OK. Zkusila bych oslovit IVF centrum v okolí nebo se můžeš ty zeptat svého gynekologa.

• Citovat
  • Nahlásit
3566
28.12.19 23:56
@Anonymní píše:
Ahoj :) snoubenec mi oznámil, že by si rád došel na test plodnosti, jde o to, že o miminko se nesnažíme, pouze se zatím bavíme, že bychom se v příštím roce začali snažit. Říkala jsem si, že je zbytečné chodit na testy když jsme se zatím nikdy nesnažili, takže nemůže vědět, že to nepůjde. Bylo mi odpovězeno, že by rád věděl na čem je, a že pokud by to bylo něco, co se dá léčit, tak aby začal včas. Je z toho dle mého názoru docela vyplašený, ale chci ho v tom podpořit, proto má otázka směřuje k tomu, kde všude se dá testovat? Testují jen centra asistované reprodukce nebo testují i v normálních nemocnicích? Dá ze se spermiogramu vyčíst nejen to kolik má spermií, také to, že může být nějaký problém jako je třeba konkrétněji rozštěp patra (on ho jako malý zrovna měl, nikterak vážný ale patro měl měkčí, takže mu nesrostlo tak jak mělo.) Jak je to například s hrazením pojišťovnou? Musí si uhradit testy sám, nebo něco přispívá pojišťovna? Musí mít doporučení nějakého lékaře? Jsem v tom úplná panna, tak mám možná hloupé otázky. :D :D Děkuji za všechny odpovědi a zkušenosti :-)

Tak pokud se chce nechat otestovat jenom z vlastniho rozmaru, bude si to urcite muset zaplatit sam. Pokud neni duvod, pojistovna mu nic neda.. Ceny se muzou lisit, ale pocitala bych tak tisic, az dva. Udelaji to v kazdem ivf centru, nekde i na pockani. Doporuceni nepotřebuje, objednala bych se ale predem. Muzou zjistit pocet a pohyblivost spermii. Take nejake jejich abnormality, jako treba poskozene hlavicky a/nebo biciky. A zhodnoti ejakulat celkově, jestli v nem treba nema prilis leukocytu, vysku ph apod. Rozstep patra v tom ale vazne nikdo nevykouka :D Nektere geneticke poruchy se daji zjistovat az u embryii, behem ivf..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat