Spermiogram vs. práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Srabek
Kecalka 318 příspěvků 03.12.18 08:52
Spermiogram VS. Prace

Zdravím potřebovali by jsme s partnerem radu. Přítel má špatný spermiogram ale zjistily jsme ze když nechodí do práce že mu stoupne klidně i o 20%. Bohužel se nikde nemohu dopatrat toho jaký doktor mi ho nechá před dalším pokusem alespoň 2 měsíce doma aby to stihlo před dalším pokusem ivf stoupnout. Přítel dělá svarece a dělá mezi uranovymi doly proto to zlepšení kdyz je chvíli doma. Prosím poraďte mi v ivf ani na urologii mi nepomohli a takhle budeme muset neschopenku nahrát asi na něco jiného nebo nevím děkuji :* :nevim:

Reakce:
histep
Závislačka 3707 příspěvků 03.12.18 09:51

Doktora, který nechá někoho 2 měsíce!!! na neschopence kvůli zlepšení spermiogramu, fakt nenajdete. Ale partner to může řešit sám - neplacené volno, výpověď a být doma, změna práce.

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 03.12.18 09:56

Promiň, dotaz mě pobavil, tak si představuju dvouměsíční neschopenku „na zlepšení spermiogramu“ :lol: To jste zjistili kdy, že mu dva měsíce takhle pomůžou? :) Jinak 20 % je prd, normálně to klidně lítá i o 100 a více % bez nějakého zásadního vnějšho vlivu. Takže buď ať změní práci, je-li si jistojist, že má na něj takhle negativní vliv, nebo ať si vezme neplacené volno, nebo se prostě smřte s tím, že 20% výkyv fakt nic není.

Srabek
Kecalka 318 příspěvků 03.12.18 10:10

Holky to se klidne bavte :-) ja se tomu ze zacatku taky smala a i sem se dneska rano s pritelem kvuli tomu pohadala ale abych ho podporila slibila sem mu ze se s vama poradim.muj pritel pred dovcou mel 1% a ted nas prekvapilo 25% . a jelikoz zjistily duvod u me proc to neklape tak premejslime co se da vse udelat aby to tentokrat dopadlo dobre. A podle embriolozky se sperma obnovuje jedno za2-3 mesice a i mi potvrdila ze uranove zareni muze poskozovat sperma . a zvazovali sme bezplatne volno i zmenu prace to byla prvni varianta ale nas pak ceka novy ivf takze to uz by jsme financne neutahli . a jestli sem vas pobavila tak taky dobre takhle po ranu :mavam:

histep
Závislačka 3707 příspěvků 03.12.18 10:31

@Srabek Mě ten dotaz zrovna moc nepobavil. Protože na neschopenku tvého partnera by se skládali všichni, kdo platí sociální pojištění. A to jako nevím proč by měli. Že vy neutáhnete následné IVF je čistě vás problém. Stejně jako je váš problém to, co partner dělá a jaký to má vliv na jeho spermie.
Pokud si nemůžete dovolit aby byl doma na neplaceném volnu, ať změní práci na takovou, která mu nebude ovlivňovat jeho nádobíčko. Ale tohle není nemoc.
Případně si můžete požádat zaměstnavatele o proplácení neschopenky z důvodu „choroby z povolání“.

Srabek
Kecalka 318 příspěvků 03.12.18 10:57

Tak urcite je lepsi si zjistit vsechny moznosti aby dalsi ivf vysel nez aby nevysel dalsi ivf na ktery priplaci pojistovna ne? Za jeden pokus zaplati pojistivna daleko vic nez kdyz bude dva mesice doma . mnohonasobne vic. A i mi si platime celej zivot socialni pojisteni tak taky mame narok na to aby nam stat snad trochu pomoh pritel snad ani nikdy nemarodil , nic. A ano je to nas problem a jen sem se chtela poradit od toho tyhle stranky sou .

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 03.12.18 11:24

A ta dovolená byla dvouměsíční, když vám tolik pomohla?
Jinak, i když je to OT, tak za jeden pokus IVF pojišťovna opravdu nezaplatí mnohonásobně víc než za dvouměsíční neschopenku, to ty cifry zas hodně přeceňuješ.
Pokud to teda máš vnitřně nastavený takhle, zkus najít nějakýho doktora, co mu to vypíše třeba „na záda“, prý tací jsou (nezkoušela jsem). Ale košer to teda fakt nebude a oficiálně vám prostě žádný doktor jedoucí dle pravidel na vaši diagnózu nenapíše, to je holt holý fakt.
Ať tak nebo tak, držím palce, ať klapne ten první pokus!

Srabek
Kecalka 318 příspěvků 03.12.18 11:37

@ugluk Prvni pokus uz byl v cervnu bohuzel v 10tt konec ted nas prave ceka novy ivf ale mam aktivni nk bunky tak se bude resit i to tak potrebuju mit jeho v co nej kvalite . a o to mi slo nez si bude neco treba vymejslet zkusit to nejak" legalni" cestou . dovolena byla sice jenom 14 dni ale zbytek leta byl na montazi. no mozna sem to prehnala ale zase nemame plat jak milionari takze na neschopence na cca 12 a na ivf doplaci pojistovna asi 50 ale to byla reakce na @histep:mavam:

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 03.12.18 12:19

@Srabek hele já to znám, byla jsem v tom kolotoči… no nechci ani přemýšlet, kolik let. Tak jako tak byste tou neschopenkou přišli o mnoho peněz, takže já bych fakt jako „nejlegálnější“ cestu zvažovala změnu práce. A až budete mít někdy dobrej spermiogram, tak zamrazit.

Srabek
Kecalka 318 příspěvků 03.12.18 12:35

@ugluk a vzdy mi uprimne poradis moc dekuju :hug: no uvidime ted si u me zavaril :-) dneska zacina dieta :-) ma i lehkou nadvahu tak si uzije :-) pripravila sem mu jidelnicek s co nejvic obsahem bilkovin ,selenu ,kyseliny listove atd… Podle me to i strava muze zasadne ovlivnit a ja uz mu 14 let varim klasickou ceskou kuchyni :-) a bude chodit na prochazky at ma pohyb. No taky me napadlo ze to vsechno mozna nese este hur nez ja a proste si potrebuje odpocinout proto s tim mozna prisel ani jeden mame celkem narocnou fyzicky praci. Doufam ze ti uz mas vse se zdarem za sebou a ze je jen a jen dobre :hug: :srdce:

ugluk
Hvězda diskuse 43606 příspěvků 03.12.18 12:40

@Srabek tak budou svátky, to snad vydechnete… A jasně, celkový životní styl taky může mít vliv hodně velký!

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 03.12.18 12:48

A co chodit na spg častěji a dobré várky mrazit? A pokud jste spolu 14let, tak brzdi. Jeho to bude trápit dost i bez tvého tlaku a při ivf ten vliv může již není tak zásadní, aby jsi musela ohrožovat vztah přemírou snahy.

Srabek
Kecalka 318 příspěvků 03.12.18 13:03

@Cuddy uprimne ja bych si od toho nejradej tak na pul roku oddechla pro me to ted naposled bylo celkem tezky. On nechce vubec cekat ja jsem o dost mladsi nez on ,me to tolik netlaci . kvuli tomu jsme se rano prave hadali , ze mu pride ze to oddaluji ,ale ja pprad cekam na veskery vysetreni ktery budou az v lednu . Hlavne je vetsi problem u me nez v jeho spermogramu . ale dobrej napad moc dekuju :hug:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 03.12.18 13:20

@Srabek vůbec se ti nedivim, ivf, konec v 10tt… Je to sice fráze, ale mluvte spolu. Nehadejte se, jen se navzájem vyslechnete, proč jeden chce čekat a druhý to hnát, zhodnotte reálné, zda to čekání je nutné. Pokud on čekat nechce, tak skutečně můžete ten čas vyplnit nějakou snahou o zlepšení spg, ať má pocit, že se něco děje. Ty můžeš zatím cvičit Mojžíšovi, to ti akorát vyjde na ty 3 mesice a on uvidí, že něco děláš. Pak se pusté do dalšího pokusu se společným elánem. Držím palce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >