Reklama

Zkusit dávat spát na bříško?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janac
Závislačka 3138 příspěvků 12.10.09 20:48
spí na břichu..

Ahoj,
nevíte odkdy je bezpečné pro mimino spaní na břichu. Zabaluju ho na noc stále do rychlozavinovačky - právě proto, aby se neobracel. Ted už se z toho umí vycvaknout a vždycky když ho otočím je zachvilu zase na břichu.

Někde jsem četla že SIDS hrozí snad až do 1 roku věku.

Monitor jsem už prodala :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.10.09 20:54

Ano, SIDS do jednoho roku (já jsem si myslela, že tak do konce šestinedělí, pak jsem si to přečetla a koupila monitor s dvěma deskama, aby fungoval i při cestování po postýlce), největší riziko je mezi 2. a 6.m.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 12.10.09 20:55
Re: spí na břichu..
janac píše:
Ahoj,
nevíte odkdy je bezpečné pro mimino spaní na břichu. Zabaluju ho na noc stále do rychlozavinovačky - právě proto, aby se neobracel. Ted už se z toho umí vycvaknout a vždycky když ho otočím je zachvilu zase na břichu.

Někde jsem četla že SIDS hrozí snad až do 1 roku věku.

Monitor jsem už prodala :(

Mi mladší holky jinak než na břiše nespaly.

L.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 12.10.09 21:04

Já slyšela že mezi 2-4 měsícem, tak stříhám metr, neděste hysterku…
my prej jinak než na břichu nespali
není to tak, že když se dokáže otočit i zpět, tak je to v poho?
a kdy to začal dělat? Kostěj na břochu ještě nespal ani minutku, zkoušela jsem to ve dne kvůli prdům, ale on si myslí, že musí furt zvedat tu hlavu a když je z toho unavený, tak ječí.

já zase kostěje přehřívám, protože nedokážu odhadnout oblečení a bojím se, aby mu nebyla zima.
prej velmi dobrá prevence SIDS je usínání s dudlíčkem -kostěj bohužel dudlá celý den, ale po zalehnutí jej po chvilce vyplivne.

azalka
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 12.10.09 21:06

Ahoj, tak Kubíkova nejoblíbenější poloha při spaní byla od narození taky na bříšku a to i v kočárku. Měla jsem tedy ze začátku strach ze SIDS, ale jak mi potvrdila moje máma, dříve se naopak doporučovala především poloha na bříšku a já i moje ségry jsme tak spaly všechny :wink:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.10.09 21:12

Mates o té prevenci dudáním taky slyšel, proto dudá mě a když mu prso jemně seberu, tak si toho ani nevšimne a i pak má našpulenou pusinku a co chvíli si dudne - je v tu chvíli k sežrání.

S tím rokem jsem to četla na nějakých stránkách snad přímo věnovaných sids - jak jinak, nemůžu je najít. A s tím rozmezím mi to říkala mamka, že to někde četla.

A taky bylo někde uvedeno, že je mnohem menší pravděpodobnost sids, když dítě spí s rodiči, protože s nimi nikdy neupadne do tak tvrdého spánku - rodiče se vrtí, cítí od mámy mlíko a tak.

Takže když už nemáte monitor, tak si ho nastěhuj do postele :D

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 12.10.09 21:14

Jani mala mi nespi jinak nez na brisku.

Ohledne toho dudani-ja cetla ze pokud dite ve spanku dudla tak se nedostane do faze hlubokeho spanku a tim by nemelo SIDS hrozit

janac
Závislačka 3138 příspěvků 12.10.09 21:29

Ahoj díky,
já přečetla o sids snad všechno i v cizojazyčných publikacích (ano, jsem též hysterka, ovšem trochu zakuklená).
Kdy to začal dělat..no asi někdy po tom půlroce. Hned jak přišel na to jak se otočit tak už tak zůstal. Tráví na břichu 24/7 (chce být na břichu i v lehátku na krmení, v kočáru prostě furt).

V 70 a 80 letech byl prudký nárust výskytu SIDS, práve proto byla vyhodnocena poloha na bříšku jako riziková.

mimochodem : Spaní v posteli rodičů je také rizikový faktor.

Doplnuji

• Obecné rizikové faktory
    o pozitivní rodinná anamnéza se SIDS
    o apnoe v dětství
    o chronická hypoxie
    o poruchy CNS
    o geografické faktory
    o zimní období, chladné klima
    o rasa/etnikum
  • Rizika na straně matky
    o intrauterinní hypoxie
    o fetální růstová retardace
    o infekce močopohlavního systému
    o anémie
    o kuřačka
    o drogová závislost
    o nedostatečná výživa matky
    o nedostatečná prenatální péče
    o nízká socioekonomická úroveň
    o nízký věk matky (16-17 let)
    o základní vzdělání matky
    o neúplná rodina
    o krátký odstup od předchozího těhotenství
  • rizika na straně plodu
    o nízká porodní hmotnost
    o asfyxie
    o přenášené těhotenství (prematurita)
  • Rizika vzniklá po porodu
    o mužské pohlaví
    o věk (maximum výskytu 2.-4. měsíc věku dítěte)
    o umělá výživa
    o přehřívání dítěte (oblečení, přikrývky)
    o příliš měkký povrch pro spánek
    o přetápěné místnosti
    o spánek s rodiči
    o horečnaté onemocnění během posledních 2 týdnů
    o pasivní kouření
    o „bez dudlíku"
    o poloha na břiše

(zajímavý mi přijde to s tím předchozím tehotenstvím..ale myslím že ty rizikové faktory se pravdepodobne vyhodnocovaly na základě nejakkých dotazníku..ne­vím..zkusím to jeste pohledat..)

ješte incidence : 0,22 na 1000 živě narozených

hm..jdu ho otočit..

Monitor jsem mela taky se 2ma deskama, ale v lete jsme tolik cestovali, že jsem měla pocit, že už nebude potřeba..

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 12.10.09 21:32

Ahoj,
tak já jako malá jsem jinak než na břiše taky nespala. Moje mamka naučila Barunku spát na bříšku, takže přes den jinak vubec neusne. V noci ji zavinuju a spí na zádech. Dudáka nechce a když ho náhodou vezme na milost a nechá si ho do pusinky strčit, tak ho spíš kouše a já jí ho tam musím pořád přidržovat,sakra,…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 12.10.09 21:34

No ale zase dite tu hlubokou fazi spanku potrebuje, spanek ma urcitou architekturu a naruseni spanku u malych deti je daleko horsi nez u dospelych, protoze mozek prave ve spanku dozrava.

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 12.10.09 21:36

A hlavně tělo se nezrelaxuje tak jak má.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 12.10.09 21:38

Ahoj,

Adam spal už od šestinedělí na bříšku… SIDS jsem se sice trošku obávala, ale jen v koutku duše :oops: Hlavně jsem razila nemyslet na to a tím to i nepřivolávat :wink:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 12.10.09 21:42

Vsak ale dite nespi celou noc s dudinem ne? :wink: TAkze se do faze hlubokeho spanku urcite dostane.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 12.10.09 21:47

Ale já myslím, že to není hluboká část spánku - ta běžná, sids snad vzniká ve chvíli, kdy se ta hluboká část spánku prohloubí natolik, že se dítě zapomene nadechnout. Asi existuje už nějaká hranice hloubky, pevnosti spánku, za kterou už je to patologické.
Apnoe u dospělého asi taky vzniká, když spí jinak než normálně - můj táta chrápe a má zástavy dechu, když ještě spal s mamkou v ložnici, tak říkala, že vždycky počítala do 40 a kdyby se nenadechnul, tak by s ním začala třepat, ale bylo to po alkoholu, po fyzicky a psychicky náročném dnu, zkrátka když dostal organismus zabrat.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 12.10.09 21:50

No myslím že i může ale každopádne furt nedudá. Myslím že jak povolí čelist tak vypadne(pokud spí na břichu). :D 8O

Ryntyntyno - no máš pravdu, ona by to byla asi opravdu velká „haluz“ Ta pravdepodobnost je dost malá. (Já si totiž myslím že když je u nás počítano 19 dětí na rok, bude to ve skutečnosti ještě míň - prostě nebyla nalezena skutečná příčína úmrtí) Ale práve proto je tenhle syndrom takový strašák. Že postihne jinak naprosto zdravý děcko.

ale ted jsem se nekde docetla ze pokud se otočí sám je riziko malé.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >