Špinavé dětské nádobí - jak umýt

Anonymní
16.5.21 15:17

Špinavé dětské nádobí

Krásný den, dnes jsem se po 2 dnech dostala domu z nemocnice a čekal měn doma šok. Přejdu k věci. Chlap se měl postarat o rok a půl starého kluka.. ale po jídle zapomněl nádobí umýt( nalil tam jen vodu) a teď je to takové vevnitř kluzké. Myslíte, že stačí jen umýt horkou vodou a nebo vyvařit(hodit do hrnce nebo sterilizátoru). Mám strach, aby malý nechytil nějaké střevní problémy.
No a v závěru mi manžel řekl, že mateřskou by bral. Že je to jen o hraní se synem. Ale domácnost katastrofa. Taky se někdy cítíte ze strany partnerů neoceněne? Je to běžné?
Díky za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9112
16.5.21 15:19

Normálně to umyj horkou vodou a jarem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8562
16.5.21 15:34

Nepřeháněj. 8o a dle mého mužského pohledu to úplně v pohodě zvládl, dítě je na prvním místě, zbytek pocka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31429
16.5.21 15:39
@Cenarius píše:
Nepřeháněj. 8o a dle mého mužského pohledu to úplně v pohodě zvládl, dítě je na prvním místě, zbytek pocka

Dokonce i dle mého mateřského :palec:

Hele, horká voda a jar, lépe myčka, postačí. Lépe, protože jsi v rekonvalescenci a chlap se skvěle postaral a zaslouží trošku vydechnout :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46451
16.5.21 15:45
@Anonymní píše:
Krásný den, dnes jsem se po 2 dnech dostala domu z nemocnice a čekal měn doma šok. Přejdu k věci. Chlap se měl postarat o rok a půl starého kluka.. ale po jídle zapomněl nádobí umýt( nalil tam jen vodu) a teď je to takové vevnitř kluzké. Myslíte, že stačí jen umýt horkou vodou a nebo vyvařit(hodit do hrnce nebo sterilizátoru). Mám strach, aby malý nechytil nějaké střevní problémy.
No a v závěru mi manžel řekl, že mateřskou by bral. Že je to jen o hraní se synem. Ale domácnost katastrofa. Taky se někdy cítíte ze strany partnerů neoceněne? Je to běžné?
Díky za reakce

a jak běžně mejes nádobí? jen horkou vodou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8562
16.5.21 15:45

Jinak s tím oceňováním. Tak ženy dost často chcou být oceňovaný za něco, co si sami vymýšlí a sami dělají navíc nebo až příliš důkladně. Chlap má tu laťku o hodně níž, tak co je nad ní už tak nevidí.

Příklad pro ženy:
Kdybych umyl 5× auto a vylestil. Tak taky žena bude brát jen jako „umyty auto“ a ne super mega umyty a vyleštěný auto nanovoskem, který chrání proti všemu a nad čím jsem makal celý dopoledne. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10499
16.5.21 16:00
@Cenarius píše:
Příklad pro ženy:
Kdybych umyl 5× auto a vylestil. Tak taky žena bude brát jen jako „umyty auto“ a ne super mega umyty a vyleštěný auto nanovoskem, který chrání proti všemu a nad čím jsem makal celý dopoledne. :D

Ježíš, to je tak skvělý příklad! Chlapi mají dokonce takové hobby - detailing , a pochybují, že by to nějaká ženská ocenila výše než prostě umyté a naleštěné auto!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
16.5.21 16:12

Co řešíš, aspoň se můžeš cítit užitečná. Já se po měsíci vrátila z porodnice, barák byl uklizenej, vyleštěnej, bylo vymalováno, manžel vařil, pral, žehlil, staral se o dvouletou holku a ještě i s ní chodil do práce… sem se cítila jak břídil… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7847
16.5.21 16:23

Zase jedna z těch, co si mysli, ze jen ona to umí nejlíp. A přerovnává přerovnané s pocitem vlastní nedoceněnosti.
Syn je v pořádku, provozní nepořádek doma má být, dle hesla bordel v bytě, šťastné dítě. Manžel to zjevně zvládnul dobře, jen ty hledáš chyby tam, kde to není podle tvého.
Dva dny neumyté nádobí fakt nikoho neotráví. Jsi nejspíš po zákroku v nemocnici, tak odpočívej, pochval manžela a syna, jak to spolu hezky zvládají a buď ráda, že jste spolu.
Neboj, pokud je manžel dospělý a svéprávný, tak se o dítě zvladne postarat stejně dobře jako ty, jinak, asi ne, dle tvých představ, ale nejspíš praktičtěji, lehčeji a bez hysterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53890
16.5.21 16:34

To je návod, jak taťkovi protivit, že se stará o dítě.
Příště dá raději ruky za hlavu a řekne, ať si naprdneš, když vše dělá špatně. Nehroť to tolik. Je to jen nádobí.
Umyje se. Dítě je spokojené, zaopatřené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
16.5.21 16:49

Péči o dítě zvládl muž dobře, péči o domácnost tak nějak po chlapsku.

Ale nechápu, že se dospělá žena ptá na internetu na to, jak má umýt nádobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
16.5.21 17:05
@milami píše:
Péči o dítě zvládl muž dobře, péči o domácnost tak nějak po chlapsku.Ale nechápu, že se dospělá žena ptá na internetu na to, jak má umýt nádobí.
… ale vždycky se může vyhodit a koupit nové. :dance:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1894
16.5.21 17:15

Horka voda a saponat to zvladnou. Me by vic zklamalo, ze prijdu z nemocnice a doma bordel. My se umime zastoupit v tech beznych vecech kompletne a beru to v dnesni dobe jako samozrejmost (aspon to zastoupeni).
Cekala bych uklizeno, cisto a pokud mas rekonvalescenci tak i ochotu te obslouzit v tom, v cem by bylo treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
16.5.21 17:20

Plastove nadobi, kdyz se na to dostane neco vic mastneho, zustane casto po myti „kluzke“, chce to vzit jarem treba nadvakrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9980
16.5.21 18:37

Dřív, než jsme měli myčku jsem myla nádobí třeba po dvou, třech dnech. Taky bylo určitě „kluzké“, ale normálně jsem ho umyla, aby už kluzké nebylo. Nikdy jsme žádné střevní potíže neměli. Myslím, že to trochu přeháníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat