Společné spaní s batoletem

Anonymní
3.8.21 12:29

Společné spaní s batoletem

Ahoj,
mám dceru 1,5 roku. Vždy spala sama v postýlce, nyní tak 14 dní má v noci záchvaty pláče, kdy nic nezabírá, pouze to, když si ji vezmeme do postele.
Nemám s tím zatím zkušenosti a nejsme z toho s manželem nadšeni, protože brzy se nám narodí druhé dítě a vůbec nevím, jak to budeme praktikovat.
Co mě ale trápí, je, že dcera se v průběhu noci různě točí kolem své osy a začne mě třeba hrubě kopat do obličeje. Dále, jak se pořád vrtí a posouvá, se nám stalo, že takto doputovala až k nohám (do dolní části postele) a málem spadla dolů (naštěstí jsme se s manželem vzbudili a zachytili ji). Ale vyděsilo mě, že mě nevzbudilo už to, jak se tam přesouvala.
Máte někdo podobnou zkušenost nebo vaše děti s vámi posteli spí “v klidu”? Dá se to nějak řešit? :think:
Prosím anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16148
3.8.21 12:36

Mám stejně starou dceru, spí s námi tedy od mimina a taky nespí klidně. Ať ji nastavíme, jak chceme, vždycky se přetočí naštorc a jeden z nás má patu v obličeji :roll: Ale teda necestuje po posteli, ona si spíš hlídá, aby byla u nás… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25776
3.8.21 12:37

Radu nemám, ale to přesouvání se na velké posteli a kopání kolem sebe je normální, dcera mi to dělala od 2 let, kdy jsme zrušili postýlku, protože uměla vylézt přes vrch, spala jsem s ní na velké manželské posteli sama a přesto mě kopala do břicha, do hlavy, různě cestovala - pomohlo až ve 4 letech přestěhování do její samostatné postele v dětském pokoji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 12:38

Ok, díky moc. Tak alespoň, že to “kopání” je normální. Já jsem vždy všude četla, jak děti spí s rodiči a jaká je to pohoda, tak jsem pak byla překvapená, když přišlo tohle :)

• Citovat
  • Nahlásit
2151

Dcera taky měla tohle období, vždy jsem počkala až usne a pak ji přendala zpátky do svý :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19835

Dcera nám lezla v noci do postele ještě v pěti letech a taky takhle rotuje, kope, strká pod nás nohy atd. :roll: V zimě to bylo lepší, to se nechala „obalit“ do deky a pak tolik neškodila :mrgreen: :mrgreen: Ale třeba teď o víkendu ve stanu jsem byla jak zbitá (a to jí je 6,5) :mrgreen: U vás tipuju, že jde o změnu vlivem blížícího se porodu, nejspíš tuší, že se blíží rodinný zvrat a chce si vás takhle ještě užít. Dopřála bych jí to (pokud třeba nefunguje odnést ji po usnutí zpět do její postele) a uvidíte, jak se to časem vyvine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 12:39
@Nickjmeno píše:
Dcera taky měla tohle období, vždy jsem počkala až usne a pak ji přendala zpátky do svý :nevim:

To taky děláme, až tedy třeba po 2 hodinách, ale ne vždy se nevzbudí :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 12:40

Jej, tak díky holky, fakt jste mě uklidnily, že jste taky okopané :lol:
Já doufám, že je to jen období a brzy se to vrátí do normálu :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
2761
3.8.21 12:40

Prijde mi to normalni. Stridaji se obdobi, kdy spi deti ve sve posteli a kdy spi s nami nebo nekdy v noci k nam prijdou. Manzel si jde pak lehnout casto nekam jinam, protoze mu to vadi a nevyspi se. Starsi dite(skoro 6) uz prijde jen vyjimecne. Mladsi (3 roky) chodi skoro kazdou noc. Na dovolene, kde jsme spali vsichni v jedne mistnosti, tak zustal ve sve postylce, takze mu evidenrne staci, kdyz nas vidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16148
3.8.21 12:42
@Anonymní píše:
Ok, díky moc. Tak alespoň, že to “kopání” je normální. Já jsem vždy všude četla, jak děti spí s rodiči a jaká je to pohoda, tak jsem pak byla překvapená, když přišlo tohle :)

U nás je to třeba „pohoda“ v tom smyslu, že dcera půl roku prakticky nespala. Když jsem chtěla trhnout aspoň 4hodiny denně, bylo společný spaní jediný řešení :oops: Ale jo, jako mimino byla klidnější, ale batole je holt pohyblivější a víc se mu toho motá v hlavě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626

My máme holku od 2,5 roku ve své posteli a má tam hnizdecko jak mimino. Až díky němu se o dost redukovaly ty přesuny. Manžel spí s ní ve své posteli hned vedle ní. Sem tam za ním nad ránem prileze. Já spím v manželské s kojencem, kojim v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Oriseka píše:
Prijde mi to normalni. Stridaji se obdobi, kdy spi deti ve sve posteli a kdy spi s nami nebo nekdy v noci k nam prijdou. Manzel si jde pak lehnout casto nekam jinam, protoze mu to vadi a nevyspi se. Starsi dite(skoro 6) uz prijde jen vyjimecne. Mladsi (3 roky) chodi skoro kazdou noc. Na dovolene, kde jsme spali vsichni v jedne mistnosti, tak zustal ve sve postylce, takze mu evidenrne staci, kdyz nas vidi.

Asi je to běžné, u nás byl rok a půl “klid”, takže na to nejsme zatím s manželem zvyklí :)

• Citovat
  • Nahlásit
19835
3.8.21 12:43

My vždycky s manželem říkáme „zase spala na Háčko, co?“ (jakože mezi námi naštorc :mrgreen: )-obvykle hlavou a šťouravýma rukama u mě a nohama na manželově břiše, v horším případě obličeji :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 12:45
@unuděná píše:
My vždycky s manželem říkáme „zase spala na Háčko, co?“ (jakože mezi námi naštorc :mrgreen: )-obvykle hlavou a šťouravýma rukama u mě a nohama na manželově břiše, v horším případě obličeji :pankac:

:lol: :palec: Tak tenhle výraz byste si měli nechat patentovat, to je boží :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
3060
3.8.21 12:46

Dcera taky spala jeden čas s námi, ale měla na sobě spací pytel, takže to kopání a otáčení nebylo tak brutální, ale i tak jednou skoro spadla s postele.:-) Je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat