Změna spánku 7mesíční

23
2.8.21 00:20

Změna spánku 7mesíční

Dobrý den :)
na eMimino chodím od těhotenství poměrně dost často a většinou zde i najdu hodně tipů a uklidnění. Vím, že jestli se to zase zlepší se sama brzy dozvím :D ale třeba se dočkam aspoň té naděje :lol:. Mám 7mesicni zlatou holčičku. Od příchodu z porodnice mi spí naprosto skvěle cca 10-12 hodin pouze s jedním kojením v polospanku (až jsem si ze strachu zjišťovala u pediatricky, jestli je ok, že spala i 9hod v kuse ke konci šestinedělí). Vše se dařilo držet, zvládla i přechod na dřívější spaní (jsem sova a první 4mesice jela můj režim), pak jsem chtěla být zodpovědnější, tak jsme začaly ukládat mezi 8-9. A najednou před týdnem se začala budit co 2,5-3 hodiny. A tři týdny je taková nevrlejsi. Ano, dole vidím pod dasnickou zoubek… Ale samozřejmě mi padají i myšlenky, jestli nemám už méně mléka, poslední měsíc si tolik nehlidam pitný režim, co zkoušíme příkrmy (žádná sláva). Tak jestli se nebudí i hlady, pláče hodně a jakmile dám prso, hned zase usíná. Také musí mít hodně nových vjemů, během posledních 14 dnu začala lézt, stoupat si a sedět. Takže je to asi kombinace všeho. (Přes den spí různě podle aktivity, průměrné hodinu v nositku, kočárek odmítá, někdy dvě, často nyní vůbec a jen sloficky 15min po kojenich)
Stalo se někomu něco podobného a režim v brzké době přešel zpátky, jak jste byli zvyklí? Já si zvykla na tu pohodu a nějak se mi nechce zvykat být ráno ko :roll: :D.
Předem děkuji za reakce, rady a zkušenosti.
D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2046
2.8.21 03:30

Dítě nebude pořád spát. 8-12 hod v noci je luxus… Takže je dost možné že jí stačí už jen 5y desetiminuzovky přes den důvodu může být 1000 a 1…neřešila bych to spánek se mění snad každý týden např moje dcera spí od miminka přes den 2* denně 30min a, stačí jí to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
2.8.21 06:47

Kolem půl roku se spaní mění, přicházejí zuby, spousty nových vjemů a dovedností… Je to úplně normální. Mezi 6. měsícem a rokem je to spaní takový divočejší, pak se to většinou spraví :) jestli se ti budí po třech hodinách tak je to super, může bejt výrazně hůř :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
2.8.21 07:20

Toto je opravdu normální a časem se to zlepší. Jak rychle ti ale nikdo neřekne. Mě dcera v tomto věku vstávala co hodinu… Já z toho teda začala kolabovat, tak jsme museli hledat řešení, aby spala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
2.8.21 07:35

Vždyť jsis odpovědela.. je to normální. Taky se může budit klidně další rok každý dvě hodiny.. Jen jsi měla luxus už od narození, tak na tohle nejsi zvyklá… :) Spánek se dětem fakt mění pořád. Starší dcera první tři měsíce kojena se budila každý 2h. Pak na UM jednou za noc, a před jedním rokem se budila na mlíko každý dvě hodiny. Po roce se přestala budit. A teď v roce a půl má dny kdy spí celou noc, nebo se naopak budí 1-2× za noc na pití. Ještě mám mladší sedmiměsíční, a ta se budí 1-2× za noc od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
2.8.21 08:33

Pokud je i přes den nevrlejší a v noci hodně pláče, sázela bych na ty zuby. U nás zuby dělaly pěknou paseko vždycky dlooouho předtím, než se vůbec začaly prořezávat. Můžeš zkusit dát na noc nějaký ibalgin, pokud máš pocit, že už nemůžeš - ale u nás to třeba s těma zubama stejně nehlo, plakal jak blázen i tak. U nás ty vývojové skoky měly jiný průběh, tam to potom vypadalo tak, že se dítě prostě budilo, ale neřvalo, jen mělo třeba ve 2 ráno strašnou potřebu procvičovat, co se naučilo, takže jsme třeba od 2 do 4 byli prostě vzhůru :nevim: dokud zas nevytuhnul. Ale samozřejmě to může jít ruku v ruce, každé dítě jinak. To, že miminko ihned usíná u prsu, nemusí značit, že problém je hlad, prostě se u prsu cítí v bezpečí, uklidní ji to. A kdybys náhodou přemýšlela o UM, to si dobře rozmysli - mně se dítě, které spalo první měsíce taky hezky, taky takto začalo budit. UM jsem začala dávat někdy v 10 měsících a frekvence buzení byla úplně stejná, jen místo toho, abych prostě vytáhla prso, jsem musela capat po bytě, chystat UM a ještě myslet na to, ať mám večer nachystanou vodu v ohřívači, vymyté flašky atd a kolikrát i ty blbé 2 minuty, než jsem pro to doběhla a protřepala, ho prostě vzbudily :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
2.8.21 09:04

Všem děkuji za odezvy :)

@Ufinka87 určitě máte pravdu, jsem si vědoma, že to byl luxus, na ten se ale snadno zvyklá, že :lol: jinak přes den nemám problém, že by mě to nějak omezovalo. Téměř všechny činnosti doma zvladame spolu a naštěstí nemusím čekat na spánek, abych uklidila nebo uvařila :palec:

@Lily Evans
Máte pravdu, spíš to byl takový výkřik do tmy a jestli můžu přežívat zatím s nadějí, že se to třeba zase vrátí :lol: a když ne, tak to taky přežijeme, zejo :palec:. Také mám známou, co má stejné starou dceru a ta od porodnice prý nespala déle jak dvě hodiny :zed: tak to se pak proklínám, že tohle řeším :lol:.

@nozu
Tak přesně po těchto příbězích se stydím, že si „stěžuji“. Tak ještě, že to vždycky jednou skončí :hug:

@mackA159
Máte pravdu, já se tady za monitorem vždycky smála, co se tady řeší, že se nic nedá zobecňovat, tedy minimálně u dětí. Protože neznám žádné stejně ani podobné v kompletu :D jenže prvorodičky a poměrně dost nejistá, už od těhotenství bojuji za to, aby někdo vymyslel manuál na vsechnk :lol: už vím, proč to nejde :potlesk:

@Bebeluska8
Děkuji, já si to taky myslím nebo v to alespoň doufám, že to jsou zoubky…blbý je, že je jich hodně :lol: :palec:. Jinak mm jsem si na začátku vybojovala a jeden z důvodu byla i ta má lenost, takže přesně to, co píšete není vůbec pro mě :pankac:. Takže vlastně mám stále luxus v tom, že u kojení zase usne a nemusíme tam spolu blbnout dalších x hodin :lol: :dance:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
2.8.21 09:24

@Domia moje vůbec nejméně oblíbené období bylo 9.-11. měsíc, kdy malá usnula v osm, v deset byla vzhůru a do jedné, dvou rozjížděla pártošku :mrgreen: Teď má čtyři a půl, polovinu nocí spí 20-6 bez vzbuzení, a tu druhou polovinu courá, brečí, má zlý sny, chce vyčurat, a vzhůru jsem 3-4× za noc :mrgreen: Děti jsou radost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
2.8.21 09:58

@Lily Evans haha, tak dobře, budu počítat s tím, že může být hůř a zase se hodím do pohody, že je to ok :lol: :palec:. Což o to, já také chodím spát okolo jedné, takže to by pro mě nebylo špatný, jen to nevypadalo dobře pro okolí, že přece pak nebude chtít vstávat do školky (za ty třeba 4 roky :roll: :lol: ). A přítel vstavajici v 5 ráno, tento můj režim také moc nesdílel :lol:. Tak uvidíme, on to vždycky člověk myslí dobře…od malá jsme nechodili po špičkách, ne že bychom ji bouchali rachejtle u hlavy…aby nebyla přecitlivělá jako přítel, ale byla poleno jako já…a ono to stejně nějak vždycky dopadne po svém. Kinder surprise :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
2.8.21 10:00

A kdo z dospělých usne vždycky hned a za celou noc se neprobudí zejo :lol:… Běžně se ptám a sdílím a sama si odpovídám :lol: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
2.8.21 10:59
@Bebeluska8
Děkuji, já si to taky myslím nebo v to alespoň doufám, že to jsou zoubky…blbý je, že je jich hodně :lol: :palec:. Jinak mm jsem si na začátku vybojovala a jeden z důvodu byla i ta má lenost, takže přesně to, co píšete není vůbec pro mě :pankac:. Takže vlastně mám stále luxus v tom, že u kojení zase usne a nemusíme tam spolu blbnout dalších x hodin :lol: :dance:.

Jojo, u nás mladšímu rostou zoubky hezky jeden po druhém, pomaličku, už půl roku :lol: A to je teda něco, naštěstí má v mezičasech lepší noci (čímž myslím, že třeba v 8 usne, v 10, v 1 a v 5 se vzbudí jen na kojení a jinak spíme) :lol: Tak to mě vždycky malinko dobije, ale často s ním trávím celou noc v obýváku, ať aspoň zbytek rodiny může spát. A kojení je v tomto směru za mě k nezaplacení, spousta ženských doufá, že se po UM spánek zlepší, že se dítě víc zasytí - no u staršího dítěte mi v tomhle směru nefungovalo nic, ani večerní kaše, ani když už jedl normálně 5 jídel za den, i tak se dál budil :nevim: On se s tím asi člověk musí fakt srovnat, že jeho dítě je takové a se spánkem to má zrovna tak no, nějaké boje s tím moc nemají smysl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14804
2.8.21 11:29

Normalne si ji dej do postele a u kojeni spi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
2.8.21 13:37

@Lucie_Sx děkuji :lol: prakticky to tak je, při prvním zabekani se spakuji z ložnice do pokojíčku a spim na matraci pod postylkou :lol:… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
2.8.21 16:40
@Lucie_Sx píše:
Normalne si ji dej do postele a u kojeni spi.

Tak tyto rady jsem vždy milovala. Já jsem třeba s dítětem v posteli nemohla nikdy pořádně spát, protože jsem ho musela podvědomě pořád kontrolovat a hlídat. V postýlce vedle postele to bylo OK. Takže tato dokonalá rada fakt není pro všechny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14804
2.8.21 17:15
@nozu píše:
Tak tyto rady jsem vždy milovala. Já jsem třeba s dítětem v posteli nemohla nikdy pořádně spát, protože jsem ho musela podvědomě pořád kontrolovat a hlídat. V postýlce vedle postele to bylo OK. Takže tato dokonalá rada fakt není pro všechny…

Vsak se tim ridit nemusi, neni to nic povinneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat