Sponzorský dar školce?

Anonymní
11.3.16 09:58

Sponzorský dar školce?

Radši anonymně.
Dcera se nedostala do školky, ani do státní, ani do soukromé.
Slyšela jsem, že se dávají sponzorské dary, ale nejsem si jistá jakým způsobem
a jestli to není jen vznešený název pro úplatek 8)
Přemýšlím, že bych zavolala do té soukromé školky a že bychom sponzorský dar nabídli, aby v případě, že jim někdo vypadne, přijali dceru.
Určitě nechci dělat nic nelegálního!
Zajímá mě, jestli se toto děje legálně. Školka, kterou jsme vybrali je oproti jiným levná, takže se nám to vlastně nakonec vyplatí.
Jde mi teda ale především o kvalitu školky, moc ráda bych dceru dala právě sem.
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

sunshinegirl
11.3.16 10:03

Sponzorský dar bude vznešený název pro úplatek. Sponzorský dar se dává jen tak, ne s očekáváním, že ti za to vezmou dceru do školky, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.3.16 10:04

Netuším, proto se ptám :nevim:
Nerada bych tím někoho urazila.

@sunshinegirl píše:
Sponzorský dar bude vznešený název pro úplatek. Sponzorský dar se dává jen tak, ne s očekáváním, že ti za to vezmou dceru do školky, ne?
  • Nahlásit
  • Citovat
1705
11.3.16 10:05

Být ředitelkou, pochopím to jako úplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
11.3.16 10:09

Jasne, ze je to vzneseny nazev pro uplatek. Spis jsem slysel, ze si o nej reknou rovnou skolky, nez ze by ho rovnou nabidli rodice. Kazdopadne pokud bys do toho sla, tak bych to udelal tak, ze pokud by vam dite vzali, jsi ochotna prispet skolce darek v predem domluvene vysi. Jako abys jim dala dvacitku a oni pak rekli, ze nakonec misto stejne nebylo? :)

• Citovat
  • Upravit
1576
11.3.16 10:10

Byla jsem na tom podobně, nabídla jsem celoroční kroužek pro děti ze školky zdarma. Syna přijali, za úplatek to nepovažuji, jelikož z toho nikdo nic neměl :-) Prostě bych řekla že o místo fakt stojím a že jsem připravená kvůli tomu se školkou nadstandardně spolupracovat, třeba formou nákupu potřebného materiálu nebo tou fyzickou výpomocí. Jako pokud jde o to aby vás vybrali, když se uvolní místo (tak jsem to měla já), tak nevidím důvod proč by to bylo něco nelegálního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
11.3.16 10:12

U nás dávají sponzorský dar rodiče dětí, které už školku navštěvují s dělají to proto, že chtějí určitě ne z důvodu, který píšeš ty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.16 10:15

Úplatek opravdu nabízet nechci :oops:

Manžel (jeho firma) loni pro jednu školku něco dělal jako sponzorský dar a ředitelka mi teď při zápisu dala najevo, že jestli chceme být přijatí, zařídí to :oops:
No odmítla jsem to, nejen proto, že školka byla dost mimo naše bydliště.
Ale tak ten sponzorský dar byl ale ofiko :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.3.16 10:17

Ta zní hezky, hezky jsi to vysvětlila :kytka:
Díky za příspěvek.

@sicinka13 píše:
Byla jsem na tom podobně, nabídla jsem celoroční kroužek pro děti ze školky zdarma. Syna přijali, za úplatek to nepovažuji, jelikož z toho nikdo nic neměl :-) Prostě bych řekla že o místo fakt stojím a že jsem připravená kvůli tomu se školkou nadstandardně spolupracovat, třeba formou nákupu potřebného materiálu nebo tou fyzickou výpomocí. Jako pokud jde o to aby vás vybrali, když se uvolní místo (tak jsem to měla já), tak nevidím důvod proč by to bylo něco nelegálního.
  • Nahlásit
  • Citovat
1143
11.3.16 10:31

Samozrejme ze je to korupce, maskovana bohulibou cinnosti, nicmene jev, ktery deformuje nasi spolecnost… Pak se nedivte, v cem zijeme. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576
11.3.16 10:38

@Moucharda tak ona nežádá aby někoho vyhodili a přijali jí dítě. Ale aby jí vybrali až se uvolní místo. U soukromé školky, která může mít kritéria jak chce (naše měla třeba pohovor s rodiči), tak fakt nevidím co je na tom odsouzení hodného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
11.3.16 10:41

Jakože doneseš sponzorský dar ve formě peněz a budeš očekávat, že vezmou dítě do školky? Tak to je úplatek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
11.3.16 10:42
@Anonymní píše: Úplatek opravdu nabízet nechci :oops:Manžel (jeho firma) loni pro jednu školku něco dělal jako sponzorský dar a ředitelka mi teď při zápisu dala najevo, že jestli chceme být přijatí, zařídí to :oops:
No odmítla jsem to, nejen proto, že školka byla dost mimo naše bydliště.
Ale tak ten sponzorský dar byl ale ofiko :think:

Sponzorský dar sice ofiko, ale to, že by vám za to případně přijali dítě, tím už by se asi ani jedna strana nechlubila, že :nevim:

A začíná to už od školky, uf 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.16 10:46

@sicinka13 Ano, výsledky přijímacího řízení jsou už hotové, kdo měl nárok, byl přijat. Opravdu mi jde jen o to, pokud se uvolní místo.
Ale teda u této soukromé školky platí pro přijetí taky to kriterium věku dítěte.

Add korupce, já to chápu, opravdu nechci někomu něco strkat do kapsy.

Nechci tu nechat vzniknout diskuzi o úplatcích a rozčílit vás.
Jen jsem opravdu nevěděla, jak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
kolik
11.3.16 10:46
@sicinka13 píše:

Tohle je uzasne alibistickej prispevek. Ja proti tomu obecne nic nemam, ale pokud si skolce nabidla nejakou sluzbu za to, abys mela vetsi sance, ze ti vezmou dite, tak je to uplatek a muzes to tady okecavat jak chces :mrgreen: „nadstandardne spolupracovat“ to je panecku material :palec:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama