Spor s tchyní a manželem

Anonymní
11.5.21 22:38

Spor s tchyní a manželem

Ahoj,
potřebovala bych se vypovídat a zároveň poradit. Mám pětimesicniho syna a řeším problém s tím, že tchyně ho chce hlídat. Jen pro začátek chci říct, že nemám problém jí ho dát na pár hodin do kočárku, ale teď k problému.
Když se malý narodil, tak si tchyně hned začala plánovat, jak si ho vezme na víkend.. Vyndala si kočárek po mém manželovi, koupila si speciální skříň na oblečky a dokonce i cestovní postýlku.. To vše obhajovala tím, že se to bude hodit i když k nim víkend pojedeme všichni. No nelíbilo se mi to, ale neměla jsem jak zakročit, o svých nákupech mi neřekla. Malý se narodil, já jsem kojila a to mi tchyně vyčítala.. Že proč kojím, že mu to stejně nestačí a že bych měla přejít na UM. Ve skutečnosti jí ale štvalo ot, že kojené miminko si vzít nemůže. Ona si totiž představovala, že si ho vezme hned po šestinedělí. To na ní vyjel i manžel, jestli je normální.. Nedejbože pro nás jsem ale po dvou měsících přestala kojit a tchyně zase začala. Jenže.. Byli jsme na návštěvě u ní a ona začala zase s tím hlídáním přes víkend.. Nechtěla si to nechat vysvětlit.. A manžel plácnul, že jí ho samozřejmě někdy půjčíme, ale až mu bude min. půl roku. Já v ru chvíli u rozhovoru nebyla, takže jsme nemohla nijak reagovat. Od té doby se tchyně hrozně těší na to, jak si ho za měsíc vezme.. Ale já se na to necítím a necítím, že by na to byl syn připravený.. Nedokážu si představit noc bez něj, stejně bych nespala.. Ale tchyně si pořád jede to svoje a už ai snad odskrtava dny v kalendáři.. S manželem jsem to řešila a ten mě nechápe.. Prý v půl roce už je syn dost velký na víkend u babičky a dál to nechce řešit.. Vůbec nevím co s tím.. Přijde mi, že je to hrozně brzo :? Ale nechci být za hysterku..
Prosím o anonym, nechci aby mě tchyně nebo manžel poznali..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2299
11.5.21 22:43

Ano, je to brzy. Prostě bych řekla, že se na to necítím a hotovo. Děti byly poprvé na noc někdy kolem roku a třičtvrtě. Tchánovci si taky mysleli, že jim dáme děti ve dvou letech na zahraniční dovolenou, no nedali. Asi se tenkrát naštvali, ale přece nepůjdu proti vlastnímu přesvědčení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
11.5.21 22:45

Nejlepsi reseni je strucne jasne srozumitelne bez emoci a slusne a proste rict, ze takhle NE. Ty ses maminka a je to tvoje dite ne tchyne. Manzel se o nen take nestara, ze :), takze proste dle sebe.
Rekla bych neco jamo jste velmi laskava budj rada, kdyz pohlidate, ale pres noc zatim ne… Nic jineho nema smysl. Stuj si za svym a neres co si mysli ostatni, to je jejich problem a nikdy se v takovem pripade nevyplati delat neco jen proto, ze te do toho neldo tlaci, pak budes muset ustupovat porad, budes na sebe za to nastvana a to vetsi a. vetsi nastvani jednou bouchne a stejne bides za spatnou protoze bikdo nebude chapat, co se deje, kdyz doted nebyl problem:(.
Mas pravo na svoje pocityi svuj nazor

Příspěvek upraven 11.05.21 v 23:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 22:45
@Lil Kitkatt píše:
Ano, je to brzy. Prostě bych řekla, že se na to necítím a hotovo. Děti byly poprvé na noc někdy kolem roku a třičtvrtě. Tchánovci si taky mysleli, že jim dáme děti ve dvou letech na zahraniční dovolenou, no nedali. Asi se tenkrát naštvali, ale přece nepůjdu proti vlastnímu přesvědčení. :nevim:

Být to je na mě, tam jí ho nedám, největší problém je to, že manžel nechápe, že je to brzo a nechápe ty pocity, co z toho mám.. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 22:47

@Aglája75 právě, že manžel se stará a hodně. Krmí, koupe, bere si ho na procházky, abych si mohla odpočinout nebo uklidit.. Ale tohle prostě nechápe..

• Citovat
  • Nahlásit
2299
11.5.21 22:53
@Anonymní píše:
Být to je na mě, tam jí ho nedám, největší problém je to, že manžel nechápe, že je to brzo a nechápe ty pocity, co z toho mám.. :zed:

No jo, ale ty jsi matka a tohle prostě vnímáš jinak, než otec. Řekni i jemu, že prostě ne, že se na to necítíš.
Já bych půlročního na noc nedala ani za nic, pokud by to nebylo nutné třeba kvůli zdravotnímu stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31894
11.5.21 22:53
@Anonymní píše:
Ahoj,
potřebovala bych se vypovídat a zároveň poradit. Mám pětimesicniho syna a řeším problém s tím, že tchyně ho chce hlídat. Jen pro začátek chci říct, že nemám problém jí ho dát na pár hodin do kočárku, ale teď k problému.
Když se malý narodil, tak si tchyně hned začala plánovat, jak si ho vezme na víkend.. Vyndala si kočárek po mém manželovi, koupila si speciální skříň na oblečky a dokonce i cestovní postýlku.. To vše obhajovala tím, že se to bude hodit i když k nim víkend pojedeme všichni. No nelíbilo se mi to, ale neměla jsem jak zakročit, o svých nákupech mi neřekla. Malý se narodil, já jsem kojila a to mi tchyně vyčítala.. Že proč kojím, že mu to stejně nestačí a že bych měla přejít na UM. Ve skutečnosti jí ale štvalo ot, že kojené miminko si vzít nemůže. Ona si totiž představovala, že si ho vezme hned po šestinedělí. To na ní vyjel i manžel, jestli je normální.. Nedejbože pro nás jsem ale po dvou měsících přestala kojit a tchyně zase začala. Jenže.. Byli jsme na návštěvě u ní a ona začala zase s tím hlídáním přes víkend.. Nechtěla si to nechat vysvětlit.. A manžel plácnul, že jí ho samozřejmě někdy půjčíme, ale až mu bude min. půl roku. Já v ru chvíli u rozhovoru nebyla, takže jsme nemohla nijak reagovat. Od té doby se tchyně hrozně těší na to, jak si ho za měsíc vezme.. Ale já se na to necítím a necítím, že by na to byl syn připravený.. Nedokážu si představit noc bez něj, stejně bych nespala.. Ale tchyně si pořád jede to svoje a už ai snad odskrtava dny v kalendáři.. S manželem jsem to řešila a ten mě nechápe.. Prý v půl roce už je syn dost velký na víkend u babičky a dál to nechce řešit.. Vůbec nevím co s tím.. Přijde mi, že je to hrozně brzo :? Ale nechci být za hysterku..
Prosím o anonym, nechci aby mě tchyně nebo manžel poznali..
Říct ne. Já jsem syna na půl roce nedávala na víkend nikomu. Bylo léto, jezdili jsme na výlety, užívala jsem si miminko. Oni ti to nemůžou nařídit. A muž by měl stát při tobě.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2352
11.5.21 22:55

Ty jsi matka. Ne tchyne ani manzel…manzel je otec, ma pravo do toho mluvit ale musite se shodnout… Ty si ta osoba ktera se o dite prevazne stara, ne manzel… A taky chapu, jak musi byt velice neprijemne se neustale od tchyne citit pod tlakem. Rozhodne bych si s ni vazne promluvila a rekla jak to citim ja a jak to bude nebo nebude. Deti nejsou panenky na hrani nebo půjčování, svoje si uz odzila (deti) holt se s tim bude muset smirit.

Příspěvek upraven 11.05.21 v 22:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
11.5.21 22:56
@Anonymní píše:
@Aglája75 právě, že manžel se stará a hodně. Krmí, koupe, bere si ho na procházky, abych si mohla odpočinout nebo uklidit.. Ale tohle prostě nechápe..

Ale ja jsem ti nemyslela, takze ic nedela, ale proste ten kdo s ditetem neni celedny a cele noci to nemuze nikdy uplne chapat podle me…Zase reknu svuj nazor a duvod proc ho mam a svuj pocit, nemusis vic vysvetlovat a obhajovat se… manzel ani tvhyne nejsou tvoji nadrizeni. Ano bude fajn, ldyz te manzel podpori a bude trochu neprijemne, kdyz ne… ale pokud ustoupis jen kvuli temto pocitum nemyslim si, ze je to dibra cesta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
11.5.21 23:00

Manzelovi rekni, ze potrebujes, aby te podporil. Ze te to stresuje. Ze tchyni vnouce upirat nechces, ale ze ted se na to necitis. Podle me takhle male dite nema co byt bez mamy, pokud to ona sama tak nechce a neciti. Tchyni to ale rekni sama, vymez si ty hranice. Ale muz at zna tvuj postoj a u oznameni te pred mamou podpori.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
11.5.21 23:00

Rekla bych ne a vubec bych to nevysvetlovala. Chapu te, ja sama dala malou az ve 3 letech, nebyla proste pripravena a to mam hoooodne pohodovou tchyni. Z tve tchyne nemam dobry pocit, nerespektuje te. Drzim ti palce mi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
980
11.5.21 23:10

Vy jste tak hodna, uricte budu moc rada za pohlidani, abych si mohla neco vyridit, ale spinkat bude maly doma. TECKA. Dal bych to nerozebirala, proste ji vem vitr z plachet - jasne pohlidat, ale rozhodne rict, ze spat bude doma. Stejne to rekni manzelovi, ze je jeho maminla uzasna(pochvala vlastni maminky se mu bude libit), ze chce hlidat, ale spat bude maly doma. Neboj se, ty jsi mama, tak rekni pravidla-slusne a jasne. Jak jednou prekrocis svuj stin, tak priste uz si budes jistejsi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
11.5.21 23:12
@Hvezda70 píše:
Rekla bych ne a vubec bych to nevysvetlovala. Chapu te, ja sama dala malou az ve 3 letech, nebyla proste pripravena a to mam hoooodne pohodovou tchyni. Z tve tchyne nemam dobry pocit, nerespektuje te. Drzim ti palce mi

Jenze to je tezke, kdyz otec je pro a taky ma pravo do toho mluvit. Takze nemuze rict ne a basta. Nicmene meli by samozrejme drzet pri sobe a v tomto by melo byt ustoupeno tomu, kdo se na to neciti. Pokud jsou vztahy jinak dobre, navrhla bych ze na vikend prijedeme vsichni, ze si klidne zajdeme s manzelem nekde na veceri, do kina (nebo na prochazku, na nakup) at si pohlidaji, ale samotne mimco na noc jeste ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
11.5.21 23:14

V létě chci zkusit první noc u babičky… a to jen protože má syn mojí mamku hodně rád.
K tchýni bych ho nedala, ten vztah ač jí vidí hodně často k ní nemá takový
A je mu 18 mesicu
Drive me to ani nenapadlo.

Dokud je takhle malý a zavislý na mámě, mého chlapa by ani nenapadlo mi do toho mluvit
Sama znám syna nejlépe a muž si toho je vědom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14453
11.5.21 23:41

A teď už nekojíš? Nebo jak si to představují na celý víkend? A jak dítě v noci spí? Moje tchyně je po naší dceři jako divá a hrozně ji chtěla v půl roce (vlastně i dřív) domů na půl dne. Já jí popravdě řekla, že se na to necítím. Že to není nic proti ní, že vím, že by se postarala, ale že mám rozbouřené hormony a že bych se trápila. A jestli by si mohla, klidně pravidelně, chodit pohrát k nám domů. Kroutila se, ale souhlasila, zvykly si na sebe, já se taky trochu otrkala a teď ji v klidu posílám k nim. Na noc by mě to teda ani nenapadlo, a to je jí 15 měsíců. Ale mě manžel podpořil, přestože on by ji v tom půlroce klidně zapůjčil. Jestli spolu umíte normálně mluvit, tak mu to zkus vysvětlit apeluj na to, že to není nic proti tchyni.

Edit: Přečetla jsem si to pořádně a už vidím, že nekojíš… No, dcera v půl roce začala hodně blbě spát, třeba se to ještě vyřeší samo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat