Reklama

Starosti s babičkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 23:23
Starosti s babičkou

Dobrý večer,
jelikož se toto téma týká mé rodiny, využiji možnost anonymu :kytka:
Ani nevím jak začít, je toho tolik :? Poslední dva roky pozoruji zvláštní chování babičky a jsem z toho už opravdu poslední dobou hodně vytočená, rozhozená a nevím co si počít :( Začnu tedy tak nějak jak mi to přijde pod ruku :) Babičce je 78let a dědovi je také 78let.Jak babičce tak dědovi poskytujeme plný servis, nemohou si stěžovat, že by je někdo zanedbával…Třikrát týdně s nimi jezdíme po nákupech(střídáme se) vozíme je na písknutí po doktorech, po návštěvách a kamkoliv potřebují ale stále je to málo :? Dědovi by to vyhovovalo tak jak to je ale babička si stěžuje na návštěvě, jak se musí doprošovat aby je někdo někam dovezl, že ji štve, že už děda nemůže řídit auto a musejí spoléhat na nás apod. :roll: Bohužel děda má demenci a bere léky a byt je na tom ještě celkem dobře a je trochu soběstačný, tak opravdu není možné aby řídil auto a babča mu to často předhazuje :( Také tam s dcerou jezdím každých 14dní na 3 nebo 4 dny a to si tam tedy neodpočívám vůbec, uklízím, okopávám, pleji, natírám, do toho se starám o dceru které jsou 4roky a jelikož je hyperaktivní je to vskutku zábava, vyžaduje moji pozornost a jak jdu něco dělat mám jí za zadkem a hrozně zlobí, protže se nudí :mrgreen: takže domů přijedu vyflusaná, naštvaná a totálně vyřízená a jsem protivná na manžela :? Hrozně mě to štve, já tam jezdila vždy ráda ale poslední dobou se musím nutiti tam jet když vím co mě čeká :roll: Těším se, jak budu s dcerou chodit na procházky, chodit na koupálko, budeme si hrát a užívat si, místo toho tam přijedu a už to začne…víš, já nemám nic koupeného, potřebuji zajet do penny a lidlu, potřebuji zajet na poštu, potřebuji zajet do drogerie, potřebuji zajet na krev, potřebuji zajet do papírnictví, potřebuji pro vajíčka, potřebuji tísíce dalších věcí a když jí řeknu ale babi však na nákupu ve městě jsi byla s bráchou předvčírem, mohla jsi si to všechno zařídit tak to tedy nemohla protože přišli letáky a jsou akce :pocitac: :zed: Jooo a taky se stavíme za tetkou už se ptala kdy přijedete a taky se stavíme za Mílou na kafe a taky a taky!!!Už toho mám plné brýle :pocitac: Takže místo klidného pobytu u babičky a dědy akorát lítám jako magor a běda když se mi to nehodí! To je naříkání a skuhrání a vyčítání že mě je už s toho blbě!!Takže program můj i mé dcery musíme nacpat někam na odpoledne mězi 13-16hod. :roll: Další věc je ta, že babička začala být hrozně protivná, křičí, je vzteklá a obtěžuje ji naprosto všechno, hodně křičí na malou a to mě hrozně štve :( Také mě štve, že když tam přijedeme, tak hned se stará jestli s náma malá pojede nebo bude doma s dědou a pojedeme bez ní, protože si chce v klidu nakoupit a když vezmu dceru sebou tak po ní pořád v obchodě řve, odsekává a je protivná! A to ten nákup není také jen tak protože!!! :mrgreen: Babička má nízký tlak a špatně se jí dýchá, také má nález na srdíčku ale není to nic vážného, musíme jet ráno pak tam bude hodně lidí a nebude takové teplo, tak když jedeme ráno babička vystoupí z auta a kolabuje a chytá se za srdce a hrozně špatně se jí dýchá, když jí navrhnu, že pojedem tedy domů tak v žádném případě :roll: ale udělá kolem sebe humbuk, že lidi chtějí volat záchranku to jí probere oklepe se a pobíhá po penny jako nic! Nebo pojedeme na večer, to už nebude takové teplo, celou cestu v autě kničí jako pes, že se jí špatně dýchá a co to bylo za nápad jet do penny a lidlu v takovém horku, že zkolabuje a není jí vůbec dobře :zed: :zed: :zed: :pocitac: Když jí řeknu tak kdy chceš tedy vlastně jezdit po krámech když ráno je tam plno lidí, je teplo a špatně se ti dýchá a na večer je to to samé? Naštve se a řekne, že nemusíme jezdit vůbec! :pocitac: :zed: A to nemluvím o tom, že cestou musíme zastavovat protože babička dostane bolení a mohla by se pokakat, takže už mám zmapované všechny benzínky, bary a herny ve městě a postupně přibrzduji kde to na babču zrovna přijde :mrgreen: No a takhe by jsem mohla do nekonečna povídat :roll: Také volá každý den a dokud jí to nezvednu tak mě bude volat pořád dokola a když mě vybije baterku, začne volat na manželův a hrozně mě vynadá proč se jako neozývám :roll: :zed: :zed: :zed: Když u nich s dcerou jsme, nepomůže mi vůbec a když jsem večer totálně vyflusaná, uspím dceru a chtěla by jsem si jít ve 22hodin lehnou do postele, tak je naštvaná, uražená, kroutí očima a je protivná!! :zed: Pořád volá kdy přijedem a když nemůžeme tak je naštvaná, když tam jsme tak je zase vsteklá, zlá protivná!!!Už jsem opravdu zoufalá, naštvaná, otrávená a vytočená :zed: Vůbec nevím co mám dělat a jak jim to vysvětlit, že nemůžeme všichni fungovat na písknutí máme každý své starosti a problémy…bohužel já jsem 3 měsíce po náročné onkoligcké operaci-rakovina :,( ),naštěstí pomohla radikální operace, kdy mě vybrali jako kuře a chemoterapie nejsou nutné a budu již chodit na onkologii pouze na kontroly :D ale jelikož mám násilný přechod jsem totálně hotová a mám snad všechny příznaky klimakteria jako vyšité, bohužel na to nemohu brát hormony protože by se nádor mohl znovu objevit kdekoliv jinde takže to musím přetrpět :? ale co už, hlavně že vše dobře dopadlo ;) Zde bude asi to jádro pudla, že je toho na mě už hodně moc, když si postěžuji že jsem unavená tak mi babička řekne no jo ale já mám to nemocné srdce 8o :roll: :(
Budu vděčná za každou radu a pomoc :kytka:
V pátek mám jet s dcerou za babičkou a dědou a když jsem babičce řekla, že přijedeme tak už začla a to je dobře, potřebuji na poštu, do lékárny a do penny a v kolik přijedete? Já jenom, že na poště jsou do 11hod.tak aby se to stihlo :pocitac: :pocitac: :pocitac: :zed: :zed: :zed: Nejraději by jsem už nejela nikam :,( Uvědomuji si, že až tady babi s dědou nebudou bude mě to chybět ale já už to dlouho nevydžím :,(
Omlouvám se za překlepy, za dlouhý román (už to mi hodně pomohlo se vypsat a cítím se lépe) :)Budu se snažit vám odpovídat jak to jen půjde tak se nezlobte, pokud nebudu na příjmu :)
Děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24722 příspěvků 08.08.18 23:31

Takhle to vypadá, že největší kus péče je na tobě. Co její dcera nebo syn-tvoji rodiče, co další sourozenci.
Nešlo by naučit babičku na dovoz nákupů, pokud to u Vás máte?
Budeš muset nastavit hranice. Speciálně po tak těžké nemoci, fakt nepotřebuješ nervy a takový zápřeh.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 383 příspěvků 08.08.18 23:45

U naší babičky jsem též postřehla, že je ve zvládání emocí spíše na úrovni dítěte. Jak mile má nějaké starosti, problémy, něco jí štve tak to už nedokáže řešit rozumně, mluvit o tom; křičí, je protivná a zlá. :roll: Už mám taky celkem kopřivku když jen zazvoní telefon jelikož je mi jasné, že to budou opět nějaké problémy, drby, hádky nebo žádost o něco… Ale co má člověk dělat. Ten starý člověk za to svým způsobem nemůže. Já si jí pamatuji jako rozumnou, klidnou, inteligentní a teď se kolikrát dohaduje, že čočka je zelená po uvaření. Bohužel, čeká nás to všechny a bůh ví, co budeme vymýšlet my. :) Berte to tak, že je to vlastně ještě dobré. Co teprve až a když budou potřebovat 24hod péči nebo budou nebezpeční sami sobě? Hlavně když byli celý život zvyklí být samostatní a najednou se mají spoléhat na ostatní a být někomu pořád vděční za něco - to taky neni vůbec jednoduchý. Celkově tací lidé cítí, že už lépe vlastně nebude a ztrácí jakýkoliv životní smysl, nemají žádný cíl, vidinu budoucnosti - tohle jsou všechno frustrující věci, které my si neumíme ani ještě představit. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 23:47
@jenny.fields píše:
Takhle to vypadá, že největší kus péče je na tobě. Co její dcera nebo syn-tvoji rodiče, co další sourozenci.
Nešlo by naučit babičku na dovoz nákupů, pokud to u Vás máte?
Budeš muset nastavit hranice. Speciálně po tak těžké nemoci, fakt nepotřebuješ nervy a takový zápřeh.

Děkuji :hug: Ano,všichni se staráme jak je to jenom možné,snažila jsem se babičce vysvětlit,že není možné aby se jezdilo na nákup třikrát v týdnu a do toho nějaký ten doktror apod.aby si naplánovala den D na pátek nebo na nějaký jiný den v týdnu aby se to dalo vše naráz oběhnou a vyřídit aby si doktory naplánovala ale bohužel :roll: a ještě si bude u známých stěžovat jak je to hrozné se doprošovat :roll: :pocitac: :zed: :zed: :zed: nikdy se nemusela doprošovat ani babička ani děda,vždy co potřebují se zařídí :nevim: někdy se stane,že nemůžeme ve středu,tak se to vyřídí ve čtvrtek a to už je pro ně problém :? Bohužel nemají poblíž možnost si dojít na nákup,tak jim táta zařídil,že jim každý den ráno vozí čerstvé pečivo teta se strejdou.Zase špatně protože přijíždí až v 8ráno a babička vstává v 7ráno a co jako mají do těch 8hodin dělat?Já vím,vypadá to jako by jsem už měla na ně alergii a neměla je ráda opak je pravdou,miluji je ale tím to chováním mě ubíjejí a nechce se mi tam jezdit :? A dcera už tam nechce jezdit vůbec,vždycky brečí když tam musíme jet,chce být v klidu doma s tatínkem…babička prý křičí a děda je protivný :,(
Jak ale nastavit hranice? :( Když něco řeknu,je problém,babička začne brečet,děda také,začnou říkat,že už brzy umřou aby byl pokoj,že jsou na obtíž…citové vydírání :( :,(

AnnaNuvoletta07
Kecalka 383 příspěvků 08.08.18 23:47

Hups, pardon, špatný čudlík. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 23:51
@AnnaNuvoletta07 píše:
U naší babičky jsem též postřehla, že je ve zvládání emocí spíše na úrovni dítěte. Jak mile má nějaké starosti, problémy, něco jí štve tak to už nedokáže řešit rozumně, mluvit o tom; křičí, je protivná a zlá. :roll: Už mám taky celkem kopřivku když jen zazvoní telefon jelikož je mi jasné, že to budou opět nějaké problémy, drby, hádky nebo žádost o něco… Ale co má člověk dělat. Ten starý člověk za to svým způsobem nemůže. Já si jí pamatuji jako rozumnou, klidnou, inteligentní a teď se kolikrát dohaduje, že čočka je zelená po uvaření. Bohužel, čeká nás to všechny a bůh ví, co budeme vymýšlet my. :) Berte to tak, že je to vlastně ještě dobré. Co teprve až a když budou potřebovat 24hod péči nebo budou nebezpeční sami sobě? Hlavně když byli celý život zvyklí být samostatní a najednou se mají spoléhat na ostatní a být někomu pořád vděční za něco - to taky neni vůbec jednoduchý. Celkově tací lidé cítí, že už lépe vlastně nebude a ztrácí jakýkoliv životní smysl, nemají žádný cíl, vidinu budoucnosti - tohle jsou všechno frustrující věci, které my si neumíme ani ještě představit. :nevim:
:D Jak já vám rozumím :) A s tou čočkou jsem se musela smát,omlouvám se :oops: ale to je přesně ono…hádka jako prase protože to jídlo vypadá jinak než vypadat má :lol: štěkají se s dědou jako psi když něco nejde jak má :pocitac: :) děkuji :)

samantafox
Povídálka 40 příspěvků 09.08.18 00:13

Babicka jen využívá (možná nevědomky) toho, jak jste to od začátku nastavili. A nastavili jste to tak, že nejsou pravidla. Máš nejvyšší čas to změnit. Mysli především na sebe a svou dceru. Nastav to s prarodiči tak, že např. v pondělí nákup, ve středu pošta atd. A tak to prostě bude. Vyjímkou je samozřejmě jen lékař. Ber již babičku jako dítě a tak se k ní také chovej - laskavě, ale neustupuj a vymez hranice. Uleví se ti. Jde to. Jen chtít a vydržet babiččino knourani a litanie.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1753 příspěvků 09.08.18 00:24

Dala bych jim papír, kdy s nimi kam pojedu a nebylo by to 3× týdně, nýbrž nanejvýše 2×.
Staráš se příliš, proto jim to není dost a už nevědí coby.
Jestli je to fakt babička a děda a ne rodiče, tak ať se starají rodiče.
To bych OPRAVDU NATVRDO VYŽADOVALA.
Protože nemůžeš pak z péče o prarodiče přejít na péči o rodiče.
Zničíš si akorát soukromý život a takto to není ani snad očekávatelné, že jeden člověk poslouží všem.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1753 příspěvků 09.08.18 00:31

Jo a teď jsem si všimla ještě té operace - ber za štěstí, že to dopadlo dobře a žij. Nechci strašit, ale nic netrvá věčně a při takové dávce stresu budeš v rakvi dříve než všichni ostatní.

Zvaž to, dítě je malé, měla bys tu být déle a ještě zažít něco dobrého.
Skonči s tou posluhou, oznam příbuzným, že musí pomáhat oni, a klidně se vymluv na svůj zdravotní stav.
Já bych toto nedělala.

samantafox
Povídálka 40 příspěvků 09.08.18 00:31
@LaPaloma píše:
Dala bych jim papír, kdy s nimi kam pojedu a nebylo by to 3× týdně, nýbrž nanejvýše 2×.
Staráš se příliš, proto jim to není dost a už nevědí coby.
Jestli je to fakt babička a děda a ne rodiče, tak ať se starají rodiče.
To bych OPRAVDU NATVRDO VYŽADOVALA.
Protože nemůžeš pak z péče o prarodiče přejít na péči o rodiče.
Zničíš si akorát soukromý život a takto to není ani snad očekávatelné, že jeden člověk poslouží všem.

Přesně tak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 01:02

Moc děkuji :hug: Pokusím se,až tam v pátek pojedu nastavit ,,pravidla,,máte pravdu v tom,že toho mají až přespříliš a nevědí coby :? Mě se také nikdo neptá jak mi je a jak to zvládám nebo nedejbože jestli nepotřebuji s něčím pomoct… :( :nevim:Přišla jsem domů z nemocnice a babička už se vyptávala kdy jako přijedu s malou :roll: Ne aby se nabídla,že mě s malou pomůže ale hlavně aby jsem co nejdříve fungovala a lítala jako jejich taxík :roll: :pocitac: To je právě také to co mě štve…v těchto vedrech mě to vůbec nedělá dobře,návaly mám jako prase,potím se jak vrata od chlíva ale nikoho to nezajímá,prostě se pojede na poštu,do lékarny a nakupovat a nevím co ještě :roll: :jazyk: V sobotu se tam budou stavovat naši,takže si promluvíme a prostě ustanovíme jak to bude…není možné tam jezdit třikrát týdně na nákupy plus ještě lítat po doktorech :zed: prostě si doktory budou plánovat na jeden den v týdnu třeba středa a objednávat se na středu a pokud doktor řekne,přijdte ve čtvrtek,tak jako bohužel ale nemá nás ve čtvrtek kdo odvést necháme to tedy na jindy ale musí to být prostě ve středu(snad mi rozumíte :) ),bohužel jinak to už nepůjde jako aby v pondělí babička volala že musí v pondělí na krev,děda v úterý na krev a ve čtvrtek na kontrolu to jako bohužel :roll: :zed: :nevim: A pokud se to nebude babičce a dědovi líbit tak si budou muset říkat sousedům,nebo někomu kdo bude ochotný je takto vozit :nevim: Je to tvrdé ale jinak to nepůjde :( Naši už toho mají také plné kecky lítat a starat se,když to není ničím :? Chovají se teda babička s dědou opravdu hrozně poslední dobou :,( Nejvíc mě štve,že babička řve po maličké místo toho aby byla ráda,že má pravnučku :,( ale chápu to,už jsou staří a nedávají to,už na to nemají nervy a trpělivost :( ale nechápu proč chtějí,aby jsme tam jezdili a spali tam? :nevim: Nevím,jak babičce slušně vysvětlit,že si nepřeji aby byla vzteklá,protivná a nevřískala mi na dítě :,( Když něco řeknu,tak se babi hned urazí,brečí,vydírá a hraje na city nebo dokáže dát ze vzteku slušnou podpásovku 8o :roll: :,( No nic,musím si o tom promluvit s našima a uvidíme,snad vše dobře dopadne :)
Moc děkuji za pomoc a ahoj :kytka: :hug:

phoma
Echt Kelišová 7933 příspěvků 09.08.18 01:29

Holka starej se hlavne o sebe at tu jsi pro sve dite.mije mamka se tak mic starala o babi ktere je ted 93 a zdravotne to odskakala mama rakovinou.:( a stale je v zaprahu.babicce rekni ze je milujes ale nejsi jejich sluha ze tam budes jezdit hlavne proto aby si byla snima a aby si sni tvoje dcera udelala nejake vzpominky.proste ano zavezu ale zedne letaky a tak podobne a max 1× za 14 dni at si vse sepise a za dopo to sfpuknout.a jestli nechce tak ze tam taky nemusis jezdit.a zduraznila bych ze ona je ve finale zdravejsi nez ty ze jsi nemocna to je bez debat a u tehle svine je psychika uplne nejvic :,( drz se nastav pravidla a bud pevna jde o tebe a tvou dceru. :*

_0812_
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 09.08.18 02:01

Ach jo děvče zlatý, nezávidím ti… Pro svojí babičku bych se rozkrájela pokud by to potřebovala, ale tohle už je moc. Pomohu moc ráda komukoliv, ale ne na úkor svého zdraví, soukromí a dítěte. Jestli ti není dobře, tak tam prostě nějakou dobu nejezdi, budou to muset pochopit a jestli ne tak bohužel. Musíš si uvědomit, že tvoje dítě tě potřebuje. Pokud by na mě začala být zlá proto, že hned neskočím jak si pískne a ještě mi začala řvát po dítěti, okamžitě bych nechala rozdělané činnosti a babičce řekla, že jí sice mám moc ráda a ráda jí s čímkoliv pomohu, ale nejsem její otrok a tohle tedy ne. Ať se zamyslí nad svým chováním, uvědomí si, že nic není samozřejmost a až se přestane chovat jako čuně opět přijedu, dříve ne a prostě bych vzala malou a odjela. A udělala bych to tak pokaždé a ona by si časem uvědomila, že pokud bude jednat takhle tak prostě nebude nákup, okopaná zahrádka atd. Chová se tak, protože ví, že může a vy stejně všichni na povel poskočíte.

anavi13
Závislačka 2561 příspěvků 09.08.18 06:13

Drž se, chápu jaká je to děsná situace. Chce to nastavit ty pravidla, jak píšou holky. Na dceru řvát nesmí, to bych ji rázně řekla a vůbec si z toho nedělala těžkou hlavu. Já se starala o dědu s rakovinou. S ním to bylo skvělé, vše fungovalo. Když umřel babička (75 let) se prostě zbláznila. Teď jsou to už dva roky a konečně má aspoň diagnózu- střední demence. Jenže když to začalo tak mi nikdo nevěřil, že je to nemoc. Babička už před dedovou smrtí měla potíže. Přestala vařit a pak další drobné věci. Děda umřel a rozjelo se to. Začla být na mě fixovaná a všichni ostatní byly špatní. Začalo to tím, že podala žalobu na moje rodiče, pak na ně jednou zavolala policii atd. Pořád na ně nadávala. Nakonec jsem to už nevydržela a bouchla ji s dveřmi. Odešla jsem. Byla v té době plně soběstačná a vlastně nás nepotřebovala. Jenže já už to fakt nedávala. Hlavně jsem se nemohla vyrovnat se smrtí dědy, asi bych se za chvíli prostě sesypala. Asi rok jsme tam nikdo nechodil a ona nechtěla. Teď se to pomalu otočilo, ale zlá je stejně. Začala mít zdravotní potíže, tak jsme ji proti její vůli vzali k lékaři. No zatím se léčí, ale jelikož to nechce , tak tu péči brzo odmítne. Naštěstí jsme chytli skvělou lékařku a potvrdila se diagnóza demence. Což sice nic neřeší, ale pro mě je snazší když vim, že je opravdu papírově nemocná. Ona si tu nemoc neuvědomuje, stále pomoc nechce, vše zvládá. Ale občas se ztratí, něco zapomene a je to horší a horší. A my o ní máme strach. Jenže když pomoc nechce, tak nemůžeme dělat vůbec nic.
I když mě strašně mrzí, že to u nás dopadlo takto, žádného rozhodnutí nelituji. Kdybych tehdá neodešla a zůstala u ní, tak bych přišla o své rodiče, možná i manžela. Vznikli by obrovské hádky a moje zdraví by to tak i tak odskákalo. Ale musím napsat, že babičku mám moc ráda a strašně mě ta situace se štve. Proto opravdu myslí na sebe i když je to hrozně těžké :hug:

Halamka
Závislačka 3570 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 07:19

Podle mne děláš vše pro to, abys odnesla rozmary jedné staré paní ať už na zdraví nebo vztazích (dcera, manžel..).
Jsou staří lidé, kterým stačí jednou týdně nákup a Dr. A někteří nemají ani to. Vaše baví velmi zdatně využívá a manipuluje. Jak píšou holky. Udělat seznam, jednou týdně velký nákup, pokud má vic doktorů, objednat na jeden den s předstihem, ono se tam taky nechodí každý týden. A ob den třeba zanést pečivo. Tecka.
Bude se vztekat, vydírat, mít „záchvaty“, ale musíš (musíte) vydržet a neuhnout. Jinak vás její manýry opravdu přivedou k padnutí na ústa. A úplně zbytečně.
A na delší dobu, než pár hodin, bych tam nejezdila. Alespoň nějakou dobu ne. Ať pozná, že pro ni děláte víc, než musíte.
Držím palce, zachovej pevné nervy a nezapomeň, že máš svůj život, dceru a rodinu. A sebe :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >