Stejný podpis

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26
3.10.21 10:50

Stejný podpis

Dobrý den po svatbě chce žena zachovat stejný podpis jako za svobodna jméno má po mě tak jsem blázen já nebo ona?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33090
3.10.21 10:54

Ty ;) :mrgreen: Je to snad její věc. Stejně většina lidí hodí klikyhák nebo vlnovku Já mám příjmení manželovo i svoje dívčí a vypadají mnou napsaný skoro stejně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.10.21 10:57

No dobře ale tak když má mé příjmení tak se snad musí podepisovat jak se aktuálně jmenuje mužů se snad já podepisovat fantomas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434
3.10.21 10:58

Pokud nemá krasopisně vyfiknuto Nováková a nebude se po svatbě jmenovat Schneiderwintetová, tak je to úplně jedno. Z mých podpisů se příjmení luští jen těžko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33090
3.10.21 11:01
@MK2677 píše:
No dobře ale tak když má mé příjmení tak se snad musí podepisovat jak se aktuálně jmenuje mužů se snad já podepisovat fantomas

Musí? 8o Musíme akorát umřít. Podepisuje se krasopisně, a vypadá to blbě? Nebo podpis není k přečtení a jde o tvý ego? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
3.10.21 11:04

Spíš záleží na tom, jak se podepisuje a jak se jmenuje. Z mého podpisu jde přečíst jen Ká…pak už je to klikyhak… ale před svatbou jsem měla příjmení na Te…takže by to stejně použít nešlo. Pokud jí příjemní začíná stejným písmenem a z podpisu jde poznat jen to písmeno, tak je to fakt jedno. Ale pokud má v podpisu rozlustitelne jiné písmeno, než na které se jmenuje po tobě, tak to blbost podle mě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434
3.10.21 11:05
@MK2677 píše:

Když s tím máš takový problém, vezmi si ty její příjmení a bude vyřešeno… Jak jednoduché a elegantní řešení, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.10.21 11:05

No trochu ego nebo spíš mě to trochu mrzí no jednou má mé příjmení tak přece se nebude celý život podepisovat jiným příjmením připadá mi to divné a možná taky trochu nezákonné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33090
3.10.21 11:06

Hele, dá to práci asi 30 vteřin.
Podpis je ručně psané a často stylizované vypsání jména nebo jiného identifikačního znaku osoby, která podpis napsala“
Ona se identifikuje svým podpisem. A cítí to takto. Ty se tedy můžeš podepisovat jako Fantomas, jestli to tak cítíš :mrgreen: Přípustný je i monogram například :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11495
3.10.21 11:10
@MK2677 píše:
Dobrý den po svatbě chce žena zachovat stejný podpis jako za svobodna jméno má po mě tak jsem blázen já nebo ona?

Známku v písemkách doteď podepisuju parafou zasvobodna. :nevim: Vdaná jsem přes dvacet let…

Kdyby se mi do toho pokoušel manžel kecat, asi bych zcela vážně zvažovala, zda jsem se s tou svatbou přece jen trochu neunáhlila… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33090
3.10.21 11:10
@MK2677 píše:
No trochu ego nebo spíš mě to trochu mrzí no jednou má mé příjmení tak přece se nebude celý život podepisovat jiným příjmením připadá mi to divné a možná taky trochu nezákonné

Myslím, že to nezákonné není, viz výše. Určitě mě nezneplatní dokumenty protože píšu, jak prase 8) Po mě prostě podpis nepřečteš, jak se jmenuju nerozeznáš ani křestní :oops:
Je tak zvyklá, může to být její řekněme obchodní značka, kus osobnosti. Mě na mém dívčím příjmení záleží, ponechala jsem si obě. Třeba to má podobně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.10.21 11:14

Nevím já bych nic neměl proti tomu kdyby jsi nechala své příjmení ale když už vzal mé připadá mi to prostě divné podepisovat se jinak než se jmenují no nic asi se jí půjdu omluvit no :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
3.10.21 11:18
@MK2677 píše:

Tak na ni zavolej rovnou urnu, ať je zákonu učiněno zadost :roll: kazdej se muze přece podepisovat, jak chce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
3.10.21 11:18

Z mého podpisu jde poznat akorát první písmeno, takže kdybych se za svobodna jmenovala třeba Pišťáková a po svatbě Peciválová, tak nemusím měnit vůbec nic :mrgreen: Takže pokud jde fakt o ten klikyhák, ať se podepisuje jak chce ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
3.10.21 11:23
@MK2677 píše:
Nevím já bych nic neměl proti tomu kdyby jsi nechala své příjmení ale když už vzal mé připadá mi to prostě divné podepisovat se jinak než se jmenují no nic asi se jí půjdu omluvit no :)

No ber to tak, že udělala super ústupek s převzetím tvého jména (ano, v dnešní době s tím ženy mívají dost problém), tak jí probůh nech ten klikyhák jaký chce. Třeba ho časem trochu pozmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat