Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Zdravim,
v pondělí jsem si stoupl na brigádě na hřebík, bylo to přes botu a pod palec. Už to nebolí tolik jako v pondělí, ale trošku to pobolívá, obzvlášť po dlouhém chození, nikam jsem nešel, ihned jsem to vydezinfikoval a ihned zalepil takovou tou vytahovací náplastí.
Potom jsem na to dával černou mast Ichtněco a obvazoval, rána vypadá dobře, je zacelená jen červená čárka po ráně. Akorát nemohu na to moc šlápnout bolí to jako čert a když hýbám chodidlem či palcem tak to také bolí.
Nevím co mám dělat a chirurga se bojím jako prase. Jen se rodiče zmíní o doktorovi a já jsem z toho uplně s prominutim v prdeli…
Myslíte že je to normální proces hojení nebo tam mam nějaký zánět?
A ještě co mi budou asi tak dělat u doktora? Představuju si jak mi to otevřou a budou čistit nebo mi do toho budou píchat injekce fakt nevim. Nebo jestli se mi na to jenom nekouknou poradějí nějakou mast či předepíšou antibiotika fakt nevim šíleně se bojim..
Děkuji ![]()
Kdy jsi byl naposledy očkován proti tetanu? Pro jistotu bych si s tím zašla. Ten hřebík mohl být rezavý.
@Iamfirest píše:
@nostress Za 2 tydny mi bude 16 a tetanovku jsem měl ve píše: Více
I tak bych pro klid svědomí s tím zašla.
A je to červené, oteklé, bolí to na dotek? Jak byla rána hluboká? Třeba jsi to vevnitř dostatečně nevydezinfikoval. Může to hnisat někde uvnitř, nebo sis třeba narušil nějaký nerv a proto to tak bolí.
Asi se budeš muset pochlapit a na tu chirurgii přece jen zajít, pokud to bude bolet. Ať něco nezanedbáš a nerozšíří se ti tam nějaký zánět ![]()
Pracovní úraz jsi měl hlásit zaměstnavateli. Dr. se neboj, nikdo ti nic řezat nebude.
Pokud to máš červené, zapálené, může to být zánět a je třeba antibiotika. Řekl jsi to doma? Poraď se s rodiči.
@Ice79 píše:
Pracovní úraz jsi měl hlásit zaměstnavateli. Dr. se neboj, nikdo ti nic řezat nebude.Pokud to máš červené, zapálené, může to být zánět a je třeba antibiotika. Řekl jsi to doma? Poraď se s rodiči.
no, já bych řekla přesně naopak - antibiotika jsou až poslední možnost, jinak otevřít, vyčistit, dren a čekat. Toť moje bohužel bohaté zkušenosti.
Pokud okolí červené nemáš, tak to bolí asi z důvodu, že rána je prostě hlubokà, než se to zahojí, bolet to nějaký čas bude. Když se hluboko řízneš, taky to není ok na druhý den. Každopádně k dr. bych zašla. Teď jsou svátky, tak bych počkala do pátku, jak to bude vypadat.
@Amalthea píše:
no, já bych řekla přesně naopak - antibiotika jsou až poslední možnost, jinak otevřít, vyčistit, dren a čekat. Toť moje bohužel bohaté zkušenosti.
To by asi dr. nedělali nic jiného. Já teda viděla už několik lidí s hřebíky v chodidle a ok, po řádné desinfekci se to zahojilo vždy samo. Problém by byl, kdyby to odebíralo a hnisalo. Pak vyčistit. Jinak není důvod. ![]()
@Iamfirest píše:
Otevřit vyčistit? Tak to nedam, to umru
Neblázni. Kdyby k tomu náááhodou došlo, tak ti to umrtví. Větši bolest jsi už zažil, když jsi na to stoupnul.
Omlouvam se za hnus, ale mam hnsne nohy ale vypada to takhle podle me je to zacelene pekne
Za mě to vypadá dobře.
Nikde nic zarudlého. S tím bych nesla nikam. Ale sleduj to.
@Ice79 píše:
To by asi dr. nedělali nic jiného. Já teda viděla už několik lidí s hřebíky v chodidle a ok, po řádné desinfekci se to zahojilo vždy samo. Problém by byl, kdyby to odebíralo a hnisalo. Pak vyčistit. Jinak není důvod.
no tak vždyť se bavíme o situaci, kdy to hnisá
@Amalthea píše:
no tak vždyť se bavíme o situaci, kdy to hnisá
Ale mu nehnisá nic.
Má to pěkné.