Strach z porodu - prvního

Anonymní
8.1.20 09:38

Strach z porodu - prvniho

Mam panickou hruzu z porodu. Jsem ve 24 tydnu a nemuzu se toho zbavit. Celou dobu jsem byla optimisticka, ze nevim do ceho jdu, neni treba mit strach. Mela jsem strasne silne menstruacni bolesti s horeckami, zvracenim, bolesti az do kolen, nemohla jsem chodit (lekari mi na tento problem od 13 let doporucovali antikoncepci, kterou budu do smrti odmitat).. takze me nic nemuze prekvapit. Ale zacala jsem se hrozne bat po shlednuti videa nejakeho predporodniho kurzu, bojim se toho jak to bude probihat, klistyru, krve, jsem trosku hysterictejsi povahy a brecela jsem i kdyz jsem mela teploty a byla jsem v tehotenstvi nemocna (ne sebelitosti, ale ze strachu o dite), mam strach z toho personalu a jak se budou ke me chovat, nechce se mi do nemocnice, kdyz ve videu ukazali to kreslo, tak se mi zjezily chlupy na zadech. Nevim jestli chci aby tam byl partner, ktery tam chce byt. Nechci aby me nastrihavali. Celej ten proces mi zacal pripadat jako neco, co v zivote nemuzu zvladnout. Nechci to ani nikomu rikat, stydim se za svuj strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11626
8.1.20 09:45

A nechceš rodit radši někde v jeskyni? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
8.1.20 09:45

Hele jestli je to pro tebe az tak sileny tak si zkus domluvit s doktorem na cisare… sice to boli po tom a mas jizvu, ale behem toho vseho to prospis a aspon nebudes poranena treba dole a celkove si myslim, ze je lepsi pro takovy maminky cisar uz jen z toho ze se nekde psychicky nebloknou a nebudou tak v pulce porodu stavkovat at uz opravnene treba z vycerpani nebo proste jen psychicky z toho co se s nima deje. Ja uz mam cisare indikovanyho kvuli ocim a jsem za to ve vysledku rada ze porod jako takovy nebudu muset obsolvovat treba prave z toho, ze bych byla dole poranena nebo mela treba poporodni inkontinenci (z ktery mam dost hruzu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 09:46

Ahoj, měla jsem to uplně stejně, možná i hůř než ty. A myslím, že jsem si tím přivodila že malá na svet vubec nechtěla a já přenášela dva tydny. Pak v porodnici jsem na ferovku řekla PA, že mám šílenej strach, že to nezvládnu a buh ví co… tak mě utěšovala, že zvladly jiný, zvládnu taky :kytka: Nechci aby to vyznělo nějak blbě, ale na tohle jsem posera a všechnyy ženský co porodily normalně obdivuju, ja se tak blokla, že to skončilo císařem.
Kamarádka taky jako já a ještě k tromu extra hysterka, se bála tak že celou dobu jen brečela a nakonec jí pomohl manžel se uklidnit a ted už má 3 dítě a prý je porod to nejužasnější na svete a to se bála, udajně víc než já. Podle mě je to v hlavě.
Držim palečky a mysli pozitivně a hlavně na něco co tě uklidní nebo ti alespoň navodí klidnou atmošku :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 09:51

@Lekninka91 domaci porody mi vzdycky prisly jsko padly na hlavu, ale kdyz jsem kolikrat videla jednani sester a lekaru, neovlivnena hormony (mimo tehotenstvi), tak jsem si rekla, te chapu matky, ktere se rozhodout rodit doma. Nicmene obavam se ze je to moc velky risk a partner tohohle jednani take neni zastancem. Ale kdyby mi nekdo zarucil, ze doma to dopadne dobre, budu rodit doma - cili v jeskyni.

• Citovat
  • Nahlásit
394
8.1.20 09:51

Souhlasím s anonymem výše. Pokud budeš tak moc zablokovaná, tak ti tělo ani nedovolí porodit… Otázka je, jestli to jednomu z vás neublíží. Chce to zapracovat na psychice, vyhledat porodní asistentku, která ti vše vysvětlí a snad uklidní. Štěstí přeje připraveným. A bojíme se všechny, nejsi v tom sama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1649
8.1.20 09:52
@Anonymní píše:
Mam panickou hruzu z porodu. Jsem ve 24 tydnu a nemuzu se toho zbavit. Celou dobu jsem byla optimisticka, ze nevim do ceho jdu, neni treba mit strach. Mela jsem strasne silne menstruacni bolesti s horeckami, zvracenim, bolesti az do kolen, nemohla jsem chodit (lekari mi na tento problem od 13 let doporucovali antikoncepci, kterou budu do smrti odmitat).. takze me nic nemuze prekvapit. Ale zacala jsem se hrozne bat po shlednuti videa nejakeho predporodniho kurzu, bojim se toho jak to bude probihat, klistyru, krve, jsem trosku hysterictejsi povahy a brecela jsem i kdyz jsem mela teploty a byla jsem v tehotenstvi nemocna (ne sebelitosti, ale ze strachu o dite), mam strach z toho personalu a jak se budou ke me chovat, nechce se mi do nemocnice, kdyz ve videu ukazali to kreslo, tak se mi zjezily chlupy na zadech. Nevim jestli chci aby tam byl partner, ktery tam chce byt. Nechci aby me nastrihavali. Celej ten proces mi zacal pripadat jako neco, co v zivote nemuzu zvladnout. Nechci to ani nikomu rikat, stydim se za svuj strach.

Najdi si nemocnici, kde si lze zaplatit vlastní PA. Nebo si takovou najdi soukromou. Párkrát se s ní setkáš, všechno ti vysvětlí, zklidní tě, řeknete si, co bys tak asi chtěla a jak to asi probíhá… Můžeš jí zavolat, zeptat se. Ty peníze za to stojí. A rodit budeš s ní, se známým člověkem.

A jinak, prosím tě! Porod zvládají holky v buši, zvládly ho i naše praprabáby v zavátých chalupách. Takže ty, zdravá, silná a připravená, ho zvládneš taky ;). Celý ten proces… Víš co, naše tělo je schopné ho zvládnout napůl na autopilota, nejhorší je mu do toho moc kecat hlavou. Můžeš si to představit jako jízdu na vlně v oceánu - to taky neokecáš, nepřemýšlíš a nepřepereš. Ale můžeš jet s proudem…

Jo a nástřih? To je to nejmenší. V tu chvíli je to všechno tak zaměstnaný, že já jsem o něm třeba ani nevěděla (a na šití se to umrtví). Klystýr? Tak když si ho nedáš, ono to půjde ven taky. A PA to přežije, však jsou zvyklé.

Je v pořádku se bát, je to velká věc a velká neznámá. Taky jsem se bála, i podruhé (zas trochu jinak) a budu-li někdy rodit potřetí, zas se nějak budu bát. Přesto myslím, že se vyplatí věřit v ten nejlepší možný průběh :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
8.1.20 09:53

Jako boli to hrozne ale trochu to mirni epidural. Ja kdybych ho nemela tak bolesti omdlim. Tak si ho nech dat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11626
8.1.20 09:58

Jako já osobně jsem měla taky panickou hrůzu z porodu, pak jsem měla problémy s plodností, tak jsem to nějak zasunula a když už jsem byla těhotná tak jsem si řekla, že prostě nějak ven musí, ňák to dopadne a už s tím stejně nic nenadělám :D klystýr sice není nic příjemnýho uplně, ale žádná tragedie taky ne, porodní křeslo je téměř stejný jak na gyndě, o nástřihu jsem pomale ani nevěděla, kdyby mi to doktorka neřekla, akorát jsem teda slyšela to střihnutí :mrgreen: :nevim: hrozil mi teda císař z důvodu KP, kterej bych i klidně brala, ale syn se v devátým měsíci otočil a nakonec jsem byla ráda, že jsem to dala vaginálně a nemám rozkuchaný břicho i když se to neobešlo bez komplikací :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
8.1.20 10:01

Já ten strach nikdy nechapala :lol: klystýru jsem nikdy neměla a nástrih taky.Jako bolí to, zvlášť když to jde do krize, ale tu bolest pak zapomeneš. Mne čeká pátý porod a vypadá to na císaře a to je strašák pro me :,( toho se zase bojím já. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 10:02

Zvládneš to. Je to příroda, tvoje tělo i miminko dobře ví, co dělat. Věř tomu. Porodnici doporučuji Rakovník, na porodním bezvadné holky, dělaly to tak, jak jsem chtěla. Měla jsem informace, mohla jsem se tedy sama rozhodnout, jak to chci a jak to nechci. Bála jsem se předtím strašně, proto jsem sháněla informace. Při porodu byl partner, osobně mi to hrozně pomohlo. Chtěla jsem porod naprosto fyziologický, ale nakonec jsem si nechala dát Epidural, pomohlo mi to. Nástřih jsem nechtěla, dávala mi teplé obklady. Rodila jsem 15 hodin a řvala na celou nemocnici a nikdo mi neřekl ani slovo. Rodila jsem na porodním sále na posteli na boku, partner za mnou a to mi vyhovovalo. Miminko mi pak hned dali a leželi jsme tam všichni spolu asi další 4 hodiny, to bylo super :)

• Citovat
  • Nahlásit
529
8.1.20 10:04

Porodit musis… :nevim: me uklidnovalo, ze znam spoustu zen ktere to zvladly a taky mi pomohlo se co nejvice informovat, abych vedela +- do ceho jdu. No.. mela jsem siileny, komplikovany porod a zvladla jsem to bez hysterie. Ono to chce obcas tem doktorum verit a neprijit tam jak na nepratelske uzemi… protoze spoustu zen vnima doktory a sestry jako nutne zlo, ktere jim chce snad dokonce ublizit. Tak to ale neni. To zvladnes. A jestli se opravdu strasne bojis, navstiv psychologa. To neni zadna ostuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
8.1.20 10:06

Neboj, císaře na přání nedoporučuji, mám dvě jiné břišní operace a není to moc pohodička, do které bych šla dobrovolně (tj.kdyz to není nutné).
S čím mám ale super zkušenost je epidurál, domluv si, že ho chceš využít v maximální možné míře. Napichnuti je jen trochu nepříjemné a pak jsou bolesti už zvladatelné vcelku na pohodu. Já si ho nechala dát až poměrně pozdě, čehož jsem pak litovala :lol:
Držím palce, ale určitě to bude dobré :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2708
8.1.20 10:14
@zudina píše:
Jako boli to hrozne ale trochu to mirni epidural. Ja kdybych ho nemela tak bolesti omdlim. Tak si ho nech dat

Epidural doporučuju, no, kámoška takhke rok a půl po porodu tahala nohu a doteď (7 let od porodu) ji nemá 100% :pankac: Za mě tudíž epi ani omylem :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 10:15

Nikdo napoprvé nevěděl do čeho jde, ale mimi nějak ven už musí. Jak radili zkus si vyhledat soukromou PA a všechno si nechat vysvětlit a naučit se s ní dýchat. Co se týče bolesti, jo bolí to a dost, ale to už musí holt být patří to k tomu. Nech si dát léky na bolest, jestli se toho bojíš.
Klystýru se neboj není to bolestivý, jen nepříjemný, já sem ani nevydržela těch 10 minut jak mi říkali a už po 5 šla na wc a bylo to každýmu jedno. To křeslo je téměř stejný jako na gyndě a krev sem vůbec neviděla, jen sem po porodu cítila trochu tepla, když sem tam ležela a ani to sem nevnímala, protože už máš u sebe mimi.
O nástřihu sem ani nevěděla, Dr sem říkala, že ho chci jen v krajním případě, no ten nastal tak to bylo stejně jedno. A kdybych se nepodívala na zprávu pojišťovně tak ani nevím že mi ho dělala 2×, jediný co tak bylo horší to šití, ale dalo se to zvládnout :hug:
Taky sem se sepsala porodní plán, ale ve výsledku mi to bylo jedno a na všem sem se domluvila tam. Ono až to na tebe příjde tak bude psíš strach o mimi než strach z porodu a budeš to chtít mít hlavně rychle za sebou. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat