Streptokok sk. B u dítěte

Anonymní
11.4.20 22:01

Streptokok sk. B u dítěte

Ahoj maminky, máte některá zkušenost se streptokokem sk. B u tříletého dítěte? Dnes jsem si volala na výsledky do nemocnice, ale našile dětská Dr. samozřejmě oživuje až v úterý, takže vůbec nevím co nás čeká :roll:
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1799
11.4.20 22:43

Kde ho má a co mu dělá? Pokud má angínu, tak nejspíš dostane normálně penicilin. Není to úplně běžné, ale je to možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 06:32

@Sue2008 má ho v krku, ale tento typ prý angínu nezpůsobuje, ale zajímá mě co to může způsobit? A navíc každý streptokok se musí přeléčit, když s ním děti ani nesmí do školky. Tak mě zajímá čím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 06:46
@Anonymní píše:
@Sue2008 má ho v krku, ale tento typ prý angínu nezpůsobuje, ale zajímá mě co to může způsobit? A navíc každý streptokok se musí přeléčit, když s ním děti ani nesmí do školky. Tak mě zajímá čím.

Léčí se antibiotiky.
Naše děti ho měly kolikrát a většinou (v rámci prevence zbytečného braní ATB) se vyčkávalo. U nás se tedy vždy znovu rozjela nemoc anebo nemoc dostal jiný člen rodiny, takže se ATB nasadila.
Bohužel jednou se stalo, že díky nepřeléčení jsme pak u dítěte řešili tiky, které ustaly po antibiotické léčbě na angínu za ty další dva roky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 08:39
Takže se musí přeléčit ANT i když tato skupina angínu nezpůsobuje?
@Anonymní píše:
Léčí se antibiotiky.
Naše děti ho měly kolikrát a většinou (v rámci prevence zbytečného braní ATB) se vyčkávalo. U nás se tedy vždy znovu rozjela nemoc anebo nemoc dostal jiný člen rodiny, takže se ATB nasadila.
Bohužel jednou se stalo, že díky nepřeléčení jsme pak u dítěte řešili tiky, které ustaly po antibiotické léčbě na angínu za ty další dva roky.
  • Citovat
  • Nahlásit
6508
13.4.20 08:54
@Anonymní píše:
@Sue2008 má ho v krku, ale tento typ prý angínu nezpůsobuje, ale zajímá mě co to může způsobit? A navíc každý streptokok se musí přeléčit, když s ním děti ani nesmí do školky. Tak mě zajímá čím.

B v krku se přeléčit nemusí. Nebo jen lokálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat