Stres v práci a následné problémy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.1.22 16:41

Stres v práci a následné problémy

Loni jsem měla dlouhodobě větší stres v práci. Byla jsem někde na pomezí mezi vyhořením a totálním zhroucením.
Naštěstí už je vše OK, ale od té doby mám výpadky. Zapomínám, nejsem schopná se soustředit, pletu si slova, plácám nesmysly. Vím, že na mě syn mluví, ale prostě ho nevnímám a neumím přepnout, abych ho vnímala (není to samozřejmě pořád). Dělala jsem to vždy, ale teď nastalo zhoršení.
Máte tip třeba na nějaké bylinné doplňky, které podpoří soustředění?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
568
14.1.22 17:03
@Anonymní píše:
Loni jsem měla dlouhodobě větší stres v práci. Byla jsem někde na pomezí mezi vyhořením a totálním zhroucením.
Naštěstí už je vše OK, ale od té doby mám výpadky. Zapomínám, nejsem schopná se soustředit, pletu si slova, plácám nesmysly. Vím, že na mě syn mluví, ale prostě ho nevnímám a neumím přepnout, abych ho vnímala (není to samozřejmě pořád). Dělala jsem to vždy, ale teď nastalo zhoršení.

Nebylo by lepší aspoň přechodně snížit úvazek, nebo aspoň některé činnosti „outsourcovat“ (třeba paní na úklid / žehlení nebo tak)?
Jinak podle mě aspoň pár sezení s terapeutem by mohlo pomoct, nácvik meditace, relaxačních technik… Podle mě jsi pořád ještě velmi vyčerpaná a přehlcená, mozek to prostě nestíhá, ale tím, že „musí“ jet v dost zběsilým tempu, tak prostě občas vypne sám od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2743
14.1.22 17:14

Zkus rozchodnici růžovou, ta je na tyto stavy. Ale především víc odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 17:31
@Proseccová píše:
Nebylo by lepší aspoň přechodně snížit úvazek, nebo aspoň některé činnosti „outsourcovat“ (třeba paní na úklid / žehlení nebo tak)?
Jinak podle mě aspoň pár sezení s terapeutem by mohlo pomoct, nácvik meditace, relaxačních technik… Podle mě jsi pořád ještě velmi vyčerpaná a přehlcená, mozek to prostě nestíhá, ale tím, že „musí“ jet v dost zběsilým tempu, tak prostě občas vypne sám od sebe.

Tohle nebylo v úvazku, ale prostě v celkové situaci v práci. Psát konkrétně se mi nechce.
Ani to není v tempu, ale ve velkém stresu.

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
14.1.22 18:02
@Anonymní píše:

Možná Cannabis sativa. Pak nebudeš vnímat nic, ale bude ti to jedno. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 18:12
@Floralys píše:
Možná Cannabis sativa. Pak nebudeš vnímat nic, ale bude ti to jedno. :mrgreen:

To nevím, jestli je dlouhodobě dobré řešení :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
14.1.22 18:14
@Anonymní píše:
To nevím, jestli je dlouhodobě dobré řešení :mrgreen:

Jakou děláš profesi?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 18:20
@Floralys píše:
Jakou děláš profesi?

Pracuji s lidmi.
Ale aktuálně řeším i to, že nejsem schopná vnímat prodavačku. Přijde mi, že mám tourettuv syndrom (občas řeknu nahlas nějaké nesmysly, naštěstí nenadavam).

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
14.1.22 18:23
@Anonymní píše:
Pracuji s lidmi.
Ale aktuálně řeším i to, že nejsem schopná vnímat prodavačku. Přijde mi, že mám tourettuv syndrom (občas řeknu nahlas nějaké nesmysly, naštěstí nenadavam).

Ptám se na profesi, ne na syndrom. Jsi lékařka, krupiérka, kadeřnice nebo hrobnice? Všichni tihle pracují s lidmi, ale každý jiným způsobem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 18:37

@Floralys profese neni podstatná. Řeším problém se zapomínáním slov a se soustředěním.

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
14.1.22 18:41
@Anonymní píše:
@Floralys profese neni podstatná. Řeším problém se zapomínáním slov a se soustředěním.

Je podstatná. Protože třeba u kadeřnice má vyhoření, o němž píšeš, docela jiné dopady a rizika než třeba u lékařky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 18:46

@Floralys situace se změnila. Problémy, co byly, už nejsou. Už jsem naprosto v klidu a pohodě.
Jen potřebuju srovnat psychiku.
Trochu mi to připomíná dobu kolem státnic. Prostě hodně psychického vypětí a srovnávala jsem to pár týdnů. Ale teď mám 2 děti, práci a musím fungovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
14.1.22 18:49
@Anonymní píše:
@Floralys situace se změnila. Problémy, co byly, už nejsou. Už jsem naprosto v klidu a pohodě.
Trochu mi to připomíná dobu kolem státnic. Prostě hodně psychického vypětí a srovnávala jsem to pár týdnů. Ale teď mám 2 děti, práci a musím fungovat.

Aha, tak to je jiná. Co manžel, je ti oporou? Ví o tom?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.22 20:43
@Floralys píše:
Aha, tak to je jiná. Co manžel, je ti oporou? Ví o tom?

Ví to, pomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
4577
14.1.22 20:48
@Anonymní píše:

počkej, počkej… jsi naprosto v klidu a v pohodě, nebo potřebuješ srovnat psychiku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat