Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@zuracz1 To taky no, ale tak předpokládám že příčinu zjišťuje doktor, který taky na to strhávání pacienta posílá, nebo nehet trhá. Osobně znám jen jednoho doktora, který dělá jak pacient myslí a zbytečně se neptá a nešťourá.
A je možné že se to vrátí zpět ten zarostlý nehet po vytržení ?
![]()
@tomáš132 Ano, je o možné, záleží na tom, proč Ti ten nehet zarostl a to by měl řešit a vědět doktor jestli jen strhnout drápek nebo je třeba udělat i něco jiného -třeba to lůžko atd…
@tomáš132 píše:
A je možné že se to vrátí zpět ten zarostlý nehet po vytržení ?![]()
je viz já a mých až 20 zákroků
je tak hodně faktorů, např špatně si stříháš nehty, tvar nehtu apod
Pokud tě to začíná teprve bolet, zkus jak jsem tu psal, narvat kousek smotané vaty pod neheta tím to odtlačit , musíš udělat kuličku co se tam vejde a není to nepříjemné, a druhý den dát větší apod, mě to pomohlo
protože úpravu lůžka fakt zažít nechceš… mám revizi na obou palcích, výsledkem je, že na jedné noze má viditelný ostrý ohyb (ostrý jako ostrý úhel) a na druhém palci zase mi ten nehet roste trošku menší, ale konec se štěpí a roste jakoby pod tím hlavním… blbě se to vysvětluje ale je to poje**né
@tomáš132 Pokud se jenom strhne a neudělá se nic jiného tak je to dost možné, o o když s tím člověk jde na chirurgickou pohotovost, tak ti většinou nehty strhávají (buď celý nebo část) lepší je najít soukromou chirurgickou praxi kde si na vás udělají víc než 5 vteřin času.
@tomáš132 píše:
A je možné že se to vrátí zpět ten zarostlý nehet po vytržení ?![]()
Objednej se normálně do nějaké kliniky na podologii a tam ti to doktorka spraví, já byla nedávno, jen mi vyndala ten kousek, co jsem si tam při stříhání nechala a dala mi tam tamponek a za měsíc jdu znova a dá mi tam rovnátka. Platila jsem 400Kč.
@MáškaMarie33 Jenže je otázka, jestli ten nehet opravdu zarůstá sám a nebo byl špatně ustřižený a je to jednorázová záležitost. U mě to byla jednorázová záležitost po špatném střihnutí a už se to neopakovalo. A neplatila jsem na chirdě nic. Pokud to má zakladatel poprvé, tak bych asi zatím nějaké extra ošetření neřešila.
@P4ja píše:
@MáškaMarie33 Jenže je otázka, jestli ten nehet opravdu zarůstá sám a nebo byl špatně ustřižený a je to jednorázová záležitost. U mě to byla jednorázová záležitost po špatném střihnutí a už se to neopakovalo. A neplatila jsem na chirdě nic. Pokud to má zakladatel poprvé, tak bych asi zatím nějaké extra ošetření neřešila.
psal že to má podruhé a paní platila protože to byla podle mě soukromá klinika
Před 3 dny jsem si udělala úraz na palci na noze, nehet zčernal, nahoře se mírně oddělal od lůžka, a pod nehtem se začal dělat na prstě otok a sraženiny.
Dnes jsem došla na chirurgii, nehet mi p. Doktor ztrhával. Nehet byl oddělen od luzka ve spodní části a tlačil pod kůži, proto se dělal otok a zánět, takže musel pryč.
Musím tedy říct, že byl pak doktor hrozně milý a umrtvovací injekce mě skoro nebolela, ale to už snáší každý jinak, potom počkal cca 10 min., než neucitim nic, a jen ho ztrhnul, o čem jsem už já vůbec nevěděla a nic necítila:) takže za mně je to v pořádku, a dá se to s přehledem zvládnout!:) Číst si ale komentáře tady, než bych tam šla, tak tam asi ani nedojdu, jak tak čtu, skoro každý u toho malém umíral… asi je to vše na šikovnosti doktoru.
Teď je, nehet, ve fázi kdy začíná bolet, ale ještě musím počkat, jak to bude, až injekce úplně odezní
![]()
Mám takový problém před měsícem jsem si zlomil palec na noze, už srostl vše je v pohodě ale čeká mě ještě kontrola a jelikož mi spadlo závaží na nohu tak jak začíná nehet tak je takovy modrý před tím nebyl ale teď začal být ale je bez bolesti tak by mě zajímalo co s tím ten chirurg bude dělat a po případě kdyby chtěl ten nehet strhnout jestli to mužů odmítnout nebo jestli je lepší ten zákrok udělat nebo ne bo se jako obavám a zároveň mě to i docela zajímá tak diky za odpověď.
Minulý týden jsem byla na chirurgii s bolesti palce, který mi začal po úraze zarůstat. Doktor mi napíchl prst proti bolesti a něco udělal (nevím co). 2dny poté jsem šla na převaz a Mudr řekl že tam je hnis a vyčistil. Bolest šílená. Další doktor doporučil sundání nehtu. Teď v pondělí jsem byla na částečném strhnutí nehtu. Dnes je středa a prst bolí celou dobu nepřetržitě moc. Stále se laduju praskama, dnes v noci ani nemůžu pro bolest spát. Mám jít až ve čtvrtek na převaz, ale silné uvažuji, že půjdu už dnes (středa), měl jste to někdo taky tak? Je ta šílená bolest normální?
@Ivetka303 píše:
Minulý týden jsem byla na chirurgii s bolesti palce, který mi začal po úraze zarůstat. Doktor mi napíchl prst proti bolesti a něco udělal (nevím co). 2dny poté jsem šla na převaz a Mudr řekl že tam je hnis a vyčistil. Bolest šílená. Další doktor doporučil sundání nehtu. Teď v pondělí jsem byla na částečném strhnutí nehtu. Dnes je středa a prst bolí celou dobu nepřetržitě moc. Stále se laduju praskama, dnes v noci ani nemůžu pro bolest spát. Mám jít až ve čtvrtek na převaz, ale silné uvažuji, že půjdu už dnes (středa), měl jste to někdo taky tak? Je ta šílená bolest normální?
Bolí to opravdu dlouho, nejlepší je tu nohu mít nad úrovní srdce a jediné je to vydržet. Akorát se divím, že na převaz jdete až za tak dlouho. Já hned druhý den po převazu si to musela převázat sama, dostala jsem na to nějakou mast, v lavoru s heřmánkem odmočit, osušit, nanést mast a zavázat a za 2 dny na kontrolu. Protože při hojení rychle zarůstají vlákna toho polštářku/gázy, což se stalo i mi a bolest to pak byla velká, když se to muselo strhnout. Držím palce, ať vás to přestane bolet, ale počítejte s tím, že palec bude nějakou dobu citlivý i po úplném vyléčení.
Ahoj.
Dnes jsem byla na kožní a paní doktorka mě odeslala se zdeformovaným nehtem na noze na palci na chirurgii. Začala jsem brečet a jsem strašně vystrašená. Má s tím někdo zkušenost? Strašně se bojím a stále nad tím přemýšlím
![]()