Stříhání stromů, už kvete

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3239
1.5.12 14:09

stříhání stromů už kvete

holky kdy se mají stříhat stromy?u nás jde řada stromů a už od zimi jsem správce žádala aby je zastřihl,že jsou moc vysoké a že mi stíní skoro celou zahradu.On nic.Tak jsme je ted ostříhaly my ale už kvetou a ted mi někdo říkal že jsme je tím zabily… tak nevím.Nemáte zkušenost?ps:jsou to jabloně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Hodaka
1.5.12 14:21

neboj, můj muž jednou ostříhal v květnu stromy a žijou ;) už je to 15 let, lidi kolem chodili, ťukali si na čelo a pak čuměli :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
17567
1.5.12 14:29

maximálně nebudou letos plodit, ale za rok budou jako nové :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
1.5.12 14:46

ja striham kdy se mi to hodi..a nikdy se nic nestalo. to jen ti odbornici na to maji 14 dni v roce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hodaka
1.5.12 14:50
@mikitaa píše:
ja striham kdy se mi to hodi..a nikdy se nic nestalo. to jen ti odbornici na to maji 14 dni v roce :mrgreen:
:palec: :lol:
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.12 16:13

stromky se můžou stříhat i za květu, méně sice rostou, ale mají více plodů a větší plody (rada sadaře). My taky letos stříhali pár jabloní minulý týden a děda nám říkal, že se to nemá, že z nich vyteče míza, ale absolutně nic z nich neteče a ten střih jim jen prospěl, a co mají květů. Nevím, proč by neměli plodit, když už mají květy ( teda pokud ty květy všechny neostříháš ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.12 16:13

méně plodů jsem chtěla napsat…

• Citovat
  • Nahlásit
13120
1.5.12 16:15

říká se, že se nemá stříhat za květu, protože už jsou probuzené a bolí je to, někdy hodně teče míza. Hlavně ale nestříhejte peckoviny - ty se stříhají ihned po doplození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
1.5.12 16:32

i peckoviny striham kdy se mi zamane..a nic se jim nikdy nestalo..svestek mame vzdycky fuuuru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
1.5.12 16:38

Pokud jsou to jabloně a hrušně - těm to nevadí…
Ale pozor na peckoviny (švestky, třešně apod.) a hlavně na ořešáky (vlašské) - ty by mohli utrpět nejvíc, teče z nich teď míza proudem i když jen ulomíš větvičku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
1.5.12 16:46

helenkanai: jabloně můžeš s výjimkou ledna stříhat kdykoli. Na přežití to vliv nemá, jen na výšku úrody (moje vlastní zkušenost). A k dalším - odmítl bych paušalizovat peckoviny jako jedinou skupinu. Třeba meruňky by se krom čtrnácti dní v roce (asi týden až dva týdny po otrhání plodů) neměly řezat ani stříhat - podle pachu mízy je vyhledává jejich úhlavní nepřítel, drtník mandloňový. Těch čtrnáct dnů v roce nemá drtník létavé vývojové stadium (pouze larvy), tak je možné kůru meruňky narušit řezem nebo střihem. Jinak k broskvím - obdržel jsem radu, stříhat broskve zásadně týden po odkvětu, aby bylo vidět, které květy kvetly „naplano“ a podle toho regulovat střihem úrodu. Stejně to ale půlka zahrádkářů nedodržuje… A i já stříhám zásadně při květu, líp se mně očima rozpoznává, co by mohlo rodit (většinou jsem při tom utahaný z práce…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6054
1.5.12 17:45

Tak nezabije je to, ale většinou se to nedělá, aby netekla míza a abys neolámala květy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3239
1.5.12 22:10

tak jsem ráda,že nic tak zásadního se nestalo :-D díky holky :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
12.8.17 21:47

Ahoj, je tu někdo, kdo by mi poradil s řezem meruňky a švestky? Koukala jsem na videa na youtube a něco si přečetla, ale jako laik z toho moc moudrá nejsem. Teď by se měly ostříhat do 20. srpna. Už jsem se do toho pustila… ostříhala jsem větve jdoucí dovnitř do koruny, větve, co se křížily a větve které rostly kolmo nahoru. Jaksi už si ale nevím rady s tím, kterou větev ustřihnou když jsou dvě hned vedle sebe a taky se zkrácením, jestli se zkracuje 1/3 nově narostlého výhonu nebo 1/3 celé té větve. Očka by se prý měla nechávat na střídačku, takže pokud je poslední očko střižené ven, teď bych měla stříhat dovnitř? Mám případně i fotky, kdyby byl někdo tak moc ochotný mi poradit, děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat