Reklama

Studentkou i s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 22.02.18 21:01
Studentkou i s dítětem

Ahoj, v říjnu 2017 jsem nastoupila na VŠ, no studentského života jsem si užívala tak 3 týdny, pak jsem zjistila, že jsem těhotná. I když to bylo a stále je nečekané, rozhodli jsme se, že mimčo si necháme. Já ale zároveň nechci přestat studovat, a proto hledám nějaké mladé holčiny, co byly nebo jsou ve stejné situaci jako já. Dá se individuální studium (o které si chci zažádat) zvládnout i s dvouměsíčním mimčem nebo byste raději volili rok přerušení a pak žádat o individual? Jen mám strach, že po roční pauze od studia se mi bude těžko bude vracet, byť jen do individuálního studia, které naše škola pro těhotné nebo dívky na rodičovské nabízí. Dálkové je pro mě možné jen v případě, že bych přestoupila na jinou fakultu, kde bych si vybrala podobný obor, jako studuji teď. To mi přijde zbytečné, vzhledem k tomu, že bych musela nejspíš znova do prvaku, i když by mi nějaké předměty nejspíše uznali. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26366 příspěvků 22.02.18 21:13

Tak zacit úspěšně studovat se dá i po více letech. Pokud nechces na dálkové, tak určitě rok přerušit. Hlavne popremyslet o tom, jak budes řešit kojení v kombinaci s dochazkou do skoly a praxí, jestli jde presunout do dalsiho ročníku a tak.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 22.02.18 21:16

No tak pro „studijní ucely“ je vzdy lepší neprerusovat. Ale ne vzdy se to da - bude hodně záležet na podpoře z rodiny a nejbližšího okolí.

chaela
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 22.02.18 21:18

Ahoj, já jsem byla v podobné situaci, jen s tím, že jsem otěhotněla až na konci prváku na NMgr. Ale ani i tak jsem na ukončení školy nepomýšlela. U nás individuál oficiálně nešel, tak jsem si ho vytvořila sama. Krásně mi to vycházelo, že jsem nemusela nic přerušovat ani šidit, šetinedělí mi vyšlo akorát na zkouškový (zkoušky jsem měla udělaný v předtermínech), takže super. Skončila jsem, když měl syn rok. Pak si dala rok a půl pauzu a s druhým dítětem začala doktorát :)
Takže se ničeho neboj, jen si pohlídej případné předměty nevhodné pro těhotné. Já jsem takhle některé musela rušit. Máš velkou výhodu v tom individuálu. Teď ani po porodu bych nic nepřerušovala, vracet se ti bude hodně těžko.

blobfish
Závislačka 4475 příspěvků 22.02.18 21:24

Strašně záleží na tom, co je to za studium (kolik je předmětů s povinnou docházkou, jak náročné jsou zkoušky, jestli se musí psát hodně prací, jestli je součástí studia povinná praxe a podobně), jestli máš školu blízko domova, jestli máš podporu rodiny (hlavně otce dítěte), hlídání, jestli to zvládnete finančně… znám dost holek, které VŠ s dítětem zvládly (vč. medicíny), i těch, které si během rodičovské udělaly doktorát, takže zvládnout se dá ledacos.

Jana206
Nadpozemská drbna 26366 příspěvků 22.02.18 21:25
@Agneth píše:
No tak pro „studijní ucely“ je vzdy lepší neprerusovat. Ale ne vzdy se to da - bude hodně záležet na podpoře z rodiny a nejbližšího okolí.

Tak ucit se dá i s ditetem v náručí nebo pri kojení, seminarky muze taky psat s ditetem a nohou vozit kos nebo houpat kolebku.Ale pokud musí do školy nebo na praxi, dítě jí nikdo nenakoji a ne každé vezme flasku s odstrikanym. Taky záleží, jak daleko od místa bydliště je skola a jestli je ve škole nějaké zázemí pro pobyt miminka s doprovodem. Na nejakych fakultach verejnych skol uz se toto řeší, hlavně tam, kde studuje hodně žen.

Vím, ze ne každý koji, ale beru to jako primární vyzivu a pokud koji, tak od ditete do pul roku není možné odejít na více nez dve hodiny. Prikrmy jsou ze zacatku jen doplnkem, ten cas se prodluzuje velmi pomalu.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 22.02.18 21:39

@Jana206 Vždyť to je ale presne o te podpoře, o ktere pisi. Pokud bude mit maminku, která ji bude ochotna drandit s miminem v kočárku okolo školy, dokázi si představit, že to zvládne i s kojením. ;)
Jako jasne, vzdy je to něco za něco, ale pokud to jen trochu jde, je rozhodne lepší školu neprerusovat. Málokdo se pak zvládne bez potíží zapojit zpět.

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 22.02.18 21:51
@blobfish píše:
Strašně záleží na tom, co je to za studium (kolik je předmětů s povinnou docházkou, jak náročné jsou zkoušky, jestli se musí psát hodně prací, jestli je součástí studia povinná praxe a podobně), jestli máš školu blízko domova, jestli máš podporu rodiny (hlavně otce dítěte), hlídání, jestli to zvládnete finančně… znám dost holek, které VŠ s dítětem zvládly (vč. medicíny), i těch, které si během rodičovské udělaly doktorát, takže zvládnout se dá ledacos.

Studuji péči o životní prostředí, praxe není žádná (jen vždy za semestr se jezdí na týden do přírody, ale lze to nahradit i nějakou domácí práci, jako je třeba seminárka nebo nahrádu určí sám vyučující ). Při individuálním studiu bych si sama mohla určit počet i druh předmětů, které by pro mě byli zvladatelné. Podpora rodiny i přítele určitě nechybí, podporují mě hodně. Problémem je, že moji i přítelovy rodiče chodí do práce a sám přítel pracuje kolem 12 hodin a někdy dokonce i v sobotu. Myslím, že nakonec stejně budu muset přerušit, i když nerada, protože jsem lempl a do školy se mi těžko vracelo i jen po 4 měsících po maturitě :D :D Ale motivaci školu dokončit určitě mám.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 22.02.18 21:56

@Tynasil po prijimackach na bc jsem zjistila ze jsem tehotna..mala se narodila na konci letniho semestru..po podani prihalsky na mgr. sem zjistila ze jsem opet tehotna..a nazacatku prvniho rocniku mgr. se narodil syn…ted dopisuju diplomku :lol:..vse zvladame v pohdoe…mgr studuju dva obory jeden prezencne druhy dalkove..u dal­koveho jsem mela loni v letnim semestru a na konci zimniho individual…vse se da zvladnout pokud mas hlidani a pevnou vuli… :)

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 22.02.18 21:56

Kdybych mohla, nejspíše bych šla na dálkové studium, už jen kvůli tomu, ze školu mám i dost daleko od domova, ale to moje fakulta nenabízí. Nabízí ke právě tento individuální plán do 3 let věku dítěte. :)

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 22.02.18 21:58

Jinak sooluzacka rodial na zacatku druhaku na bc. na rok prerusila..a do ted se ani trochu neblizi k dokonceni bakalare…

Jana206
Nadpozemská drbna 26366 příspěvků 22.02.18 21:58
@Agneth píše:
@Jana206 Vždyť to je ale presne o te podpoře, o ktere pisi. Pokud bude mit maminku, která ji bude ochotna drandit s miminem v kočárku okolo školy, dokázi si představit, že to zvládne i s kojením. ;)
Jako jasne, vzdy je to něco za něco, ale pokud to jen trochu jde, je rozhodne lepší školu neprerusovat. Málokdo se pak zvládne bez potíží zapojit zpět.

I při této podpoře je rozdil chodit do skoly jednou, dvakrát do měsíce, mezitím jen na zkousky a předměty nevhodné pro těhotné, matky do 9.měsíce po porodu a praxe presunout na další rok, nebo mít individual a muset nekde být treba jednou týdně.

Ono taky hodně záleží na tom miminku, jestli j e to spáč nebo urvanec. Se spicim miminem v kocarku nebo vajicku někde pustí po domluvě i na přednášku nebo aspon nechají zapsat si dochazku. Pokud jde o věcně nespokojeneho urvanka, je bohuzel vse těžší.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 22.02.18 21:59

@Tynasil pro me bylo nakonec to dalkove mnohem narocnejsi nez to deni..

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 22.02.18 22:01

@Samuše děkuju za příspěvek :) :) doufám že budu mít stejně pevnou vůli jako ty :) :D

Tynasil
Povídálka 27 příspěvků 22.02.18 22:06

@Samuše … O dálkovém sem slyšela spousty věcí, pro někoho to bylo mnohem lehčí pro někoho těžší noo..určitě také záleží na přístupu těch vyučujících a školy :?..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Chtěla vyšší alimenty výměnou za podporu ve volbách, píše Parobek. Co na to Petra?

Měl to být velkolepý návrat do vrcholné politiky, místo toho ale bývalý... číst dále >

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >