Svatba bez obřadu

Anonymní
25.5.10 12:53

Svatba bez obřadu

Zdravím vás všechny a prosím o radu. Nevíte prosím, jestli jde udělat svatba bez obřadu? Je mi jasné, že je nutná přítomnost notáře, svědků a úředníka. Myslím tím bez těch slavnostních věcí kolem ( proslov, svatební oblečení, sál..) Jesli nejde jen tak příjít na úřad a podepsat svatební smlouvu :kytka: . Díky moc za odpovědi a omlouvám se za anonymní příspěvek.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25199
25.5.10 13:04

Tak já myslím a doufám, že to tak jde. Jednou bych chtěla popadnout dva svědky, dojít na úřad, tam se nechat oddat, pak zajít na nějakej dobrej gáblík a mazat domu.
Došla bych se zeptat na matriku, kdy mají nejbližší volný termín a pak udělala to co jsem popsala hore.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
25.5.10 13:07

určitě to jde, na matrice nahlásíš jak si to představuješ a oni to tak zařídí :wink: vše záleží na Vás :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5164
25.5.10 13:07

Ahoj jde :wink: já bych se na to zeptala na městským úřadě :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
25.5.10 13:10

100% se to dá takto udělat.
Můj kamarád to tak udělal před 8lety. Šel to jen na úřad domluvit v který den se to uskuteční a pak tam už jen přišel se svoji vyvolenou a proběhl takový miniaturní odřad. Protože je dané zákonem že to musí mít jisté právní náležitosti tak musel mít s sebou dva svědky kteří jim to odsvěčil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9797
25.5.10 13:13

Nazdárek, určitě to jde :wink:
Zrovna nedávno jsme to takhle s manželem udělali :wink: jen my dva, dítko a svědci..bez zbytečných estrád, pak dobrej obídek a hurá do každodenního života :wink: doporučuji, i to má své kouzlo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.10 13:14

Tak ze zkušeností mé kamarádky to u nás nejde jen tak. Oblečení může být jaké chceš, třeba i tepláky :-D Ale když chtěla kamarádka oddat bez prstýnků, protože je oba nenosí a bylo by to zbytečné tak řekli že to bez nich nejde. Museli si vybrat aspoň nejkratší variantu proslovu a to je u nás myslím 10 minut, ani hudbu nechtěli…prostě jen nějaké řeči si vyslechli na chvíli, dali si prstýnky, pusu, podepsali se a tím to haslo :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
16435
25.5.10 13:22

Určitě to jde, prostě přijdete jen vy dva a svědci. Všechno je o domluvě na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
25.5.10 13:24

tak u nas to bez proslovu bohuzel neslo, byla bych se bez nej rada obesla, tak snad vam to vyjde. Ale jinak jsme byli bez hudby, prstynku, svatebniho obleceni a skoro bez lidi :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.10 13:24

Holky, moooc děkuju za info.

• Citovat
  • Nahlásit
13281
25.5.10 13:26
Anonymní píše:
Tak ze zkušeností mé kamarádky to u nás nejde jen tak. Oblečení může být jaké chceš, třeba i tepláky :-D Ale když chtěla kamarádka oddat bez prstýnků, protože je oba nenosí a bylo by to zbytečné tak řekli že to bez nich nejde. Museli si vybrat aspoň nejkratší variantu proslovu a to je u nás myslím 10 minut, ani hudbu nechtěli…prostě jen nějaké řeči si vyslechli na chvíli, dali si prstýnky, pusu, podepsali se a tím to haslo :wink:

10 minut jako nejkratší? Nám oddávající nemluvil rozhodně víc a přišlo mi to jako dost dlouhé, bych tedy chtěla slyšet ten dlouhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.10 13:31

Jde to - na úřadě normálně v kanclu jen podepíšete papír a svědky si můžete „vypůjčit“ z úřadu, nějaké dvě úřednice … tak jsme to udělali my a svědčily nám tam dvě úřednice z magistrátu - za bomboniéru :-D
Na oblečení apod. není žádný předpis (my normálně tričko + džíny, batoh … recese jsem si koupila po cestě kytku …).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
25.5.10 13:36

tak to je senzace,mít takovou svatbu!Hned bych do takové šla :palec: ani jsem nevěděla,že to jde.
je to bez starostí,shánění a podobných nervů :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.10 13:42

Asi i trošku záleží na tom, jaké stanovisko zaujmou na úřadě :nevim:, koukám, že někde to jde a jinde ne :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
16291
25.5.10 13:53

Anonymní, úřad si můžeš zvolit jaký chceš, nemusí být v místě bydliště ;) Takže stačí obvolávat úřady tak dlouho dokud nenajdeš který to provede :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat