Svatba podruhé

Anonymni
12.5.09 23:08

Svatba podruhé

Ráda bych se zeptala na váš názor, radu.
S přítelem jsme spolu přes rok. Oba dva jsme zatím bezdětní, přítelovo první manželství se nevyvedlo, skončilo po 2 letech rozvodem. Svatbu měli církevní, rozvod pouze úřední.
O svatbě jsme se bavili, myslím, že přítel by si mě chtěl někdy v budoucnu vzít. Ovšem už nechce mít klasickou svatbu s oslavou. Že by bral pouze formální krátkou úřední svatbu.
Chápu, že ho první manželství rozhodilo…
Já velkou svatbu nechci, ale chtěla bych, aby u toho bylo několik mých nejbližších lidí.
Navíc nevím jak se smířit s tím, že církevní pouto stále trvá.. Nechce podávat žádost o církevní anulování svazku, nechce do toho rýpat a zabývat se tím.
Jinak si myslím, že spolu máme moc hezký vztah, vzájemně se respektujeme a vážíme si sebe.
Ráda si vyslechnu všechny vaše názory a rady a předem za ně moc díky.
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

38
13.5.09 00:08

Jinak si myslím, že spolu máme moc hezký vztah, vzájemně se respektujeme a vážíme si sebe.
Tím jsi myslím řekla podstatné. Záleží na tom najít ve vašich postojích oboustranně přijatelné řešení. Možná ještě hodně spraví čas. Přeju dobrou volbu. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
13.5.09 07:27

Autorko jsi verici, ze te cirkevni pouto mrzi? Nebo on?
Samozrejme cirkevni svatba ma uplne jine grady, ale pokud je delana pro paradu a ne z presvedceni, tak si myslim, ze moc velkou hodnotu nema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
13.5.09 10:41

Presne jak rekla Pudloslava - pokud je jeden z vas, nebo oba verici muze to byt problem, ale pokud byla ta cirkevni svatba jen tak na paradu neresila bych to. Kdyz je vam spolu dobre, tak spolu budte a jestli mate papir uredni, cirkevni nebo zadny na tom prece zas tak nesejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.5.09 14:40

Ahoj, u nas to bylo temer uplne stejne. Vzala jsem si muze, kteremu se prvni bezdetne manzelstvi rozpadlo po 2 letech (k jeho velkemu stesti). Meli svatbu cirkevni, ale jen pro paradu - o to je to hroznejsi, ted si hlavou tuka do zdi. Muz verici je, ona ale ne. Ja jsem take verici. V cem tkvi problem: cirkevni rozvod je zdlouhava a nejista vec, musi k tomu byt velmi vazne duvody a dobry cirk. pravnik! My jsme o to pred lety zazadali s tim, ze ona se nam jen zlosti vysmala, tzn. ze musime podniknout vse sami, ona bude predvolana a pak se uvidi…Momentalne jsme to nechali byt, ale chteli bychom toho dosahnout co nejdrive. Nicmene, my jsme se mezitim vzali, udelali jsme si nadhernou letni venkovni slavnost s rodinou a kamarady a hlavne s nasim klucinou! Mrzi nas, ze nemuzeme ke svatemu prijimani ci jit za kmotry, ale to se holt neda, hlavne ze se mame radi a utuzujeme nasi viru, i pres nektera zbytecne preslozita cirkevni pravidla. Hlavu vzhuru.

• Nahlásit
  • Citovat
35465
13.5.09 14:47

Anonymko my meli pripravu u Salvatora a jedna z prednasek byla o tom, ze kazde cirkevni manzelstvi lze nejak zrusit - ale asi to je na dlouhe lokte. Tak at to mate co nejdriv hotove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.5.09 16:14

Diky, my mame prave cekat, protoze momentalne shazuji spoustu pozadavku ze stolu. Papiry mame pripravene, tak snad se to zadari. A bohuzel, ne vsechny cirkevni snatky jdou rozvest - nekolik zkusenosti z okoli…a v rodine jednoho cirkevniho pravnika… Tobe preji zdrave a krasne mimco, uz chvili te „spehuju“! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.5.09 07:26

Děkuji Vám za reakce.
Vypadá to, že mám zcela stejný případ jako druhá Anonymní (nevím jak nazývat?).
Jejich první manželství bylo bezdětné, on věřící, ona ne. Já jsem také věřící, proto bych chtěla mít svatbu s knězem.
Jak je to již dlouho co jste zažádali o zrušení svazku a jak dlouho to tak může trvat? Někde jsem četla, že to trvá třeba 2 roky.
A co se pak děje, pokud by jeho bývalá žena nereagoavla na předvolání?
Tvůj muž se k církevnímu rozvodu stavěl jak? Chtěl se nechat rozvést hned?
Ten můj to nechce vůbec řešit (říkám si, že si to snad rozmyslí…)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.5.09 07:27

Omlouvám se, že jsem se nepodepsala

Romana

• Nahlásit
  • Citovat
1446
14.5.09 08:59

Ahoj…

moc se do toho nechci plést,protože nemám zase takové zkušenosti.Ale mohla bych snad napsat pár věcí:

nejsem věřící.Svého prvního manžela jsem si tedy brala na úřadě.Po 10-ti letech onemocněl vážnou duševní chorobou a ihned nás rozvedli.

Nyní mám přítele,který je věřící a svobodný.Ze začátku vztahu si hodně přál svatbu v kostele.Jeli jsme se tedy zeptat jeho známého - faráře.U mě by to zase takový problém nebyl, že nejsem pokřtěná.Ale velký kámen úrazu je můj rozvod,ačkoliv úřední.Musela by se podat žádost,kde se bude řešit z jakého důvodu jsme byli rozvedeni a teprve pak až bych byla jakoby „očištěna“,bychom se mohli vzít v kostele.Ale je to prý velmi zdlouhavý proces na několik let.Tak jsme to také nechali plavat.Nyní spolu čekáme dceru a stejně na svatbu nespěcháme.Tedy…já bych chtěla,abychom byli kompletní rodina,ale přítel nechce,nu nenutím ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.5.09 09:08

Tess, děkuji za podělení se o zkušenost.
Chápu to tak, že přítel by si přál svatbu v kostele, ale jelikož je to na dlouho, tak raději žádnou svatbu nechce?
To, že nejsi pokřtěná, to pro svatbu v kostele nevadí? Už jsem o tom slyšela, ale moc to nechápu - jak to lze udělat, aby byla svatba v kostele a přitom nebýt pokřtěný, když to je vlastně základ..nebo ne?
Moc přeji krásné a pohodové těhotenství :)
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.5.09 21:54

Omlouvam se, zakladatelko, nemela jsem cas byt na internetu, proto takove zpozdeni v odpovedi. No, my jsme o tu anulaci prakticky jeste nepozadali, protoze v dobe kdy jsme to chteli udelat, nam bylo doporuceno nejaky cas pockat z jistych duvodu. Nicmene, je pravda, ze to muze trvat klidne a vetsinou 2 roky, mas sanci na 2 odvolani a 3. jde rovnou k rotte, kde je finalni rozhodnuti, pokud tedy zde ti reknou ne, tak mas smulu. Proto je dulezite, abys mela vse dobre pripravene, oduvodnene a v nejlepsim pripade svedky! Je lepsi nespechat, i kdyz to moc laka…Ted si jen neuvedomuji jak je to, pokud druha strana nereaguje. A muj manzel? Velice touzi po tom, aby predchozi manzelstvi bylo anulovano, chce se zbavit byt i sebemensiho pouta s ni. Prakticky o rozvod zadal okamzite a i anulaci chtel hned. Vis, kazdy jsme jiny a pokud to tvuj partner zatim nechce resit, tak je to jen diky tomu, ze se mu prici i sebemensi kontaktovani jeho byvale a chce to hodit za hlavu. Zrejme potrebuje vice casu. Ja si vsimla, ze muj manzel potreboval velkou psychickou podporu. Jeho ex mu zacala delat naschvaly, chtela financni prispevky na dobu neomezenou s tim, ze nedela a ma dite (samozrejme s jinym muzem) a tak ho potrebuje zajistit… Dovedes si predstavit, co to s manzelem delalo. Jednou ji malem u soudu zabil (podotykam, ze je to slovni prirovnani - ani se ji nedotknul, ve skutecnosti je to neuveritelny klidas, ale tehda..ufff!), jeste ze jsem na kazdem stani byla pritomna. Diky uzasne advokatce jsme to po nejake dobe zvladli bez uhon. Tim chci rict, ze kdyz ty budes v klidu a budes mu velkou oporou, tak to pujde. Driv nebo pozdeji to resit budete muset, kvuli vire, kvuli detem apod. Jeste k tomu krtu: abys mela svatbu/obrad v kostele musis byt pokrtena, pokud nejsi, ale partner ano, muzete na mistni farnosti pozadat (mam pocit arcibiskupa) o vyjimku, pokud vam ji da, muzete mit sice obrad v kostele, ale ne se msi! Vydrz! :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.5.09 07:35

Anonymni, velmi dekuji za cenne informace.
Ja pokrtena jsem. Jeho byvala nebyla, takze asi meli vyjimku - ale podrobnosti nevim.
Preji, abyste to meli vyreseno co nejdrive. Jeste jednou diky :)
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.5.09 11:22

Dekuji, i tobe preji rychly a pozitivni vysledek. Zkus se zkontaktovat ty s nekterym cirkevnim pravnikem, protoze prave to, ze ona nebyla krtena a presto meli svatbu v kostele, muze byt pro vas „k dobru“ (nevim, ale zkusila bych se pozeptat). Na kazde farnosti ti budou schopni rict, kam a na koho se mas obratit. Vzdyt o tom zatim nemusis pritele informovat (aby si nepripadal, ze je na nej vyvijeny natlak) a ty budes mit vedomostni naskok na dobu, kdy to zacnete resit. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
20
20.3.16 14:17

Ahoj, doufam, ze s tim bude mit nektera zksuenost.Budu se vdavat podruhe. z predchoziho vztahu mam dceru.az budu vyplnovat papiry ohledne spolecneho prijmeni manzelu a spolecnych deti, i ona bude mit zmenene prijmeni nebo jen ja.ja si vezmu manzelovo prijmeni, ale nevim, jestli ho bude moci mit zmenene ona, kdyz neni jeho dcera?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama