Svíčková na smetaně

227
2.1.21 23:41

Svickova na smetane

Ahoj. Prosim o radu nejake zkusene domaci kucharky.
Poprve se chci pustit, zitra, do svickove na smetane.
Postup jsem si nacetla, na zitra mam pripravenou zeleninu i hovezi, ale jen nechapu jednu vec.
V receptu se pise, osmahnout maso a potom na stejne panvy zeleninu a zalít vyvarem - potom do trouby… to mám osmahnout tu „syrovou“ zeleninu? a kde tedy mam vzit ten vývar? :lol:
udelat jiný a z čeho napřiklad? nebo jsem to blbe pochopila???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25428
2.1.21 23:45

Vyvar hovezi nebo staci i vodu. Maso zatahnes na panvi a na te stejne tu syrovou zeleninu opect, Nejlip to udelat den predem a rano jen das pect

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
2.1.21 23:54

Já třeba svíčkovou nepeču, ale normálně vařím v hrnci. V troubě jsem to zkoušela jednou a tolik nás to neoslovilo. To maso bylo takový tužší. Jinak jasně, že obdělat syrovou zeleninu a zalít klidně vodou, když nemáš vývar už připravený dřív z něčeho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
2.1.21 23:57

Dekuji. :kytka: snad to dopadne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
2.1.21 23:59

Já si to den i dva předem naložím (maso do zeleniny) a potom to podlévám tím lákem. Taky ji peču v troubě, ale ne celou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10866
3.1.21 00:00

Jestli používáš konzervu „zelenina na svíčkovou“ tak se to asi osmahnout nemusí. Mraženou bych osmahla.
Vývar jak píše @pikola - buď musíš mít odjinud (my lemry používáme maggi) nebo stačí voda.

Přidávám odkaz na maximalistický popis výroby svíčkové od mé oblíbené Florentýny
https://www.kucharkaprodceru.cz/…tane-recept/
Osobně bych se asi na půlku věcí vykvajzla, zejména na to protýkaní na začátku.
Ale zas tam má velmi detailně popsaný postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2504
3.1.21 00:00

Také ji radeji vařím než peču. Jak už tu padlo, osmazit maso (ideálně na troše anglické slaniny), na té samé panvičce zeleninu. Obojí hodit do hrnce, přidat koření a zalít vodou (vyvar být nemusí, osobně mi přijde i škoda s ním takto plýtvat, když to jde i bez něj) a vařit - klidně i 2 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
3.1.21 00:02

Předem připravíš vývar, povařením masa s kostí na vývar a zeleniny na vývar - cibule, mrkev, petržel, celer, precedis. Ale dá se jen zalít horkou vařící vodou.
Maso na troše tuku opečeš ze všech stran, přemístíš do jiné nádoby, opečeš syrovou zeleninu na svíčkovou, předem nakrájenou na kostičky, dáš na ni maso, zalijes vývarem, prikryjes a pečeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2007
3.1.21 00:12

Maso si zatáhneš na pánvi, já měla nachystanou čerstvou nastrouhanou zeleninu, tu jsem na výpeku osmahla, zasypala cukrem a tak nějak nechala zkaramelizovat. Přidala jsem odpočinuté maso a zalila vodou. Pak koření, sůl, hořčici trochu, oloupaný celý citron na kolečka, zaklapnout v tlakovém hrnci a vařit. Mrkni na kluky v akci. Já spojila tak nějak dva recepty jejich a od babičky. Propasírovala jsem zeleninu a pak projela ještě ponorným mixérem. Zalila smetanou a dosolila dle chuti. Byla vynikající. Dělala jsem jí mockrát ale nikdy to nebylo ono. Až teď konečně se povedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52650
3.1.21 00:14

@Dandie22 dělala jsem dle tohoto receptu a luxusní :palec: https://www.kucharkaprodceru.cz/…tane-recept/ je to tam hezky napsané včetně obrázků :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
3.1.21 00:14

Maso opéct prostě do hněda hezky, vyjmout a v tom zbylém tuku opečeš tu zeleninu, vůbec se toho neboj, udělej ji pěkně do zlatova, to opečení na začátku má celkem velký vliv na výslednou chuť. Nejdřív dej mrkev, celer, petržel, pak teprve když je to hezky opečené, tak tam šupni cibuli. Vývar si můžeš udělat i zeleninový, to je celkem rychlovka, ale klidně stačí voda. Tu chuť ve svíčkové dělá opravdu hlavně ta opečená zelenina. A moje doporučení, spousta receptů ochucuje až na závěr, ale rozhodně je to lepší právě jako v receptu na kuchařce pro dceru, co už tu někdo dával - ochutíš už tu zeleninu, jakmile je opečená, a na závěr už jen dochutit. Taky doporučuji pohrát si s jíškou a pasírováním jako v tom receptu, u většiny receptů se prostě zelenina rozmixuje, no dobré je to taky, ale podle mě to verzi s jíškou a pasírováním netrumfne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
3.1.21 00:15

Ne, nakrajela jsem nahrubo cerstvou korenovou zeleninu. Musela jsem jeste dnes, zitra bych to nestihla, mam rocniho syna a se vsim musi pomahat, tak pripravím co se dá ted, kdyz spí.
Napadlo me udelat vyvar z cibule, mam jeste celer a mrkve + ten suseny kuchárek, to bude za chvíli hotové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2007
3.1.21 00:15

Jo ještě detail jsem zapomněla na ten výpek jsem hodila špek na kostičky a maso jsem měla taky protkané špekem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59036
3.1.21 00:16
@Dandie22 píše:
Ahoj. Prosim o radu nejake zkusene domaci kucharky.
Poprve se chci pustit, zitra, do svickove na smetane.
Postup jsem si nacetla, na zitra mam pripravenou zeleninu i hovezi, ale jen nechapu jednu vec.
V receptu se pise, osmahnout maso a potom na stejne panvy zeleninu a zalít vyvarem - potom do trouby… to mám osmahnout tu „syrovou“ zeleninu? a kde tedy mam vzit ten vývar? :lol:
udelat jiný a z čeho napřiklad? nebo jsem to blbe pochopila???

Já to naložím všechno a potom rovnou peču

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
3.1.21 00:18

@dlouha Mám slaninu, snad bude stacit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...