Syn je smutny, skoro apaticky

Anonymní
27.4.21 07:45

Syn je smutny, skoro apaticky

Ahoj,
mam 5 leteho syna, ma vyvojovou dysfazii, ale krasne se zapojil ve skolce, chodi do normalni skolky, kde ma asistenta a i dost kamaradu. v zari bude predskolak, korona nam dost vzala, jak syn nechodil do skolky, tak to mluveni je zas na stiru, asistentka s nim i denne dela logo cviceni, doma s nim nehnu, navic ted uz vubec, jak byl znudeny, kdyz byly otevrene skolky, mel obdobi, ze byl porad nemocny a pak zas skolky zavrene…no a ted kdyz uz zas muze, tesil se, u nas v kraji uz budou otevirat a co se nestane, uklouzl na schodech, nic hrozneho, ale jak zavravoral, prisedl si nohu, trochu ji ohnul pri dosedu a kotnik..ma sadru min na 3 nedele, se sadrou u nas do skolky nesmi. Je mi ho lito, zacal hrat fotbal, pak to zavreli, mel logo krouzek, tez zavreli, pak skolka..a ted kdyz uz, tak tohle. Vcera uplne brecel, chudinka. Dnes rano vstal a odmita mluvit, rikam, ze to jeste chvili vydrzi a pak uz pujde a on, ze uz je to jedno, ze mluvut nechce, ze stejne nema s kym, to me skoro rozbrecelo..mame rok nez budeme resit skolu, se skolkou, terapiemi delal pokroky, ted se uplne zastavil a mluva je zas strasna, logo cviceni odmita, je uplne apaticky, v 5 letech takovy uzlik nestesti, tohle ho uplne dorazilo..

Navic i pro me je to obrovska komplikace kvuli praci..mame v okoli par kamaradek, ale moc se nevidame, kvuli korone moc nechteji, on ma spis kamarady ve skolce a s maminkama se tam.moc neznam..mam jednu kamaradku a s tou jsme planovaly a s par znamymi s detmi az to rozvolni takovy pochod, turu, ale to nebude moc :( chteli jsme za 14, to bude mit jeste sadru, je to do kopcu, lesem..

No momentalne je syn apaticky nebo vztekly, az agresivni, nic ho nebavi..vcera mi znama pujcila ortopedicky vozik, pre na tu nohu nema moc chodit, abychom. mohli aspon na prochazky, to uplne zuril, ze nechce, ze chce dolu sadru a snazil se ji rozbit, tu sadru..jsem vycerpana a asi jsem se chtela nekde jen vypsat, mozna poradit, jak mu to ulehcit. Nova hracka, deskove hry, nic nezabira, nic nechce..jen knuci..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
27.4.21 07:49

Ber ho ven, jakkoli, na slunicko :hug: vydrz, ty deti jsou uplne vyblaznene :( bude lip

• Citovat
  • Nahlásit
381
27.4.21 07:55

Tak to je opravdu strašný. Je mi ho hrozně líto. I tebe, musí to být děs. Nikdy bych neřekla, že to napíšu, ale co tablet? Nebo ho dát na chvilku k babičce, pokud ji máte. Najmout mu nějakou chůvu domů na hraní, jen na oživení dne. Koupit mu autíčko na dálkové ovládání, nebo loďku a jet k rybníku, nebo třeba dron a na pole. Byla bych zoufalá a snažila se jakkoli, ty tři týdny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
27.4.21 07:59

My jsme teď kvůli školce v karantene, starší syn taky vcelku vyvádí. Chce do školky, chce na hřiště, chce za kamarády. Chápe, ze nemůže, proč nemůže, ale štve ho to. Chvíli je nastvanej, chvili smutnej, chvili nic nechce dělat… Navíc má už dlouho zruseny kroužek, divadlo, nechodíme plavat, do herny, nic… prostě jedno velký nic. No je to hrozná doba toto. Ja ani nevím, co s tím. Snažím se dělat mu radost, koupili jsme do mrazáku nanuky, nechávám ho dal vzhůru, dovolila jsem mu jednu hru na mobilu, dovolila jsem, aby zůstával sám na zahradě nebo naopak sám doma, jednou týdně objednáme na obě dneska fastfood… prostě různé věci, které v normálním rezimu nemá, aby se i teď mel z čeho radovat. Vcelku to funguje, ale stejně jsou chvíle, kdy to na něj padne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5846
27.4.21 08:26

Před třemi lety jsem z dcery měla po fatálním úrazu ležáčka půl roku!! Bylo to hrozné. Udělala jsem i nemožné, aby se mi doma nezbláznila. Dokonce jsme koupili obří televizi s připojením na internet, aby si sama mohla hledat pohádky. Bylo tp náročné.
Držím palce. Přežili jsme to a já pochopila že se to stalo, abychom i my dospělí ledacos pochopili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
27.4.21 08:29

Chudatko :( Od kamarádů chlapec byl po úrazu taky litostivy až depresivní, bylo to peklo, ale jak se mohl zase začít hýbat, spravili se to… Drzte se! Přikláním se k doporučení nějaké hráčky na dálkové ovládání. Třeba letadelko Kane anebo pásový autíčko, který zvládne i venkovní terén.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
27.4.21 08:45

Ahoj, mrzí mě situace a souhra „blbých“ náhod a „nehod“ s chlapcem…dojala mě věta, že „stejně nebude mluvit, protože nemá s kým“ :,(…sourozence asi nemá, že?? to bys asi jinak napsala… kdyby měl, hned by to bylo lepší. Zahradu máte/nemáte?? Souhlasím s tím, zařídit, aby mohl na chvilku ven, to dělá divy, ale jinak netuším - asi tak, jak píší ostatní

MOC DRŽÍM PALCE, ABY TO RYCHLE UBĚHLO :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat