Syn nechce jíst :(

378
15.8.15 13:45

Syn nechce jíst :(

Můj syn bude mít v září 3 roky a už tak rok a půl bojujeme s jídlem… :roll:
Když se narodil, měl 3,5kg, krásně pil mlíčko a krásně přibíral, s příkrmem nebyl také nikdy problém, ale kolem 18m to začlo jít z kopce :zed:
ráno když se vzbudí pije zásadně mléko, pořád… Něco jako chleba se sýrem atp. u nás neprojde,
na svačinu si dává nějaké ovoce, sem tam do něj natlačím jogurt,
oběd u nás trvá i hodinu, kdy já i manžel zažíváme infarktové stavy a i když po synovi nekřičíme a rozhodně ho ani nebijeme, tak malý ječí, že papat nechce… Ať mu dám, co mu dám, nejí!!! Sní 3-10 malých lžiček, každé sousto převaluje v puse i klidně 10 minut, ukládá si to do skřaní… Někdy to spolkne, někdy vyplivne, někdy ho to nadrapuje a někdy se i vyzvrací :poblion: :roll:
odpoledne na svačinu většinou jí dobře, má i chuť. Dáváme mu pečivo, jogurty, nebo má rád namixované ovoce s piškotama…
Večeře stejná jak oběd- nejí… Chce mléko..
Jsem z toho už opravdu nešťastná, sám neumí vůbec jíst, protože aby snědl aspoň jednu lžíci, musíme mu to s manžou vrazit do pusy. Vím, že by se nemělo nutit, vím, že to co děláme je špatně, ale on by se jinak prostě nenajedl ani trochu:( váha mu už rok stojí a ani se nehne.. Do výšky roste, má 100cm a 14,5 kg…
Děsím se, že nepřibírá, děsím se školky, do které má v září nastoupit, děsím se, jestli mu něco není, když má tak nepřekonatelný odpor k jídlu:(
Doktor říkal, že některé děti prostě takové jsou, že hlady neumře, ať ho nenutím…
Syn je jinak moc hodný, veselý, citlivý, máme krásný vztah. Ví jak moc mě to jeho papání trápí, vždycky se příjde potulit, pohladí mě a řekne ať se na něj nezlobím, že on ale papat nechce.. Přijde mi, že se u toho jídla snaží, aby mi udelal radost.. Nikdy nedělá žádné scény, nevzteká se… Ale přijde mi, že jak je čas oběda, je úplně nešťastný :nevim:
Ta váha se mi taky nelíbí, že už se tak strašně dlouho nepohla ani o gram. Je ale pravda, že malý se celý den nezastaví. Pořád běhá, skáče na trampolíně… Je neustále v pohybu :think:
Zažily jste to taky některá? Zlepšilo se to? :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2527
15.8.15 13:52

Muze mit treba malo zeleza. To zpusobuje nechut k jidlu. Delali mu odber? Syn taky obcas zlobi s jidlem, ale ne teda takhle. Opravdu nema zadne oblibene jidlo? Treba sladke? Docela se synovi zvedl apetit po pripravku Pediakid pro chut k jídlu. Je to sirup. Koukni na net. Ja se taky casto obracim k homeopatii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
15.8.15 13:55

@werousek Neřekla bych, že má míry nějaké špatné. Dcerka dlouho nepřibírala, je hubená a ve 4 letech a 2 měsících má cca 110cm a 18kg. Každé dítě je jiné. Od sousedů vnučka je starší o nějaký měsíc jako dcerka a je menší a ještě hubenější. Vypadá, jako by skoro nejedla :) Do jídla nenutit, pokud nejí, nejí. Samozřejmě o hladu být taky nemůže, ale proč něco mixovat? Ovoce pokousat, piškoty taky. Zkusit třeba domácího Pribináčka, ten taky dětem chutná. Pečivo se šunkou, nebo nějakou dobrou pomazánkou. Když má rád mléko, tak zkusit různé lupínky, kuličky, cokoliv do mléka.

Pokud dr nevidí problém, tak bych ho taky neviděla :) Jistě se najde něco, co bude mít rád, tak mu to dávat častěji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
15.8.15 13:56

@werousek mám doma to stejné. V listopadu mu budou 4 roky, má 15 kg a 104 cm. Je pěknej, tak to neřeším.
Jídelníček má teď následující:
ráno hrnek mléka (120 ml) nebo skleničku šťávy, 10 cereálních kuliček nebo půlku jogurtu nebo půlku výživy
nesvačí
oběd jí suché brambory, těstoviny, knedlíky, rýži, bulgur, kuskus… Pak je asi 10 jídel, co sní s chutí
svačina (v 90% nesvačí), ale nabízím jogurty, ovoce, zeleninu. Jo, když mu babička nabídne Brumíka, tak ho sní, ale doma mu ho nedám.
k večeři sní kus rohlíku a většinou má jen na talířku sýry a okurku, to sní. Pak by jedl ve 20:30, aby nemusel jít spát :lol:
Teď mi přijde, že už jí hezky, loni to bylo horší. Nebo už jsem si zvykla, nenutím, nedávám na výběr, nekárám, nedělám divadlo, nekomentuju. Žádné dítě u plného talíře dobrovolně hlady neumře.
Přestala bych ho nutit. Nechce, nechce, je to jeho volba, on bude mít hlad. On to může brát jako prima zábavu. Tak to bylo u nás, ve chvíli, kdy jsme to přestali řešit, začal lépe jíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
15.8.15 13:56

@werousek mně starší taky moc nejedla, když ve 2 letech snědla celou skleničku pro 10měsíční děti, tak jsem slavila (domácí jídlo jí moc nejelo :jazyk:, ta sklenička byla jistota, takže když mi třeba 2-3 dny moc nejedla, tak dostala skleničku, aby snědla aspoň něco), ale třeba u babiček nebo někde na návštěvě jedla celkem normálně :nevim: jinak byla spíš na jogurtech, ovesné kaši, banánech a jablkách :zed: v neomezeném množství mohla zelenou okurku a červenou papriku :lol:
s nástupem do školky se to zlomilo, teď sní téměř cokoli v normálním množství, bez řečí, prostě tiše sedí a futruje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
15.8.15 13:59

Ahoj, zkusila bych najít hlavní příčinu toho, proč tak najednou přestal mít chuť k jídlu. Jak už tu bylo zmíněno-můžou mu chybět některé vitaminy například. Ještě koukám, ze píšeš, ze ten zlom nastal asi v roce a půl-nebyl v té době na očkování MMR?

• Nahlásit
  • Citovat
7016
15.8.15 14:01

Bych byla taky nestastna, kdyby me nekdo nutil takto jist. Muj syn, 2 a 3/4r zrovna ted dojedl, dostal do salatove misky rizoto, snedl odhadem 2 polevkove lzice. Jsou dny, kdy neobedva vubec, nedokazu si predstavit, ze bych to do nej cpala na silu a on se pak poblil.
U nas se musi ochutnat, cajova lzicka klidne, ale dal je to uz na detech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11605
15.8.15 14:02

No ja mam jenom novorozence ale takova jsem pry jako dite byla ja…ale nase doktorka to resila, porad mamku se mnou hnala na krevni testy, dokonce mam v karte napsanou anemii, i kdyz vysledky jsem pry dle mamky vzdy mela perfektni…a nepotesim te, vyresila to az puberta…ale nekdy pry prave skolka pomuze, kdyz budou jist ostatni deti, mozna se prida.
Na ty krevni testy bych s nim ale klidne zasla, pokud budou ok, budes moct byt klidnejsi. Nebo by to fakt to zelezo byt mohlo, v tom pripade by to slo resit. Hlavne moc nenutit, jinak bude mit vztah k jidlu jeste horsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
15.8.15 14:03

Já to také zažívám, syn má 3 v říjnu, v září jde také do školky. U nás tedy problémy s jídlem jsou už od narození, nechtěl kojit, stále to bojkotoval, nechtěl ani lahev. Příkrmy byly ještě horší, to si vždycky vzal pár lžiček. Teď má jídelníček asi takový, snídaně mléko a jogurtík, svačina žádná (vyjímečně kousek ovoce, pokud má náladu), k obědu trošku polévky, svačina většinou žádná, nebo občas trochu jogurtíku, večeři si pak většinou trochu dá. Občas sní rajskou, někdy bramborovou kaši nebo lososa, docela má rád zeleninu. Ale záleží, jak kdy. Moc to už neřeším. Váží 14 kg a má 99 cm, myslím, že to není špatné. Také jsem zvědavá, jestli se to někdy zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7937
15.8.15 14:05

Řekla bych, že prohráváte boj o moc.
Většina dětí nějakou formu tohoto zkusí. U mě jsme to řešili klasicky. Nechceš? Nemusíš, ale do dalšího jídla ani ťuk a dostaneš zbytek toho, co jsi v podstatě ani nezačal/a jíst.
U vás bych třeba ještě po každém jídle, které rozumně spořádá, slíbila trošku mléka.
Ale nijak extra bych mu u toho nedělala publikum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.8.15 14:22

Tak syn má 2,5 roka a tiež je nejedlík. U nás většinou prebieha deň nasledovne-mlíko dostáva cca okolo 5, o 7 vstáva a nabízím snídani-buď pečivo, jogurt, cereálie, niekedy si zobne niekedy nie. po cca pol hodine to odnášam. Obed dostáva čo my, zvlášť mu nevarím a kde nechce tak zas odnášam a musí čakať na jedlo až do svačiny. Na svačinu dávam kokteily-mliečne-mlíko+ ovoce, alebo rozmixujem ovoce a doleju vodou. To většinou vypije. A večeru zas niekedy zje inokedy nie.

Jako ja sa s toho nejak nehrútim, syn vyzerá zdravo, má v 2,5 roka 15 kilo. Takže nabízím jídlo ale nikdy ho do neho nenútim. Myslím, že keby mal hlad tak sa naje. Môžno by som to hrotila až v prípade, že by mal podváhu, ale inak nie.

Nemá ani obľúbené jedlo, a jedlá tipu palačinky, lívance, buchtičky ze šodó-to on naprosto neznáša.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
15.8.15 14:24

Odběr krve nám nedělali.. Ale zkusím to víc pořešit s dr na 3 leté prohlídce…
Samík má samozřejmě oblíbené „jídla“ jako lízátka, kinder vajíčka, bonbonky, lentilky.. Brumíky.. To by mohl jís pořád :roll: má rád vývar, nudle… Většinou nechce nejvíc věci, které musí opravdu moc kousat. Ne že by neuměl, ale prostě mi připadá, jako by na to neměl čas, nechtělo se mu… Třeba nakrájené jablíčko, zelenina, rýže, brambory, maso..
On by nejraději, aby se všechno topilo ve šťávě, v omáčce, všechno aby bylo ideálně formou kaše :nevim: snažím se mu jídlo připravovat tak, aby se mu dobře jedlo. Takže rýži mu dělám víc do měkka, bramborové kaše, místo špaget, kolínek, vrtulí mu dělám nudle… Maso mu krájím úplně na nitky..

@Maty1989 nemixujeme mu pravidelně, ale konkrétně to rozmixované ovoce s piškotkama má takto rád :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
15.8.15 14:25

Syn 9,5 let, jí jen vybraná jídla. od mala… přesně jako u tebe. Ve školce mu dávali aspoń suchej chleba, jinak tam nejedl nic. Pak se to zlomilo a jedl tam vše. Doma stále stejné. 2 roky chodil i na oběd ve škole, ale jedl jen suché přílohy a polívku musel ochutnat, paní družinářka na něj dohlížela. Neprošlo námnic, nutit, nenutit, nedat nic… :nevim: Už jsem rezignovala. Postupně nějaká jídla přidal.

PS: hodinu u stolu bych se s ním teda necrcala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
15.8.15 14:37

Náš mladík se narodil trikilovy, v roce 11 a v roce a půl začalo peklo. Taky jsem to hrozne resila, zkoušela po Dobrým po zlym.. Nepomohlo. Asi ve 4 letech me to přestalo bavit. Řekla jsem si, že hlady dobrovolne neumre. Ted mu je 7, hodně se to zlepšilo tak v 6. Školky se neboj, u nás to melo opačný efekt, viděl deti jíst, tak jedl taky. A zkus pivovarský kvasnice, prosty vitamín B. Dopomáhá chuti k jídlu. Hlavně klid a neres to:-D. Já byla stejné resitelka a stane to ničemu nepomohlo:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
15.8.15 14:52

@werousek prostě zkus měsíc neřešit. Krevní testy klidně zkus.
A nediv se, že neumí sám jíst, když mu vyhovíte a nakrmíte ho. Zkusila bych na pár týdnů tvrdý režim. Nechceš? Nejez, ale další jídlo je až za 3 hodiny. Osobně jsem měkká a nenutím znova jídlo, co nesnědl, ale dostane něco jiného. Na druhou stranu ví, že musí aspoň ochutnat a to celkem dodržuje.
My máme za sebou skoro rok, kdy nejedl nic a to myslím doslova, nejedl ovoce, zeleninu, jogurty… babičky zkoušely i Brumíky, párky v rohlíku, domácí hranolky… ale on se nedal. Byly dny, kdy do sebe 2× za den dostal hrnek mléka a jinak nic víc. V té době jsem to strašně řešila, snažila jsem se, krmila jsem ho, vycházela mu vstříc, dávala jsem na výběr. Pak jsem si řekla, že to je jeho boj, asi týden to ještě zkoušel, pak pochopil, že legrace skončila a začal jíst. Netvrdím, že to u vás bude stejné, ale zkusila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama