Syndrom mizejícího dvojčete - může ještě zabojovat?

3379
7.8.08 15:02

Syndrom mizejícího dvojčete

Ahoj všichni.

Dnes jsem byla poprvé na UTZ. Jsem 6+6 a doktor mi řekl, že mám dvojčata. 8O

Jenže, jedno se vyvíjí dobře, srdíčko už mu bije a má 7,7 mm to druhé má jenom 3 mm a srdeční činnost žádná.

Bylo mi řečeno, že se to stává celkem často, že se jedno přestane vyvíjet a pak se vstřebá aniž by to ohrozilo to dobře se vyvíjející mimi.
Za 14 dní mám jít znovu na UTZ jak to s miminky vypadá.

Máte s tím někdo zkušenost?
Myslíte že to menší ještě může zabojovat a dohnat sourozence?

Díky moc

E

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

81
7.8.08 15:29

Ahoj Jeva,
také mi na prvním ultrazvuku řekli, že vidí ještě jednu dutinu, bohužel miminko se přestalo vyvíjet, narovinu mi oznámili, když není strdeční činnost, takle malý plod se postupně vštřebá. Když netluče srdíčko, asi sourozence nedožene a zanikne :cry: Je mi to líto. I já se dlouho s touto skutečností vyrovnávala. Dobrý je, že na druhý mímo to nemá žádný vliv. Jen si dej bacha na tripltesty, dva plody znamenají zvýšenou hladinu HCG, vyšly špatně a doporučili amniocentézu.
Přeju pohodové těhotenství. :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
8.8.08 13:44

Ahoj!
Já to měla u třetího těhu. Ale můj MUDr. to na tom svým UTZ na začátku nepoznal. A já někdy ve 13. tt začala krvácet. Tak hurá do Motola na pohotovost a tam mi k mému šoku řekli, že tam byla dvojčata a jedno se přestalo vyvíjet a teď se vlastně asi ten kus sliznice či co odlučuje. Tak jen abys nepropadla panice, já špinila a trošku krvácela až do cca 17.tt. Někdy se to vstřebá bez toho (takže některá žena to ani nemusí vědět), někdy je to s tou krví. A přesně, jak psala Ilik; to že se přestane embryo vyvíjet je dost často způsobeno tím, že tam třeba geneticky nebylo všechno OK. Proto opravdu může vyjít falešně pozitivní triple, i když přeživší mimčo je v pořádku (což bývá, protože kdyby nebylo, asi by se taky přestalo vyvíjet). Já na triplu nebyla, byla jsem ve 14.tt na screeningovém vyšetření (UTZ+biochemie) a tam bylo vše OK. Tak snad Tě to uklidní; je to fakt poměrně časté a vliv na další průběh těhu by to mít nemělo.
Držím palce
Katul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4366
11.8.08 16:19

Já jsem byla na začátku těhotenství na tom podobně, taky jsem měla v dloze dva plody a jeden se nevyvíjel. Na UTZ v cca 10. týdnu už tam plod vůbec nebyl.
Není to nijak zvláštní či ojedinělá situace, dřív se to jen tan neřešilo neb nebyly UTZ.
Já jsem šla na NT+ a to i triple test vyšly výborně. Nijak jsem ani nekrvácela, což je standardní pokud se plod přestane vyvýjet takto brzy.
Co se týká psychiky, tak mně možná ukamenujete jako bezcitnou ženštinu, ale jsem ráda, že to tak dopadlo. Dvojčata jsem nechtěla, prorože i nadále budu pracovat a to si s dvojčaty nedovedu představit. Navíc chceme děti dvě a já bsi raději těhotenství a sladké miminko užiju 2× reletivně v klidu než jednou ve stresu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
11.8.08 17:25

ahoj,
jen ti chci napsat /sama teď čekám dvojčata, tak jsem se o tuto problematiku začala jaksi „nuceně“ zajímat :lol: /, že to není ojedinělý jev - překvapivě vícečetná těhotenství nejsou zatím z hlediska medicíny a genetiky nějak moc statisticky zmapovaná, což je dáno asi i tím, že UZ se neužívá zas tak dlouho /v řádu desítek let/. I tak se ale uvádí, že pravděpodobně až TŘETINA jednočetných těhotenství začínala původně jako vícečetná, že uvolnění a oplodnění více vajíček není až tak neobvyklé /jednovaječná dvojčata jsou mnohem vzácnější/. Dřív tuto skutečnost lékaři ani nezaznamenali, protože nebyl UZ, nebo se dělal až později, kdy už byl druhý plod dávno vstřebaný. Riziko potratu druhého vyvíjejího plodu ale snad právě není příliš velké.
A na závěr autorce příspěvku přede mnou - žes byla „ráda“, za to bych tě nikdy neodsuzovala, zvlášť teď, když vím, zač je toho v těhotenství s dvojčaty loket. (A já už mám i srovnání s jednočetným těhu s naším prvním synem.) Já jsem si dvojčata taky nikdy „vědomě“ nepřála, ale příroda to holt chtěla jinak - to ovšem neznamená, že se teď na naše holčičky netěším! Ale výhoda to není, jak píšeš, mít dvě děti po sobě, je snazší po všech stránkách. Určité věci v životě ale zkrátka neovlivníme - my jsme v rodině první, hormony jsem nebrala, na umělém jsme nebyli, zkrátka to asi tak mělo být :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4366
11.8.08 21:55

Betty: já už se tady s pár názory o mé bezcitnosti setkala, takže jsem ani nepočítala s pochopením a jemi to vcelku fuk. Já prostě dvojčata nechtěla čímž nechci říct, že kdybych je přeci jen měla, že bych se netěšila, to určitě ano, ale s daleko větší hrůzou a obavami co mně čeká a zda to zvládnu. Už takhle mám na krku klienty, které nemůžu dík hypotéce na dům dát pryč, úklid mega baráku a k tomu dostihového psa, kterému se chci taky věnovat. Nemluvě o tom, že na manžela chci taky mít čas… Jednoduše si nedokážu dvojčata momentálně ve svém životě představit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
25.10.12 17:11

Syndrom mizejícího dvojčete

Ahoj všichni, jsem tu dnes poprvé,
Minulý týden jsem zjistila, že jsem těhotná, objednala jsem se ke svému gynekologovi vše probíhalo ok. Dnes mě začalo bolet břicho a když jsem šla na záchod, zjistila jsem, že krvácím. Upalovala jsem k doktorovi. Dle mého a dle poslední MS jsem fakt na začátku těhotenství 5t a kousek. Na ultrazvuku byl zatím prázdný váček, ale nad ním bylo bílé místo a silná tlustá čára. Doktor mi řekl, že to vypadá, že tam byli dvě, ale to jedno už odchází. Příští týden jdu na kontrolu a uvidíme jestli se v gestačním váčku něco objeví. Mám nervy, ale hlavně nevím jestli je to v tak časném těhotenství možné. Máte s tím někdo zkušenost prosím. Moc by mi to pomohlo. Zatím beru Utrogestan a ležím. Díky :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
28.11.17 17:25

Já jsem z mizejících dvojčat a jsem naprosto v pořádku a zdravá! Kdyby se ti to stalo tak se s tín určitě vyrovnáš :roll: Mé mamce to zjistili v 6 týdnu. Přeju štěstí a sílu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama