Tandemové kojení

297
26.1.06 21:58

Tandemové kojení

Ahoj, maminky!
Za pár týdnů, možná dní, očekáváme druhé miminko. Starší dcerka se ještě poměrně dost kojí a rozhodně nevypadá, že by s tím chtěla přestat a já ostatně taky nechci :D
Chtěla bych poprosit vás všechny, které máte zkušenosti s kojením dvou dětí o vaše názory a rady, zkrátka, jak to u vás probíhalo, jak jste to řešili prakticky (polohy, střídání prsů apod.), jak jste to zvládaly fyzicky i psychicky… prostě za každý příspěvek budu vděčná.
Předem díky
Petulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
26.1.06 22:41

Petulko,
me se druhe miminko narodilo kdyz starsi melo 21 mesicu. Taky jsem resila, co budu delat a jak a pak jsem to nechala konovi, on ma vetsi hlavu. :lol: Ada se mi sama odstavila, kdyz jsem byla v porodnici, o kojo ztratila zcela zajem. Po par tydnech si sice vzpomela a zacala se dozadovat, ale ja si rekla, ze bude jednodussi s tim uz nezacinat.
Ovsem osvedcilo se mi zacit s jinym mlekem uz pri kojeni, pro Adu to pak bylo jednodussi. Pepi bumbala mleko od maminky a Ada mleko z aventiho hrnicku. A obe byly a jsou spokojene.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
1.2.06 10:00

Taky to hodlám nechat koňovi :D Ale raději bych, kdyby se Klárka neodstavovala, no má svoji hlavu na všechno, tak i tohle si bude muset vyřešit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13349
1.2.06 10:06

Petulka, ja vlastni skusenost sice nemam, ale jen me napadlo: slozeni mlicka se meni vekem ditka. Tak jak to pak ten organizmus resi, kdybys kojila novorozene a treba jedenapul rocni ditko??? Kdyz kazne ma mit jine slozeni mlicka? Nebo se to proste neresi?

Jsem jen zvedava, promin.
Eva a Kubik 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
1.2.06 10:20

No, to já taky nevím, jak se to řeší :) Ale jak to chápu z toho, co jsem zatím četla, tak mlíčko se tvoří ve složení pro novorozeňátko a tomu staršímu je to asi jedno… Ale to je jen můj výklad. Ona toho Klárka zase tak moc nevypije, spíš se chodí uklidnit dudláním, když jsem koukala na to mlíčko, tak vypadá na začátku i na konci kojení pořád stejně, spíš jako voda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
1.2.06 10:36

mě se to netýká, jen čistě ze zvědavosti, LESI, jak to vypadalo, když jsi do té doby kojené dítko zanechala doma muži a sama jsi byla v porodnici-nezbláznil se z toho manžel??? právě z tohoto bych měla děsný starch, co ti dva doma dělají…kvůli tomu fakt raději počkám, než svého závisláka odstavím a pak otěhotním, neb bych se určit v porodnici stresovala, že malý chudáček dom pláčepo mamince a ten velký je zralý do blázince…:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
1.2.06 12:08

Ahoj Petulko,
o tandemovém kojení jsem také přemýšlela, ale zatím mám dost času. Hledala jsem si ale už k tomuto tématu informace. Našla jsem třeba laktační poradkyni, která s tandemovým kojením má zkušenost a je od ní na netu i několik článků. Kontakt na ni najdeš na www.kojeni.cz, jmenuje se Blanka Breadonová. Jinak Ti moc držím palce a kdyžtak pak dej vědět, jak se vám to povedlo, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13349
1.2.06 12:29

Petulko, taky jsem zvedava, jak se vam to bude darit.

Rozdil mlicka mi byl vysvetlen tak, ze pro starsi ditko je mlicko pak „hustejsi“ a „hutnejsi“. Proto pry ani neni dobre, kdyz ma treba maminka pul rocniho mimi hodne mlicka a tak ho odstrikava a dava novorodenatkam do porodnice. Pry je zase pro ne tezceji vztrebatelne, boli je briska atd.
Ale to mi bylo fakt jen receno, z vlastni skusenosti vuuuubec emohu soudit.

Drzim palecky, at uz to bude jakkoli.

Hodne zdravicka.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.2.06 14:51

Kristain,
Adla po mliku ani nevzdechla. Hele, az mi to prislo lito.
Ona byla od pul roku kojena jen na jidlo, ne na chut. Takze snad od sedmi mesicu mela stanoveny presny rezim koja - ctyrikrat za den. V roce a pul se mi zacala odstavovat sama, ale udrzeli jsme ranni kojo kojo az do porodu. V porodnici jsem ji nabizela, nechtela, sice si cucla, ale nevydrzela pit, porad se rozhlizela kolem sebe. Po navratu domu taky nemela zajem, nekolikrat jsem ji nabizela. Kdyz nechtela, stopla jsem to. Asi za mesic me videla nahou, tak pribehla ze ham, tak jsem zavrtela hlavou, ze ne a ona mi sla po prsu, ale bylo videt, ze to je spis laskovani nez nejaka potreba :) Takze jsem ji polechatla a zvrhlo se to v mazleni. To se jeste parkrat opakovalo - no a ted mi Ada hrde hlasi, ze prso je „Pepi miko“ a druhe prso „duhy Pepi miko“. Ale s desnym rechtanim mi na prsa utoci dodnes, teda kdyz me nachyta nahou :):)

Lesina

PS: Pepi uz ma taky presny rezim koja, tak doufam, ze jeji odstaveni bude nekdy za rok nebo dva stejne v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
1.2.06 15:36

Ahoj Petulko,
taky mám to štěstí, že se mi starší dcerka zatím neodstavila. Mlíčko jí chutná pořád stejně, i když je to teď už taková ta novorozeňátková varianta. My čekáme mimi za měsíc a budu se boxovat o nadstandart, abych tam mohla mít i svoji starší holčičku na „návštěvě“ celý den. Naštěstí spinká celou noc, jen někdy nad ránem se probudí, zadudá si a spinká dál. Doufám, že to tak bude i po porodu, nedovedu si představit, jak v noci kojím na střídačku dvě děti. Když si vzpomenu, jak se někdy nechtěla pustit… doufám, že druhý mimi nebude až takový závisláček :-) Přece jen nebudu moct celý dny sedět u kojícího polštáře, když mi kolem bude pobíhat treperenda.
Držím pěsti, ať Vám to vyjde a jsem ráda, že v tom nejsem sama. Zatím vyvolávám jen udivené reakce, že dceru ještě kojím a co teprve, když na otázku „a kdy ji jako míníš odstavit?“ řeknu „nevím, asi až bude sama chtít…“ :-)
mamulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
5.2.06 22:02

Mamulko,
to jsi mě moc potěšila. Taky jsem ráda, že v tom nejsem sama. Klárce mlíčko taky pořád chutná. Někdy teda kojím i v noci, ale většinou až k ránu, to se probudí, když jde taťka do práce, a taky ne vždycky.
Koukám, že už to máš taky „za pár“. Já už se nemůžu dočkat. Jednak už je to s tím břichem otrava, ale hlavně už se na mimíska tak těším!
Kdybys chtěla, písni na mail (petulcino@tiscali.cz), můžem si vyměňovat zkušenosti.
Měj se krásně
Petulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
5.2.06 22:28

Ahoj Peťulko,)
mě se malá odstavila sama už během tehotenství, takže jsem toto nakonec neřešila, ovšem s literaturou (už jen ze zevědavosti) jsem nelenila a ze všech možných příruček mi radili toto: kojit dál, když vám to vyhovuje, s tím, že mladší miminko má vždycky přednost.
Takže nakojit mimčo a pak dát staršímu sourozenci.
Když jsem přišla z porodnice, ta starší se taky začala znovu pídit po mlíčku, takže jak jsem nakojila mladší, dávala jsem jí na zkoušku ochutnat, co na to bude říkat..........ale jen se přitiskla, strašnej záchvat smíchu a úprk :lol: . Tak to občas dělá dodnes. :wink:

Hodně sil do budoucna a pěkné chvilky s miminkem,
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
2.8.06 08:15

ahoj, mamky,

taky mě právě zajímá tento problém, tak navazuji na starší diskuzi, třeba už tu jsou i nové zkušennosti.
Já mám sice téměř dvouletého chlapečka, ael je to děsnej závislák, kojím ho opravdu hodně, ve dne i v noci. Jinak jsem asi ve druhém měsíci těhu, ale na nějaké násilné odstavování nemám dost sil. Už jsem párkrát zkoušela aspoň omezovat, ale vždy bez úspěchu (varianta, že si kluka bude někdo brát, nehrozí, a naráz odstavit nechci, protože by mě asi praskla prsa :) )
Tajně doufám, že postupem těhu se třeba synek sám odstaví - nemáte někdo takovou zkušenost? 2 děti, zvlášť když to jedno je už docela velké, kojit nechci. Navíc si vzpomínám, jak začátek s miminkem byl pro mě opravdu velice náročný, manžel je dost pryč a babičk y daleko.
Nebo myslíte, že až budu mít bříško, že si to klučina třeba nechá vysvětlit, že mlíčko necháme miminku?
Díky za každou zkušennost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
2.8.06 08:20

Michi,
u nás to „samoodstavení“ proběhlo cca v průběhuá 3.m těhu. Tehdy jsem akorát ještě sama kojit chtěla........ :? . Barči to ale asi nechutnalo - tvrdily to i doktorky, že se s tím setkávají. třeba to budete mít stejně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama