Tarifní smlouva

207
12.4.20 10:04

Tarifní smlouva

Dobrý den, nemůžu se dovolat na operátora tak se chci zeptat tady jestli náhodou o tom něco nevíte.

Dneska mi skončil tarif (24 měsíců ) a přišla mi SMSka, že se mi prodlužuje o další 2 roky, ale já tento tarif co mám na další dva roky už nechci. Chtěla jsem přejít k jinému operátorovi, protože mám v práci možnost vzít si firemní, který je mnohem výhodnější. Netušila jsem, ale ze mi smlouvu můžou prodloužit bez podpisu.

Nevíte tedy jestli je možné z té smlouvy odstoupit abych neplatila nějaké poplatky za předčasné zrušení smlouvy? A nebo tam budu muset další 2 roky zůstat?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24958
12.4.20 10:09
@dena262 píše:
Dobrý den, nemůžu se dovolat na operátora tak se chci zeptat tady jestli náhodou o tom něco nevíte.

Dneska mi skončil tarif (24 měsíců ) a přišla mi SMSka, že se mi prodlužuje o další 2 roky, ale já tento tarif co mám na další dva roky už nechci. Chtěla jsem přejít k jinému operátorovi, protože mám v práci možnost vzít si firemní, který je mnohem výhodnější. Netušila jsem, ale ze mi smlouvu můžou prodloužit bez podpisu.

Nevíte tedy jestli je možné z té smlouvy odstoupit abych neplatila nějaké poplatky za předčasné zrušení smlouvy? A nebo tam budu muset další 2 roky zůstat?

Děkuji

Podívej se do té smlouvy a pak volej operátora, někdy se mu snad dovolat během dne musíš. Chtěj vědět, jaké sankce ti za ukončení smlouvy hrozí.

Příspěvek upraven 12.04.20 v 10:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13380
12.4.20 10:09

@dena262 No máš určitě napsáno ve smlouvě, že pokud nepodáš výpověď před vypršením tarifu, automaticky se ti prodlouží. Nějaké poplatky tam určitě budou, musíš si přečíst smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
12.4.20 10:21

@dena262 No, to jsi měla, ale vypovědět smlouvu, dát jim vědět, tě o prodloužení nestojís, jinak se to prodlužuje automaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
12.4.20 10:31

Můžeš tu smlouvu vypovědět klidně teď, bude tam nějaký poplatek, ale je limitován ČTÚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.20 10:36

Pokud to nemáš na IČO tak ti nic prodloužit nemůžou, prolongace byla zrušena… Jen to možná zkouší, navíc teď od 1.4. Můžeš přejít kam chceš i bez pokuty :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
490
12.4.20 10:37

@dena262 Ahoj.. Před koncem smlouvy musíš podat výpověď o ukončení, jinak se automaticky prodlužuje. Pokud tu novou smlouvu zrusis do 3 měsíců od prodloužení, tak ti můžou nauctovat pokutu. Pokud chceš přejít k jinemu operátorovi, tak po 3 měsících ti pokutu dát nemůžou. Zavolej, pokud nepůjde prodloužená smlouva stornovat, tak vydrž 3 měsíce a pak můžeš odejít bez sankce za předčasné zrušení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
12.4.20 12:47

@dena262 tohle jsi měla řešit předem. Jinak od roku 2017 se nesmí automaticky prodlužovat závazky.. Odsouhlasila jsi to teď nějak? Pokud ne, zašli písemné odstoupení od smlouvy - uzavřené na dálku.. Máš zákonnou možnost do 14 dnů.. Mě fskt fascinuje to prodlužování, je to zakázané.. Co máš za operátora?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
12.4.20 12:48

@Zlobolka123 od 2017,konktetne od září, se prodlužovat nesmí.. Byla novela zákona.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
12.4.20 12:48
@Anonymní píše:
Pokud to nemáš na IČO tak ti nic prodloužit nemůžou, prolongace byla zrušena… Jen to možná zkouší, navíc teď od 1.4. Můžeš přejít kam chceš i bez pokuty :wink:

Pokud smlouva trvá déle jak 3 měsíce.. Ne ihned..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
12.4.20 12:49
@alena1995 píše:
@dena262 No, to jsi měla, ale vypovědět smlouvu, dát jim vědět, tě o prodloužení nestojís, jinak se to prodlužuje automaticky.

Od 2017 ne, pokud není icar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
12.4.20 12:54

@martina.se Opravdu? Mě minulý rok v březnu automaticky smlouvu totiž prodloužili (T-MOBILE). Není to náhodou podle toho co kdo má uvedeno ve smlouvě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
12.4.20 12:56
@alena1995 píše:
@martina.se Opravdu? Mě minulý rok v březnu automaticky smlouvu totiž prodloužili (T-MOBILE). Není to náhodou podle toho co kdo má uvedeno ve smlouvě?

Ne, novela zákona platí pro všechny.. Zaprvé musí dát vědět předem, prokazatelně a za druhé to udělat nesmí.. Jen s jasným souhlasem zkz, tzn podpis Smlouvy, hovor, odpovědní SMS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
12.4.20 12:57

Mám Vodafone. Podařilo se mi tam dovolat a řekli mi, že to můžu kdykoliv zrušit a do té doby mi běží tento tarif. Tak snad to půjde. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
12.4.20 13:00

@martina.se To jsou opicaci :roll: já se s nema pořad dohadovala, tarif jsem nechtěla, trvalo dalších 5 měsíci než mi jej po X odstoupení zrušili a ještě mi naúčtovali pokutu/poplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama