První zrcadlovka

8.4.20 13:18

První zrcadlovka

Ahoj :andel:

chtěla bych poprosit, zda by mi někdo neporadil jakou zrcadlovku si pořídit?
Chi začít fotit a učit se. Samozřejmě ne úplně nic složitého a drahého, tak max do 12 000 Kč, jsem úplný amatér. Bohužel mi nemá kdo poradit a v obchodech mohou radit tak, aby prostě prodali.
Koukala jsem se na Canony a ty vypadají dobře.

https://www.datart.cz/…-75-300.html?…

Co myslíte? Moc moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
8.4.20 13:31

Nějakou dobu se tomu věnuju a když jsem si, právě, jako první zrcadlovku objednala tohle, tak jsem to obrečela. Fotil úděsně, popravdě líp fotil můj telefon. Znovu bych do toho už nešla. Teď mám Nikon D5600 s lepším objektivem, ale do začátku ti bude stačit 18-55mm která je základním setu. To je foťák který podle mě fotí dost kvalitně a dá se na něm naučit, ten Canon byl za mě fakt katastrofa.

• Citovat
  • Nahlásit
1260
8.4.20 13:59

Doporučuji z bazaru a vyzkoušet starší modely (na pixelech už dneska moc nezáleží), já si první kupovala asi před 10 lety za první brigády (asi 15 000 i se dvěma sklama, měla jen 10MPx), a do teď na ni vzpomínám, asi ji dám i opravit, fotila fakt dobře… Koukni které ovládání ti vyhovuje, protože je lepší zůstat u jedné značky kvůli objektivům). Takže projít obchody, vzít to do ruky, ošahat to a zkusit. A pak bych zkusila pohledat starší modely po bazarech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
8.4.20 14:02
@Lynx.lynx píše:
Nějakou dobu se tomu věnuju a když jsem si, právě, jako první zrcadlovku objednala tohle, tak jsem to obrečela. Fotil úděsně, popravdě líp fotil můj telefon. Znovu bych do toho už nešla. Teď mám Nikon D5600 s lepším objektivem, ale do začátku ti bude stačit 18-55mm která je základním setu. To je foťák který podle mě fotí dost kvalitně a dá se na něm naučit, ten Canon byl za mě fakt katastrofa.

Deset let jsem dělal s lidma, co fotili pro velký deníky na východním pobřeží USA - a byl to samej Nikon. Taky mám doma 5600 :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
8.4.20 14:05

Ono se říká: Canon = Windows, Nikon = MacOS, Pentax = Linux :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
8.4.20 14:05

Já mám Canon EOS, ale jiný typ, a jsem s ním spokojená, i když ten, na který jsi sem dávala odkaz, jsem nějak detailně nezkoumala… Ono hezké fotky stejně (kromě toho, kdo ten foťák drží, pochopitelně), dělá víc objektiv, než tělo foťáku.

Otázka jestli Canon nebo Nikon je věčné téma, o kterém se i ti největší profíci zvládnou zhádat do krve, takže se nedá jednoznačně říct, jaká z těchto značek je tak nějak celkově lepší. Ale určitě jdi do jedné z těchto.

Jde o to, že teď začneš s nějakým základním tělem a objektivem, pak ti přestane stačit, tak si dokoupíš jeden dva další lepší objektivy, pak třeba lepší ono tělo, můžeš zkrátka tu svou fotovýbavu postupně vylepšovat a není nutné pak kupovat zas všechno komplet od základu.

Podívám se ještě, co konkrétně je ten typ v odkazu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
8.4.20 14:10

Tady máš na něj recenzi:
https://www.fotoguru.cz/canon-4000d/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
8.4.20 14:24

Jo a po základním objektivu je lepší pořídit širokáč než teleobjektiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
8.4.20 14:26
@klamonožka píše:
Ono hezké fotky stejně (kromě toho, kdo ten foťák drží, pochopitelně), dělá víc objektiv, než tělo foťáku.

Taky foťák nejlíp od výrobce čoček a ne od výrobce elektroniky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
8.4.20 14:29

@KalamityJohn
Tak záleží, co fotí, já ten telák využívám skoro nejvíc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
8.4.20 14:39

@Vanessa1626 Záleží, jak chceš využít. Pokud jsi z Prahy či okolí, tak býval vyhlášený podnik Foto Škoda, kde poradí, a zároveň měli bazar, takže třeba i doporučí použitou za zlomek ceny.
Můj názor je, že nejlíp člověka naučí fotit, když si pořídí prehistorickou hrůzu jako fotoaparát Practica (předpokládám, že záležitost stokorun) a naučí se pracovat s ISO filmů, časem, clonou a expozicí celkově. A pak až přejde sekat to na digitál…
Pokud ti jde ale o nenáročnou zábavu a ne o to stát se profíkem, tak dobrý zvuk mají zrcadlovky Sony, vybírej podle výkonu čipu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
8.4.20 14:52

@Premek_Orac Já mám v Praze taky ráda Megapixel a jejich bazar, ti jsou v Holešovicích.
Ve Foto Škodě spíš dávám fotky vyvolávat, když je potřebuju rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
8.4.20 15:04
@Premek_Orac píše:Můj názor je, že nejlíp člověka naučí fotit, když si pořídí prehistorickou hrůzu jako fotoaparát Practica (předpokládám, že záležitost stokorun) a naučí se pracovat s ISO filmů, časem, clonou a expozicí celkově.
:palec:

Já začínal se starou Rolleiflex 6×6 a s tátovou Flexaretou. Člověk se dost vyblbnul.

Ale stačí se podívat jak fotil Sudek nebo třeba Taras aby si člověk uvědomil jak moc to není o technickým vybavení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
8.4.20 15:41

@KalamityJohn Jo. Už jen přijít dnes někam dát vyvolat film je prostě swag :-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12587
8.4.20 15:46

Tady máš stručný přehled doporučených typů pro různé příležitosti: https://www.fotoguru.cz/…fotoaparaty/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat