Tchyně a rýma

Anonymní
8.3.16 15:58

tchyně a rýma

Holky jdu se zeptat jestli jsem hysterka nebo ne. Dcera byla u tchyně před měsícem na 3 dny. Přijela s rýmou, rýma se nám rozjela a do toho hrozny kašel.14 dní se z toho dostávala. a teď, že je tchyně dom a že by chtěla dceru na dva dny, ale tchyně má teď rýmu. Já ji řekla, že se mi moc k ní dávat dcera nechce když má rýmu, že to třeba chytne a bude nanovo nemocná. Ona že je to jen rýma atd. Manžel mi řekl, že tu rýmu muže dcera chytnout kdekoliv tak je to snad jedno, že ma tchyně rymu.Ale mě přijde dát ji tam cíleně když vím, že ma rymu postavene na hlavu.Jsem až moc citlivka???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2063
8.3.16 16:02

Jak je malá stará? Tak od dvou let co malá smrká pořádně, mě rýma nechává chladnou. a manžel má pravdu, že to může chytiti kdekoliv…Já bych dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
8.3.16 16:03

Pokud je po nemoci tak bych to tchyni nějak slušně v klidu vysvětlila a domluvila se s ní na jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.16 16:03

Jsou jí skoro 3,ale se smrkáním, máme problém nechce smrkat.

• Citovat
  • Nahlásit
25427
8.3.16 16:04
@Anonymní píše:
Holky jdu se zeptat jestli jsem hysterka nebo ne. Dcera byla u tchyně před měsícem na 3 dny. Přijela s rýmou, rýma se nám rozjela a do toho hrozny kašel.14 dní se z toho dostávala. a teď, že je tchyně dom a že by chtěla dceru na dva dny, ale tchyně má teď rýmu. Já ji řekla, že se mi moc k ní dávat dcera nechce když má rýmu, že to třeba chytne a bude nanovo nemocná. Ona že je to jen rýma atd. Manžel mi řekl, že tu rýmu muže dcera chytnout kdekoliv tak je to snad jedno, že ma tchyně rymu.Ale mě přijde dát ji tam cíleně když vím, že ma rymu postavene na hlavu.Jsem až moc citlivka???

manžel má pravdu, rýmu chytneš kdekoliv a pokud malá není vyloženě minino, tak bych byla ráda, že si můžu na 2 dny odfrknout a strávit čas třeba jenom s manželem nebo sama se sebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
8.3.16 16:05

Ja bych nedala, ryma u nas je velke riziko zanetu ucha.

I kdyz zavisi, jak je dcera stara, jestli ma treba devet let, tak to bych asi neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9642
8.3.16 16:07

Ne nedala bych ji tam… syn měl taky „jen rýmu“, která skončila po týdnu kašlem a tři týdny jsme byli doma. navštívili nás babičky a dědové a všichni se z té nevinné rýmy nachladili a léčba u nich probíhala taky tři týdny + to u nich skončilo i ATB po čtrnácti dnech. Takže i obyčejná nevinná rýma může být něco víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
8.3.16 16:07

Jako já si taky nepřeju aby k nám cíleně chodili lidi s rýmou jako sorry, ale u nás je každá rýma píchání uší! vůbec se ti nedivim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
8.3.16 16:08

Ajo, tak možná proto i pak ten kašel. No nevím, je to na tobě. Jakože je pravda, že ji může opravdu chytnout uplně všude. Na druhou stranu- pokud je problém smrkat, tak to je pak min týdenní problém a otrava nejen pro malou…A je tchýně ještě infekční? Jak dlouho smrká? Pokud ji chce až o víkendu, tak už bych byla naprosto klidná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
8.3.16 16:15

Ne, nedala, ani já nemám ráda, když k nám chodí lidi s rýmou. Rýma je na týden obtěžující, dítě nemůže do školky, v naší školce jí s rýmou nevezmou, dítě nevrlé, navíc to od něj chytím já. Děkuji nechci, cíleně rýmu nevyhledáváme. A pokud se mi nechce někam dávat dítě na tři dny samotné, nedávám ani pokud je ten člověk zdravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
8.3.16 16:17

Může ji chytit všude, ale proč si naschvál dávat ke tchýni když vím, že má rýmu a můžeš tomu předejít. Ať se vyléčí a pak si ji vezme ne?? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11365
8.3.16 16:19

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 19:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
8.3.16 16:19
@Anonymní píše:

ne nedala bych - muž má sice pravdu, že dcerka může dostat rýmu kdekoliv, ale upřímně - proč cíleně posílat dítě k někomu, kdo rýmu má?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
8.3.16 16:20
@Taciras píše:
Nedala. Chytnout může, ale proč nakazit cíleně? Pokud je to jenom rýma, babička bude za týden fit a může si vzít dítko o týden později. Je dospělá, to vydrží.

přesně tak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
8.3.16 16:23

Rýmu neřeším, fakt ji může chytit všude. Jedině u malého miminka jsem řešila. Ale fakt je, že loni znamenala rýma skoro vždy taky uši a to jsem lehce řešila. Nicméně stejně ji vždy někde chytla, školka, nákup, kontrola na ORL (tam to bylo spolehlivý).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat