Tchýně nám do všecho mluví

Anonymní
24.7.20 12:34

Tchýně nám do všecho mluví

Hezký den všem, vím že takové dizkuse tady jsou, přesto jsem se rozhodla že i já přidám svou. S manželem bydlíme v generačním baráku. Bydlí tam i tchýně, která mně chodí pravidelné do týdne navštěvovat. Ja jsem teď na mateřské, a občas se s dítětem doma nudím. Takže kdyby tchýně chodila jenom tak na pokec, uvítala bych to.Ale ona mně chodí spíš buzerovat, do všecho mi mluví, jak mám úklidit, co mám uvařit, jak se mám starát o dítě. Do všecho nám kecá, mně, manželovi, tchánovi, švagrové. Je to takový generál rodinný, jak není po jejím je zle. Ja manžel a i zbytek rodiny, jsme ji řekli že nám vadí jak se chová. Ale tchýně si z toho nic nedělá, prý jenom všichni závidíme jak je chytrá. Manžel se jí několikrát postavil, tchýně se sním potom nebavíla. Tak se jí omluvil, což i chápu, je to jeho matka a navíc je i nemocná. Odstěhovat se nechceme. Jak byste to řešili vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11116
24.7.20 12:39

Jednim uchem tam, druhym ven. Ale chce to cas, nez se to naucis. Ja to tak mela se svoji mamou a az jsem se to naucila, hodne se mi ulevilo :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16910
24.7.20 12:40

Když se nechceš stěhovat, tak to nevyřešíš. Leda nějaká asertivní metoda, všechno jí odkývat a často žádat o radu. Jaké má tchyně povolání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
24.7.20 12:41

Vy nemáte oddělené bydlení? Nevidím důvod, aby ke mné tchýné chodila buzerovat. Chodí se na návštěvy, které jsou ohlášené a milé. Pokud návštěvu nechceš přijmout, tak snad neotevřeš ne?
Zle si může být jak chce, záleží na tom, jak moc jsi silná osobnost. Soužití s kýmkoliv mimo manžela a dětí je málokdy jednoduché a nikdy bych do toho už nešla.
Osobně tohle neřeším a propouštím a až pokud je mi něco hodně proti srsti, tak se jsem schopná ozvat natolik a udělat taková opatření, by se to nedělo. Pokud to neumíte a paní jste to všichni důrazně řekli, tak nevidím jiné řešení, než se odstěhovat nebo tchýni zastřelit (vtip samozřejmě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 12:43

@cecetka o to se snažím, ale občas je to hodně těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.7.20 12:44

@divine woman dělá poloviční úvazek jako prodavačka.

• Nahlásit
  • Citovat
15764
24.7.20 12:45

Pro někoho má větší hodnotu levný bydlení s kecama, pro jinýho drahý bydleni bez keců… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 12:47

@fíkofka no právě, ja jsem nekonfliktní typ, nemám ráda hádky. A neotevřit to mi přijde takové blbé.

• Nahlásit
  • Citovat
19388
24.7.20 12:48

Tak až bude kecat jak máš uklízet tak jí vraž do ruky smeták, nech jí umýt okna atd třeba jí to přejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11116
24.7.20 12:48
@Anonymní píše:
@cecetka o to se snažím, ale občas je to hodně těžké.

Je to tezke.
Cloveka musis umet prijmout takoveho, jaky je. Pokud tam chcete bydlet, musis se naucit ji tolerovat zpusobem, ktery ti neublizuje. Ona se nezmeni, protoze ma urcite pocit, ze se nechova spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11289
24.7.20 12:49

Teda, že jí závidíte, že je tak chytrá? :mrgreen: :lol: to mě dostalo :D
Celá rodina jí řekla, že jim to vadí a stejně si jede tu svou, to asi nezměníte. Buď jedním uchem tam a druhým ven a dělat si to po svém a nebo razantní řešení. Buď vás bude respektovat a nechá vaše věci na vás nebo k vám nebude chodit a nebo ještě hůř, se odstěhujete. Chápu, není to jednoduché, je to matka manžela. Ale přeci se nebudete užírat a trápit pod vedením,,matky generála,, pokud je to až tak neúnostné :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.20 12:49

@ka2ka to ani nemusím, když mi kecá do úklidu, tak to udělá samá, to mi tak nevadí :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
690
24.7.20 12:50
@Janli píše:
Pro někoho má větší hodnotu levný bydlení s kecama, pro jinýho drahý bydleni bez keců… :nevim:

Asi tak, ja bych nemohla bydlet ani s nasima, natoz s tchyni nebo tchanem… to by bylo do mesice po me… radsi svuj klid, i ty navstevy obcas cloveka vyzdimou :mrgreen: vsechno ma svoji cenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19388
24.7.20 12:51
@Anonymní píše:
@ka2ka to ani nemusím, když mi kecá do úklidu, tak to udělá samá, to mi tak nevadí :mrgreen:.
:mrgreen: to je dobrý tak mi jí sem na pár dní půjč
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16910
24.7.20 12:52
@Anonymní píše:
@divine woman dělá poloviční úvazek jako prodavačka.

Takže má dost času. A fakt jí musíte závidět jak je chytrá? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama