Babička ubližuje mamce

14
23.7.20 15:54

Babička ubližuje mamce.

Dobré odpoledne, asi je trošku divný, že sem jdu psát zrovna já. Nejsem rodič a maminka už vůbec ne, jsem dvacetiletý kluk, nicméně co jsem tak koukal, tady se řeší úplně vše, nejen děti, tak jsem se rozhodl Vás poprosit o radu. Protože fakt už nevím co dělat a lidi v mém okolí taky ne. Tak snad nevadí. Jde o naší mamku a chování babičky k ní. Tedy hlavně, babička se nechová dobře skoro k nkomu, ale s mamkou bydlí a ta to odnáší nejvíc. Babička je matka otce, který byl stejný jako babička, tak se s ním naše mamka rozvedla, ale z domu odešel otec. S babičkou neměl dobré vztahy, dnes už chápu, že to bylo hlavně proto, že jsou oba stejní, byli jak dva kohouti a nesnášeli se, což je do dnes, nestýkají se. Babička byla vždy generál, zatím co mamka je úplný opak, takže se často dohadovaly kvůli naší výchově, to si pamatuju, mamka nebyla nikdy rázná a nijak nám neporoučela. My toho nezneužívali, možná proto, že jsme spíše oba povahově po mamce, všechno v klidu a po dobrém, hlavně nic nehrotit. Babičce to ale nedalo a snažila se nás oba vychovávat po svém, dopadlo to tak, že jsme nechtěli jít domu, když nebyla doma máma. Protože ta se nás vždycky zastala a jak se jednalo o nás, tak to se uměla ozvat. Babička dostala strach, že by jsme se odstěhovali, bylo to několikrát v plánu i přesto, že jsme věděli, že si finančně pohoršíme, tak se stáhla. Čím jsme byi starší, tím méně jsme jí řešili, měli jsme v domě svůj byt a celkem pohoda, už jsme se jí prostě nebáli a věděli jsme, že když bude nejhůř, že se za nás mamka postaví, protože i když nemá ráda konflikty, tak za nás by se rvala jako ta lvice. Všechno se to zhoršilo potom, co jsme odešli na vysokou školu, před dvěma lety brácha, před rokem já. Mamka je s ní sama a ona si na ní strašně dovoluje, nebál bych se to nazvat až šikanou. Každá má svůj byt, ale společnou chodbu a zahradu, klasický dvougenerační barák, který je tedy babičky, ale mamka jí platí nájem a není tam z důvodu finanční nouze. Je to soběstačná, finančně nezávislá a stále mladá ženská, do 50 má ještě více jak pět let. Jenže je tak hodná, až je hloupá a babičku omlouvá a neodstěhuje se, protože by babička barák nezvládla a dle ní potřebuje pomoci. Ona totiž je babča velká manipulátorka a hraje, jak nemůže, jak je stará, nechává mamku kolem ní skákat, ale má elánu dost a všechno to dělá jen, aby mamku využila a mohla se po někom vozit. Chová se k ní opravdu nevhodně, sprostě, jenom si výmýšlí dojdi mi tam, zajeď sem, udělej tohle, tohle si v mým baráku nezkoušej a mohl bych pokračovat. Když už mamku nalomíme, že si tohle nemůže nechat líbit, babča začne simulovat a mamka jí ještě lituje. Všechno je to jen její hra, vím to stoprocentně. Jen uvedu situaci z minulého týdne. Mamka věděla, že mám v plánu přijet domu a poprosila mě, zda bych nepřijel dříve, že jí babička volá do práce, že jí je zle a ona nemohla odejít. Tak i přesto, že jsmě chtěli s přítelkyní jet až odpoledne, vyrazili jsme hned. Sice jsem věděl, že to nebude tak horký, babičku znám, to jí už žere jenom máma, ale kvuli mamce jsme prostě jeli, protože ona to špatně nese, když jí říkám, že to babička hraje, ona tomu nevěří. Řekne, že jí je dost, ale, že tohle přeháním. Jaké bylo překvapení, když po příchodu domu si babička pěkně na zahradě pleje záhonek v naprosté pohodě. Hned na mě vyjela, co tam děláme, že jsme měli přijet až odpoledne. Řekl jseem jí co mi volala mamka a ona z ní ještě udělá blázna, přitom přesně vím jak to bylo mamku jen deptá, je strašně zlá. Bohužel mamka jí lituje a nenechá jí samotnou na pospas, protože přesně to by potřebovala. Nás to ale strašně štve, asi nikomu by se nelíbilo, kdyby se někdo takto choval k jeho mamce. Nemáte nápad jak otevřít mamce oči? Takto jí utíkají nejlepší roky a ona si zaslouží úplně jiný život. Děkuji za pozornost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27197
23.7.20 16:08

@Ondrado
Máš mladou mamku, měla by mít partner a ne bydlet se sobeckou tchýní. Pochopila bych, kdyby do domu investovala a byl třeba napůl její. To by se mi stěhovalo hůř. Ale být v nájmu, najdu si malé 2+1 a odstěhuju se. Zvlášť když by oba synové už byli napůl z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
23.7.20 16:19

To je jednoduche, vy jste z hnizda a muze nema, tedy ma na babu cas a na nic jineho nemysli. Kdyby si zamestnala hlavu necim jinym (novym muzem), bylo by to lepsi.

Moje babicka je uplne to stejne. Stejna herecka jako ta tvoje. Rikala jsem mame, aby se babicky nejprve ptala, jen tak mimodek: “Jak se dneska citis?” a az teprve potom ji sdelovala sve plany. Taky hraje nemocnou, kdyz ma mama nekam jit.

Stary strom nepresadis, to je presne pripad tohoto typu babek. Mamce to taky nevymluvis, to je zase jako hazet hrach o zed… Zkusila bych ji spis iniciovat v tom partnerskem zivote, s tim vsechno prijde samo :) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13424
23.7.20 16:26

Udelala bych mamce „intervenci“ a vsichni v rodine, co k tomu maji co rict (krom zapskle tchyne samozrejme) by si s ni meli sednout a durazne promluvit. Je to porad mlada zenska, proc nema partnera? Chodi mezi lidi, ma konicky? Jestli neni babicce 90,tak by bylo vazne nejlepsi mamku presvedcit ke stehovani do bytu, bohate ji bude stacit 2kk, pripadne 3kk, pokud by chtela pokoj pro vas, jako hosty. A hned bude vsem lepe. Babicka at si najde nejakou jinou obet :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
23.7.20 16:36

A to mamka nema konicky, kamaradky, ze se upina jen na svou tchyni? A vy s brachou nemuzete babine v klidu ale rozhodne rict, ze se vam jeji chovani k vasi mamce nelibi? Jinak je mlada, mohla by mit noveho partnera, venovat se vam, konickum apod…zkus ji dat tuto diskuzi precist, treba se ji otevrou nove moznosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
23.7.20 17:06
@Ondrado píše:
Dobré odpoledne, asi je trošku divný, že sem jdu psát zrovna já. Nejsem rodič a maminka už vůbec ne, jsem dvacetiletý kluk, nicméně co jsem tak koukal, tady se řeší úplně vše, nejen děti, tak jsem se rozhodl Vás poprosit o radu. Protože fakt už nevím co dělat a lidi v mém okolí taky ne. Tak snad nevadí. Jde o naší mamku a chování babičky k ní. Tedy hlavně, babička se nechová dobře skoro k nkomu, ale s mamkou bydlí a ta to odnáší nejvíc. Babička je matka otce, který byl stejný jako babička, tak se s ním naše mamka rozvedla, ale z domu odešel otec. S babičkou neměl dobré vztahy, dnes už chápu, že to bylo hlavně proto, že jsou oba stejní, byli jak dva kohouti a nesnášeli se, což je do dnes, nestýkají se. Babička byla vždy generál, zatím co mamka je úplný opak, takže se často dohadovaly kvůli naší výchově, to si pamatuju, mamka nebyla nikdy rázná a nijak nám neporoučela. My toho nezneužívali, možná proto, že jsme spíše oba povahově po mamce, všechno v klidu a po dobrém, hlavně nic nehrotit. Babičce to ale nedalo a snažila se nás oba vychovávat po svém, dopadlo to tak, že jsme nechtěli jít domu, když nebyla doma máma. Protože ta se nás vždycky zastala a jak se jednalo o nás, tak to se uměla ozvat. Babička dostala strach, že by jsme se odstěhovali, bylo to několikrát v plánu i přesto, že jsme věděli, že si finančně pohoršíme, tak se stáhla. Čím jsme byi starší, tím méně jsme jí řešili, měli jsme v domě svůj byt a celkem pohoda, už jsme se jí prostě nebáli a věděli jsme, že když bude nejhůř, že se za nás mamka postaví, protože i když nemá ráda konflikty, tak za nás by se rvala jako ta lvice. Všechno se to zhoršilo potom, co jsme odešli na vysokou školu, před dvěma lety brácha, před rokem já. Mamka je s ní sama a ona si na ní strašně dovoluje, nebál bych se to nazvat až šikanou. Každá má svůj byt, ale společnou chodbu a zahradu, klasický dvougenerační barák, který je tedy babičky, ale mamka jí platí nájem a není tam z důvodu finanční nouze. Je to soběstačná, finančně nezávislá a stále mladá ženská, do 50 má ještě více jak pět let. Jenže je tak hodná, až je hloupá a babičku omlouvá a neodstěhuje se, protože by babička barák nezvládla a dle ní potřebuje pomoci. Ona totiž je babča velká manipulátorka a hraje, jak nemůže, jak je stará, nechává mamku kolem ní skákat, ale má elánu dost a všechno to dělá jen, aby mamku využila a mohla se po někom vozit. Chová se k ní opravdu nevhodně, sprostě, jenom si výmýšlí dojdi mi tam, zajeď sem, udělej tohle, tohle si v mým baráku nezkoušej a mohl bych pokračovat. Když už mamku nalomíme, že si tohle nemůže nechat líbit, babča začne simulovat a mamka jí ještě lituje. Všechno je to jen její hra, vím to stoprocentně. Jen uvedu situaci z minulého týdne. Mamka věděla, že mám v plánu přijet domu a poprosila mě, zda bych nepřijel dříve, že jí babička volá do práce, že jí je zle a ona nemohla odejít. Tak i přesto, že jsmě chtěli s přítelkyní jet až odpoledne, vyrazili jsme hned. Sice jsem věděl, že to nebude tak horký, babičku znám, to jí už žere jenom máma, ale kvuli mamce jsme prostě jeli, protože ona to špatně nese, když jí říkám, že to babička hraje, ona tomu nevěří. Řekne, že jí je dost, ale, že tohle přeháním. Jaké bylo překvapení, když po příchodu domu si babička pěkně na zahradě pleje záhonek v naprosté pohodě. Hned na mě vyjela, co tam děláme, že jsme měli přijet až odpoledne. Řekl jseem jí co mi volala mamka a ona z ní ještě udělá blázna, přitom přesně vím jak to bylo mamku jen deptá, je strašně zlá. Bohužel mamka jí lituje a nenechá jí samotnou na pospas, protože přesně to by potřebovala. Nás to ale strašně štve, asi nikomu by se nelíbilo, kdyby se někdo takto choval k jeho mamce. Nemáte nápad jak otevřít mamce oči? Takto jí utíkají nejlepší roky a ona si zaslouží úplně jiný život. Děkuji za pozornost.

Je od tebe moc hezké, že chceš mamince pomoci, ale pokud ona sama nebude chtít, tak to bude asi zbytečné. Mohl bys jí najít solidního psychologa/psychoterapeuta, protože po tolika letech v závěsu dvou manipulátorů/psal jsi, že táta byl stejný jako babička/,to asi sama nedá. Osobně si myslím, že by bylo nejlepší se od babičky odstěhovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5006
23.7.20 17:09

Zkusila bych mamce vytisknout nějaký nabídky na pronájem a s brachem za ní běžte a zkuste ji domluvit a nabídnout, že ji pomůžete s vyřizováním, stěhováním apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.7.20 18:28
@unuděná píše:
Udelala bych mamce „intervenci“ a vsichni v rodine, co k tomu maji co rict (krom zapskle tchyne samozrejme) by si s ni meli sednout a durazne promluvit. Je to porad mlada zenska, proc nema partnera? Chodi mezi lidi, ma konicky? Jestli neni babicce 90,tak by bylo vazne nejlepsi mamku presvedcit ke stehovani do bytu, bohate ji bude stacit 2kk, pripadne 3kk, pokud by chtela pokoj pro vas, jako hosty. A hned bude vsem lepe. Babicka at si najde nejakou jinou obet :zed:

To je dobrý nápad, že by jsme přijeli s bráchou společně a zkusili jsme si s ní promluvit společně. Jezdíme totiž jeden nebo druhý, bydlíme spolu, studujeme ve stejném městě, všichni 4(my dva, plus naše holky), takže vždy se u mamky střídáme, ten druhý pár má alespoň o víkend byt sám pro sebe. Brácha už domů jezdí méně, protože to nedává. Musel by babičce něco říct už hnusně, po dobrém jsme to zkoušeli milionkrát, to nemá efekt. Jenže kdyby jsme byli hustí, tak ona půjde do mamky ještě víc, jen co odjedeme. Jakmile se ozveme, byť slušně a v klidu, hned začne jak nás máma špatně vychovala, že nejsme žádní chlapi, důvodů má vždy tisíc. Studujeme špatné školy, je úplně nepříčetná, že já studuji učitelství, podle ní je to strašná ostuda, měl jsem jít na vojáka nebo hasiče. Máme špatné polovičky, protože jsou dle ní moc hubené a tyhle holky jsou jen na okrasu, zkrátka vše je špatně. Pro mě za mě, ať si mele co chce, my už to dávno neřešíme, buď se jí smějeme nebo to nekomentujeme, to už jsme se naučili. Tady jde o mamku, že tu mrzí, že na nás pořád něco vidí, ona nám to sice neřekne, ale stejně to víme. Ona se nás zastane, jen, když to začne dělat před námi, ale ona to určitě poslouchá den co den a jednou jsem ji slyšel, jak babče říká, jestli si ty kecy nemůže odpustit alespoň před námi, že jinak tam nebudeme jezdit. Takže je jasné, že to mele pořád. Protože zjistila, že tohle mamce vadí hodně. Takže domluvy s tou ježibabou jsou zbytečné, to vše jen zhorší tím, že pak jde do mamky víc. Ona už jiná nebude. Spíše přijít na způsob jak mamku dostat pryč. Nájmy už jsme sháněli, slibovali, že jí se vším pomůžeme, budeme jezdit kdykoli to půjde. Několikrát už byla nalomená, jenže babička začne ty svoje divadla jak jí opustí jak starého čokla, že se zabije, že je stará nemocná, co všechno jí bolí a mamka jí začne litovat a jsme na začátku. Kamarádky i koníčky má, ale kamarádky mají všechny ještě děti doma, většinou mají děti v pubertě, takže toho času nemají tolik, tak se mamka zabavuje tak, že litá kolem babičky, kolikrát i třikrát jí letí do krámu, pro každou blbost, denně vyvařuje co si pískne, každý týden jí sundavá a pere závěsy, protože to babička vyžaduje. Pak stojí a buzeruje, když se musí zase pověsit. To je samé centimetr do prava, doleva a vymýšlí kraviny. A to je jenom co vidíme za tu návštěvu nebo co bylo, když jsem byl ještě doma, to bůh ví, jak to tam je teď. Prostě si z mámy dělá onuci a to si máma nezaslouží a co je horší, že to neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13424
23.7.20 18:34

@Ondrado no husty.. Ja se obavam, ze dokud nepadne ta pomyslna posledni kapka, tak mame nepomuzete. To ona si musi uvedomit, ze to chce zmenit. Je to trochu jako s alkoholiky a fetaky-pokud nechteji pomoct sami, nepomuzes jim po dobrem ani po zlem :? Ale urcite s ni zkuste promluvit spolecne. Sepiste si v klidu argumenty, abyste se pak nenechali unest vztekem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
23.7.20 19:45

Jako jediný možný způsob jak mámě pomocí je zkusit si zahrát na dohazovače. Vyhlidnout nějakého štramáka kolem pajdy, co má odrodtlé děti, stejně jako tvá máma a třeba se chytne a bude ruka v rukávě :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
23.7.20 19:45

Někdo musí mamce pomoct se z toho vymotat, protože babička je zdatná manipulatorka.
Takže shánět mamce nové bydlení a zároveň psychologickou pomoc, která ji bude novým životním obdobím provázet, protože babička ji bude vinit za to, že zůstala sama.

Podle mě babiččino chování naplňuje znaky domácího násilí - k němuž patří už „pouhé“ ponižování a výhrůžky. Zkuste se o postupu poradit na lince Bílého kruhu bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.7.20 20:39
@kvetanak píše:
Někdo musí mamce pomoct se z toho vymotat, protože babička je zdatná manipulatorka.
Takže shánět mamce nové bydlení a zároveň psychologickou pomoc, která ji bude novým životním obdobím provázet, protože babička ji bude vinit za to, že zůstala sama.Podle mě babiččino chování naplňuje znaky domácího násilí - k němuž patří už „pouhé“ ponižování a výhrůžky. Zkuste se o postupu poradit na lince Bílého kruhu bezpečí.

To s tou odbornou pomocí mě už taky napadlo. Čistě proto, aby měla nějakou oporu, kdyby babča na ní vše házela a ona se cítila špatně, proto, že jí nechala samotnou. Protože přesně taková mamka je, vše pro druhé. No a tím, že babička to s ní umí a využívá její dobroty, tak pro ní udělá obzvlášť všechno. Asi si váží toho, že nás nechala u sebe bydlet i když jsem přesvědčen, že bez ní by nám bylo lépe. Nikdy to s ní nebylo lehké, ale čím je starší, tím je to horší a hlavně je na ní už mamka sama. Mamka jí neustále obhajuje, že na nás platí alimenty za otce, ale to je jen jejich problém, ne náš, ani mamky. Kdyby mi to nedávala, budu se s ním klidně soudit, je to jeho povinnost. To, že to dává za něj je jen proto, aby neměl problémy. Sice užříká, že ho nesnáší, asi nechce aby jsme skončili na soudě, což bychom skončili, my s bráchou bychom to tak nenechali a teď už by to bylo v naší režii, když jsme byli mladší, byla to mamky starost, ta to ale neřešila, protože je moc hodná, radši dřela. Mimochodem se jedná o 1500 na vysokoškoláka, myslím, že to je spíše směšná částka. Bez brigád a mamky pomoci by to nešlo, tak myslím, že není třeba dělat z babči někoho, kdo nás živil nebo živí. Absolutně ne, a celkově finančně to zase až tak výhodné taky není, mamka vždy platila to, co by platila za dva jedničku normálně v bytovce. Ten byt není nijak obrovský. Je to klasická dva jednička. Výhoda je akorát ta zahrada, ale tam stejně velí babička, takže jakoby nebyla, mamka tam nemůže nic, :dance: ani pustit psa (fenku) malýho pudla. Prý by ochcala stromy, no čuba asi ne, ale to je celá babička. Takže jiný důvod zůstat, něž z lítosti, není. A s tím by jí mohl pomoci odborník. To máte pravdu, ale zase mám strach, aby to nevzala špatně. Aby se neurazila, že jí její děti posílají k psychologovi a nebrala to jako zradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.7.20 09:30

@Ondrado aby to mamka nebrala jako zradu, že ji posíláte k psychologovi… No, v tom by vám mohli poradit na té telefonní lince.

Mamka je ještě mladá ženská a není pozdě na nový začátek. Nové bydlení, nová náplň volného času… Teď jí čas vyplňuje babička svými nesmyslnými příkazy…

Ještě mě napadá, je někdo další, kdo za babičkou jezdí, třeba sourozenec vašeho táty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27197
24.7.20 12:28

Tvoje máma opravdu potřebuje odbornou pomoc, když nevidí, že s ní bába umně manipuluje. Tak ať umře, když vyhrožuje jako malý dítě, copak to jde, takhle nekonečně buzerovat svou exsnachu jen proto, že se sama o sebe nepostará? Jen ať se odstěhuje. Takové čarodějnice tu budou do 100.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
24.7.20 15:31

Promiň upřímnost, ale vaše matka je hloupá. A s takovým člověkem to budete mít těžký - neustále bude mít milion připomínek, proč to nejde. Protože jí to vlastně svým (dost zvláštním) způsobem vyhovuje, nechat se takhle komandovat. Kdyby chtěla, dávno už bydlí jinde. Řekla bych, že její rodiče, nebo aspoň jeden z nich, ji vedli dost tvrdou rukou, musela poslouchat a neodmlouvat. Tyhle povahový vzorce se špatně mění, musela by mít sakra náhled, aby s tím chtěla něco dělat. Určitě se taky bojí, že zůstane v bytě sama.
Tchýně má jen toho jednoho syna? To má blbý, ale barák může prodat a jít do domu s pečovatelskou službou. Matka by asi zírala, jak je najednou soběstačná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama