Nevděčný bratr

Anonymní
22.7.20 19:58

Nevdecny bratr

Ahoj, potřebovala bych se vypovídat a zároveň zachovat anonym z důvodu, že o těhotenství zatím skoro nikdo neví. Je mi 25 let. Mám bratra o 6 let staršího. Bratr má se svou manželkou 3 děti. (8,5,3). S mým přítelem žiju 2roky (je o 5 let starší než já) a z minulého vztahu ma 2 syny (6 a 3)ma je oba ve své péči protože matka kluků se jich vzdala. Ještě 2 roky zpátky jsem byla sama, v malém bytě a příjem mám celkem slušný. Děti svého bratra jsem milovala. A přiznávám, že jsem dělala chybu, že jsem jim dávala o něco dražší dárky (např. Trampolínu, auto na ježdění kde cena je cca 5 000) často jsem je brala i na výlety snad jednou týdně, protože bratr většinou byl v práci a jeho manželka měla tenis. Brala jsem děti teda na bazény, do zoo, na hrady na loďky. V době, kdy manželka mého bratra rodila nejmladší dítě jsem dokonce jela na 2 týdny do Londýna a bratr mě poprosil, zda bych starší děti nevzala s sebou, aby se szili s malou. Děti jsem vzala a všechno jsem platila ja (že by mi přispěli je ani nenapadlo a mě bylo blbé se ozvat koneckonců ráda jsem to pro děti udělala s vědomím, že s miminkem se teď dlouho do ciziny na výlet nedostanou). No jenže 2 roky zpět jsem si našla přítele. Jak jsem už psala, přítel má 2 syny. Jsme zasnoubeni, čekáme miminko a vzali jsme si hypotéku a stavíme domeček. Nechci říct, že jsme na tom finančně špatně. To opravdu ne, spíš teď akorát víc nad penězmi uvažuju. Dětem mého bratra dávám k vánocům a narozeninam levnější dárky než předtím, ale neřekla bych že na ně kašlu. Když jsme v zimě do Tater na lyže (přítelova maminka hlídala mladšího z kluků ) bylo mi vytáčeno, že jsem se o výletu nezmínila, abych nemusela brát bratrovy děti. Minulý měsíc měla bratrovy dcerka svátek. Koupila jsem košík a naplnila ho sladkostma. Reakci bratra jsem opravdu nečekala. Řekl mi „ona ma svátek a ty ji dáš jen toto?“ dokonce mi i vyčetl, že šidim rodinu (jeho děti) naukor 2 cizích děti (děti přítele). Nedávno jsme byli dokonce v zoo. Nabidla jsem bratrovi, že vezmeme i jeho děti. (opět žádná nabídka, že by něco přispěl ale o to nešlo. Děti jsem pozvala takže mi to nevadilo) bratr mi mezi dveřmi při předávání děti sdělil, že nejmladší holka nemůže dneska nic sladkého, kvůli zítřejší kontrole u doktora, kde ji měli brát krev. Můj přítel toto neslyšel, chystal s klukama auto, aby se tam vešly i děti od bratra a ja mu to úplně zapomněla sdělit. Po příjezdu do zoo mi tříletá dcera bratra sdělila, že potřebuje čůrat. No jenže než jsme se vrátily, stihl přítel koupit všem dětem cukrovou vatu. Dvě starší děti mého bratra teda snedly i cukrovou vatu za nejmladší. Jenže doma si malá postěžovala, že všechni měli vatu jen ona ne. A toto mi je bratrem vycitano dodnes. Prý to můj přítel udělal schválně. Že prý chtěl, aby se holka cítila špatně, že ona jediná nemůže. A že prý jsme teda neměli nic kupovat ani těm našim fakanum. Dokonce mi pak oznámil, že jsme ji teda měli koupit aspoň toho velkého metroveho plyšáka jako kompenzaci. Na což jsem mu odpověděla, že by toho plyšáka chtěly všechny děti a že přece nenechám v zoo X tisíc za 5 plyšáku, jenže jeho odpověď mě dostala. Řekl mi, že stačilo přece koupit 3 (pro jeho děti). :nevim: už fakt nevím, jak s bratrem dal vyjít. Po dobrém to totiž nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6722
22.7.20 20:05

Někteří jsou posedlí krví. A kdo nemá krev není rodina. Bez ohledu na cokoliv. Mám takovou sestřenici. Tak poznáš špatnýho člověka. Aspoň si to odhalila. Docela pozdě :nevim: Měl by ti být vděčný za všechnu péči co poskytuješ JEHO dětem, zcela DOBROVOLNĚ, protože to NENÍ TVOJE POVINNOST.

Bratrovi bych od plic řekla co si o jeho chování myslím. Proč on na tebe může štěkat kvůli blbostem a ty si to necháš líbit… :nevim: NEMUSÍŠ mu ani vysvětlovat co a proč. Prostě to tak je, tečka. Pokud se mu to nelíbí může se o svoje děti starat sám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.7.20 20:06

No rozmazlila 8o sis je a vztah a bratrem si nejspíš neměla nikdy dobrý. Teď se to ukazuje. Jed podle vlastních možnosti a rozhodně nemáš povinnost někam brat jeho děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22393
22.7.20 20:07

Jsi moc hodna, az jsi hloupa. A bratr se zenou je pekne vychcanej. Bych mu rekla, ze jestli ma problem, at si priste vezme deti do zoo nebo do zahranici sam.
A synovce/netere bych si brala, jen pokud opravdu chci a klidne bych si o nejakou kacku na vstup a podobne rekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
22.7.20 20:15

Bratr si z tebe udělal chůvu zdarma, která nemá vlastní život a teď když ano, tak to těžce nese. A ty jsi pěkná trubka (promiň, nemyslím to zle), že se necháš takto využívat. Popravdě je jedno, zda máte s přítelem jen jedno dítě na cestě nebo má ještě nějaké z minulého vztahu. Matka je nechce, žijí s vámi, berete se, čekáte dítě, oni jsou teď tvoje primární rodina, budou to (jsou) už i tvoje děti a to že to tvůj bratr nechápe..asi bys mu měla přestat dělat chůvu a sponzora volnočasových aktivit jeho děti (proč si ty děti dělali, když se nestarají) a malinko oželet neteře a synovce. Budeš teď mít dost práce s miminkem a partnerovým i dětmi. Jestli bratrovy děti pochytí jeho způsob smýšlení, tak se za pár let stane, že se na tebe taky budou dívat takhle pokřivené a milující tetu stejně neuvidí a budou z nich nevděční spratci. Zaměř se především na svou novou rodinu a na sebe a miminko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
22.7.20 20:16

Normálně bych bratrovi na férovku řekla, že ty časy, kdy jsi jeho dětem všechno platila a dávala drahé dárky, tak jsou pryč, protože máte hypotéku, čekáte miminko a musíte šetřit. A že jeho děti můžeš vzít jen když se ti to bude hodit a když ti na to přidá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6804

Jezisi to je nevdecnej a nenazranej parchant!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13899

Tady se trochu bojím, že to vždy odnesou ty děti :-( Ty bratrovy nejspíš přijdou o skvělou a rozumnou tetu :-( a bratrovi bych řekla to, co jsi napsala tady - že děti miluješ, ale že by měl chápat, že kolik investuješ do čeho je jen tvá věc..a že děti by se měly umět radovat i z maličkostí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
22.7.20 20:19

Tak s takovým bratrem bych vyběhla raz, dva, tři…máš svojí rodinu, tak se jí věnuj…bratrovo dětem bych kupovala dárky dle svého uvážení…pokud by se mu to nelíbilo, má smůlu…můžu ti říct, že někoho tak drzého a nevychovaného jsem ještě nezažila a to už jsem viděla kdeco…nedej se využívat, nebuď hloupá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
22.7.20 20:19
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych se vypovídat a zároveň zachovat anonym z důvodu, že o těhotenství zatím skoro nikdo neví. Je mi 25 let. Mám bratra o 6 let staršího. Bratr má se svou manželkou 3 děti. (8,5,3). S mým přítelem žiju 2roky (je o 5 let starší než já) a z minulého vztahu ma 2 syny (6 a 3)ma je oba ve své péči protože matka kluků se jich vzdala. Ještě 2 roky zpátky jsem byla sama, v malém bytě a příjem mám celkem slušný. Děti svého bratra jsem milovala. A přiznávám, že jsem dělala chybu, že jsem jim dávala o něco dražší dárky (např. Trampolínu, auto na ježdění kde cena je cca 5 000) často jsem je brala i na výlety snad jednou týdně, protože bratr většinou byl v práci a jeho manželka měla tenis. Brala jsem děti teda na bazény, do zoo, na hrady na loďky. V době, kdy manželka mého bratra rodila nejmladší dítě jsem dokonce jela na 2 týdny do Londýna a bratr mě poprosil, zda bych starší děti nevzala s sebou, aby se szili s malou. Děti jsem vzala a všechno jsem platila ja (že by mi přispěli je ani nenapadlo a mě bylo blbé se ozvat koneckonců ráda jsem to pro děti udělala s vědomím, že s miminkem se teď dlouho do ciziny na výlet nedostanou). No jenže 2 roky zpět jsem si našla přítele. Jak jsem už psala, přítel má 2 syny. Jsme zasnoubeni, čekáme miminko a vzali jsme si hypotéku a stavíme domeček. Nechci říct, že jsme na tom finančně špatně. To opravdu ne, spíš teď akorát víc nad penězmi uvažuju. Dětem mého bratra dávám k vánocům a narozeninam levnější dárky než předtím, ale neřekla bych že na ně kašlu. Když jsme v zimě do Tater na lyže (přítelova maminka hlídala mladšího z kluků ) bylo mi vytáčeno, že jsem se o výletu nezmínila, abych nemusela brát bratrovy děti. Minulý měsíc měla bratrovy dcerka svátek. Koupila jsem košík a naplnila ho sladkostma. Reakci bratra jsem opravdu nečekala. Řekl mi „ona ma svátek a ty ji dáš jen toto?“ dokonce mi i vyčetl, že šidim rodinu (jeho děti) naukor 2 cizích děti (děti přítele). Nedávno jsme byli dokonce v zoo. Nabidla jsem bratrovi, že vezmeme i jeho děti. (opět žádná nabídka, že by něco přispěl ale o to nešlo. Děti jsem pozvala takže mi to nevadilo) bratr mi mezi dveřmi při předávání děti sdělil, že nejmladší holka nemůže dneska nic sladkého, kvůli zítřejší kontrole u doktora, kde ji měli brát krev. Můj přítel toto neslyšel, chystal s klukama auto, aby se tam vešly i děti od bratra a ja mu to úplně zapomněla sdělit. Po příjezdu do zoo mi tříletá dcera bratra sdělila, že potřebuje čůrat. No jenže než jsme se vrátily, stihl přítel koupit všem dětem cukrovou vatu. Dvě starší děti mého bratra teda snedly i cukrovou vatu za nejmladší. Jenže doma si malá postěžovala, že všechni měli vatu jen ona ne. A toto mi je bratrem vycitano dodnes. Prý to můj přítel udělal schválně. Že prý chtěl, aby se holka cítila špatně, že ona jediná nemůže. A že prý jsme teda neměli nic kupovat ani těm našim fakanum. Dokonce mi pak oznámil, že jsme ji teda měli koupit aspoň toho velkého metroveho plyšáka jako kompenzaci. Na což jsem mu odpověděla, že by toho plyšáka chtěly všechny děti a že přece nenechám v zoo X tisíc za 5 plyšáku, jenže jeho odpověď mě dostala. Řekl mi, že stačilo přece koupit 3 (pro jeho děti). :nevim: už fakt nevím, jak s bratrem dal vyjít. Po dobrém to totiž nejde.

Zakladatelko tohle chování ze strany Tvého bratra je absolutní vrchol drzosti vychca…i a sprostoty. Vůbec nechápu, jak si někdo může dovolit po někom chtít, aby vzal 2 leté a 5 leté dítě na vlastní náklady na 2 týdny do Londýna???O ostatním nemluvě…
Tvůj bratr a jeho žena nemají absolutně žádnou soudnost, slušnost…nic prostě.
Dost pochybuji, že tady nějaké promluvy pomohou. Jela bych si to svoje- kontakt s bratrovými dětmi podle svých možností a uvážení totéž i finance na děti vynaložené a pokud se to jejich rodičům nelíbí-tak nic.Ty si nemáš absolutně co vyčítat a nemáš žádnou morální ani jinou povinnost se obhajovat a cokoliv vysvětlovat… Přeji všem Dětem tetu jakou jsi Ty :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1106
22.7.20 20:24

Ahoj, jsi moc hodná a obětavá teta.
Bratr je pěkně vyčůraný a být jím, tak se hanbou propadnu. Není tvoje POVINNOST dávat neteřím nebo synovcům dárky, je to pouze tvá dobrá vůle.
Důrazně bych se proti bratrovu chování ohradila. Svoje peníze si můžeš investovat do koho chceš a nemusíš se cítit trapně. My si se sestrou dárky pro naše děti mezi sebou vůbec nedáváme a pokud bychom si dali a sestra by nad nimi ohrnovala noc, tak by děti pravděpodobně už žádný dárek nikdy nedostaly.
Normálně se příště ozvi, tohle chování si nenech líbit. A asi bych s bratrem omezila i kontakt, byť to bude na úkor dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5107
22.7.20 20:27

To je nevdecny hajzl… Když bude mít nějaké pindy, zeptej se ho jaké honosné dárky a výlety do ciziny plánuje ro tvé ještě nenarozené miminko.. Jestli nic, tak ať drží hubu a je rád, že vemes decka občas do zoo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16134
22.7.20 20:40

Pošli bratra do…někam, žádné dlouhé vysvětlování není potřeba
to není bratr, to je hyena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9738
22.7.20 20:52

Bratr je pěkně nenažranej, poslala bych ho do háje. To je síla tohleto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
22.7.20 20:56

Já strašně miluju tyhle lidi, kteří by si pro korunu nechali vrtat koleno a zastávají názor, že když jejich děti nemůžou mít to, co by si přály, tak to nebude mít v celým širým okolí nikdo. Kdysi jsme byli s mým tehdejším kamarádem, mojí máti a jeho otcem na výletě. Oni měli setrvale hluboko do kapsy, z velké míry si za to mohli sami. Přišli jsme do jedné restaurace, kde jsme se chtěli najíst a měli tam takový ty hrací automaty pro děti, mělo to volant, pedály, obrazovku a dalo se na tom jezdit rallye. Stálo to asi 30 korun na čtvrt hodiny. My jsme na to chtěli jít, mě to máti chtěla zaplatit, protože se jí zdálo, že to není až zas tak strašná suma, jenže evidentně pro ně to byl nepředstavitelný výdaj a kdyby ho vynaložili, tak by asi po zbytek měsíce hladověli. Takže jeho otec udělal scénu, že je to zlodějina, oba nás (abych náhodou neměl o zážitek víc) od toho volantu v podstatě vypáčil a odvlekl zpátky ke stolu. Ačkoliv je máti člověk, kterej nemá do obrany daleko, tak tady se nezmohla ani na slovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama