Tchýně si vymýšlí příběhy

Anonymní
26.11.20 17:57

Tchyně si vymýšlí příběhy

Ahoj, svou nastávající tchyni znám už 3 roky a od začátku vim, že si vymýšlí věci, které nejsou pravda.

Svého přítele jsem poznala před 4 roky. Poznala jsem ho přes svou spolužáčku a zároveň kamarádku -je to její bratr. Když jsem byla ve čtvrtem ročníku, dali jsme se dokupy. Ten stejný rok jsem poznala i svou tchyni. Ze začátku jsem si toho nevšimla, ale po 3 mesicich to začalo. Lhala úplně v absurdních věcech. Přítel ani jeho sestra už tehdy s matkou ani jeden nebydleli.
Například jsem byla jeden den od rána do večera se sestrou svého přítele, mely jsme tehdy holčičí den - kino, káva, nákupy. Odjížděla domu až k večeru. Další den jsme jeli na návštěvu k tchyni. Bavily jsme se o různých věcech a když jsem se jí zeptala, co dělala včera, řekla mi že u ní byla na návštěvě její dcera a že potom šly spolu na brusle. Tehdy jsem si ještě říkala, že možná si spletla dny. Sama kamarádka mi potvrdila, že spolu na bruslích nebyly tak 3 měsíce.

Jenže ne. Dělá to pořád. Například řekne, že včera pekla dort. A když ji přítel řekne, že by mu mohla dát zkusit řekne, že ho někomu dala a nebo že ho snědla. Přes léto, když u nás byla na návštěvě nám tvrdila, jak celý týden napoustela bazén a jak zapojovala filtraci. O pár dní později, když jsme byli u ní my, zaden bazén na zahradě neměla. Prý ji to přišlo nakonec jako zbytečnost, tak ho prý zas složila a vytáhne ho až bude větší teplo.

Další situace byla, když v lednu nadávala, že jí její dcera dala na hlídání tehdy své 2 měsíční miminko, jen aby mohla na ples. Nadávala, jak je strašně nezodpovědna matka. Pak jsem akorát vypadala jako blázen já, když pak kamarádka dorozaila a já se jí před tchyni zeptala, jak bylo na plese. Kamaradka na mě hleděla jak puk, že nikde nebyla. Tchyně to tehdy zakecala tak, že jsem ji asi špatně rozuměla, nebo ji zle pochopila, že říkala, že je ráda, že je tak zodpovědna a nenapadlo ji to.

Takové lži jsou snad každou návštěvu. A ne jedna. Nehledám žádnou radu, protože s tímto těžko něco udělám.. Spíše by mě zajímalo proč to dělá? Je to nějaká porucha? Většinou ani nejde o vážne věci, třeba jak tvrdí, že včera pekla. :nevim: už 3 roky se snažím přijít na to, proč má člověk zapotřebí si vymýšlet takové prkotiny? Co z toho vlastně má?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4637
26.11.20 18:11

To dělala i moje. Možná ne v takové míře, ale dělala. Třeba když jsem ji poznala, říkala mi, že si najde brigádu. Příště zas, že další týden nastupuje.No tohle říkala celých 6 let a nikdy žádnou neměla. Nevím co jí k tomu vedlo.Ani její syn to nechapal ty řeči

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
26.11.20 18:14

Tak chorobní lháři si obvykle vymýšlí příběhy, aby někým manipulovali, ale nevím, jestli tohle bude úplně ten případ. Spíš mi tam příjde něco jinýho. Na základce jsem měl spolužáka, dost jsme se kamarádili a ten si vymýšlel úplně fantastický příběhy. Na prvním stupni to šlo pochopit, ale on si je vymýšlel ještě na střední. Ten důvod byl jednoduchej, nikdy neměli moc peněz a on tím strašně trpěl, měl pocit, že když nemůže mít to, co ostatní, tak je méněcenej (my jsme přitom byli třída, kde se za celých devět let nikdo nikomu nezasmál, ohledně majetkových poměrů a ani módní výstřelky jsme moc netahali na světlo). Bohužel se tím vyšachoval z kolektivu sám. Nebude ta tchyně na tom podobně? Jako, že by ráda byla za prvotřídní hospodyňku, ono to moc nejde, a tak si aspoň vymýšlí, aby měla příležitost k tomu, že ji někdo pochválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
26.11.20 18:16

No třeba proto, že chce sama sebe ukázat v lepším světle: že sportuje, peče dorty, pomáhá s miminkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3127
26.11.20 18:19

To je všechno jeden typ lží, ne? Dělá se zaměstnanější, než je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
26.11.20 18:20

Zkus si precist neco o histrionske poruse osobnosti, treba ji v tom najdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
26.11.20 18:21

A tvůj přítel a tvá kamarádka, tedy její děti si toho nikdy nevšimli? Před nimi nelže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:22

@kvetanak tohle jsem si myslela taky, ale asi to tím nebude. Vymyslí si ve všem, třeba jsme jednou jeli kolem po cestě na hory, tak že se stavíme, aby si přítel vzal boty na hory, které si ještě od mamky neodnesl.. Stali jsme před barákem a přítel ji volá, aby se zeptal co dělá. Řekla, že má zrovna na návštěvě kamarádku, že přišla na kávu. Tak ji přítel řekl, ze si jen vezme boty a zas půjde. Žádnou kamarádku na návštěvě neměla. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:23

@ZuzaM ano, vidí to všichni. Ale čím to je, to opravdu nevíme

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:28

@MrsNorris to možná ano, ale spíše hledám řešení proč. Proč má zapotřebí si vymyslet něco, co není pravda a většinou to jsou prkotiny typu, že pekla dort, že má napouštěny bazén, že je s kamarádku na kávě, atd.. Vlastně nikdy nešlo o nic zásadního, že by si vymyslela něco fakt velkého

• Citovat
  • Nahlásit
26.11.20 18:29

To bys koukala co si lidi dokážou všechno vymyslet. Neuvěřitelný! Někteří by měli lézt kanálama. Tzv. chorobná lhavost. Tu kterou jsem zakusila já bych nepřála největšímu nepříteli. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.20 18:31

Ano je to porucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:34

@Královna Kosmíru jako porochu bych to pochopila, kdyby si vymyslela zásadní věci, nebo třeba za účelem někoho pošpinit, případně někým manipulovat, nebo aby byla prostě zajímavá. Ale lež typu, že má napouštěny bazén, nebo že je s kamarádkou na kávi neni ani jedno z toho. Tak Teda proč…

• Citovat
  • Nahlásit
20259
26.11.20 18:35

Tchýně to samý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20259
26.11.20 18:37
@Anonymní píše:
@MrsNorris to možná ano, ale spíše hledám řešení proč. Proč má zapotřebí si vymyslet něco, co není pravda a většinou to jsou prkotiny typu, že pekla dort, že má napouštěny bazén, že je s kamarádku na kávě, atd.. Vlastně nikdy nešlo o nic zásadního, že by si vymyslela něco fakt velkého

aby vypadala jak všechno zvláda a co stíhá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat