Žárlivost tchyně

Anonymní
23.11.20 22:31

Žárlivost tchyně

Ahoj holky.
S manželem žijeme ve dvougeneračním domě s mými rodiči. Každý máme svoje patro a krom zahrady s rodiči nemáme společného nic.

Čtyři měsíce zpět se nám narodila dcerka pro mé i manželovy rodiče první vnouče. V poslední době jsem si ale všimla, že tchyně žárlí na moji mamku a dává to dost najevo pro mě nepochopitelnym způsobem- uraženim se.

Urazi se kvůli všemu, například minulý víkend jsme k tchyni na návštěvu nevzali kočárek, auto jsme měli v servise a druhé auto je jen takové rezervní. Jedná se o starou škodu Fabii a tam bcchom kočárek fakt nenacpali. Asi bych pochopila jakoukoliv reakci, ale tu co přišla jsem fakt nečekala. Hned co zjistila, že kočárek nemáme mi řekla, že to určitě děláme schválně, že moje mamka může s kočárkem kdykoliv a my určitě dali auto do servisu schválně, aby ona nemohla.

Takhle je to se vším, malou kojím, takže u tchyně vždycky odejdu nakojit do bývalého manželova pokoje. Jsem celkem dost stydliva. Což je Teda další problém, protože podle tchyně odcházím schválně, aby nemohla být s malou, ale před svou mamkou bych prý určitě nakojila.

Jindy je zas problém, že malá po obědě usne, což je prý zase schválně, aby tchyně s ní byla co nejméně a neužila si ji. ZATÍMCO MOJE MAMKA ji může vidět každý den. :zed:

Každou návštěvu si aspoň 5× vyslechneme, že něco je špatně a že MOJE MAMKA :lol: :zed: :zed:

Podobné výmysly poslouchám už 4 měsíce a nedovedu si představit to poslouchat už ani týden.

Dělají toto i vaše tchyně, nebo jen ta moje je takový exemplář?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18310
23.11.20 22:38

Holka, začínám si vážit mojí tchýně, které jsou děti naprosto ukradený… :mrgreen:. Neboj, to přejde. Pouštěj jedním uchem tam a druhým ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
23.11.20 22:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky.
S manželem žijeme ve dvougeneračním domě s mými rodiči. Každý máme svoje patro a krom zahrady s rodiči nemáme společného nic.

Čtyři měsíce zpět se nám narodila dcerka pro mé i manželovy rodiče první vnouče. V poslední době jsem si ale všimla, že tchyně žárlí na moji mamku a dává to dost najevo pro mě nepochopitelnym způsobem- uraženim se.

Urazi se kvůli všemu, například minulý víkend jsme k tchyni na návštěvu nevzali kočárek, auto jsme měli v servise a druhé auto je jen takové rezervní. Jedná se o starou škodu Fabii a tam bcchom kočárek fakt nenacpali. Asi bych pochopila jakoukoliv reakci, ale tu co přišla jsem fakt nečekala. Hned co zjistila, že kočárek nemáme mi řekla, že to určitě děláme schválně, že moje mamka může s kočárkem kdykoliv a my určitě dali auto do servisu schválně, aby ona nemohla.

Takhle je to se vším, malou kojím, takže u tchyně vždycky odejdu nakojit do bývalého manželova pokoje. Jsem celkem dost stydliva. Což je Teda další problém, protože podle tchyně odcházím schválně, aby nemohla být s malou, ale před svou mamkou bych prý určitě nakojila.

Jindy je zas problém, že malá po obědě usne, což je prý zase schválně, aby tchyně s ní byla co nejméně a neužila si ji. ZATÍMCO MOJE MAMKA ji může vidět každý den. :zed:

Každou návštěvu si aspoň 5× vyslechneme, že něco je špatně a že MOJE MAMKA :lol: :zed: :zed:

Podobné výmysly poslouchám už 4 měsíce a nedovedu si představit to poslouchat už ani týden.

Ne. Moje tchýně je zlatá. Urazit se umí taky, ale vždycky to nějak vykomunikujem. Na mou mámu žárlit nemůže, neboť ta se vnoučete nedožila.

Kojila bych jistě taky v jiné místnosti, ostatní slušně vysvětlila. Když nepochopí, její chyba. Je holt jak utržená ze řetězu. První vnouče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.20 22:49

Buď za takovou babku ráda. Je to také pro ni nová situace a chtěla by s vnoučatkem být pochopitelně pořád. To bude dobrý. Hledej a najdi v sobe moudrost a snaž se ji pochopit. Blazniva milující babka nic víc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7824
23.11.20 23:22

Ne. Moje tchyne i mamka se zajimaji jenom samy o sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 23:28

Samozřejmě, že jsem ráda že obě babičky naší dcerku miluji. Jen prostě mi tchynino uraženi se začíná lézt krkem :roll:

Při větě, která obsahuje TVOJE MAMKA začínám propadat zoufalství :lol: na druhou stranu je ale tchyně vážně fajn, i předtím než se malá narodila jsme si rozumněly, ale toto už je i na mě moc a přestávám to zvládat :mrgreen: celou návštěvu poslouchat jak je všechno schválně vůči ní a jak moje mamka to a to. :dance: :pocitac: :zed: :cert: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
29160
23.11.20 23:33
@Anonymní píše:
Samozřejmě, že jsem ráda že obě babičky naší dcerku miluji. Jen prostě mi tchynino uraženi se začíná lézt krkem :roll:Při větě, která obsahuje TVOJE MAMKA začínám propadat zoufalství :lol: na druhou stranu je ale tchyně vážně fajn, i předtím než se malá narodila jsme si rozumněly, ale toto už je i na mě moc a přestávám to zvládat :mrgreen: celou návštěvu poslouchat jak je všechno schválně vůči ní a jak moje mamka to a to. :dance: :pocitac: :zed: :cert: :cert:

Tak pozvi obě najednou. Uvidí, že extra privilegia nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12909
23.11.20 23:36

S tím kojením buď ráda, že za tebou neleze a má jen řeči…Já takhle odešla, zavřela jsem se u nás doma v ložnici, kojim a za chvíli šup - tchýně neváhala a došla si za mnou mi vyprávět 8o :mrgreen:

Píšeš, že je jinak fajn a že jste si rozuměly i předtím, tak bych si s ní v klidu promluvila, uklidnila jí, že žárlit fakt nemusí a zároveň ale že těmahle kecama si akorát škodí ;)
Chápu, že tě to štve, taky by mi to lezlo krkem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
24.11.20 00:09

Vyměnila bych tvojí tchýni za mojí, těžko ale tady všechny story rozepisovat :/ ale malý příklad, když odvezla syna sanitka, hypoglykemický šok, tak všude vyprávěla, že jsem syna zbila, proto přijela sanitka. To byl jeden z jejích menších kousků. Naštěstí tu lidi znají mě i ji velmi dobře. Rozhodně bych jí tedy určila nějaké mantinely. Musíte ale manžel stát za tebou. Pokud ano, řekněte jí, že tě tyhle komentáře uráží a že ti vadí a pokud s tím nepřestane, tak tam nebudeš jezdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
24.11.20 00:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky.

Já se přestěhovala k příteli asi 60 km od rodičů. Otěhotněla jsem a jsem momentálně v 5 měsíci. Bydleli jsme na vesnici kde je všechno autobusem přes 2 hodiny. Přítel nemá řidičák. Nedovedla jsem si ani představit někdy v 9 měsíci jezdit ke svým doktorům za volantem s velkým břichem.. proto jsme se přestěhovali zpět kde jsem dřív bydlela. A už to začalo podle tchýně jsme furt jen u mých rodičů což je skoro pravda ale jen proto že nám hodně moc pomohli.. podle ní ho tahám od rodiny přitom si nás vůbec nevšímali. A také že jsem bachařka která mu nic nedovolí. Přitom si myslím že by měla být ráda protože jsme se přestěhovali o těch 60 km blíž i k nim i když i tak bydlí pár km daleko pořád jsme blíž než předtim. :lol: :lol: neustále řeší že moje mamka tohle a moje mamka tamto. Nebýt mých rodičů jsme totálně na dně. Moje tchýně nám nepomohla absolutně s ničím jen nadává na mou rodinu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19618
24.11.20 00:27
@Eli1807 píše:
Já se přestěhovala k příteli asi 60 km od rodičů. Otěhotněla jsem a jsem momentálně v 5 měsíci. Bydleli jsme na vesnici kde je všechno autobusem přes 2 hodiny. Přítel nemá řidičák. Nedovedla jsem si ani představit někdy v 9 měsíci jezdit ke svým doktorům za volantem s velkým břichem.. proto jsme se přestěhovali zpět kde jsem dřív bydlela. A už to začalo podle tchýně jsme furt jen u mých rodičů což je skoro pravda ale jen proto že nám hodně moc pomohli.. podle ní ho tahám od rodiny přitom si nás vůbec nevšímali. A také že jsem bachařka která mu nic nedovolí. Přitom si myslím že by měla být ráda protože jsme se přestěhovali o těch 60 km blíž i k nim i když i tak bydlí pár km daleko pořád jsme blíž než předtim. :lol: :lol: neustále řeší že moje mamka tohle a moje mamka tamto. Nebýt mých rodičů jsme totálně na dně. Moje tchýně nám nepomohla absolutně s ničím jen nadává na mou rodinu :lol:

Je to ta sama tchyne, o ktere v jine diskusi pises, ze ji pred pritelem titulujes píčou? Aha, takze kdyby tchyne sypala chechtaky, tak by byla k preziti co? 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
24.11.20 07:46

Nojono první vnouče, chce se mi napsat, že jí to přejde, ale otázkou je kdy. Mám skvělou tchýni, ale je pravda, že chvílemi mám pocit, že také žárlí na moje rodiče, že malou vidí více, neboť bydlíme ve stejném městě, zatímco tchýni mám 60km daleko a pravidelně je navštěvujeme.
Co manžel, nezkoušel s ní promluvit on? :think: Vysvětlit jí, že je pro malou úplně stejně plnohodnotnou babičkou jako je tvoje mamka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
24.11.20 14:23
@Anonymní píše:
Samozřejmě, že jsem ráda že obě babičky naší dcerku miluji. Jen prostě mi tchynino uraženi se začíná lézt krkem :roll:Při větě, která obsahuje TVOJE MAMKA začínám propadat zoufalství :lol: na druhou stranu je ale tchyně vážně fajn, i předtím než se malá narodila jsme si rozumněly, ale toto už je i na mě moc a přestávám to zvládat :mrgreen: celou návštěvu poslouchat jak je všechno schválně vůči ní a jak moje mamka to a to. :dance: :pocitac: :zed: :cert: :cert:

Můj názor, ano, žárlí, protože je s ní tvá máma častěji než ona sama. A měly jste před porodem dobrý vztah? Tak totiž začíná většina diskuzí tady, ale po porodu se to „zkazí.“ Z osobní zkušenosti, taky to tak máme. Hlavní problém, že bydlíme asi 400km od obou původních rodin, tak tchánovcům to vadí. Moji rodiče se s tím smířili, už během studií jsme byly daleko a kvůli práci taky. Jak se nám narodilo první dítě (a tchánovců 1. vnouče), tchýně rovnou řekla, že jí vadí, že bydlíme daleko, že chce hlídat a starat se o něj. Jezdili k nám docela často (každý měsíc 2krát prodloužený víkend) a když jsme jeli poprvé k mým rodičům (moc se nikam kvůli zdraví nedostanou), tak tchýně našim volala, že prostě půlku naši návštěvy budeme u ní, celkem šlo asi o 5 dnů. No byli jsme u našich 3 a 2 u tchánovců a i tak byla nazlobená.
Prostě někteří to tak mají. Nechci tě strašit, ale nejspíš se to nezlepší, dokud budete bydlet v baráku s vašima. Kdo ví, jestli by to bylo lepší po prřestěhování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4188
24.11.20 15:14

Tak to by mi vadilo. Nesnáším, když mě někdo tlačí do kouta a nenechá ani nadechnout. Takže bych se pro začátek smála, a pokud paní matce nedojde, že by se mohla trochu stáhnout, volila bych variantu bez obalu a naznačování nebo pokud chceš za sebe nechat mluvit manžela - jak on se k tomu staví?
A určitě to nepřestane samo, bude s Tvojí mamkou soutěžit ve všem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 18:37

@Helen001 přestěhování by to možná zlepšilo, ale my si rok zpět celé patro zrekonstruovali. Určitě se nebudeme stěhovat kvůli tomu, že tchyni vadí, že bydlíme hned nad moji mamkou a vida tak malou častěji. :nevim:

ono to ale není jen o tom. Prijde mi, že se snaží mou mamku prebehnout ve všem. Pro malou už má k vánocům nakoupené opravdu drahé dárky, hračky které jsou třeba od 12 měsíců. Ukazovala mi je všechny s velkým nadšením a nezapomněla se povýšenxm tónem zeptat, co vlastně kupuje malé moje mamka. :zed:

Vztah před porodem byl dobrý, nikdy mi do ničeho nekecala. Horšit se to začalo až v těhotenství. Mám dokonce pocit, že to odstartovalo když na oslavě mých narozenin (byly na ni obě) mi moje mamka dala jako jeden z dárků stejné tričko pro mě i pro malou. Byla to tehdy úplně první věc, co jsme měli pro miminko.No a další víkend k nám tchyně přišla s celou taškou oblečení pro malou. :lol: od té doby se to tak nějak vleče. Celé těhotenství kupovala drahé věci. Náušnice pro miminko jsme měli už v 6 měsíci těhotenství. Pak přišla na řadu postýlka za 8 000. Dokonce byl problém i to, že z porodnice jsme se nestavili první k ní. chtěla jsem se po 4 dnech strávenych v porodnici konečně najíst a dát si sprchu. Moje mamka přišla asi jen na půl hodinky, npokoukala a zas šla. Nechtěla rušit. K tcyhni jsme jeli hned další den. Ta však byla uražena.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat