Jít na Štědrý večer k sestře?

Anonymní
25.11.20 21:03

Jít na Štědrý večer k sestře?

Se sestrou jsme věkově hodně od sebe, stále mě vidí jako malé dítě. Je mi přes třicet, jsem teď sama. V létě mi napsala, co si o mně myslí (nic pěkného). Je ten typ, který slovně ublíží a za pár týdnů se chová jako by nic, ani se neomluví. Možná mě pozve na Štědrý večer k nim domů, jako každý rok. Myslím, že mě zve jen proto, že jsme rodina. Mám tam chodit? Na jednu stranu tam chci jít, protože bych měla pocit, že je vše ok, i když vztahy nejsou vůbec ok po tom rozhovoru. Na druhou stranu jsem pořád dotčená, šokovalo mě, co si o mě myslí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
798
25.11.20 21:06

Já bych asi nechodila, jen kdybych neměla lepsi společnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61712
25.11.20 21:10

Osobně bych nechodila, pokud vztahy nejsou ok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20318
25.11.20 21:13

A bude tam jen sestra, nebo cela rodina? Pokud vsichni, tak bych sla, zas bych si nekazila vanoce s rodinu jednim rozhovorem se sestrou. S nikym jinym nemas možnost byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
25.11.20 21:14

A jak bys trávila večer, kdybys tam nešla?
Jinak já bych šla, pokud tě to ale hodně žere, sešla bych se s ní teď co nejdřív a bez výčitek bych jí řekla, že tě mrzí, co o tobě pověděla. Ale že už to nechceš pitvat a ráda bys to uzavřela.
Kdyby tě neměla ráda a jen ti něco vyčítala, určitě by tě nezvala na Štědrý večer, asi bude jen horká hlava :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 21:20

Bude tam jen ona se svou rodinou. Bude to u nich. Oni si mě totiž ani moc nevšímají. Koukají na TV, ségra dovařuje. Nemají moc zájem, jak se mám, co dělám. Jinak bych byla doma, četla si, koukala na seriál, normální večer. Žádná tragédie. Už jsem tak jednou na Štědrý večer byla. Bylo to překvapivě fajn.

• Citovat
  • Nahlásit
61712
25.11.20 21:24
@Anonymní píše:
Bude tam jen ona se svou rodinou. Bude to u nich. Oni si mě totiž ani moc nevšímají. Koukají na TV, ségra dovařuje. Nemají moc zájem, jak se mám, co dělám. Jinak bych byla doma, četla si, koukala na seriál, normální večer. Žádná tragédie. Už jsem tak jednou na Štědrý večer byla. Bylo to překvapivě fajn.

Tak proč k ní chceš jít? Tím tuplem bych se tomu vyhnula… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12691
25.11.20 21:27

Vubec udelala bych si peknej vecer doma s cukrovim a filmem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 21:28

Asi budu mít pocit, že mě má ráda, když mě pozve, já přijdu a ona bude milá. Ona mě určitě má ráda, jen by mě měla raději, kdybych se chovala a měla názory podle jejich představ. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
2268
25.11.20 21:33

Jestli se ti tam chce, tak bych šla :nevim:
Kdyby jsi se měla přemáhat tak buď raději doma.
To musíš sama vědět jestli o to stojíš nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4958
25.11.20 21:43
@Anonymní píše:
Asi budu mít pocit, že mě má ráda, když mě pozve, já přijdu a ona bude milá. Ona mě určitě má ráda, jen by mě měla raději, kdybych se chovala a měla názory podle jejich představ. :,(

Vypadá to, že jít chceš. Máš ji ráda.

A co ti řekla tak hrozného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51740
25.11.20 21:45

Nesla bych, ale prijde mi, ze to pozvani i cekas.
At nejsi zklamana, ze letos pozvani neprijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9870
25.11.20 21:49

Hele, to je těžký soudit. Z tvých příspěvků mi připadá, že bys k ní chtěla jít a mrzí tě, co ti řekla. Nevíme, co to bylo a jen ty víš, jestli má tom nebude i velký kus pravdy. Taky jsem dělala v životě dost blbostí, chovala se ne vždycky ke každému tak, jak by se mně samotné líbilo. A taky se mi to zpětně špatně poslouchalo. Pokud by mě pozvala, šla bych. To, že to řekne na tebe svůj názor přece neznamená, že tě nemá ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4958
25.11.20 21:57
@Aduš8 píše:
Hele, to je těžký soudit. Z tvých příspěvků mi připadá, že bys k ní chtěla jít a mrzí tě, co ti řekla. Nevíme, co to bylo a jen ty víš, jestli má tom nebude i velký kus pravdy. Taky jsem dělala v životě dost blbostí, chovala se ne vždycky ke každému tak, jak by se mně samotné líbilo. A taky se mi to zpětně špatně poslouchalo. Pokud by mě pozvala, šla bych. To, že to řekne na tebe svůj názor přece neznamená, že tě nemá ráda.

To je skvěle vyjadreno. Souhlasím do puntíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
728
25.11.20 22:14

Pokud jste schopné mluvit o něčem neutrálním (nekritizovat se alespoň o svátcích), tak bych tam určitě šla.

Je zbytečné být o Vánocích sama, když máš rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat