Tchyně - uklízecí maniačka

Anonymní
17.8.20 18:16

Tchyně - uklízeci maniačka

Holky, opravdu jsem už zoufalá ze své tchyně. Pokaždé, když k ni přijedeme na návštěvu a to i v případě, že řekněme že jsme jen na skok protože jedeme někam pryč ona uklízí. Udělá nám kávu, sedne si k nám. Bavíme se a asi za minutu si všimne že ma čmouhu na kuchyňské lince - v ten okamžik se zvedá a běží to utrit. Smitko na za i-v sekunde ma v rukou vysavač. Za hodinovou návštěvu doběhne třeba 5× něco uklidit i přes to, že vždycky ma perfektně naklizeno. :P

O to hůř se ale cítím, když má ona dojet k nám. Vždycky se snažím všechno uklidit jak jen to jen jde. Ale i tak mě deptá, když sedíme u kávy a ona se zaměří třeba na drobek na zemi. Vydrží se tím směrem dívat i 10 minut v kuse. :lol: opravdu mi toto vadí. Zas ale vím, že kdybych běžela daný „nepořádek“ uklidit bude stejně dal očima hledat jiné nedokonalosti.

Štve mě to, protože se před ní cítím jako špindíra i přes to, že mám doma naklizeno. :lol:
Ona fakt nic jiného krom úklidu snad ani nedělá. I na otázku, co dělala třeba včera, je odpověď že uklízela. Toto je její odpověď na jakýkoliv den v týdnu :lol: prostě stále jen uklízí. Ale opravdu na ni vidím, že s mým úklidem spokojená není. :lol: vždycky si najde něco, co sleduje klidně celou návštěvu. Ať už je to smitko na zemi nebo cokoliv jiného. Jde vidět, že by se nejradeji zvedla a šla to uklidit. Ale asi ji je to blbé. :lol:

Krom tohoto je to opravdu fajn ženská. Jen prostě před ní trpím pocitem, že jsem snad největší bordelář a špindíra na světě.
Máte taky takovou tchyni? Případně někoho v rodině? :roll: popřípadě nějaké nápady, jak si před ní nepřipadat jako úplný bordelář?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18958
17.8.20 18:26

Mam neco podobneho, i kdyz ne takovy extrém :D kdyz byla naposled u nas, tak mi z nudy lestila kuchyňskou linku (jezdi teda na par dni ne na hodinovy kafe) :roll: u nich se člověk pomalu boji neco snist, aby nahodou nenadrobil. Kdyz maly behal po jejich dome s vanockou v ruce, tak bylo úplně videt, jak vnitrne trpi :lol: nekdo si na tom zaklada no, nam, co mame male deti, to přijde pomalu nemozne mit perfektne naklizeno :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9516
17.8.20 18:39

Je to ve tvé hlavě, prostě musíš sama sebe přesvědčit, že bordelář nejsi, že drobek ani šmouha na nábytku nevadí. Tchýně je šílená, úklid je její život, ale tvůj ne, tak se tím nestresuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
17.8.20 18:48

Jé, ja bych si S ní užila :mrgreen:
Nechala bych schválně někde něco rozteklýho na lince a zkoušela trpělivost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
17.8.20 18:49

Jo, mám v rodině a svojí „úchylku“ využila v podnikání a má úspěšnou uklízecí firmu :lol:
Já jsem v tomhle salámista a neřešim to. Jiná moje příbuzná před její návštěvou uklízí týden v kuse. Snad nás má ráda obě stejně :nevim:
Jo a já teda bordelář sem - ne jako, že máme doma špínu (ale teda drobečky nijak ultra neprožívám) - denně se u nás vysává a vytírá, ale spíš roztahaný věci, kde mi odpadnou od ruky. Radši svůj čas věnuju dceři než hadru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
17.8.20 18:51

Páni, to mi připomíná moje bývalé tchánovce :roll: Do auta se zásadně přezouvali (jednou jsem si ho od nich půjčil, vrátil jsem jim ho - to bylo jako bych tam vezl hejno hus vepředu a minimálně dvě ovce vzadu :pocitac: :pocitac: přitom jsem normálně jel do Plzně a zpátky) Na dovolenou si zásadně s sebou do pětihvězdičkového hotelu vezla bývalá tchýně jednu extra tašku s čistícími prostředky a první den strávila úklidem, poněvadž ti Špaňelé jsou špindírové od pohledu :roll: Nejsem padavka abych se schoval za anonym a jestli sem chodí a v předchozích řádcích se poznali tak je moc zdravím, protože jinak byli hrozně fajn :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5288
17.8.20 18:52

Tchýně taky pořád něco šůruje. Ale takový extrém teda není. A jestli by se jí něco nelibilo u nás doma, tak ať, klidně bych ji dala hadr ať uklízí když ji to baví. Já mám doma klidně bordel, ale spokojený děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.8.20 18:56
@Anonymní píše:
Holky, opravdu jsem už zoufalá ze své tchyně. Pokaždé, když k ni přijedeme na návštěvu a to i v případě, že řekněme že jsme jen na skok protože jedeme někam pryč ona uklízí. Udělá nám kávu, sedne si k nám. Bavíme se a asi za minutu si všimne že ma čmouhu na kuchyňské lince - v ten okamžik se zvedá a běží to utrit. Smitko na za i-v sekunde ma v rukou vysavač. Za hodinovou návštěvu doběhne třeba 5× něco uklidit i přes to, že vždycky ma perfektně naklizeno. :P

O to hůř se ale cítím, když má ona dojet k nám. Vždycky se snažím všechno uklidit jak jen to jen jde. Ale i tak mě deptá, když sedíme u kávy a ona se zaměří třeba na drobek na zemi. Vydrží se tím směrem dívat i 10 minut v kuse. :lol: opravdu mi toto vadí. Zas ale vím, že kdybych běžela daný „nepořádek“ uklidit bude stejně dal očima hledat jiné nedokonalosti.

Štve mě to, protože se před ní cítím jako špindíra i přes to, že mám doma naklizeno. :lol:
Ona fakt nic jiného krom úklidu snad ani nedělá. I na otázku, co dělala třeba včera, je odpověď že uklízela. Toto je její odpověď na jakýkoliv den v týdnu :lol: prostě stále jen uklízí. Ale opravdu na ni vidím, že s mým úklidem spokojená není. :lol: vždycky si najde něco, co sleduje klidně celou návštěvu. Ať už je to smitko na zemi nebo cokoliv jiného. Jde vidět, že by se nejradeji zvedla a šla to uklidit. Ale asi ji je to blbé. :lol:

Krom tohoto je to opravdu fajn ženská. Jen prostě před ní trpím pocitem, že jsem snad největší bordelář a špindíra na světě.
Máte taky takovou tchyni? Případně někoho v rodině? :roll: popřípadě nějaké nápady, jak si před ní nepřipadat jako úplný bordelář?

O tomhle mluvil kdysi v rádiu nějaký psycholog a říkal, že se může jednat o skrytou formu agrese. Zapamatovala jsem si to, protože mám takovou tetu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.8.20 18:59

Jediné řešení je, stýkat se s ní mimo váš domov, což asi moc dobře nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
17.8.20 19:00
@Anonymní píše:

A tak ona má zřejmě psychickou poruchu, nevšímej si toho a neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.8.20 19:30

Tchyně má zřejmě obsedantně kompulzivni poruchu. Musíš si prostě říct, že problém má ona, ne Ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2565
17.8.20 20:04

Máma mojí kamarádky mi kdysi nabídla zákusek a pak pode mnou jezdila hadrem. 8o a ta kamarádka je nakonec stejná, křečka má v holém akváriu, protože piliny jsou bordel a pravidelně mu to dezinfikuje 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
17.8.20 20:10

Taky mam neco podobneho. Parada je to ted s batoletem, jak mu 100× za navstevu utira ruce a snazi se ho udrzet aby mu nikde nespadl ani drobek :roll: :lol: i dospelym neustale strka ubrousky at si utrou ruce, bez toho aby nekdo citil tu potrebu. Znervoznuje me to, minule spadl drobek mne a zrovna jsem drzela mimino, a nemohla se k tomu nenapadne sehnout..:lol: a ale nastesti si nevsimla :lol: doma taky uklizim jak umim, ale na jeji standard fakt nemam ani kapacitu, ani cas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5376
17.8.20 20:42

Moji tchani jsou něco podobného, moje babička taky, neznám ji jinak než při úklidu, ať jsme přišli my k ní, nebo ona k nám, posedela chvilinku a už něco lestila.. Má pocit, že tyto lidi jsou svým způsobem nezajímavý, bezduchý lidé, v ničem jiném než v uklidu se nenašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
17.8.20 21:19

Naše babička je též velice pořádná a doma má stále naklizeno, což obdivuji. Já s úklidem nic moc, raději pracuji na zahradě. Vždy když na pár dní odjíždíme, prarodiče hlídají dům a obstarávají zvířata. Jsou z města, domek se zahradou si užívají. No a já mám vždy po návratu krásně naklizeno :mrgreen: já vždy: “ tys tady uklízela!” a ona: “ale prosímtě, vůbec, to se ti jen zdá” :lol: :lol: :lol: už se těším až zase někam pojedu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama