Svatba a tlačení do kouta

Anonymní
13.8.20 10:20

Svatba a tlačení do kouta

Ahoj, potřebuji od vás radu. Nějak podvědomě vím, jak jednat, ale jsem z toho hrozně nešťastná.

Začalo to tím, že jsme se s přítelem domluvili, že je čas se vzít. Původní vize byla jít na radnici se svědky a pak udělat menší oslavu, nic velkého a stresujícího. Ale tlak, řeči a okolnosti mi zničily to nadšení. Začalo to tím, že moje mladší sestra neunesla myšlenku, že tam nebude. Abych ale přiblížila podstatu věci, já nejsem typ „nevěsta“. Nemám ráda pozornost, nechci svatební šaty a jiný tradiční věci.

Nakonec jsem to vymyslela tak, že pokud je to pro ní tak důležité, bude ona můj svědek. Pak ale nebylo úplně v pohodě vynechat mámu. Se sestrou máme obě malé děti, ty nám oba najednou nikdo nepohlídá, takže je tam vezmeme taky. Chvilku po tom se ale vyjádřila babička, že tam chce být a mamky bratr to samé. Babi už je stará a nemocná, takže to pro ní hodně znamená. A už se to vymyká, protože argumenty proč by měli přijít už má snad každý z rodiny. Ale já si víc a víc uvědomuju, že to tak nechci a na svatbu se najednou netěším.

Pořád se mě všichni ptají na barvu svatby ( to je otázka za kterou bych už zabíjela), na program po obřadu a korunu tomu nasadila tchyně ( normálně máme vztahy perfektní), když řekla, že nemáme do svatby investovat, že při rozvodu by nás utracení peněz mrzelo. Úplná třešínka na dortu byla, když svědek přitele z ničeho nic prohlásil, že jede na dovolenou s novou slečnou a přijedou až den po svatbě. Svatba je za měsíc a on to ví už 9 měsíců kdy se bereme.

Vím, že je to na nás, ale já jsem jak troska. Buď urazím a znepřátelím si rodinu, nebo si zničím vysněnou svatbu a budu jak klubko nervů. Jak si mám dupnout, jak ustát to co nastane potom? Strašně jsem se snažila vyhovět, ale ničí mě to. Nikdy jsem si nemyslela, že by mě rodina mohla takhle hrozně zdeptat a vůbec nerespektovat moje přání a pocity. Upřímně lituju, že jsem se nevdala tajně a neřekla jim to až potom. Jak by jste to řešily vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18447
13.8.20 10:27

Já to vyřešila právě tím, že jsme to řekli až po. Jako vytroubit to celý rodině a čekat, že ti do toho nebudou kecat je scifi. Odpískala bych to a svatbu udělala třeba v zimě jen se svědky, ať se třeba zblázní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
13.8.20 10:30

Vlastni zkusenost nemam. My si vlastni predstavu uhajili, ale nasi znamy se vzali tajne takto… Duvod byl, ze chteli urcite misto, ale nedokazali sladit terminy s matrikou. Prijeli jsme na to misto ve smluveny cas a probihal obrad a behem nej nam zacalo dochazet, ze ti dva za stoleckem jsou svedci a ne oddavajici. Ti dva nasi kamaradi se totiz vzali uz den predem. Jen ve 4 na urade a nasledujici den, byl neformalni obrad pro pratele a rodinu. Nakonec to vsichni vzali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 10:32

Svatbu „zruš“ a udělej to takhle
Kamoška to udělala v rámci oslavy narozenin, které měla v restauraci a bylo to zajímavé, fajné a líbilo se to všem (znám z vyprávění)
Naplánovali oslavu narozenin, pozvala koho chtěla, samozřejmě nikdo do toho nekecal, proč taky vždyť to jsou jen narozeniny a nemusí tam být všichni (jak by možna do toho kecali rodiče pozvi toho a toho), takže fakt jen své nejbližší.
Kteří přišli v klidu v pohodě, že jdou na narozeniny a nešíleli jak by šíleli v oblékání a dary na svatbu..
V polovině oslavy se odešli převleknout, venku nachystali obřadní místo a jedná určená osoba řekla všem ostatním ať jdou na chvíli ven, že je čeká překvapení.
A tam už nevěsta a ženich ve svatebním, vzali se a oslavovalo se dál. A nikdo do toho neměl šanci mluvit předem

• Citovat
  • Nahlásit
5978
13.8.20 10:34

:D promiň, ale je to dobře popsáno, úplně to vidím jako v kině :lol:. Chápu, že tobě do smích není. Proberte to s mužem, co jste ochotni skousnout a co už nikoli. Hlavně se vdej a nenech si to pokazit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7315
13.8.20 10:36

Já zase naopak nechápu, co je za problém si na svatbu pozvat nejbližší rodinu = rodiče, sourozence, případně jejich partnery a děti. Ani tak to nemusí být nic velkého. Stejně jsi chtěla udělat menší oslavu. Jaký je rozdíl v tom, že by tě NAVÍC viděli ve svatebních šatech?

To jste nikdy společně neslavili ničí narozeniny? Nebylo ti stydno se v minulosti nechat pozvat na rodinnou oslavu a na takto zvláštní příležitost dělat mrtvého brouka? Pokud jsi nikdy u nikoho nebyla, tak OK. Ale takto mi to připadá jako dost trapné.

Cena za hostinu se dá nacpat do 1000 na hlavu, nemusí to být drahé. Tchyně ať si projevy nechá.

Tohle je asi o tvojí hlavě a zbytečných chimérách. Obřad, přesun na menší oslavu a domů. Žádný tyátry okolo, jako zvaní bavičů, proslovy, není nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18926
13.8.20 10:41

Ja zas nevidím nic spatneho na tom, mit tam rodinu, ne vsechny tety a strýce z buhvi kolikateho kolena, ale vzit si sourozence za svedka a přivést rodice a nemocnou babicku, ktere na tom zalezi, je nejmensi. Se tam sejde 10 lidí no :nevim: stejne budou jenom koukat a po obrade muzou jit domu, nebo je pozvete na obed a nemusis planovat zadne party, kupovat vyzdobu, navlekat se do princeznovskych satu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
13.8.20 10:41

Dopředu se pochlubit svatbou a pak čekat, ze nikdo nebude chtít přijít je vtipný a naivní. Já když bych se jednou vdávala tak se to všichni dozví až po svatbě a to tím stylem, ze bych rozeslala krabice kde by byli koláčky, šampaňské a pozvánku do restaurace ať to oslaví. My bychom v tu dobu už seděli v letadle směr svatební cesta. O tom jak by to kdo vstřebal nebo nevstrebal bych s nikým nediskutovala. Ty to Zeus a udělejte to znovu za půl toku s nikomu nic neříkejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 10:46
@Natálka26 píše:
Dopředu se pochlubit svatbou a pak čekat, ze nikdo nebude chtít přijít je vtipný a naivní. Já když bych se jednou vdávala tak se to všichni dozví až po svatbě a to tím stylem, ze bych rozeslala krabice kde by byli koláčky, šampaňské a pozvánku do restaurace ať to oslaví. My bychom v tu dobu už seděli v letadle směr svatební cesta. O tom jak by to kdo vstřebal nebo nevstrebal bych s nikým nediskutovala. Ty to Zeus a udělejte to znovu za půl toku s nikomu nic neříkejte.

Ja to řekla jen mámě a sestře, nikomu jinému. Bohužel to prostě poslaly dál a chaos je na světě.

• Citovat
  • Nahlásit
1041
13.8.20 10:47

Já chápu tvoji představu, ale cítím lítost s těmi, kteří chtějí být s vámi v ten den. Mají tě rádi, proto tam chtějí být, zkus nad tím takto přemýšlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23468
13.8.20 10:48

@LaPaloma a já jí zase rozumím. A nemusí to vůbec být o penězích.
Ale pokud měla představu o svatbě ve čtyřech a najednou se tam přifaří pět členů její rodiny, pak si ženichova strana řekne, když můžou oni, my chcem taky, a najednou je ze svatby ve čtyřech akce o dvaceti lidech.
A to už je složitější jak výběrem lokality, tak dopravy, jídla, občerstvení, nedejbože přespávání.
Maminky a babičky začnou chtít pomáhat s organizací a najednou se nevěsta ani neotočí a je z toho cirkus na kolečkách.

Zakladatelko, jak já ti rozumím…pro mě byla i tahle pakárna okolo očekávání členů rodiny jeden z důvodů, proč svatba ne.
Pokud se někdy budu vdávat, tak bych chtěla fakt jen v nejužším kruhu někde v přírodě, třeba na palouku v lese :lol:, kam se mi fakt nechce tahat třičtvrtě příbuzenstva… Problém je v tom, že rozvětvené příbuzenstvo nechápe pojem „komorní slavnost“, a když to ještě každej druhej bere jako možnost se dobře najíst a napít, tak je to fakt velká, divoká, nákladná megaakce, chjooooo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50487
13.8.20 10:48

Kdyz nejsi typ na klasickou svatbu, kde bude rodina. Tak si ji udelejte po svem. Nemam to jak ty, mam rada ty tradicni, klasicke svatby. Kdyby mi to ale obtezovalo, jak ty popisujes. Tak zaridim svatbu ve dvou u more. Mate deti, tak pochopitelne ty vzit. Nikomu bych predem nic nerekla. Proste by se jelo na beznou dovolenou a az po navratu bych jim to rekla. Svedky tam nejake sezenes. Jen tady vyridit papirove formality. A pro rodinu udelat potom zahradni party. Problem vyreseny a elegantne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 10:49
@LaPaloma píše:
Já zase naopak nechápu, co je za problém si na svatbu pozvat nejbližší rodinu = rodiče, sourozence, případně jejich partnery a děti. Ani tak to nemusí být nic velkého. Stejně jsi chtěla udělat menší oslavu. Jaký je rozdíl v tom, že by tě NAVÍC viděli ve svatebních šatech?

To jste nikdy společně neslavili ničí narozeniny? Nebylo ti stydno se v minulosti nechat pozvat na rodinnou oslavu a na takto zvláštní příležitost dělat mrtvého brouka? Pokud jsi nikdy u nikoho nebyla, tak OK. Ale takto mi to připadá jako dost trapné.

Cena za hostinu se dá nacpat do 1000 na hlavu, nemusí to být drahé. Tchyně ať si projevy nechá.

Tohle je asi o tvojí hlavě a zbytečných chimérách. Obřad, přesun na menší oslavu a domů. Žádný tyátry okolo, jako zvaní bavičů, proslovy, není nutné.

Narozeniny jsme společně slavili naposledy tak před 14 lety. Bydlíme od sebe hodně daleko a vidíme se tak 2× do roka. Já chápu, že to někomu nepřijde špatné, ale já to prostě nezvládám. Nechci pozornost, nechci nalité příbuzné, dary ani jiné věci. Jsem z toho úplně na mrtvici :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
18926
13.8.20 10:50
@Altavista píše:
Já chápu tvoji představu, ale cítím lítost s těmi, kteří chtějí být s vámi v ten den. Mají tě rádi, proto tam chtějí být, zkus nad tím takto přemýšlet.

Tohle chápu, udelal to jeden příbuzný, taky rekl rodine ze se de zenit, ale pozval jen kamarady jako svedky a jeho mama pak stala pred radnici, kdyz oni byli uvnitr a brecela tam, ze si ji ani neobtezovali pozvat na obrad. Pro nekoho to proste ma velky vyznam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10709
13.8.20 10:52

Já zase nechápu, že někdo nedokáže pochopit, že chtějí mladí malou svatbu.
Vemte se tajně a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama