Těhotenství a atopický ekzém

927
19.1.05 12:07

Těhotenství a atopický ekzém

Ahoj holky mám na Vás dotaz v nejbližší době bych chtěla otěhotnět.Od narození trpím atopickým ekzémem až do dnes.Nemáte některá zkušenost z jeho zhoršením v těhotenství nebo jak to probíhá?A jestli ekzém po vás zdědilo miminko?Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1790
19.1.05 14:27

Ahoj,

já jsem byla těhotná od podzimu a ze začátku to bylo děsný. Osypaný ruce, prsty, obličej. Po 5. měsíci těhotenství se to ale zlepšilo a stačilo mi promazávat Niveou. Po porodu (7,5 měsíce) nám docela pokoj, i když sem tam se ukáže. Malej ho zatím nemá - ťuk, ťuk, ťuk a doufám, že ho nepodědil. Ještě pořád kojím, plně byl kojenej do konce 7.měsíce.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.1.05 20:51

Mě se v těhotenství ekzém zhoršil, nechtěli jsme to léčit kortikoidy, takže jsem jen promazávala různými mléky, i excipialem, ale pozor, kožní mi řekl, že jen jednou denně - já si mazala stehna - a nemazat bříško. Zlepšilo se mi to až po porodu. Holky byly celou dobu v pohodě - mám dvojčátka - až kolem 9. měsíce se jim ekzém začíná objevovat. Celou dobu kojím, přikrmujeme až od začátku 7. měsíce. Pijeme HA mléko bebu a střídám HA 2 a HA bifidus. Doufám, že se toho ekzému zbaví - 75 % dětí se ho zbaví do 2 roku - alespoň já pro to udělám, co budu moci. Martina a kvíďata 10 m

• Nahlásit
  • Citovat
123
19.1.05 21:43

Ahoj, mojí kamarádce se to v těhotenství také zhoršilo a to hned po otěhotnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
20.1.05 08:51

:o)

Děkuju za odpovědi budu to muset nějak překonat,ale to vydržím.Když už jsem s ekzémem vydržela bojovat od narození.Děkuju moc všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
20.1.05 09:39

Ahoj holky,
mám na vás dotaz. Já mám taky atopický ekzém. Nebo spíš ho mám prokázaný, ale až na urč. období se nikterak neprojevuje a nemám ho od narození. Teď jsem těhotná a nevím co koupit za kosmetiku na mimi. Doufám, že atopický ekzém nepodědí, ale i tak bych chtěla koupit nějakou šetrnou. Čím mažete a koupete svá dítka?
Díky za odpověď .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
20.1.05 11:21

Já v porodnici na holky vyzkoušela slunečnicový olej z lékárny a tím je mažu. Jinak nepoužívám žádné pěny, teď máme od doktorky oleje do koupele, ty jsou taky z lékárny, na obličej mažu nela batole s mléčnou pří:,–(ou, na léto mám krém penaten se 40 faktorem a teď na zimu krém od firmy bübchen. Chci taky zkusit na holky olivový olej. Martina a kvíďata - je jim už 11 a 1/2 - včera jsem se přepsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
20.1.05 14:05

Díky za reakci. Docela mě nadchla Seba-med baby, prodávají jí v lékárnách a na krabičce píšou, že ji můžou i děti s atopickým ekzémem. Nemáš s ní zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
20.1.05 19:21

Ještě jsem sebamed nezkoušela, ale uvažuji o tom. Mazali jsme je na doporučení kožního excipialem hydrolotio, ale oba s manželem jsme se shodli, že to holkám asi nepomáhá a kůži vůbec nemají hebkou. Potřebujeme asi něco mastnějšího. 11. února jdeme na roční prohlídku, tak se poradím s doktorkou, potom to sem můžu napsat. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
20.1.05 22:20

To by bylo skvělé, díky moc :wink:

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
20.1.05 23:12

atop. ekzém

Ahoj holky,
ja trpim atop. ekzemem asi od deseti let, ale to jsem ho mela jenom v paznich jamkach a mizel a zase se objevoval… V tehotenstvi jsem o nem ani nevedela. Ale hodne se mi to zhorsilo po porodu, roztahlo se to po celym tele… chodila jsem na ichtamolove kury… asi po roce se to zaclo lepsit a tedka nemam skoro vubec nic - uz se ani nemazu. Hodne mi taky pomohlo telove mleko z rady ICARE s bilym ichtamolem!
A zkousely jste jit s atop. ekzemem k homeopatovi??? Ja tam tedy byla, dal mi nejake leky, ale vhledem k tomu, ze kojim (coz jsem mu dvakrat zduraznovala), a na jednom baleni je napsano, ze je nevhodne pro kojici, tak jsem s temi homeopatiky ani nezacla. Mate s tim nejakou zkusenost??
Ahoj Karolina a Barunka (15 měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
927
21.1.05 09:23

homeopatie

Mě homeopatie drží nad vodou jinak mi vůbec nic nepomáhá mám ekzém od malinka.Ale,že by homeopatie škodila v těhotenství a kojícím maminkám to je mi divné,doktor mi říkal že to nevadí až budu těhu.Já mám teď ekzém šílenej jak je hnusný počasí už mi nepomáhají ani mastičky od doktorů jen ta homeopatie a nevíte někdo o nějaký mastičce na hodně suchou kůži?Používám Excipial Lipolotio emulze,ale pořád to je nějak málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.05 14:46

atop.ekzém

Mám atopický ekzém od dětství a občas s ním bojuju, ale v 1.těhotenství jsem si teda s ekzémem užila, od 5. týdne jsem se začala „osypávat“ a nakonec jsem měla bez ekzému jenom obličej, bylo to opravdu otřesný. Měla jsem úplně „živé“ fleky, však to znáte, myslela jsem, že zešílím, ale pořád jsem si říkala, že to prostě musím vydržet. Mazala jsem se jenom Indulonou, do ničeho jiného se mi nechtělo, homeopatika mi homeopat v těhotenství, kupodivu, nedoporučil. Byla jsem nešťastná hlavně z toho, že jsem měla ekzém i na prsou a to takovej, že jsem si zoufala, že nebudu moct kojit. Nakonec jsem plně kojila do osmi měsíců (nejlepší prevence všech alergií) a kojím dodnes :-) Zhruba měsíc po porodu mi ekzém zcela vymizel a malá (2,5 roku) na sobě nemá ani tečku, nikdy nemarodila, prostě je v pohodě. Jako mimčo jsme jí mazali olivovým/slunečnicovým olejem, preferujeme sprchování a kosmetiku od firmy Altermed (baby-mají gely na mytí bez konzervačních látek a bez mýdla). Nyní občas malou namažu Excipialem nebo vykoupu v Balneum Herbal, což je olejová koupel.
Teď jsem ve čtvrtém měsící druhého těhotenství a kromě několika flíčků na levém předloktí nikde ani známka po ekzému, takže to prostě člověk nikdy neodhadne.
Každopádně ať už to bude jakkoliv, vydrž, stojí to za to :lol:
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
6545
21.1.05 14:59

Ahoj,
no moc zkušeností s ekzémem nemám (já ho neměla a mamka má lupenku), dcerka ho má a budou jí 4měsíce. Ten Excipicial nám teda nepomáhal, vstřebal se dřív, než jsem jí stačila obléknout, na slunečnicový olej reagovala negativně (osypala se), měla jsme nějakou míchanou mast od dr a nic. Ted jsme objednané na kožní a zatím koupu v Linole a mažu indulonou a ono to zatím zabírá. Byla prakticky čistá (jen teď po očkování se jí to krapet vrátilo). Nejhorší místa jsem jí párkrát promazala (v tenoučké vrstvě) Locoidem (nebo tak nějak se to jmenuje). Na svědění máme dávat Fenistil 10kapek 2×denně.
Přeju, aby to nikoho netrápilo a když, tak minimálně.
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.2.05 20:12

Trošku jsem se zapoměla, takže naše paní doktorka nám řekla, že kosmetiku sebamed můžu klidně vyzkoušet a taky kosmetiku menalind derm - ta je k dostání pouze v lékárnách. Zatím jsem to nezkusila, ale určitě do toho jdu. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama